Şimdi Ara

Tp-link vr2800 wifi sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar, evimde vdsl zamanında aldığım ve oldukça memnun olduğum vr2800 modemimi mu-mimo özelliğinden dolayı fiber e geçtikten sonrada rooter olarak kullanmaya karar verdim. Fakat şöyle bir sorunum var ki delirmek üzereyim… Modemim kablolu bağlantıda asla kopma vs yaşamazken wifi de sürekli internet gidip geliyor, wifi bağlı görünüyor ama internet olmuyor, bir kaç dk sonra geliyor sonra tekrar gidiyor. Çok fazla cihazın oluşturabileceği çakışmayı önlemek adına fiber modemin wifi özelliğini kapattım ama değişen bir şey olmadı. Enteresan olan vr2800 ün wifi sini kapattığımda da yine tplink olan fiber modemin wifi’sinde aynı sorunu yaşıyorum. Eğer yazılımsal olarak bir yerde hata yapmışsam modem arayüz ve ayarlar konusunda acemi sayılırım ama bilgi verirseniz birlikte çözebileceğimizi düşünüyorum.

fiber modemin arayüzüne 192.168.1.1 ile giriyorum vr2800 e ise 192.168.3.1 olarak ayarladım tplink’ten bu şekilde bilgi vermişlerdi…

destekleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tüm cihazlarda aynı sorun var mı yoksa sadece bir laptopta mı sorun var

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • alibaba A kullanıcısına yanıt
    Tüm cihazlarda aynı sorunu yaşıyorum, 2 iphone, 1 ipad, 1 laptop… bunun yanında gelen misafirlerde kendi telefonlarından bağlanamıyor, yani wifi ye bağlılar ama internet yok diyor

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Merhaba,

vr2800'ü "Wireless Router Mode" olarak ayarlayıp, modemden gelen kabloyu Lan4/WAN portuna bağlıyorsunuz değil mi?

• baden B kullanıcısına yanıt
    Evet, ve bu şekilde kablolu olarak bağlanan cihazlarda hiç bir zaman sorun olmuyor, kablosuzlar ise bağlı göründüğü halde çoğu zaman internet erişimi olmuyor sürekli gidip geliyor. Hiç olmuyor değil , sürekli gidip geliyor bağlantı hep var kopma yok ama internet olmuyor

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.