K

Teğmen
13 Şubat 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 47 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhabalar,

0 araç bulmanın zor olduğu bugünlerde, başlıktaki Toyota Yaris Hybrid aracını bir bayiide buldum. Ancak nette yaptığım üstünkörü araştırmalar dışında hybrid araçlar hakkında çok bilgi sahibi değilim. Bu sebeple spesifik olarak ne soracağımı bilmiyorum.

Ancak özellikle Toyota Yaris serisinin Hybrid modelleriyle ilgili olumlu/olumsuz bilgi sahibi olanlar, beni fikirleriyle aydınlatabilirse çok memnun olurum. Şehir-içi yakıt tüketimi Türkiye'de en az olan araç olarak gözüme çarptı 2.2lt/100km ile. Kasasına zaten bayılıyorum. Bunun dışında genel olarak hybrid veya toyota hybrid hakkında fikre ihtiyacım var.

Bakımları, servisleri, hasar çıkarma durumları ve bunun maliyeti vs tarzı konularda özellikle aydınlatabilirsiniz. Aracın zaten uçmasını kaçmasını beklemiyorum.

Şimdiden teşekkür ediyorum.

Merhabalar, DH dahil internette verilen bilgilere bakarsanız denen şu, tecil tarihinizden sonra bedelliye başvuramazsınız çünkü bakaya olmuş olursunuz. Bunu ben de böyle biliyordum. Bugün şubeye gittim. Benim mezuniyetten sonra 2 yıl tecilim 19.08.2021 de doluyor. Bana şubeden çok net bir şekilde denen şu oldu. Tecilim bitiyor diye acele edeceğin bir durum yok. Zaten bittikten sonra o otomatik yıl sonuna (31.12.2021) atar. Bakaya durumu söz konusu bile olmaz şeklinde idi. Peki bu kadar kolay öğrenilebilecek bir bilgiyi neden herkes yanlış biliyor, şubeden mi yanlış bilgi aldım diye sizlere, tecrübeli arkadaşlara sormak istedim.

Tecili bitmesine rağmen sonrasında bedelliye sorunsuz bir şekilde başvuran var mı? Veya bu süreçte gerçekten yıl sonuna kadar bakaya kalmadığını gören? Tecrübeli arkadaşlar aydınlatabilirse çok sevinirim çünkü vaktim gerçekten daraldı. Şimdiden yanıtlayan arkadaşlara teşekkür ederim. İyi akşamlar.

Herkese merhabalar.Ben 3 sene önce lys 2012 sonucunda selçuk elektrik elektronik kazandım ve orda 1 sene okuduktan sonra sınava tekrar hazırlanıp ODTÜ İktisat yazdım 5binlik dereceyle.İşletmede tutuyordu.Ama matematiğim ciddi anlamda çok iyidir ve uğraşmayı severim.Tek becerim matematik diyebilirim hatta.Bu yüzden iktisat yazdım işletme tutmasına rağmen ve daha yüksek puanlı olmasına ragmen.Gel gelelim ki okulda bu sene hazırlığı bitirdim ve iktisatın zorluğuyla ilgili o kadar şey duydum ki birde ODTÜ de gerçekten akademisyenliğe yönelik çok ağır eğitim verildiğini öğrendim.Gözüm çok korkuyor çıkınca çok şey farketmiceğini bile bile o kadar ağır derslerle uğraşmaya değer mi? Ama diyorum bir yandanda işlemenin sözelliğinde çok boğulacağım biliyorum.İşletmeyi düşünme sebebim kolay bitirilmesi.Sonuçta 2 sene kaybım var hazırlığı sayarsak 3.O yüzden işletmeye kayıyorum ama gönlüm iktisattan yana.İktisat öğrencisyim fakat daha 1. sınıfa başlamadım dediğim gibi merkezi yerleştirmeyle işletmeye geçmek kafamda var. 2 senedir bu kararsızlığı yaşıyorum. Sene kaybım olmasa iktisata feda ederdım 2 sene felan. Şimdi göze almakta zorlanıyorum çünkü çok çok tembel bir insanımdır.Bu anlattığım şeyler sonucunda sizlerden istediğim ciddi anlamda işletme iktisat arasındaki farkı sözellik sayısallık farkını bana mümkünse ODTÜ tecrübesi olan yani okumuş yada okuyo olan birinden duymak.Bu ay içinde okulada gidip bölüm hocalarıyla konusma fikrim var.Gerçekten değermi iktisat okumama ve riske girmeme.Soru bu. Cevabı ise 2 senedir kesin bir şekilde veremiyorum.Şimdiden ilgilenenlere teşekkürler.
Arkadaşlar çok garip bir sorunum var.Mikrofon tuşuna bastığımda mikrofon sembolü çıkmıyor sol altta.Bilgisayara mikrofon takılı olması gerekmiyo onun çıkması için ama çıkmıyor.Mikrofon taksamda çıkmıyor.Çok garip hangi tuşu mikrofon tuşu yapsam o tuş servıs dışı kalıyor resmen.Şansa 1-2 defa çalıştı mesela ondada map degişince gitti tekrar.Voice le ilgili çogu şeyi yaptım o ilk akla gelenleri olmuyor daha ciddi bir sorun var gibi.Yani sesim gitmemesi değil de mikrofon simgesi çıkmıyor.Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim kafayı yemek üzereyim.Şimdiden teşekkürler.
Tm1 de 429 yada civari puan yapan var mi acaba bolumumun taban siralamasini merak ettim de.yada bi tanidigi bu civarda yapan var mi kac bine tekabul ediyor
TM1:5152 dereceyle çok sıkıntılı geçen tercih dönemi sonucunda ODTÜ İKTİSAT yazmış bulunmaktayım.Benim civarlarımdakilerin yarısının itü ekonomi diğer yarısının odtü işletme yazdıgını görüyorum forumda.Hiç mi yok yahu ODTÜ İKTİSAT yazan ??
Evet derecesi ikisinede yeten ve bu ikisinden birini tercih edecekler arkadaşlar.Ben hala karar veremedim.Sizler hangisini tercih ettiniz/edeceksiniz ?
Evet arkadaşlar tercih donemınden önce konuştugum baya insan vardı 3k-10k arasında olup itü odtü iktisatlar arasında kalan odtü işletme düşünen keza gsü ve bilgi düşünenler felan da vardı . Malum tercih donemıne girdik nasıl şekillendi acaba tercihleriniz ? (kendi sıralamam tm1:5152)
Öncelikle herkese merhaba . Son zamanlarda bilenleriniz vardır 1 sene boyunca iktisat istiyordum sınav sonrasıda Odtü iktisat ve itü ekonomi arasındaydım ve baya bi araştırmalarım sonucu en son işletmede karar kıldım.

Şimdiki sorum da çok açık TOBB mu ODTÜ mü ? ( TOBB %100 yada %75 oraya takılı kalmayalım )

Açıkçası baya bi ODTÜ ye yakınım ilk sebebi teknik bir üni olmasına ragmen iibf konusunda sayılı ünilerden biri olması diğeride işletme ve iktisat bolumlerının ıngılızce okunmasının daha mantıklı olacagını dusundugum ıcın egitiminin ingilizce olması.Bunun dışında kafamda tabikide TOBB un artıları var.Okurken iş deneyimi kazanma , para kazanma ve staj gibi ve açıkçası okulun 2+1(staj) 3 dönem olması bir artıdır bence.

Soruma gelecek olursak tekrar sizce hangisinde İŞLETME okunmalı ? Tercih dönemi insan her söylenenden etkilenebiliyor lütfen gerçekçi ve mantıklı yorumlar olsun . Şimdiden teşekkürler.
Evet arkadaşlar 3K-15K arasında iktisat işletme isteyenlerin genelde benım gıbı odtü itü birde 3-5 arasındakilerdede gsü arasında kaldıgını goruyorum . Fikir alışverişi için WHATSAPP grubuna sıcak bakarmısınız ?

SICAK BAKANLAR PM ATABİLİR .
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 131
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 7.562 (Bu ay: 214)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 6 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.