B

Teğmen
04 Ekim 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 58 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba,

Bir tanıdığımın kullandığı Surface 4 Pro'nun bataryası şişti. Ekran kenardan kalkmaya başlamış.
İnternet üzerinden bulduğum bir iki yer ile görüştüm ama net bir cevap alamadım.

Tecrübesi olan var mı?

Kolaylıklar...
Merhaba,

Öğlen 2 gibi DNS olarak kullandığım 9.9.9.9'a erişememeye başladığımı farkettim.
9.9.9.9'a ping de atamıyorum.

Kablonet kullanıp 9.9.9.9'a erişebileniniz var mı?
Merhabalar,

Opel Astra konusunda bir görüşe ihtiyacım var.

Letonya'da yaşayan kayın biraderim geçen hafta 180bin Km'de 2004 Model Opel Astra 1.7 Disel araç satınaldı.
Aldığı aracı linkte görebilirsiniz.https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars/opel/astra/cffkc.html

Araç bir hafta otoparkta yatmış. Aldığından beri ilk defa bu gün kullanmış. Ancak sürüş halindeyken arızalanmış.
Önce direksiyon ağırlaşmış. Kenara çekip aracı stop etmiş.
Tekrar denediğinde araç çalışmamış. Akü olabileceğini düşünüp atlama kablosu ile çalıştırmayı denemişler. Araç atlama kablosu ile bir iki deneme ardından çalışmış ancak bir süre sonra gösterge paneli çıldırmış.
Ne olduğunu göstermek için video çekip gönderdi.
https://drive.google.com/file/d/0B19gjX29710-UTIyYmk3QWNTc1E/view?usp=sharing

Tanıdığı bir tamirci de olmadığından işin ustası olmayan birinin eline düşmemek için en azından nelerden şüphelenilmesi gerektiği konusunda bir görüşe ihtiyacımız var.

Yardımcı olabilirseniz çok makbule geçecek.

Teşekkürler, Kolaylıklar...
Merhaba,

NAT444 yada CGN denen sistemde ISP son kullanıcıya gerçek IP vermez. IPv4'ün bitmesi nedeniyle böyle bir uygulamaya geçmeye başladıkları aşikar. Bu nedenle port yönlendirmesi yapmanız gereken uygulamalar çalışmaz.. SOL Adsl de olduğunu duymuştum ama fiberde'e de yapmaya başlamışlar.

NAT444'ün etkilemediği uygulamalar:
Web browsing
Email
FTP download "Small files"
BitTorrent and Limewire "Leeching (download)"
Skype video and voice calls
Instant messaging
Facebook and Twitter chat

NAT444 yüzünden sorun çıkan uygulamalar:

FTP download "Large files"
BitTorrent and Limewire "Seeding (upload)"
On-line gaming "Xbox, PlayStation, vs".
Video streaming "Hulu, Netflix, Slingcatcher, vs."
Webcam Remote viewing
Tunneling "6to4, Teredo, vs"
VPN & Encryption "IPSec, SSL, VoIP"
Limited ALG/SIP support
ve tüm IP yönlendirmesi gerektiren uygulamalar.
(Ben cep telefonumda whatsapp ile de ciddi lag sorunları da gördüm)

Sorunuma gelince,

Yaklaşık 4-5 yıldır SOL Fiber kullanıcısıyım. Bu kadar zamanda 2 yada 3 defa kesinti veya sıkıntı yaşadım. Oldukça memnundum.

Ofisten zaman zaman ev bilgisayarıma/paylaşımıma bağlanmam gerektiği için PPTP VPN kullanıyordum. (no-ip dinamik dns ile) Bir iki gündür çalışmadığını görünce bu gün ne oluyor diye her şeyi kontrol ettim. Modemin arayüzünde 100'lü bir wan ip si görünce şafak attı. NAT444'a geçirmişler. Bu nedenle port yönlendirmelerim çalışmıyormuş.

Taahhüt'ün anlamını bilmiyorlar muhtemelen.
Sözleşme yaptığım günkü koşullarda böyle bir şey yoktu. Ben nasıl bu ay 54TL değil de 14TL ödeyeceğim diyemezsem aynı şekilde SOL de sözleşme yapılan günkü hizmeti bana vermek zorundadır. 2 ay içinde sözleşme sürem dolacağından sadece şikayet hattına mail atmakla yetindim. Muhtemelen de bu koşullarla yenileme de yapmam. Yeni sözleşme yapmayı düşünen ya da şu anda sözleşmesi devem eden arkadaşlar için bilgi olması açısından paylaşmak istedim.

Sevgiler...
Merhaba.

Ucuz wireless direct özellikli bir yazıcıya ihtiyacın var. HP ink advantage 3545, yada HP ink advantage 4515 e baktım ama emin olamadım.

Evde internet ve PC yok. 3G tablet üzerinden wireless direct ile döküman basmam gerekiyor.

Kullanan / bilen varsa yardımcı olabilirse çok makbule geçer.
Merhaba,

Zenefone 6 e-mail uygulamasında gelen bazı postaların Türkçe karakterleri bozuk çıkıyor. Özellikle banka extre e-postalarının hemen hepsi görünen bu durum ekli dosyaların dosya adlarını (mesela extre pdf dosyaları) isimlerini de etkiliyor. xyz.pdf_= şeklinde dosya isimleri oluyor.

kitkat stock e-mail apk sını kurdum. Türkçe karakter problemi tamamen düzelmesine karşın uygulama stabil çalışmadı. Programdan atmalar oldu bir iki defa. Kurcalamadım fazla.

Asus'un orjinal e-posta uygulamasını Türkçe karakterler ile sorunsuz kullanmanın bir yolu var mı?

Not. Android sürümü 4.4.2 ve sistem dili türkçe olarak alakalı. Web tarayıcı dil kodlamasını utf-8 olarak da denedim sorun çözülmedi.
Merhaba,

Bir tanıdığım çift hatlı zenfone 6 aldı.

Birinci hatla görüşme yaparken aynı anda ikinci hattan SMS alınamadığını söyledi.
Özellikle banka işlemlerinde sıkıntı oluyormuş. Bunu çözmenin bir yolu var mıdır?
Merhaba.

Ne zaman başladı bilmiyorum ama son 3 aydır WAN bacağında garip bir network aktivitesi okuyorum.
(PPPoE aktivitesi değil ama karışmasın.)

"192.168.24.57 udp:10444" ---> "239.254.1.114 udp:1234" e doğru sabit 2.6 Mbitlik sabit bir stream var.

192.168.24.57 ipli cihazın MAC ID'isinden Airties marka bir cihaz olduğunu görüyorum.
239.254.1.114 ipli cihazın MAC ID'sini internetde bir marka ile eşleştiremedim.

239.254.1.114 multicast IP si. Acaba IPTV ile ilgili bir test çalışması mı var?

Bilgisi olan var mı?
Hakkında
Forum İmzası:
Özel mesajlara cevap vermiyorum.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 9 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 244
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 4.148 (Bu ay: 147)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 31 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.