Şimdi Ara

Toyota Verso'ya dizel motor... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
15.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

quote:

Orijinalden alıntı: szralp

quote:

Orijinalden alıntı: deniz1111

quote:

Orijinalden alıntı: RBdriftking

quote:

Orijinalden alıntı: Ali Dogukan

En güçsüz ve sessiz dizelleri Toyota yapıyor.

Güçsüz kısmına katılıyorum fakat sessiz kısmına katılmıyorum Land cruiserdaki 3.0 D4D çok gürültülü çalışıyor mesela

oldukca sessiz hocam örnegin bir d-4d ye bakın birde tdı tdcı ecoflex fark etmez bakın d-4d onların yanında benzinli gibi sessiz calısıyor...

d-4d ve tdci hdi aynı motorlar psa ford ortaklığıyla üretilmiştir ses olarak performans olarak pek bir farkları yok. (1.4 d-4d için konuşuyorum.)

Sesi motor değil yalıtım belirler, fark buradan kaynaklanıyor olabilir..

Corolla'da yalıtım ne arar yalıtım olsa hiç duyamazsın

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

quote:

Orijinalden alıntı: szralp

quote:

Orijinalden alıntı: deniz1111

quote:

Orijinalden alıntı: RBdriftking

quote:

En güçsüz ve sessiz dizelleri Toyota yapıyor.

Güçsüz kısmına katılıyorum fakat sessiz kısmına katılmıyorum Land cruiserdaki 3.0 D4D çok gürültülü çalışıyor mesela

oldukca sessiz hocam örnegin bir d-4d ye bakın birde tdı tdcı ecoflex fark etmez bakın d-4d onların yanında benzinli gibi sessiz calısıyor...

d-4d ve tdci hdi aynı motorlar psa ford ortaklığıyla üretilmiştir ses olarak performans olarak pek bir farkları yok. (1.4 d-4d için konuşuyorum.)

Sesi motor değil yalıtım belirler, fark buradan kaynaklanıyor olabilir..

Corolla'da yalıtım ne arar yalıtım olsa hiç duyamazsın

Son yazdığım mesaj..

• "Corolla'da yalıtım ne arar yalıtım olsa hiç duyamazsın"

Yalıtım, kalite, prestij denince Vw. Hele Corolla'da yalıtım!
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutgull

rüyanızda görürsünüz bu hızları ancak 1.6 arabalarla

1.6 benzinli kullanmadan nereden bileceksiniz? rodaj sonrasi denedim 6000 devire kadar zorlanmadan 2 de 110 3 te 150 rahat cikiyor
  • 2.0 dizel getireceklerine otomatik vites getirsinler önce .
  • bunlar ticari olarak vergilendirilmek üzere üretilip elde kalınca bineğe dönüştürülen versolar bence.

fiyatı %60 ötv ye göre aşırı düşük...
  • Yolda yürüyorsunuz. Yanınızdan, motor sesi dizel gibi değilde, sanki sesli çalışan benzinli motor gibi ses çıkaran bir araç geçerse işte o D4d dizel motorlu bir araçtır.

Yalıtım araç içinde iken motordan gelen sesin duyulmasını engeller. Oysa bu motorun sesini sokakta iken yanından geçiyorsanız rölantide çalışırken zor duyuyorsunuz.

Mesela Ford dizele göre %50, Renault'a göre %40 daha düşük sesi var.
  • Rakipler dusunuldugunde ( grand scenic, grand c-max, grand picasso ve 5008) sahsen bu donanim zaafiyeti, dolayisi ile konfor eksikligi ve bariz mtv dezavantaji ile basarili satis rakamlarina ulasacagini sanmiyorum.

Bu tarz arac kullanan insanlarin, ben dahil, isiklarda once firlamak ya da otobanda son surat gitmek gibi bir gayesi oldugunu sanmiyorum.

Bu sinifta beklenti; hacim, konfor, ekonomi iken verso dizel gorunen o ki bu beklentilere cevap veremeyecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhakanuysal

Yolda yürüyorsunuz. Yanınızdan, motor sesi dizel gibi değilde, sanki sesli çalışan benzinli motor gibi ses çıkaran bir araç geçerse işte o D4d dizel motorlu bir araçtır.

Yalıtım araç içinde iken motordan gelen sesin duyulmasını engeller. Oysa bu motorun sesini sokakta iken yanından geçiyorsanız rölantide çalışırken zor duyuyorsunuz.

Mesela Ford dizele göre %50, Renault'a göre %40 daha düşük sesi var.

İmzamdaki araçta bulunan 1.8TDCI'dan daha sesli bir dizel tanımıyorum zaten, özellikle de rölantideyken..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JasoNBuraK -- 27 Ağustos 2011; 23:22:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

"Corolla'da yalıtım ne arar yalıtım olsa hiç duyamazsın"

sen dünyaya biraz uzak kalmıssın
  • evet 1.6 arabalar da 3.viteste 150 km hızı görür fakat orada kalır gerisi yok işte.
    4.vitese geç 220 yi gör bakalım 1.6 hantal araçlarla.5 ve 6.vitesi boşuna koymuşlar zaten...
  • quote:

Orijinalden alıntı: musch-lee

quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

"Corolla'da yalıtım ne arar yalıtım olsa hiç duyamazsın"

sen dünyaya biraz uzak kalmıssın

Ne demek istiyorsun? Açık olarak söyle!

"Sen" diye hitap ederek seviyeni ortaya koymuşsun ve ardından bir insana yakışmayacak cümle kurmuşsun.
  • "sen dünyaya biraz uzak kalmıssın"

Bu ne kadar seviyesiz bir yorum. Tamemen şahsa yönelik, sanal dünya da olsa görmediği, tanımadığı vb. bir insana hakaret içeren cümle. Yakıştıramadım doğrusu. Mesaj sahibi bir insan olarak bunu kendine yakıştırıyorsa ne diyeyim.

Böyle seviyesiz yorumlardan dolayı benim gibi birçok üye rahatsız oluyor.
  • hortlatayım konuyu. şimdi 1.6 dizel üretimine başladılar bmw ile ortak olarak ama heralde ayrıntılar daha net değil bilgisi olan arkadaşlar yorum bekleniyor.
  • VERSO 1,6 D4D MOTORUYLA GELMİŞ. MOTOR bmw İLE Yapılan anlaşmanın ürünü. 116D deki motor.
    http://www.toyota.com.tr/cars/new_cars/verso/index.tmex
  • 2.0 dizel yakıt tüketimleri nedir?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.