A

Binbaşı
11 Nisan 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 136 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Arkadaşlar merhaba,
3-4 aydır internetimde ara ara kopmalar oluyor. SNR değeri18 lerdeydi 8 lere inmiş. Modemim Fritzbox 7530. Zyxle VMG8623 ve Keenetic Extra DSL de bağlayıp denedim SNR aynı seviyelerde.
Bende sabit telefon hattı da var. İnternet bir şekilde idare ediyor ama 1 ayı aşkın süredir sabit hattım komple kesik, çevir sesi yok.
Dışarıdan arayınca çalıyormuş gibi dııııııııt dııııııııt ses geliyor ama çalmıyor.

Turknet e sorun bildirdim. Turk telekom inceleme yaptı ankastrenizde sorun var dediler. Ev müstakil, tesisatı kontrol ettim sorun yok. Evin dışındaki kutudan hattı ayırıp modem ve telefonu ayrı ayrı bağladım modem yine çalışıyor ama telefonda çevir sesi yok. Hat uçlarında 40-50v gibi bir voltaj olması lazım o da yok.

Sitenin bahçe duvarı dibinde telekomun fiber kutusu ( sanırım fiberi kabloya çeviriyor ), onun yanında da sitenin telefon hattı dağıtım kutusu var. Sorun sanırım bu kutuda, fotosunu ekledim.

İnternet olup telefon hattı olmaması ilginç. Bağlantı klemenslerinde büyük bir direnç oluşmuş olsa gerek.

Dağıtım kutusundan benim eve gelen kablo mesafesi yaklaşık 100 metre

Sorum şu bu kutudaki bağlantılardan telekom mu sorumlu site mi?


İnternet var, çevir sesi yok
Arkadaşlar bu modem Almanyadan gelme. Dect baz istasyon özelliği de olan Wifi5 bir modem.

O2 firmasının özel firmware i olduğu için açılış sayfasından ileri gidemiyorum.

Zyxel VMG7947-B40A (O2 Homebox 6641) Modem
https://github.com/open-source-code-archive/zyxel-o2-homebox-6641
Burada bir şeyler var ama bir işe yarar mı bilemedim.
Stock firmware de bulamadım bir yerlerde.

Ne yapılabilir fikri olan var mı?

Zyxel VMG7947-B40A (O2 Homebox 6641) Modem

Zyxel VMG7947-B40A (O2 Homebox 6641) Modem

Zyxel VMG7947-B40A (O2 Homebox 6641) Modem
Demirdöküm Isofast HK335FE (aslında Saunier Duval) 30.000 kcal yaklaşık 15 yıllık bir kombim var. Cihazın kendinden kablosuz programlanabilir UK özelliği var, modülasyonlu vs. konforlu ve kaliteli bir cihaz. Cihaz eskidi ama şu an muadil bir yoğuşmalı cihaz için 20-25K harcamam gerekiyor. Gittiği kadar gitsin diyorum.

Ev 3 katlı kombi en altta. Bugüne kadar 3 ya da 4 kez genleşme tankı değişti. Şöyle ki ilk yıllarda bir sorun yoktu, ama elektrik faturası yüksek geliyordu. Pompasının 7/24 çalıştığını farkettim. Pompada 3 mod var sürekli, brülör ile, termostat ile. Pompayı brülör ile moduna aldım, 1 hafta geçmedi ilk arıza oluştu. Garantiden değişti. Sonra servis sürekli moda alıp gitmiş. Bir kaç yıl sonra ben bu kez termostat ile moduna aldım (Bu modda brülör kapandıktan 5-10 sn sonra kapanıyor pompa). Düşük ısılarda sorun yoktu ama havalar soğuyup kombi 65-70 derecelerde yanınca aynı sorun tekrar etti. Bir kez daha garantiden değişti. (Garantiyi uzatmıştım) Sonra bir kez de cepten ödeyip değiştirdim.

Sonuç olarak pompa start-stop anında mı oluyor nedir genleşme tankı lastiği patlıyor. Şu an yine patlak.

Kombinin arkasında ve söküp takması da zor.

Yer müsait, resimdeki gibi bir genleşme tankı alıp dışarıdan monte ettirsem olur mu? Hem orjinali 12 litre bu 24 litre

Şimdiden teşekkürler

Kombiye harici genleşme tankı takmak
Arkadaşlar fiber bağlantı konusunu hiç bilmiyorum. Resimde görüldüğü gibi daireye 2 ayrı fiber çekilmiş. Bunların biri Turk Telekom diğeri Superonline hattı mı yoksa farklı bir şey mi?

İki ayrı fiber kablo nedir?
Bir sorum var belki uğraşan olmuştur:
Bir mobil modemimiz var. Bu modeme wifi ile bağlı bir pc miz var. Pc deki program çeşitli kaynaklardan topladığı verilerden bazı mesajlar oluşturup mobil modemdeki sim kartın hattını kullanarak sms attıracak.
Nasıl yapılır önerisi olan var mı?
Kullanıcı sayısı çok kısıtlı olsa da bir konu başlığı olsun.
x TL ye bir ürüne anlaştık. Banka hesabım yok cebe havale yap dedi. Telefon no adı soyadı TC kimliğini verdi. Parayı gönderdim. Gidiş o gidiş.
Bu tip adamlarla uğraşmak başa bela da açabilir. Ne yapsam bilemedim
Kayın valideye Bayram öncesi sipariş edip 15 günde zor aldığım TV de 3-4 gün önce ilk çalıştırmayı yaptım. Normal görünüyordu. Bugün izlediği kanalları sıralayıp tesli edecektim. Bulup ilk sıralara gönderdim. Sonra menüden çıkınca sıralamanın değişmediğini gördüm. Kapatıp açtım değişmedi. Fişi çektim taktım. Menüde uydu seçenekleri kayboldu. Cihazda DVB-T ve DVB -C ayarları çıktı. Yazılım silindi galiba. Cihazı paketledim iade süreci başlattım.
Sonra da aklıma şu soru geldi: Acaba kumandada DVB-C ile DVB-S arasında geçiş için bir tuş kombinasyonu var ve ben yanlışlıkla onu mu yaptım.
Fikri olan var mı?
Arkadaşlar,
Bir süredir uğraşıp çözüm bulamadığım bir konu. Galaxy A50 telefonun 3.5 mm kulaklık çıkışına bir ayırıcı yaptık. Mikrofonsuz kulaklık ve harici mikrofon bağlamak isiyorum. Bağlantıları pinler uçtan geriye doğru kulaklık L, kulaklık R, şasi, microfon olarak tanımlı. Kulaklık normal çalışıyor. Ama mikrofonu şasi ile mikrofon ucuna gelecek şekilde bağlayınca ses kısma tuşuna basılıymış gibi işlem yapıyor. Aynı aparatı LG telefona bağlıyoruz çalışıyor.
Var mı böyle bir tecrübesi olan
A50 Telefona harici mikrofon ve kulaklık bağlamak
Arkadaşlar,
Arçelik Grundig tv lerde NT, NX, O2, YL, Smart İnteractive 4.0 gibi farklı platformlar var. Bilgisi olan var mı? Hangisi güncel ve yeni uygulamaları destekliyor?
Hakkında
Konum: Bursa
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Mesaj Sayısı: 1.029
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.302
İkinci El Bölümü Mesajları: 135
Konularının görüntülenme sayısı: 47.357 (Bu ay: 173)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 127 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.