Şimdi Ara

TRABZON'da yaşıyorum sorularınızı alayım(SS'li) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
371
Cevap
5
Favori
10.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: The@Thing

quote:

Orijinalden alıntı: swatsat

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cranekill

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 36Boys

Yöresel yemekleri çok severim özellikle Trabzon mutfağı çok güzel gerçekten. Birgün şöyle bütün yöreleri gezmek istiyorum yemek kültürlerini görmek ve tatmak için o mıhlama beni benden alıyor valla. Aynı şekilde Urfa mutfağı da dillere destan bence oralara da gitmiştim zamanında yemek kültürü tam benlik.

Kendim Rizeliyim anne tarafı da Trabzonlu ama bizim yörenin yemekleri doğu kültürüne göre ağzı girmiyecek derecede kötü.Kuymak(Muhlama) dan başka bir numara yok varsa yoksa kara lahana dayar dururlar Yemek yönünden çok zayıf.

Hocam balık kültürünü ( özellikle hamsi ) pide, akçabat köfte, mısır ekmeği yoğurt hepsini çöpe atmışsın.

Hamsi den başka bir kültür bulamazsın zaten birde insan daha iyi balık yedimi hamsiye bakmıyor bile hocam yani papaz hergün pilav yemez,pide dediniz fakat bu özgün birşey değil bir çok yerin pidesi ünlü,mısır ekmeğinden bıkman bir gün bile sürmez yoğurtda karadenize özgün birşey değil.

Ben karadenize en çok ait olanları örnek gösterdim sokaktan x kişiyi çevirin kuymak,kara lahana,hamsi der.En basit meze kültürü yok,içecek kültürü yok,tatlı kültürü yok anca laz böreği, var oda bana kalırsa ağza girmez sonra trabzon sütlacı var bildiğin sütlaç yani oda özgün değil.

En basitinden tad ve çeşit olarak olarak çok üst seviye olsalardı genellikle dışardaki mekanlarda doğu sofraları değil karadeniz sofraları görürdünüz.Sadece kahvaltıda süt ürünlerinde çeşit aşırı fazla.

Doğuyu övmek için demiyorum ama adamlar damak tadı konusunda türkiyede başı çeker.

Doğu mutfağı tabikide daha zengin fakat Karadeniz mutfağıda azımsanmayacak kadar geniş aklıma gelenleri yazayım
    Akçaabat Köfte
    Alabalık
    Hamsiköy sütlacı
    Hamsi pilavı
    Lahana çorbası
    Kabak tatlısı
    Fındık
    İçecek olarak çayımız var :)
    Mısır
    Beton Helva var
    Pide
    Vakfıkebir Ekmeği
    Aslında çok yemek zenginliği var ama çoğunu bilmediğiniz için 2-3 tane yazıp geçtiniz

Hocam ananem az yapmadi o listedkilerden hepsini bilirim ama bence o liste bile az.Tatlilardan favorim sutlacdir ama yani oda sutlac tek bize ozgun degil sonra helva bize ozgun degil yine ordan burdan alip adina şu bilmemnesi demisiz.

Hem benim kiyasim biraz da damak tadi yonunde.

Aklıma gelenleri yazdım :)
    Hamsiköy sütlacı ve Beton Helva bir Dünya markasıdır.Trabzon'a gelip Akçaabat Köfte ve Hamsiköy sütlaç yemeden gidilmez Köfte Akçaabatta Sütlaç Hamsiköyde yenir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Aoi.

quote:

Orijinalden alıntı: Deníz

Yemek anlayışları yok, ekmeklerinin tadı yok ve çok sert hemde çok pahalı 1.5tl.Heryer yokuş, insanı çok soğuk müşteriyle konuşmasını bile bilmiyorlar.
    Hayat gerçekten çok sıkıcı ve aktivite namına yapacak birşey yok.2 3 yeri gezersin gezecek yer kalmaz sonra:)
    Ulaşım zaten yok küçük küçük dolmuşları var hem pahalı hemde tıkış pıkış hissediyorsunHayat çok pahalı.Gezmek için veya büyük illerden üniversite için gelecekseniz boşuna gelip hayatınızı mahvetmeyin

Ankara'ya ya da Akdeniz'e filan gittiğimde ekmek yiyemiyordum adam gibi. O nedir yumuşacık lastik yiyor millet resmen. Trabzondan giden çoğu kişi de benim gibi düşünüyor.

Mutfağı da tercih damak tadına bağlı nasıl yemek anlayışları yok diyebiliyorsun anlamıyorum. Karadeniz mutfağı zengindir. Sebze sevmiyorsan hoşuna gitmeyebilir. Ama yemek anlayışları yok demek nedir, nasıl bir cahilliktir ?

Eğer aktiviteden kastın Starbucks'ta oturup kahve filan içmekse hayal kırıklığına uğrarsın. Ama bisiklet kulüpleri, off-road kulüpleri vs. var şehirde. Trekking yapan gruplar vardı önceden her haftasonu. Hâla daha var mı bilmiyorum ama tahminimce vardır. Dalış yapabileceğin yerler var. Outdoor spor bakımından imkanlar var yani. Müzikle uğraşıyorsan eğer takılabileceğin mekanlar var. Alışveriş merkezlerine alışmış, büyük şehirde büyüyen arkadaşlarımıza göre bir şehir değil doğrudur. Canınız sıkılır.

İnsanı dışarıdan gelen insana garip gelebilir. Ama konuşmasını bilirsen özlerinde iyi insanlar. Konuşma tarzları, huyları değişiktir ona diyeceğim yok.

Ulaşım alışınca büyük şehirden çok daha iyi bana göre. İstediğin saatte istediğin yerden istediğin yere kucak kucağa oturmadan gidebiliyorsun. Fiyatları pahalı gelebilir ona laf yok. Eskiden bu kadar pahalı değildi.

Ben demiyorum ki Trabzon cennettir harikadır. Ama dışarıdan KTÜ için gelip şehir hakkında bildiği 2-3 şeyle milleti bilgilendirmeye çalışanlar harbi sinir bozucu.

Trabzondan gidipte trabzon ekmeğini özledim diyen daha duymadım.)Karadeniz mutfağı zengin olup olmadığını bilemem ama trabzonda yemek anlayışının olmadığını söyleyebilirim.kara lahana,mısır,fasulye ve hamsi.Hamsiden çorba yapan bir şehirden yemek anlayışı beklemek gerçekten çok zor.
    Dışarda yediğim yemekler hakkında konuşursam gerçekten ağız tatları yok, ne lahmacun yapabiliyorlar ne de pide dönerlerini filan saymıyorum bile.Bir pide yapıyorlar mubarek taş.
    Tatlıları berbattır en son tatlı alıp yediğim de 1.sınıftaydım, baya bir yer gezdim adam akıllı tatlı alıyım yiyeyim diye yok yiyemiyorsun insanı tatlıdan soğutuyor.Zaten o zamandan sonra trabzonda 1 kere bile tatlı alıp ağzıma bile vurmadım.gidiyorum Mersin'e mis gibi revani,tulumba,kerebiç oh miss
    Off-road hariç diğer aktiviteleri çoğu yerde bulabilirsin daha da fazlasını bulabilirsin, zaten havası hep kapalıdır birşey yapmaya çalışsan da yapma isteğin kalmaz.Mersinde millet denize girmeye başlayacak burda hava hala kapalı puslu yağmurlu...

neyin kafasını yaşıyorsun ki üniversite öğrencisi olduysam ne olmuş ki 3 yıldır burdayım neyin ne olduğunu senin kadar biliyorum merak etme

Son olarak ta gezmek için de gelmeyin okumak için de gelmeyin, gidin akdenize egeye hayatınızın tadını çıkarınhayatınızı buraya gelip zindan etmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deníz -- 8 Mayıs 2014; 0:39:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fx_57,5

quote:

Orijinalden alıntı: LeokinQ

quote:

quote:

quote:

Yöresel yemekleri çok severim özellikle Trabzon mutfağı çok güzel gerçekten. Birgün şöyle bütün yöreleri gezmek istiyorum yemek kültürlerini görmek ve tatmak için o mıhlama beni benden alıyor valla. Aynı şekilde Urfa mutfağı da dillere destan bence oralara da gitmiştim zamanında yemek kültürü tam benlik.

Kendim Rizeliyim anne tarafı da Trabzonlu ama bizim yörenin yemekleri doğu kültürüne göre ağzı girmiyecek derecede kötü.Kuymak(Muhlama) dan başka bir numara yok varsa yoksa kara lahana dayar dururlar Yemek yönünden çok zayıf.

Hocam balık kültürünü ( özellikle hamsi ) pide, akçabat köfte, mısır ekmeği yoğurt hepsini çöpe atmışsın.

biz balık kültürüyle büyümediğimiz için ne kadar güzel olursa olsun bize kötü gelir.(ayrıca balık sevmiyorum senede 1 yerim)
    antep-urfaya gel yemek gör

karadenizliler mutfağıyla övünen insanlar değildir bende böyle düşünüyorum trabzonlu olarak bana göre de doğunun mutfağı daha güzel bölgeleri dışlamaya gerek yok orasıda benim vatanım.

trabzonun ve türkiyenin en iyi köftesi akçabaat kötesidir laf edenin alnını karışlarım

şaka bir yana beğenmeyeni hiç görmedim akçaabat dışındaki satılanlar ile karıştırmayın

----

ekmek evet pahalı ama klasik ekmeğe oranlarsak doyuruculuk bakımından 3 katı olduğunu rahatça söyleyebilirim.
    istanbulda 4-5 tane ekmeği alanları görünce çok şaşırmıştım bir oturuşta 1 ekmeği bitirmek vs beni çok şaşırtmıştı küçükken istanbul a gittiğimde.
    lezzet konusunda birşey diyemem damak tadı ve alışkanlıklar var fakat daha sağlıklı olduğu gerçek normal ekmeklerin içini avucunuzda sıkarsanız birbirine yapışır hamur olduğu için ama trabzon ekmeğinde bir kaç dakikada eski haline döner.

trabzonda ucuz olan tek şey yemektir,tabiki lüks mekanlar çokça var.
    hatay döneride meşhur ben yemedim fakat trabzon daki odun ateşindeki et dönerin tadını istanbuldakilerde bulamazsın,çünkü çiftlik değil doğal beslenen yaylada beslenen hayvanlardan yapılır,bu da büyük şehirlerde pek yoktur.

ulaşım büyük şehirlere göre daha iyidir yukarıda arkadaş değinmiş.
    ford transit lerde herkes oturur vaziyette gidiyorsun ayakta yolcu yasak, büyük şehirlerde ayakta milletin orası burasının sana değmesinden iyidir kanımca.

trabzonda sosyal yaşam bilmeyene göre yoktur ama işi bilen offroadda yapar raftingte
    gece klübüde vardır güzel pub ve klas mekanlarda.tabi cebinde paran altında araban olması gerek.ev-yurt okul arası mekik dokuyarak mekanlar keşvedilmez.

Ekleme yapmak istiyorum hocam belki Akçaabat Köftesini merak edip almak isteyenler olur bu linktenhttp://www.cemilusta.com.tr/ alabilirler iletişim kurarsalar
    Linki sadece yardımlaşmak amacıyla paylaştım linkteki kurum ile bağlantım yoktur.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fx_57,5

quote:

Orijinalden alıntı: LeokinQ

quote:

quote:

quote:

biz balık kültürüyle büyümediğimiz için ne kadar güzel olursa olsun bize kötü gelir.(ayrıca balık sevmiyorum senede 1 yerim)
    antep-urfaya gel yemek gör

karadenizliler mutfağıyla övünen insanlar değildir bende böyle düşünüyorum trabzonlu olarak bana göre de doğunun mutfağı daha güzel bölgeleri dışlamaya gerek yok orasıda benim vatanım.

trabzonun ve türkiyenin en iyi köftesi akçabaat kötesidir laf edenin alnını karışlarım

şaka bir yana beğenmeyeni hiç görmedim akçaabat dışındaki satılanlar ile karıştırmayın

----

ekmek evet pahalı ama klasik ekmeğe oranlarsak doyuruculuk bakımından 3 katı olduğunu rahatça söyleyebilirim.
    istanbulda 4-5 tane ekmeği alanları görünce çok şaşırmıştım bir oturuşta 1 ekmeği bitirmek vs beni çok şaşırtmıştı küçükken istanbul a gittiğimde.
    lezzet konusunda birşey diyemem damak tadı ve alışkanlıklar var fakat daha sağlıklı olduğu gerçek normal ekmeklerin içini avucunuzda sıkarsanız birbirine yapışır hamur olduğu için ama trabzon ekmeğinde bir kaç dakikada eski haline döner.

trabzonda ucuz olan tek şey yemektir,tabiki lüks mekanlar çokça var.
    hatay döneride meşhur ben yemedim fakat trabzon daki odun ateşindeki et dönerin tadını istanbuldakilerde bulamazsın,çünkü çiftlik değil doğal beslenen yaylada beslenen hayvanlardan yapılır,bu da büyük şehirlerde pek yoktur.

ulaşım büyük şehirlere göre daha iyidir yukarıda arkadaş değinmiş.
    ford transit lerde herkes oturur vaziyette gidiyorsun ayakta yolcu yasak, büyük şehirlerde ayakta milletin orası burasının sana değmesinden iyidir kanımca.

trabzonda sosyal yaşam bilmeyene göre yoktur ama işi bilen offroadda yapar raftingte
    gece klübüde vardır güzel pub ve klas mekanlarda.tabi cebinde paran altında araban olması gerek.ev-yurt okul arası mekik dokuyarak mekanlar keşvedilmez.

Ekleme yapmak istiyorum hocam belki Akçaabat Köftesini merak edip almak isteyenler olur bu linktenhttp://www.cemilusta.com.tr/ alabilirler iletişim kurarsalar
    Linki sadece yardımlaşmak amacıyla paylaştım linkteki kurum ile bağlantım yoktur.

Cemilustanin zaten reklama ihtiyacida yoktur kanimca

• quote:

quote:

quote:

Yemek anlayışları yok, ekmeklerinin tadı yok ve çok sert hemde çok pahalı 1.5tl.Heryer yokuş, insanı çok soğuk müşteriyle konuşmasını bile bilmiyorlar.
    Hayat gerçekten çok sıkıcı ve aktivite namına yapacak birşey yok.2 3 yeri gezersin gezecek yer kalmaz sonra:)
    Ulaşım zaten yok küçük küçük dolmuşları var hem pahalı hemde tıkış pıkış hissediyorsunHayat çok pahalı.Gezmek için veya büyük illerden üniversite için gelecekseniz boşuna gelip hayatınızı mahvetmeyin

Ankara'ya ya da Akdeniz'e filan gittiğimde ekmek yiyemiyordum adam gibi. O nedir yumuşacık lastik yiyor millet resmen. Trabzondan giden çoğu kişi de benim gibi düşünüyor.

Mutfağı da tercih damak tadına bağlı nasıl yemek anlayışları yok diyebiliyorsun anlamıyorum. Karadeniz mutfağı zengindir. Sebze sevmiyorsan hoşuna gitmeyebilir. Ama yemek anlayışları yok demek nedir, nasıl bir cahilliktir ?

Eğer aktiviteden kastın Starbucks'ta oturup kahve filan içmekse hayal kırıklığına uğrarsın. Ama bisiklet kulüpleri, off-road kulüpleri vs. var şehirde. Trekking yapan gruplar vardı önceden her haftasonu. Hâla daha var mı bilmiyorum ama tahminimce vardır. Dalış yapabileceğin yerler var. Outdoor spor bakımından imkanlar var yani. Müzikle uğraşıyorsan eğer takılabileceğin mekanlar var. Alışveriş merkezlerine alışmış, büyük şehirde büyüyen arkadaşlarımıza göre bir şehir değil doğrudur. Canınız sıkılır.

İnsanı dışarıdan gelen insana garip gelebilir. Ama konuşmasını bilirsen özlerinde iyi insanlar. Konuşma tarzları, huyları değişiktir ona diyeceğim yok.

Ulaşım alışınca büyük şehirden çok daha iyi bana göre. İstediğin saatte istediğin yerden istediğin yere kucak kucağa oturmadan gidebiliyorsun. Fiyatları pahalı gelebilir ona laf yok. Eskiden bu kadar pahalı değildi.

Ben demiyorum ki Trabzon cennettir harikadır. Ama dışarıdan KTÜ için gelip şehir hakkında bildiği 2-3 şeyle milleti bilgilendirmeye çalışanlar harbi sinir bozucu.

Trabzondan gidipte trabzon ekmeğini özledim diyen daha duymadım.)Karadeniz mutfağı zengin olup olmadığını bilemem ama trabzonda yemek anlayışının olmadığını söyleyebilirim.kara lahana,mısır,fasulye ve hamsi.Hamsiden çorba yapan bir şehirden yemek anlayışı beklemek gerçekten çok zor.
    Dışarda yediğim yemekler hakkında konuşursam gerçekten ağız tatları yok, ne lahmacun yapabiliyorlar ne de pide dönerlerini filan saymıyorum bile.Bir pide yapıyorlar mubarek taş.
    Tatlıları berbattır en son tatlı alıp yediğim de 1.sınıftaydım, baya bir yer gezdim adam akıllı tatlı alıyım yiyeyim diye yok yiyemiyorsun insanı tatlıdan soğutuyor.Zaten o zamandan sonra trabzonda 1 kere bile tatlı alıp ağzıma bile vurmadım.gidiyorum Mersin'e mis gibi revani,tulumba,kerebiç oh miss
    Off-road hariç diğer aktiviteleri çoğu yerde bulabilirsin daha da fazlasını bulabilirsin, zaten havası hep kapalıdır birşey yapmaya çalışsan da yapma isteğin kalmaz.Mersinde millet denize girmeye başlayacak burda hava hala kapalı puslu yağmurlu...

neyin kafasını yaşıyorsun ki üniversite öğrencisi olduysam ne olmuş ki 3 yıldır burdayım neyin ne olduğunu senin kadar biliyorum merak etme

Son olarak ta gezmek için de gelmeyin okumak için de gelmeyin, gidin akdenize egeye hayatınızın tadını çıkarınhayatınızı buraya gelip zindan etmeyin

Neyin ne olduğunu neredeyse 25 yıldır yaşayan benim kadar mı biliyorsun ? Güldürme beni.

Senin nasıl bir tip olduğunu o kadar rahat tahmin edebiliyorum ki... KTÜ'ye gelen çoğu arkadaşımız senin gibi oluyor. " uff buranın havası çk kapalı bişe ypsm glmiyor .s.s " Klasik laflar.
    Ne bekliyordunuz da ne bulamadınız çok merak ediyorum.

• quote:

quote:

quote:

Güloğlunu denediniz mi?
    Trabzon merkezden ibaret değil ilçelerde çok yemek yerleri var ve her yemeğin yeme yeri farklıdır köfte akçaabatta sütlaç Hamsiköyde pide Sürmenede yenir.Aklınızda bulunsun :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Requiestcat in Pace

Hemen yanlış anlamışsınız. Trabzondan çok rum var ondan sordum

Çok rum var derken?????
    Trabzonda Rumlar yaşadı fetihten önce Fakat şuan rum yok Trabzon hakkında çok doğru bilinen yanlışlar var.

Aslında Trabzon'da yakın zamana kadar rumlar varmış ben eskilerimden dinledim rum bir çok rum komşuları varmış gündüz çok iyi geçinirlermiş geceleri rumlar türkleri eve almazlarmış (korkarlarmış) fetihten sonra rumlar oralarda yaşamaya devam ettiler ama tam tarih bilmiyorum sonra göçe zorlanmışlar, ben çok dinledim zor imkanlarla gelip ağlayıp "evim, evim" diye toprağı öpen rumları. Şu anda rum olmadığı doğru ama fetihten sonra sonra gitmediler, en azından benim bildiğim köylerde oldukça vardılar.

Özledim oraları

• quote:

Orijinalden alıntı: Hyperia47

Koksal Baba ile tanisikligin var mi

Hayır

• quote:

Orijinalden alıntı: mydeathforliving

harika ya yüksek yerde yaşamak. manzara süper. (kahvaltının olduğu yer) boğaz manzarası bunun yanında çöp tenekisine bakmak gibi kalıyor.

Aynen Araplar şimdiden mülk almaya başladılar.Bizimkiler geç uyanacak gibi...

• Karadenizde Samsunu hiçbir yere değişmem.

• Üniversite günlerimi özledim la
  • quote:

Orijinalden alıntı: alparen11

quote:

Orijinalden alıntı: bde

Uzungöl'ün üstündeki yaylalardan yer,ev vs. alamıyor muyuz ?

Yaylalarda tapu yoktur ve lazlar aralarina almazlar diye duyum aldim ama emin olamadim.

Araplar doldurdu bildiğim kadarıyla oraları ondan dolayı cok pahalı onun yerine git beşirliden al...

Hem denizi görüyor hemde lüks semt

Uzungölde ev sahipleri evlerini kiraya verip yaylaya çıkıyorlar çok iyide para kazanıyorlar çok yakında Uzungöl'e teleferikte yapılacak.Hatta Davos benzeri forumun Uzungölde yapılması planlanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Adalande

Her sene uzungöl ayder gezeriz ailecek o boztepe harika biyer atatürk köşkü felan. Kısın uzungöl yolu sakat oluyor ama.

Uzungölün bir bölümü yokuş olduğu için tehlikeli oluyor fakat hemen müdahale yapıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: SHamuL

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Requiestcat in Pace

Hemen yanlış anlamışsınız. Trabzondan çok rum var ondan sordum

Çok rum var derken?????
    Trabzonda Rumlar yaşadı fetihten önce Fakat şuan rum yok Trabzon hakkında çok doğru bilinen yanlışlar var.

Aslında Trabzon'da yakın zamana kadar rumlar varmış ben eskilerimden dinledim rum bir çok rum komşuları varmış gündüz çok iyi geçinirlermiş geceleri rumlar türkleri eve almazlarmış (korkarlarmış) fetihten sonra rumlar oralarda yaşamaya devam ettiler ama tam tarih bilmiyorum sonra göçe zorlanmışlar, ben çok dinledim zor imkanlarla gelip ağlayıp "evim, evim" diye toprağı öpen rumları. Şu anda rum olmadığı doğru ama fetihten sonra sonra gitmediler, en azından benim bildiğim köylerde oldukça vardılar.

Özledim oraları

Bak ben aslen çaykaralıyım,çaykara trabzon da rumların en çok bulunduğu bölge. Babaannem 93 yaşında sordum kaç defa rum komşularınız varmıydı diye yokmuş. Ama rumca konusabiliyor kendisi :) Benim tahminim 1800 lü yılların sonlarına doğru sürgün edildiler. Ve şuan tamamen buraları Türk her ne kadar köy isimleri rumca olsada :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Persheid1903

Denize girebiliyor musunuz?

Her noktadan girilemiyor Belirli yerlerden giriliyor ismi gibi Karadeniz :)

• Trabzon diyince hayalime sokaklarda gezen , sahil kenarında içikisini yudumlarken şiir yazan, sevdiğine kavuşamayan ama vazgeçmeyen, içine atan Volkan Konak tipli insanlar gelir. Hayalimi bozmayın nolur

• quote:

Orijinalden alıntı: YemeAlerjisiolantavuk

Trabzon diyince hayalime sokaklarda gezen , sahil kenarında içikisini yudumlarken şiir yazan, sevdiğine kavuşamayan ama vazgeçmeyen, içine atan Volkan Konak tipli insanlar gelir. Hayalimi bozmayın nolur

Şiir yazan mı ? :)
    Bozuldu mu hayaliniz :)

• Akçay lı bir kız hayatımın içine etti bu aralar . Terk etti beni . Çok sevdiğim Trabzondan soğudum biraz. Şehrin ne suçu var be adam , kendine gel diyesim var ama diyemiyorum ... Soyadı da Akçay .
  • Trabzon da iki erkek dudak dudağa öpüşse halkın tepkisi sence ne olur veya kızlar?

Sokakta mesela bir parkta isteyen istediği gibi seccadesini yere atıp namazını kılabiliyor mu?

Gençler ellerinde içki-içecekleri ile deniz kenarında kemençe, gitar çalıp eğlenebiliyor mu?

Otobüslerde, a.v merkezlerinde engelli vatandaşlar için yollar asansörler giriş çıkışlar dinlenecekleri özel yerler var mı?

Sokaklarında çöp oluyor mu ?

Gece saat oniki deyince bırak erkeği bir kadın rahatça dışarı çıkıp hava alabiliyor mu?

Hayvanlar için koruma alanları var mı?

Müzeleri var mı varsa ücretleri makul mü ücretli mi?

Fakirlere muhtaçlara yardım günleri oluyor mu?

Halkın durumu nasıl maddi bakımdan. Zengini Zengin fakiri çok mu fakir?

Şehirde karşılaşılabilecek en çok araba modeli ne?

Ege taraflarında lokma falan dökerler hayrına o taraflarda o tarz bir hayır etkinliği oluyor mu?

Halk polisi ve askeri nasıl görüyor?

Sigara alkol tüketimi nasıl?

Son olarak;

Diyelim ki sen turizm sektöründesin ve bir turist tr de geZmek istiyor. tr de gidilecek 30 şehir arasında trabzon var. Ve kararsız kalan turiste sen şüphesiz trabzon diyorsun. O da sana NEDEN TRABZON? dese ne diye bilirsin? Nedir yani trabzon neden trabzon.

• Suriyelileri trabzona gonderseler nolur acaba ?

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.