A

Yüzbaşı
11 Nisan 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 76 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Bir sorum var belki uğraşan olmuştur:
Bir mobil modemimiz var. Bu modeme wifi ile bağlı bir pc miz var. Pc deki program çeşitli kaynaklardan topladığı verilerden bazı mesajlar oluşturup mobil modemdeki sim kartın hattını kullanarak sms attıracak.
Nasıl yapılır önerisi olan var mı?
Kullanıcı sayısı çok kısıtlı olsa da bir konu başlığı olsun.
x TL ye bir ürüne anlaştık. Banka hesabım yok cebe havale yap dedi. Telefon no adı soyadı TC kimliğini verdi. Parayı gönderdim. Gidiş o gidiş.
Bu tip adamlarla uğraşmak başa bela da açabilir. Ne yapsam bilemedim
Kayın valideye Bayram öncesi sipariş edip 15 günde zor aldığım TV de 3-4 gün önce ilk çalıştırmayı yaptım. Normal görünüyordu. Bugün izlediği kanalları sıralayıp tesli edecektim. Bulup ilk sıralara gönderdim. Sonra menüden çıkınca sıralamanın değişmediğini gördüm. Kapatıp açtım değişmedi. Fişi çektim taktım. Menüde uydu seçenekleri kayboldu. Cihazda DVB-T ve DVB -C ayarları çıktı. Yazılım silindi galiba. Cihazı paketledim iade süreci başlattım.
Sonra da aklıma şu soru geldi: Acaba kumandada DVB-C ile DVB-S arasında geçiş için bir tuş kombinasyonu var ve ben yanlışlıkla onu mu yaptım.
Fikri olan var mı?
Arkadaşlar,
Bir süredir uğraşıp çözüm bulamadığım bir konu. Galaxy A50 telefonun 3.5 mm kulaklık çıkışına bir ayırıcı yaptık. Mikrofonsuz kulaklık ve harici mikrofon bağlamak isiyorum. Bağlantıları pinler uçtan geriye doğru kulaklık L, kulaklık R, şasi, microfon olarak tanımlı. Kulaklık normal çalışıyor. Ama mikrofonu şasi ile mikrofon ucuna gelecek şekilde bağlayınca ses kısma tuşuna basılıymış gibi işlem yapıyor. Aynı aparatı LG telefona bağlıyoruz çalışıyor.
Var mı böyle bir tecrübesi olan
Arkadaşlar,
Arçelik Grundig tv lerde NT, NX, O2, YL, Smart İnteractive 4.0 gibi farklı platformlar var. Bilgisi olan var mı? Hangisi güncel ve yeni uygulamaları destekliyor?
Modem logundan gördüğüm kadarıyla 30 Nisan 2020 saat 10.00 itibariyle upload 6 mbps olmuş. Bursa

Arkadaşlar,
Ryzen 5 3600, MSI B450 Mortar ve MSI RTX 2060 Ventus lu bir sistem kurduk oğluma sizlerin de yardımlarıyla.
Biraz önce Csgo oynarken baktım kasa sıcak geldi elime. CPU sıcaklığı 85 derecelerde geziyordu. Kasa kapağını açtım 75 lere düştü. 4 fanlı bir kasa ama sirkülasyon yeterli değil gibi. Ryzen Master programında da hız normal olmasına rağmen PPT cpu 88W görünüyor. 65W görünmesi gerekmez mi?

Aynı işlemci ile sistem toplayan arkadaşlar varsa izlenimlerini paylaşırsa sevinirim.
Arkadaşlar, Ryzen 5 3600 lü bir sistem topladık.
Eski 4.nesil intel işlemcili Casper PC mizi Windows 8 den Windows 10 a ücretsiz yükseltme yapmıştık. Yükseltme yapınca bir de kurulum USB si oluşturmuştuk.
Yeni kasada bu ürün anahtarını kullanmayı planladık.

Bizim USB ile UEFI den dolayı boot olmadı. Produkey ile tespit ettiğimiz ürün anahtarımız ile Microsofttan yeniden ISO indirip UEFI li USB yaptık. Nihayet bununla Windows 10 kurduk.

Ama ürün anahtarını aktive etmiyor. Sanırım OEM lere ucuza satılan ürünleri başka anakartta kullandırtmıyor Microsoft. (Anakart bozulsa ne yapacağız o da ayrı hikaye)

Şimdi yeni bir Windows 10 mu almamız lazım.
20 TL ye yazılımbudur.com diye bir sitede buldum. Dijital lisans vs demiş. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Selamlar
Fiyatı muadillerine göre uygun. Kullanan var mı? Önerir misiniz?
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.076
İkinci El Bölümü Mesajları: 133
Konularının görüntülenme sayısı: 47.357 (Bu ay: 398)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 90 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.