Şimdi Ara

TOYOTA SEQUOIA SAHİPLERİ VE SEVENLERİ KULÜBÜ (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
0
Favori
4.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hasanmerto

Senersongursuz forum yıldızsız gece gibidir... Golf 1.6 dizel Highline ederini 40bin olarak belirleyip, Honda City sahiplerine "Bakın beyler, aracınızı ucuz satmayın hep forumda yüksek söyleyin ki değeri yüksek" olsun diye öğütler veren efsane...

Bu araç fiyat belirlemeleri, hep City değerini arttırmak için aslında

Böyle yaparsa aracı değerlenecek diye düşünen sevgili kardeşimiz... Saygılar...

Çok ince hesaplar bunlar, senersongur başkadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Bu aracin "rotational intertia" tarafindan testini merakla bekliyoruz.

"..düşen motor devrini kompanse edebilmek için gaza çok kontrollü basıyordum..."

Aslında botu olan ya da kampa falan giden insanlar için harika bir araç.

Bu ne ya gereksiz demek pek mantıklı değil.

İhtiyaca göre bir araç.

Yalnız neden dizel kullanmıyorlar??

Dizeli şu an geliştiriyorlar. 1.4 D4D olacağı konuşuluyor Toyota çevrelerinde.

Tek sorun 2 Turbo mu yoksa 3 Turbo mu konacak. Bana 3 Turbo daha mantıklı geliyor, hem Turbo başına az yük binmiş olur. İlerde Turbo arızası çıkmaz.

Bir de Turbo 700rpm-4500rpm arası aktif olacak. Yani rolanti devrinden itibaren araç canlı ve yüksek torq üretecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Prison Break'ten beridir hastayım bu kasaya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecay

Prison Break'ten beridir hastayım bu kasaya.

Sevenlere mi ekleyelim yoksa Sahiplerine mi?

• senersongur kullanıcısına yanıt
    Sevenlere ekle
  • Hep gosterisli araclari sevmisimdir toyota bu isi biliyor benide sevenlere yazabilirmisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sener hocam, sevenler tarafına benide yaz, toyota olsun çamurdan olsun, hertürlü severiz

@senersongur
  • Turboyu ampul zannediyor sanirim

• Amerikada fullü 60.000 usd.
    Ithal etsek; 5.000 navlun desek, cif 65.000 usd. % 145 ötv 94.250 usd, % 18 kdv 28.665 usd, yani toplam 187.915 usd + 12.000 usd ruhsat masraflari desek 200.000 usd, dolar 2.30 tl desek; 2.30×200.000 = 460.000 tl.
    Yillik mtv 19.500 tl, kasko da 25-30.000 tl olur herhalde.
    Suyla çalışsa bile bu arabayi yürütmek yürek ve kalın bir cüzdan ister.
    Ama param olsa almak isterdim.
    Sevenlere beni de ekleyin

• quote:

Orijinalden alıntı: ercan.mustafa

Amerikada fullü 60.000 usd.
    Ithal etsek; 5.000 navlun desek, cif 65.000 usd. % 145 ötv 94.250 usd, % 18 kdv 28.665 usd, yani toplam 187.915 usd + 12.000 usd ruhsat masraflari desek 200.000 usd, dolar 2.30 tl desek; 2.30×200.000 = 460.000 tl.

Hesap yapmissiniz ama o kadar pahali olmasi imkânsız.

60000 dolar karli ve vergili fiyati. Yani tüketici fiyati. 60000 dolarlik aracin bayi kari %15 yaklasik olsa 10000 dolar civaridir. Vergileri falan düşünce aracin fabrika cikis fiyati 40000 dolar falandir.

Navlun 20lik konteynerda gelse en fazla 2000 dolar tutar ama gemide bu araclar toplu geldiği icin arac bazi 500 dolar bile yoktur belki navlun.

Şahsi fikrim bu aracin baz paketi ülkemize yeter.

Neyse cok hesap yapmayalim ama daha uygun fiyata satılabilir diyelim.

Bir de bu aracin PickUp olani Tundra var. O zaten hafif ticari olduğu icin daha da ucuza gelir.

Aslinda Toyota ülkemizdeki fabrikada Corolla harici Tundra ve Sequoia modellerini de uretmeli. Bir kismini Turkiye bir kismini da Orta Doğu pazarina rahatça yollar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ercan.mustafa

Amerikada fullü 60.000 usd.

Hesap yapmissiniz ama o kadar pahali olmasi imkânsız.

60000 dolar karli ve vergili fiyati. Yani tüketici fiyati. 60000 dolarlik aracin bayi kari %15 yaklasik olsa 10000 dolar civaridir. Vergileri falan düşünce aracin fabrika cikis fiyati 40000 dolar falandir.

Navlun 20lik konteynerda gelse en fazla 2000 dolar tutar ama gemide bu araclar toplu geldiği icin arac bazi 500 dolar bile yoktur belki navlun.

Şahsi fikrim bu aracin baz paketi ülkemize yeter.

Neyse cok hesap yapmayalim ama daha uygun fiyata satılabilir diyelim.

Bir de bu aracin PickUp olani Tundra var. O zaten hafif ticari olduğu icin daha da ucuza gelir.

Aslinda Toyota ülkemizdeki fabrikada Corolla harici Tundra ve Sequoia modellerini de uretmeli. Bir kismini Turkiye bir kismini da Orta Doğu pazarina rahatça yollar.

Baz paketi 43.500 usd, vergisiz ve karsiz 35.000 usd desek, Türkiye fiyati 100.000 usd + ruhsat ve plaka masrafi olur. Bu arac icin iyi fiyat aslinda. Bu araci sevenler olarak bir gün almak isteyenler olarak toplu ithal edebiliriz inşallah.

• MTV'yi genelde araclari firmaya alip, KDV alacaklarindan falan mahsup ediyor çoğu kullanici.

Yani yillik 20000TL vergi olsa bile adam araci şirkete aliyor, devletten alacagindan mahsup ediyor.

Yani büyük motorun yillik MTV'si elimine oluyor.

• Camaro, Mustang gibi otolarin da baz versiyonları 23000 dolar ve vergiler falan dahil. Keşke Ford Türkiye Mustang baz olani getirse.

• ABD'deki fiyatlar vergisiz fiyatlardır. Eyalete göre değişebilmekle birlikte her aracın fiyatına aşağı yukarı %10 vergi eklenmelidir.

Sequoia'yı ben de severim ancak iş tercihe gelirse Land Cruiser favorimdir. Tundra ise diğer trucklardan daha iyi gibi duruyor.
  • Land Cruiser'in tipi iyi değil. Nedense hic begenmiyorum.

• Bencede tasarımı Land Cruiser dan çok daha başarılı, TR ye özel ithalat yapan galeriler niye getirmez anlamam, abuk subuk araç getireceklerine bunlardan getirseler ya,
    Sequoia herhalde Amerikadan sonra en çok Ortadoğuda var, yazın Bodruma yatıyla gelen Arap bilmem ne prenslerinin karada ki yaverlerinin bilimum araçları, Nissan Patrol, Sequia, Land Cruiser, araplar bu SUV olayını aşmışlar bizim İstanbul tayfasınında alayında Range Rover. Range ler zaten Sequia ın yanında soğan cücüğü gibi kalıyor, B sınıfı araç kıvamına geliyor
  • Özel ithalat yapan galeriler BMW, Audi, Mercedes gibi araçlarda daha uygun fiyat çekerken, Camaro, Mustang gibi araçlarda kazık fiyat çekiyorlar.

Sequoia zaten ucuz bir F/P aracı. Bunu adamakıllı mantıklı birileri getirse 150000 TL civarından baz olarak peynir ekmek gibi satarlar. MTV zaten sorun olmuyor şirkete alınca.

• Arkadaşlar;

Kulübün imzasi ve araclarimiz icin sticker icin yarisma düzenlenmesini oneriyorum.

Guzel fikirler gelistireceginize inaniyorum.

Üyelerden birisinin Otomobil Genel'de

TOYOTA SEQUOIA STICKER VE İMZA YARİSMASİ

konusunu acmasini rica ederim.

• quote:

Arkadaşlar;

Kulübün imzasi ve araclarimiz icin sticker icin yarisma düzenlenmesini oneriyorum.

Abi Honda City arabaya Toyota stickerımı yapıştıracaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stonewall

quote:

Arkadaşlar;

Abi Honda City arabaya Toyota stickerımı yapıştıracaksın.

Eski bir atasözü der ki;

Bir Sevdadır Toyota Sequoia yada onun gibi birşey.

Sevenler olarak yapıştırmayı düşünüyoruz.

Yaza doğru kulüp iyice otursun özel buluşmalar ve organizasyonlarımız da olacak.

Sticker sadece başlangıç.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.