Şimdi Ara

Toyota Verso'ya dizel motor...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
15.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Verso'ya 2.0 dizel motor gelmiş. Fiyat, sitesinde 54.900-tl. 2.000 cc motora gayet iyi fiyat, yanlız donanımlar çok düşük ve motor gücü bence yetersiz. Tek donanım seviyesi ve bu motora bu güçle (126 hp) bence c-max'a hala rakip değil...

http://www.toyota.com.tr/cars/new_cars/verso/index.aspx

• quote:

Orijinalden alıntı: barbosa78

Verso'ya 2.0 dizel motor gelmiş. Fiyat, sitesinde 54.900-tl. 2.000 cc motora gayet iyi fiyat, yanlız donanımlar çok düşük ve motor gücü bence yetersiz. Tek donanım seviyesi ve bu motora bu güçle (126 hp) bence c-max'a hala rakip değil...

+1905
    Son noktasina kadar haklisin
  • quote:

Verso'ya 2.0 dizel motor gelmiş. Fiyat, sitesinde 54.900-tl. 2.000 cc motora gayet iyi fiyat, yanlız donanımlar çok düşük ve motor gücü bence yetersiz. Tek donanım seviyesi ve bu motora bu güçle (126 hp) bence c-max'a hala rakip değil...

Baya büyük bir indirimle geliyor 7.000 Tl civarı yanlış hatırlamıyorsam , ancak dediğiniz gibi sensör namına bir tek donanım göremedim o tek donanım seviyesinde ,
    O da elenenler listesinde bütün yaz araba aldıramadım bizim pedere ona yanıyorum ya , gözlerim bozuldu forumlarda , siterlerde fiyat bakmaktan .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golfçü_ -- 20 Temmuz 2011; 22:48:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: golfçü_

quote:

Baya büyük bir indirimle geliyor 7.000 Tl civarı yanlış hatırlamıyorsam , ancak dediğiniz gibi sensör namına bir tek donanım göremedim o tek donanım seviyesinde ,
    O da elenenler listesinde bütün yaz araba aldıramadım bizim pedere ona yanıyorum ya , gözlerim bozuldu forumlarda , siterlerde fiyat bakmaktan .
    Bence 2.0 dizel çok uygun fiyatla gelmiş. Vergisi olmasa satış rekorları kıracaktır. Verso da çok güzel bir araba şunun bir de 1.6 dizelini yapsalar 45000 e satsalar rekor kırarlar kimse gidip reno falan almaz. Benim imkanım olsa bu fiyatı hak edecek ender araçlardan birisidir verso 2.0 d-4d. Üstelik motoru da gayet yeterli olur bence. Beni toyota fanı sanmasın kimse corolla 1.4 d-4d ünde bu motor ve donanımla neredeyse aynı fiyata satılıyor versoyla ve kesinlikle hal etmiyor. Bu sınıftaki araçlar fazla talep gördüğü için bu fiyattan satılıyor. Yoksa 42-43 eder bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: zaferisbb

Bence 2.0 dizel çok uygun fiyatla gelmiş. Vergisi olmasa satış rekorları kıracaktır. Verso da çok güzel bir araba şunun bir de 1.6 dizelini yapsalar 45000 e satsalar rekor kırarlar kimse gidip reno falan almaz. Benim imkanım olsa bu fiyatı hak edecek ender araçlardan birisidir verso 2.0 d-4d. Üstelik motoru da gayet yeterli olur bence. Beni toyota fanı sanmasın kimse corolla 1.4 d-4d ünde bu motor ve donanımla neredeyse aynı fiyata satılıyor versoyla ve kesinlikle hal etmiyor. Bu sınıftaki araçlar fazla talep gördüğü için bu fiyattan satılıyor. Yoksa 42-43 eder bence.

Alıntıları Göster
    Neden bilmiyorum aynı motora sahip avensis in 0-100 9,7 sn, verso 11,3 sn.

Aracın 310 nm torku var. 0-100 kötü olsa bile çok iyi gider.

• quote:

Orijinalden alıntı: unknownartist

Neden bilmiyorum aynı motora sahip avensis in 0-100 9,7 sn, verso 11,3 sn.

Aracın 310 nm torku var. 0-100 kötü olsa bile çok iyi gider.

Alıntıları Göster
    motor bence yeterli , donanım konusunda haklı olabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zouzuni

motor bence yeterli , donanım konusunda haklı olabilirsin

Alıntıları Göster
    Ötv farkını Toyota ödüyor, bulunmaz fırsat.

2 litre 126 hp 310 nm tork ise hiç bir 1.6'nin veremeyeceği tadı verir.

Donanım olarak Toyota maalesef genelde zayıf.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onder46

Ötv farkını Toyota ödüyor, bulunmaz fırsat.

2 litre 126 hp 310 nm tork ise hiç bir 1.6'nin veremeyeceği tadı verir.

Donanım olarak Toyota maalesef genelde zayıf.

Alıntıları Göster
    En güçsüz ve sessiz dizelleri Toyota yapıyor.
  • 132 PS'lik benzinli motoru gayet iyi kaçıyordu. Tork bakımından daha zengin bu motor yeterli gelecektir bence. Chip tuningle 150 PS sınırı rahatça aşılır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali Dogukan

Alıntıları Göster
    Vergisi yüksek olmasa düşünülebilir bence.. Fiyat fena değilmiş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali Dogukan

Alıntıları Göster
    Aracın fiyatı, piyasadaki benzer araçlara göre gayet uygun. Ancak donanım seviyesini bilemiyorum, kendim de bir toyota kullanıcısı olarak toyotaların donanım seviyelerin genel olarak düşük olduğu kanısındayım. BU aracın bir handikapı da otomatik vites seçeneğinin olmaması bence.

Onun haricinde 2000 motor ve 310 nm torkun yeterli olduğu kanısındayım. Toyotaların dizel motorlarının yakıt tüketimleri düşük ve motorlar bence sessiz. Bu araçta da ben güç ya da çekiş sıkıntısı yaşanacağını sanmıyorum. Düşük devirlerde yüksek torku sayesinde düşük bir yakıt tüketimi yapabilecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: airea

Aracın fiyatı, piyasadaki benzer araçlara göre gayet uygun. Ancak donanım seviyesini bilemiyorum, kendim de bir toyota kullanıcısı olarak toyotaların donanım seviyelerin genel olarak düşük olduğu kanısındayım. BU aracın bir handikapı da otomatik vites seçeneğinin olmaması bence.

Onun haricinde 2000 motor ve 310 nm torkun yeterli olduğu kanısındayım. Toyotaların dizel motorlarının yakıt tüketimleri düşük ve motorlar bence sessiz. Bu araçta da ben güç ya da çekiş sıkıntısı yaşanacağını sanmıyorum. Düşük devirlerde yüksek torku sayesinde düşük bir yakıt tüketimi yapabilecektir.

Alıntıları Göster
    1.6 motorlardan çok daha performanslı olacaktır hacim avantajıyla.

Ama cruise control bile olmaması kötü olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

1.6 motorlardan çok daha performanslı olacaktır hacim avantajıyla.

Ama cruise control bile olmaması kötü olmuş.

Alıntıları Göster
    Toyota bu aracı bu fiyata verebiliyorsa bu işin içinde bir terslik var derim. Avensis dizel neden 85bintl:s Aynı vergi diliminde. Maliyetleri arasında çok fark yoktur diye tahmin ediyorum. Toyota istese avensisi de 65bine verebilecek yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurcugum

Toyota bu aracı bu fiyata verebiliyorsa bu işin içinde bir terslik var derim. Avensis dizel neden 85bintl:s Aynı vergi diliminde. Maliyetleri arasında çok fark yoktur diye tahmin ediyorum. Toyota istese avensisi de 65bine verebilecek yani.

Verso yerli üretim olduğundan daha avantajlı.
  • Yanlış anlaşıldım sanırım elbette bu arabayı bu motor rahat rahat kaldırır. Ben 2.000 cc lik motordan daha fazla (en az 140 hp) bi güç beklerdim. yoksa 0-100 ü aynı olan c-max dizel ile ne farkı kalırki. Yılda 1234 tl artı MTV vergisi verileceğine 7 depo mazot alınır 6000 km yol yapılır. Donanım olarak ta gerçekten çok zayıf. hız sabitleyici, park sensörü, yağmur sensörü vs. eklenmemesi çok ilginç. Ama yinede en büyük dezavantajı yılık mtv si bence. yoksa fiyat fena değil...
  • quote:

quote:

Yerli üretim avantajı olabilir ama bu kadar uçuk bir fark normal değil.
    Auriste yerli üretim. Ama corolla ile auris 1.33 arasında 900 tl fark varken 1.4 comfort extralar arasındaki fark 5.800tl. Buna ne demeli?
  • quote:

quote:

quote:

Auriste yerli üretim. Ama corolla ile auris 1.33 arasında 900 tl fark varken 1.4 comfort extralar arasındaki fark 5.800tl. Buna ne demeli?

Toyotanın çok tutulan Corollasının çok tutulan dizel versiyonundan voliyi vurduğunu tespit etmişsin demeli.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Toyotanın çok tutulan Corollasının çok tutulan dizel versiyonundan voliyi vurduğunu tespit etmişsin demeli.

Alıntıları Göster
    1600 cc sendromu olan ülkemizde, 2.0cc motora göre vasat bir performans sunan bu motor bence fazla tercih edilmez.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    arakadaşlar yorumlarınızı sadece teknik verilere göre yapmayın geçen aya kadar bende öyle düşünüyordum 2011 1.4 dizel corolla ile samsun- balıkkesir arası 1200 km kadar yol gittim araç 5 kişi bagaj ağzına kadar dolu klima devamlı açık bazılarımızın küçümsediği 1.4 d4d dizel motorlu corollanın ve üç şeritli tırmanma rampalarında gaz pedalına hiçte dibine kadar dayamadan ve araç zorlanmadan 120-130 km hızla gidebilidiğini gördüm d4d motorun torku nasıl geniş banta yaydığın bu sayede motor dizel bile olsa 3000-3500 devirlerde bile motorun hala canlı ve esnek olduğunu gördüm. şunu diyebilirimki 1.4 d4d motor böyle ise 2000 d4d için lütfen kullanmayanlar yorum yapmasın. hiç şüphenizolmasın o araç hakkını fazlası ile verir...

• quote:

Orijinalden alıntı: mahlep

arakadaşlar yorumlarınızı sadece teknik verilere göre yapmayın geçen aya kadar bende öyle düşünüyordum 2011 1.4 dizel corolla ile samsun- balıkkesir arası 1200 km kadar yol gittim araç 5 kişi bagaj ağzına kadar dolu klima devamlı açık bazılarımızın küçümsediği 1.4 d4d dizel motorlu corollanın ve üç şeritli tırmanma rampalarında gaz pedalına hiçte dibine kadar dayamadan ve araç zorlanmadan 120-130 km hızla gidebilidiğini gördüm d4d motorun torku nasıl geniş banta yaydığın bu sayede motor dizel bile olsa 3000-3500 devirlerde bile motorun hala canlı ve esnek olduğunu gördüm. şunu diyebilirimki 1.4 d4d motor böyle ise 2000 d4d için lütfen kullanmayanlar yorum yapmasın. hiç şüphenizolmasın o araç hakkını fazlası ile verir...

Alıntıları Göster
    Daha öce birçok Toyota modelinde kullanılan dizel 2.000 motorun gücü az görünse de Verso'ya yeterli geleceğini düşünüyorum.

Fiyat diğer Toyota modellerine göre çok iyi görünüyor. En azından donanım listesinde hız sabitleyici olmasını isterdim.

Ülkemizdeki vergilendirme sisteminden dolayı Toyota'nın çok acil 1.6 dizel motora ihtiyacı var. Aynı sıkıntı Avensis modelinde de var.

1.6 dizel Avensis, Verso, Carolla... olursa satışları daha da artar.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.