Şimdi Ara

TOYOTA SEQUOIA SAHİPLERİ VE SEVENLERİ KULÜBÜ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
0
Favori
4.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumda arastirdim ama henuz bu arac ile ilgili bir ana konu bulamadim. En iyisi acalim da Toyota Sequoia sahibi arkadaşlar güzelce paylasimlar yapsinlar.

Toyota cok geniş bir arac yelpazesine sahip bir marka. Ama nedense ülkemizde sinirli sayıda modelle temsil ediliyor.

Yanibasimizdaki ülkelere, Ortadogu'ya falan hep en guzel SUV araclari gidiyor. Bizde ise distribütör kafasina gore 4-5 model belirlemiş hep onlari getiriyor.

TOYOTA SEQUOIA SAHİPLERİ VE SEVENLERİ KULÜBÜ

SEVENLER

1.eczman2000
    2.Thomassee
    3.öyle değil mi olric
    4.Inque
    5.MEGREZ
    6.RaiNFallDown
    7.IslakFasulye
    8.ecay
    9.Berkitiko
    10.avensis42
    11.ercan.mustafa
    12.Stonewall
    13.esmerce
    14.wampaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senersongur -- 12 Şubat 2014; 21:53:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İngilizlerin birkaç deyimi vardır.
    *Range Rover aliyorken 2 tane alin.biri servisteyken diğerine binersiniz.
    *Range roveri bir alırken birde satarken sevinirsiniz
    *Range roverinizin altında yağ damlaları varsa korkmayın.demek ki içinde hala yağ var.
    *ilk defa Range Rover satın alıyorsanız kullanma kılavuzunda arkasına çekici telefonlarını not edin.
  •  TOYOTA SEQUOIA SAHİPLERİ VE SEVENLERİ KULÜBÜ

• "Prison Break" kasa
  • Bırak forumu, bu aracı Türkiye'de bile sahibi yok. Olsa bile foruma üye değildir.
  • O modelleri distrübütör kafasına göre belirlemiyor yüksek vergi yükü ve benzin fiyatlarına bakarak belirliyor.
  • Ben bir ara forumda almak istediğiniz araçlar başlığında yazmıştım, evet gayet güzel alınası ve devasa bir araçtır kendileri, fotoğrafların yanısıra çıplak gözle çok etkileyici bir araç olduğunu belirtmek isterim. Görünce saygı duruşuna geçerim
  • Türkiyede varmı şüpheliyim ortadoğuda olması normal benzin sudan ucuz vergide ha keza
  • ben bu aracı araç alım sürecinde değerlendirmiştim, hatta en sok ikiye kalmıştı da istediğim renk yok diye imzamdaki aracı almıştım
  • Tundra tercih ederim.

Bu araç öyle pek konforlu değilmiş şener hocam.

Çoluklu çocuklu adamlar için bi alternatif.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thomassee -- 28 Ocak 2014; 16:10:44 >
  • araç güzel..ancak usa ve arap ülkeleri için üretilmiş bir model. buraya neden gelmiyor/getirilmiyor diye söylenmenin gereği yok bence nedeni çok basit: o vergi yüküyle ve yakıt pahalılıyla kime kaç tane satacaksın? yılda satılacak 3-5 araç için servisleri eğitmenin ve yedek parça bulundurmanın zahmetine hiçbir distrübütör girmez. ayrıca bir ülke için üretilen araç her ülkeye ithal edilemiyor. her ülkenin belli kuralları var. en basiti amerikan araçlarında olan kırmızı sinyal lambalı araçları avrupa birliği ülkelerine satamazsın çünkü lamba sarı olacak. vs vs vs.....
  • Fabrika çıkışlı lpg seçeneği sunmalilar.

• Aslında Toyota vergiden yirtmak icin 1.4 D4D motora iki uç tane turbo taksa, 200ps ve 500nm civari torq çıkartabilir.

O motoru da Toyota Sequoia modeline koydular mi hicbir sorun olmaz.

Normalde araçta 5.7 litre V8 motor var ve düşük yakit tuketimine sahip.

4x2 Kamyonet olarak ithal ederek MTV den de 5.7 motor rahatça yirtar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • CC plaka görmüşlüğüm vardır İstanbulda...

Onun dışında TR plakalı görmedim... Gelmezde zaten.... Land Cruiser kaç tane satılıyor ki , Toyota Türkiye kalkıp bunu getirsin... Hele ki 5.7 V8 motor ile...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Tundra tercih ederim.

Bu araç öyle pek konforlu değilmiş şener hocam.

Çoluklu çocuklu adamlar için bi alternatif.

Ucuz bir arac zaten. Land Cruiser'in yari fiyatina satiliyor.

Atiyorum Land Cruzer 250000TL olsa, bu arac 130000TL falan yani.

• Sonuçta Toyota mühendisleri 1.4 D4D'yi turbo takviyesiyle geliştirebilir. Yaoacaklari motoru saglamlastirip 3 tane Turbo takmak. Turbo zaten ucuz. 3 tane olsa sorun olmayacaktır.

• Amerika'da fullü 60.000 dolar

Ve adamlar hala biraz pahalı diye eleştiriyorlar

Biraz bilinçli tüketici olsaydı şu ülkede.
  • quote:

Orijinalden alıntı: algebraic

"Prison Break" kasa

Yalnız bu aracı yollarımızda sıkça görmeyi gerçekten isterim.
  • Amerika icin bütün otomobil üreticileri araclari peşkeş çekmek zorundalar. Dünyanın en büyük pazari ama tabi yine de kar ediyorlar. Bizdeki aglak distributorler gibi palavra konuşmuyorlar.

• Japonlar tuhaf adamlar. Avrupa icin boyle araclari daha cok pazara sunmalilar. Millet Range Rover, Porsche Cayenne, Audi Q7 gibi daha pahali araclari çerez gibi aliyor. Toyota da Avrupa ve Turkiye icin ABD benzeri fiyatla cok SUV satacaktir.

• quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Japonlar tuhaf adamlar. Avrupa icin boyle araclari daha cok pazara sunmalilar. Millet Range Rover, Porsche Cayenne, Audi Q7 gibi daha pahali araclari çerez gibi aliyor. Toyota da Avrupa ve Turkiye icin ABD benzeri fiyatla cok SUV satacaktir.

Aslında doğru söylüyorsun.

Bunlarla pazara girseler allak bullak ederler full size piyasasını.

Tüketimi de kötü değil.40 MPG falan galiba.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.