Şimdi Ara

TP-LINK VC220-G3u MODEM ANA KONU / HIZ SORUNLARI & YAZILIM GÜNCELLEMESİ GELDİ (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
591
Cevap
15
Favori
81.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bu modemi acess point olarak kullanım yapabilen oldu mu ? Ben bir türlü beceremedim.Köprü moduna hiç bir şekilde alamadım.Bana lütfen yardımcı olun.Ne dilerseniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BilgiDemeti

Merhaba arkadaşlar bu modemi acess point olarak kullanım yapabilen oldu mu ? Ben bir türlü beceremedim.Köprü moduna hiç bir şekilde alamadım.Bana lütfen yardımcı olun.Ne dilerseniz.

Bende yapamadım. Bir arkadaş daha sormuştu o da yapmamıştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SarıKomutan kullanıcısına yanıt
    Üstad sol tarafta çalışma modunu değiştirerek bir denermisin oluyor mu? Lan4 portuna takarak dağıtma v.s yazıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: BilgiDemeti

Üstad sol tarafta çalışma modunu değiştirerek bir denermisin oluyor mu? Lan4 portuna takarak dağıtma v.s yazıyor

Şu an şehir dışındayım hocam. 2 ay dönmeyeceğim. Evde de yapabilecek kimse yok. Olsa bir denerdik.

• Vodafone 50 Mbps VDSL abonesiyim bende AC özelliği nedeniyle bu cihazı aldım TP-LINK VC220-G3u. Ama ethernet kablo hızı 1 Mbps üzerine çıkmıyor hız testi yapıyorum 1 Mbps hız upload 0.0 ping 16 değerleri çıkıyor. Kısacası sorun var. ZyZEL VMG3312-B10B cihazımla kablolu ethernet hızım 47 Mbps Upload 8 Mbps.

Tp-Link müşteri hizmetlerini aradım cihaz da sorun vardır servise gönderin dediler, cihazı servise gönderdim. Bakalım sonuç ne olacak.

• Arkadaşlar 50 mbps deyken discord yayını/oyun serveri açtığımda net çöküyordu. Şimdi 100 teklif etmişler çevrenizde altyapı geliştirmesi yapıldı diye, babam da kabul etmiş. Şuan modem arayüzünde max 66 gözüküyor ama upload problemim çözüldü. Acaba 50 hızda mı problem var toptan? Ve de modem arayüzünde max 81mbps gözüküyor. Acaba ttneti arayıp sorup soruştursam mı hızı arttırmayı denesem mi yoksa stabil 66 da devam etsem mi?

Bu arada bu upload problemimi daha önce de yazmıştım, uzun süredir kendi aldığım keenetic modemi kullanıyordum. Önceki kadar olmasa da yine bazen yayın yapamıyordum ama bu tp linkten daha stabildi. Şuan ttnetin modemi bağlı bilmiyorum hangisini kullanmaya devam ederim. Şimdilik tp link üzerinden max hızları takip edeceğim için bunu kullanmaya devam edeceğim. Keenetic'in arayüzünde bulamadım verilen hız/max hız diye bi bölüm.

• _Network_ kullanıcısına yanıt

Bugün, TP-Link TURKİYE ürününüzün değişimine karar verilmiştir şeklinde mesaj geldi.

Bu değişim aynı modelin yenisi olarak mı yoksa başka bir model mi gönderilecek bu konuda bilgi veya tecrübe sahibi olan var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: _Network_

Bugün, TP-Link TURKİYE ürününüzün değişimine karar verilmiştir şeklinde mesaj geldi.

Bu değişim aynı modelin yenisi olarak mı yoksa başka bir model mi gönderilecek bu konuda bilgi veya tecrübe sahibi olan var mı ?

Hocam bende servise göndermiştim. Aynı şekilde mesaj gelmişti. Gönderdiğim ürün Vc220 g3u idi. Değişim ile gelen ürün Vc220 g2u. Aynı ürün farklı versiyon. Sorunsuz çalışıyor şimdilik.

• quote:

Orijinalden alıntı: SarıKomutan

Hocam bende servise göndermiştim. Aynı şekilde mesaj gelmişti. Gönderdiğim ürün Vc220 g3u idi. Değişim ile gelen ürün Vc220 g2u. Aynı ürün farklı versiyon. Sorunsuz çalışıyor şimdilik.

Alıntıları Göster

Cevabınız için teşekkür ederim.

Değişim kararı çıktıktan kaç gün sonra cihaz gönderildi servisten ?

5 gün sonra elime ulaştı hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: SarıKomutan

5 gün sonra elime ulaştı hocam.

Cevabınız için teşekkür ederim. Bugün kargoya vermişler cihazı yarında elimde olur büyük ihtimalle.

Ufak bir bilgi de vereyim chipset hakkında; VC220-G3u modelinde Econet chipset varmış. VC220-G2u modelinde Broadcom varmış. İnternette araştırıp edindiğim bilgilere göre.

Türktelekom kendi modemlerinde Broadcom chipsetler kullanıyormuş altyapı uygunluğu en iyi olan chipset Broadcom olduğu söyleniyor.

O zaman ondan dolayı stabil çalışıyor olabilir. Bilgi için teşekkür ederim hocam.

• Hocalarım, bendede bu lanet modemden var. Hikayem şöyle:

ADSL2_plus internet satın aldım ZTE ZXHN H168A vardı Telekom görevlisi 16 mbps atayacağına 12 mbps atamış. Bende modemde sorun var diye Telekom binasına götürdüm hemen değiştirdiler.

VC220-G3u verdiler. Sonradan anladım olayı, zaten 1 ay geçti aradan VDSL'e geçtim 35 mbit sorun yoktu maşallah.

Salak gibi zte modem gitti yavrum.

Ama lanet modem 2 günde bir internet gidiyor, bütün ışıklar mavi olmasına rağmen. Fişten çıkarıyorum, tekrar takıyorum düzeliyor.

Bu resimden baksanız modemim yazılımı güncelmi, değilse nasıl güncellenir?

TP-LINK VC220-G3u MODEM ANA KONU / HIZ SORUNLARI & YAZILIM GÜNCELLEMESİ GELDİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9A0BECBC3 -- 24 Mart 2021; 13:36:29 >

• Yazılım versiyonunun sonunda 210129 yazıyor. O işte 29 ocak 2021 manasında. Hepimize son güncelleme diye bunu gönderdiler. Bundan önce 2020 mayıs güncellemesi vardı sanırım.

Bu arada arkadaşlar g3u yu taktığımda internet hiç çalışmıyor ama kendi aldığım keenetic modemi taktığımda çok rahat kullanıyorum. G3u nun arayüzünde 47milyon küsür hata yakalandı tarzı bir durum yaşadım belki yakın zamanda da bina kablolarını yenilerim. Şimdilik bi problemim yok.

• Enes-_- E kullanıcısına yanıt

Göndersene ASUS DSL modem ne uğraştırıyorsun bizi TP-Linklerle dimi. Ulan telekom

• Adamların bizi uğraştırıp-uğraştırmama derdi yok ki. En ucuzunu ürettiriyo, sonra problem yaşayınca da eve gelirseler yok servisti yok şuydu buydu derken hizmet bedeli alıyor.

• Enes-_- E kullanıcısına yanıt

Nerden gol atsak hesabı, kesesini dolduruyor. Allah belalarını versin

• Bana bu sabah yeni modem geldi, birebir değişim yapmışlar aynı sürüm VC220 G3u modeli geldi. Download 47 alıyorum ama bu sefer de upload 2 Mbps yukarısı çıkmıyor normalde 8 Mbps upload hızım ama artık uğraşamıycam benim için önemli olan download hızı.

Arkadaşlar artık Türktelekom verdiği cihazları kendisi uzaktan güncelliyor biz mauel olarak birşey yap(a)mıyoruz. Kendileri güncelliyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9A0BECBC3

Hocalarım, bendede bu lanet modemden var. Hikayem şöyle:

ADSL2_plus internet satın aldım ZTE ZXHN H168A vardı Telekom görevlisi 16 mbps atayacağına 12 mbps atamış. Bende modemde sorun var diye Telekom binasına götürdüm hemen değiştirdiler.

VC220-G3u verdiler. Sonradan anladım olayı, zaten 1 ay geçti aradan VDSL'e geçtim 35 mbit sorun yoktu maşallah.

Salak gibi zte modem gitti yavrum.

Ama lanet modem 2 günde bir internet gidiyor, bütün ışıklar mavi olmasına rağmen. Fişten çıkarıyorum, tekrar takıyorum düzeliyor.

Bu resimden baksanız modemim yazılımı güncelmi, değilse nasıl güncellenir?

Evinizde yedek modem var mı ? Eğer var ise cihazı servise gönderin. Donanımsal hata gibi duruyor. Serviste cihazı test ederler ona göre bir müdahale olur.

Ve de en önemlisi mutlaka servise gönderdiğiniz cihazınızın sorununu bir kağıda yazıp detaylı anlatın yaşadıklarınızı. Kutu içeriğide tam olsun herşeyiyle gönderin ilk aldığınız günkü gibi eksiksiz gitsin servise.

Maalesef yedek modem yok hocam. Ama simdilik sorun cikartmiyor gibi. Bu modemi saticam zaten ve Turk Telekom saglayicisindan kurtulmayi dusunuyorum.

Allah TP-Link'in ve Turk Telekom'un belasini versin.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.