Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (9704. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir - 17 Masaüstü
5 sn
260.706
Cevap
2.701
Favori
13.892.271
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 97029703970497059706
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hükümetimiz efsane. Böyle kupon arazi olsun, kolay vergi olsun, gördüler mi affetmiyorlar. Heralde en rahat aldıkları vergi, yurtdışından vatandaşların satın aldıkları ürünler için kestikleri vergidir. Anında nakit olarak ellerine geçiyor.

Benim merak ettiğim ups bu 30 euro olayının altından nasıl kalkacak. Ufacık değersiz ürünler için bile telefon edip yetki belgeleri almaları gerekecek. Gümrükten geçme süresi zaten 2-3 gün sürüyor, Antrepolar gümrükte takılacak eksta kargoların yükünü kaldırabilecek mi?
  • Söylenecek söz çok fazla ama birşey diyemiyorum Allah hepimizin sonunu hayır etsin.

Arkadaşlar Seagate Expansion Portable, 1 TB almayı düşünüyordum Şimdi bugün sipariş versem vergiden yırtarmıyız acaba vergi yürürlüğe girmeden alayım diyorum. Bundan sonra kolay kolay alışveriş yapamayız gibi bazı avantajlı ürünlerde.
  • 'Yurt dışından Türkiye’ye 75 avroya kadar olan siparişler gümrüksüz girebiliyor ve bu da haksız rekabete yol açıyor' açıklamaya bakarmısınız.... peki burdan bizim yurtiçinden bu ürünleri ithal eden firmalar tarafından soyulduğumuz anlamı çıkmıyor mu sayın bakan.illaki 4 katı mı ödemeyelim.rekabetin haksızlığı mı olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackdiamond067 -- 22 Aralık 2016; 17:31:7 >
  • Kuru gürültü yapmayın gençler çözüm nefret kusmakta değil mantıklı olun tepki vermek isteyen ve çözüm isteyen bimer e şikayette bulunur. Buyrun örnek metin ben yolladım şikayetimi.

Sn. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin gümrük muafiyet oranının 75 Euro’nun da altına düşürüleceğini haberini üzüntüyle karşılamaktayız. Bahsi geçen miktar olan 30 Euro bir çok vatandaşınızı ihtiyaçlarının altında bir rakamdır ve mağdur edecektir. Ekonomimiz ile övünülürken insanların özgürlüklerini dahada kısacak bu karardan dönülmesi tek temennimizdir. Bireysel ihtiyaçlar için yurt dışı alışveriş sınırı 75 Euro asgari şartları anca sağlamaktadır eğer haksız rekabet iddiasıyla bir değişiklik gerekiyorsa bu muafiyet değerini daha da düşürmek yerine bireysel toplam bir limit getirilmesi veya senelik sipariş sayısı limiti uygulanması daha mantıklıdır. Lütfen insanları daha da mutsuz edecek bu kararı tekrar gözden geçirin.Yapılan onca olumlu gelişmeye rağmen bu tarz gereksiz tedbirler ile vatandaşı üzmeyiniz ve olumlu gelişmeleri örtmeyiniz.

• http://www.bloomberght.com/haberler/haber/1965095-gumruksuz-alisveriste-muafiyet-oranini-30-euroya-dusurduk

Belli ki ben okuyana kadar foruma düşmüş haber...

Söylenecek çok söz var ama forum kuralları malum.
  • Olaylar böyle çığrından çıktığına göre Türkiye'den hiç bir ürün almamaya karar verdim artık Türkiye'deki satıcı siteler düşünsün demekki black friday birilerinin zoruna gitti hemen düzenlemeye gittiler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AB deki adamların dışardan almaya ihtiyacı yok ki zaten istiyorsa 1 euro olsun onlarda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shovel Knight -- 22 Aralık 2016; 17:35:23 >
  • snakefatih kullanıcısına yanıt
    vergi oranı bildiğim kadarıyla aynı sadece limiti düşürdüler. eskiden >=75 iken şuanda >= 30 oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: f@ithline

Kuru gürültü yapmayın gençler çözüm nefret kusmakta değil mantıklı olun tepki vermek isteyen ve çözüm isteyen bimer e şikayette bulunur. Buyrun örnek metin ben yolladım şikayetimi.

Sn. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin gümrük muafiyet oranının 75 Euro’nun da altına düşürüleceğini haberini üzüntüyle karşılamaktayız. Bahsi geçen miktar olan 30 Euro bir çok vatandaşınızı ihtiyaçlarının altında bir rakamdır ve mağdur edecektir. Ekonomimiz ile övünülürken insanların özgürlüklerini dahada kısacak bu karardan dönülmesi tek temennimizdir. Bireysel ihtiyaçlar için yurt dışı alışveriş sınırı 75 Euro asgari şartları anca sağlamaktadır eğer haksız rekabet iddiasıyla bir değişiklik gerekiyorsa bu muafiyet değerini daha da düşürmek yerine bireysel toplam bir limit getirilmesi veya senelik sipariş sayısı limiti uygulanması daha mantıklıdır. Lütfen insanları daha da mutsuz edecek bu kararı tekrar gözden geçirin.Yapılan onca olumlu gelişmeye rağmen bu tarz gereksiz tedbirler ile vatandaşı üzmeyiniz ve olumlu gelişmeleri örtmeyiniz.

Destek veriyorum +1

• quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

mevzuyu bilenler cevaplarsa sevinirim. şimdi 30 euro sınır geldi. 30 euro dan sonra gümrük vergisi alınacak onu anladık. benim merak ettiğim şu mesela şu an 100 euro luk bir ürün alsak mesela 20 euro gümrük vergisi çıkıyor diyelim. bu yasa çıktıktan sonra 100 euroluk ürün için gümrük masrafı artar mı yani şu an 100 euro için verdiğimiz 20 euro gümrük vergisi 30, 40 vs euro olur mu yoksa aynı mı kalır?

Aynı kalır.
  • BAC mono kullanıcısına yanıt
    ya işte adam yurt dışından ürün alma hazır vatanda teknosa da satılıyor git oraya sevsinler seni diyor ne uğraşıyorsun yurt dışı falan yurt içi varken diyor.
  • ilk hamleyi ufaktan 27 eylül de yurt dışı alış veriş e taksit i kaldırarak yaptılar.

tabi onlara göre fayda etmedi. üstüne üstlük .de kargo ücretsiz yapınca hemen 30 euro a çektiler.

şimdi buradan tepkisini amazon dan alış veriş yaparak ortaya koyacağını söyleyenler var.

emin olun bu da işe yaramaz ise gümrük vergisini çok yükseğe çıkartıp iice imkansız hale getirirler.

bu ülkede vestel vergisi çıkacaktı ciddi ciddi, çok görmeyin olursa. zerre kadar şaşırmam şahsen.
  • İsterseniz 10 euro yapın ulan,Türkiyedeki kan emicilere paramı yedirmicem.
  • Sanırım bizden kötü durumda olan tek ülke Kuzey Kore?
  • Razer Firefly almayı düşünüyorum.Hard Gaming mi Cloth Gaming alsam karar veremedim.Kumaş olan iyi midir acaba?
  • Ben anlamıyorum ya. 50 Euroluk bir ürünü ele alalım. Güncel kur ile 183 liraya gelsin. Vergi olsun, kar payı olsun bu ürün 300-350 liraya satılsa yine burada satar haksız mıyım? Bu tarz ürünleri sen gidip 600-750 lira aralığına satıyorsun ama Türkiye'de. Aracı firmalar üstüne bir ürün fiyatı kadar kar koymasa sende satarsın ürününü burada. Sonra da anca "yerli" satıcıyı korumak için bu tarz bir kanun çıkarırsın.
  • Önce sınır 150 euro olacak diye yalandan bir haber yaptırdılar; amaç alışveriş yapacakları bekletip ürün olmamalarını sağlamaktı ve kısmende başarılı oldular. Aslında o haberlerin yayıldığı zamandan beri planlıyorlardı bu sınırı düşürmeyi ve gördüğümüz üzre taban tabana zıt bir durumla karşı karşıyayız.

Tamam normalde bizim dışarı para kazandırmamamız lazım ama Allah aşkına e ticarette sen devlet olarak bile düzeni sağlayamamış kaliteyi arttıramamışsın kolaya kaçıp bizi engellemeye çalışıyorsun. Tabi üreticiye destek olmak eğitmek önderlik etmek zor en kolayı vergi çıkarmak veya kanunla bir şeyi zorlaştırmak değil mi!!

Amazondan medet ummamak için kendimi zor tutuyorum ne günlere kaldık Yarabbim!
  • pahali urun alıcaklar ıcın sorun yok fakat normal urunler almak artık hayal oldu sanırım.
  • Toyoda kullanıcısına yanıt
    Hocam emin olun sadece kar payından değil bu. Gümrük vergisinden aslında. Burada devletin yerli satıcıyı falan koruduğu yok, kendini koruyor.
  • 
Sayfa: önceki 97029703970497059706
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.