Şimdi Ara

TOYOTA SEQUOIA SAHİPLERİ VE SEVENLERİ KULÜBÜ (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
0
Favori
4.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pasa_

Araç güzel ama ben bu kadar geniş jip alacak olsam Mercedes GL alırdım

GL bu araçtan en az 2 kat pahalidir hatta 3 kat.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boyle saçma sapan konulara da prim veriyorsunuz ya pes. Yok 1.4 d4d'ye 2-3 turbo taksa olurmuş da turkiyede cok satarmış da, klasik Şener'in hayal dunyası. Trollleri beslemeyelim arkadaslar..

• quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

Boyle saçma sapan konulara da prim veriyorsunuz ya pes. Yok 1.4 d4d'ye 2-3 turbo taksa olurmuş da turkiyede cok satarmış da, klasik Şener'in hayal dunyası. Trollleri beslemeyelim arkadaslar..

Sevmek suç mu arkadaş :))))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Boyle saçma sapan konulara da prim veriyorsunuz ya pes. Yok 1.4 d4d'ye 2-3 turbo taksa olurmuş da turkiyede cok satarmış da, klasik Şener'in hayal dunyası. Trollleri beslemeyelim arkadaslar..

Senden iyi tescilli troll var mi sevgili Jason...

• quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

quote:

Tabi tabi. Benim bir tane saçma sapan konum yoktur. Çamur at izi kalsın. Senden ala troll yok bunu herkes biliyor..

• quote:

quote:

quote:

Tabi tabi. Benim bir tane saçma sapan konum yoktur. Çamur at izi kalsın. Senden ala troll yok bunu herkes biliyor..

Toyota Seqouia'nin bir sevenler ve sahipleri kulübü olmasi neden seni rahatsiz ediyor? Uyduruk hafif ticari Ford Connect'in bile bir basligi varken, mis gibi SUV iste. Kiskanma arkadasim. Ayrica benim yorumlarimi yada konularimi begenmiyorsan bloklarsin olur biter.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Toyota Seqouia'nin bir sevenler ve sahipleri kulübü olmasi neden seni rahatsiz ediyor? Uyduruk hafif ticari Ford Connect'in bile bir basligi varken, mis gibi SUV iste. Kiskanma arkadasim. Ayrica benim yorumlarimi yada konularimi begenmiyorsan bloklarsin olur biter.

Senin kiskanilacak bir yanın yok. Acizsin. Küçük cocuklar dikkat çekmek icin ortalıkta kosusturur ya aynı oyle. Beni saçmalıkların rahatsız ediyor ve emin ol forumun bir cogunu. Toyota seqouia'nin fan kulubü olabilir sakıncası yok..

Ford Connect uyduruk bir hafif ticari degil. Boyle söylemen onu uyduruk yapmıyor. Yıllık 40.000 satis yapması da bunu dogrular nitelikte. Sürekli bi saldırma içgüdüsü içindesin bu da basta söylediğim üzere acizliğini gösteriyor..

• Sevgili Jason,

Konulara saldıran sensin. Bugüne kadar ne kimsenin konusuna saldirdim, ne de şahsi hakaret ettim. Bilen biliyor zaten. Ayrica forumda can sikan ayni konular yerine arada esprili, eğlenceli konular da olmali.

Ortada ne bir acizlik var ne de dikkat çekme cabasi. Rahatsiz olanlar maalesef sorunlu ve kişiliği oturmamis arkadaşlar.

• Yönetici arkadaşlardan ricam, Toyota bölümüne konuyu mirror yaparlarsa, o bölümde olan Sequoia sahibi ve seven arkadaşlar da konuya katilmiş olur.

Yaza doğru bir Toyota Sequoia bulusmasi da duzenleriz.

• quote:

Sevgili Jason,

Konulara saldıran sensin. Bugüne kadar ne kimsenin konusuna saldirdim, ne de şahsi hakaret ettim. Bilen biliyor zaten. Ayrica forumda can sikan ayni konular yerine arada esprili, eğlenceli konular da olmali.

Ortada ne bir acizlik var ne de dikkat çekme cabasi. Rahatsiz olanlar maalesef sorunlu ve kişiliği oturmamis arkadaşlar.

Saldırı veya hakaret olduğunu düşünüyorsan mesajlarımı sikayet edebilirsin..

Bugüne kadar yazdıklarını hep ciddiye aldım. Demek ki gülüp gecmek gerekiyor. Mizahi bir gözle bakacağım artık. Barıştık mı?

• quote:

quote:

Sevgili Jason,

Bugüne kadar yazdıklarını hep ciddiye aldım. Demek ki gülüp gecmek gerekiyor. Mizahi bir gözle bakacağım artık. Barıştık mı?

Benim kimseyle dusmanligim yok. Sadece forumu bazi arkadaşlar hayat memat meselesi yapiyor. Yoksa önemli olan ciddi yada esprili birşeyler paylasmak, hoşça vakit geçirmek. Maalesef eski bazi uyeleri kacirdilar. Oysa hoşgörü ile tartışmalar yapilsa zaten sorun kalmaz.
    Arada buluşmalara katil da tanisalim.

• quote:

quote:

quote:

Sevgili Jason,

Benim kimseyle dusmanligim yok. Sadece forumu bazi arkadaşlar hayat memat meselesi yapiyor. Yoksa önemli olan ciddi yada esprili birşeyler paylasmak, hoşça vakit geçirmek. Maalesef eski bazi uyeleri kacirdilar. Oysa hoşgörü ile tartışmalar yapilsa zaten sorun kalmaz.
    Arada buluşmalara katil da tanisalim.

Haklisin, tanışiriz bir gun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JasoNBuraK -- 29 Ocak 2014; 9:06:21 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• Yurt dışında gördüm birkaç sefer devasa bir araç ,bu sınıfta araç alacak olsaydım amerikanlardan sonra ilk ilk tercihlerim arasında olurdu . Sevenlerdenim : )
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Abi sorun Sequioa değil, sorun senin 1.4 D4D motora "2-3 turbo" takma düşüncen.
    Hadi bütün teknik sorunları ve engelleri aştım, bu motor turbo devrinde değilken, atıyorum yokuş çıkarken ya da vites büyütürken turbo lag'a düştüğü anda iş biter. 1.4 motorun atmosferik kıvamında o araç bayılır. O kadar para verdikten sonra kim kullanması bu kadar sıkıntılı bir araç ister ki? Gaza basmanın bile ustalık gerektirdiği bir araba olur.

Teknik sorunlara girersek çıkamayız. Turboların nar gibi kızardığı günümüz motorlarını daha fazla zorlamak motorun asfalttaki çukurları eriyik metalle doldurmasına sebep olabilir. Siz 3 Turbo ile 1.4 motoru zorlamaktan bahsediyorsunuz. Mum gibi erir. Rampada zorlarsınız, ya piston kol çıkarır, ya Turbo dağıtır, ya manifold patlatır ya da akla gelmeyecek 888 tane sorun işte.

İlla Sequioa'ya downsize yapılacaksa, 2.0 Turbo dizel bir motordan aşağısı kurtarmaz, hatta 2.5 Turbo dizel -ki bana kalırsa 3.5 litrenin aşağısı hiç olmaz- koyacaksınız ki bir şeye benzesin. Turbo'yu da çerez zannediyor olabilirsiniz ama öyle basit şeyler değil.

F1 motorları 1.6 litre evet ancak onlar günlük kullanıma uygun motorlar mı sizce? Bir kaç bin kilometre dahi ömrü olmayan ve yüzlerce litre yakıt tüketen motorlar onlar.

İlla Downsizing diyorsanız aracı küçültürsünüz motoru değil. Motoru araca göre küçültürsünüz.

Teknik konuda bilginiz olmayabilir, bunu anlayışla karşılarım ama şu anda saçmalıyorsunuz. Umarım farkındasınızdır.

Sıkıştırılan motorlarda turbo ünitesinin nasıl tepki verdiğini gösterir çalışma ile sizi baş başa bırakıyorum. Bana cevap vermeseniz bile bu dediğinizin saçma olduğu gerçeği değişmez.

Sizin dediğiniz kadar sıkıştırınca böyle oluyor.
    Bir de piston kol çıkarması dedim değil mi? Yüzbinlerce lira verip araba alıp biraz zorlayınca böyle iç organlarının dökülmesi de isteyeceğiniz bir şey değildir emin olun.

• Aslında 1.0 Ecoboost motor iş yapar. Şener abi hemen alırız bunlardan.
  • Ecoboost çok gelir bu motora. Sonra sol şeritte selektör manyağı yaparlar bizi. 1.5 dCi 65 Hp yeterlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: öyle değil mi olric

pcye gecebilirsem ilk iş imza logo yapacagim .

İki üç alternatifli olsun.

"Bir Sevdadir Toyota Sequoia" tarzi sloganlari da altına eklersin.

• quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

quote:

quote:

quote:

quote:

Abi sorun Sequioa değil, sorun senin 1.4 D4D motora "2-3 turbo" takma düşüncen.
    Hadi bütün teknik sorunları ve engelleri aştım, bu motor turbo devrinde değilken, atıyorum yokuş çıkarken ya da vites büyütürken turbo lag'a düştüğü anda iş biter. 1.4 motorun atmosferik kıvamında o araç bayılır. O kadar para verdikten sonra kim kullanması bu kadar sıkıntılı bir araç ister ki? Gaza basmanın bile ustalık gerektirdiği bir araba olur.

Teknik sorunlara girersek çıkamayız. Turboların nar gibi kızardığı günümüz motorlarını daha fazla zorlamak motorun asfalttaki çukurları eriyik metalle doldurmasına sebep olabilir. Siz 3 Turbo ile 1.4 motoru zorlamaktan bahsediyorsunuz. Mum gibi erir. Rampada zorlarsınız, ya piston kol çıkarır, ya Turbo dağıtır, ya manifold patlatır ya da akla gelmeyecek 888 tane sorun işte.

İlla Sequioa'ya downsize yapılacaksa, 2.0 Turbo dizel bir motordan aşağısı kurtarmaz, hatta 2.5 Turbo dizel -ki bana kalırsa 3.5 litrenin aşağısı hiç olmaz- koyacaksınız ki bir şeye benzesin. Turbo'yu da çerez zannediyor olabilirsiniz ama öyle basit şeyler değil.

F1 motorları 1.6 litre evet ancak onlar günlük kullanıma uygun motorlar mı sizce? Bir kaç bin kilometre dahi ömrü olmayan ve yüzlerce litre yakıt tüketen motorlar onlar.

İlla Downsizing diyorsanız aracı küçültürsünüz motoru değil. Motoru araca göre küçültürsünüz.

Teknik konuda bilginiz olmayabilir, bunu anlayışla karşılarım ama şu anda saçmalıyorsunuz. Umarım farkındasınızdır.

Sıkıştırılan motorlarda turbo ünitesinin nasıl tepki verdiğini gösterir çalışma ile sizi baş başa bırakıyorum. Bana cevap vermeseniz bile bu dediğinizin saçma olduğu gerçeği değişmez.

Sizin dediğiniz kadar sıkıştırınca böyle oluyor.
    Bir de piston kol çıkarması dedim değil mi? Yüzbinlerce lira verip araba alıp biraz zorlayınca böyle iç organlarının dökülmesi de isteyeceğiniz bir şey değildir emin olun.

Bmw 3 futbolu bir motor yapmisti gecen sene. 1.4 olmasin da 1.6 olsun. Beygirden ziyade torq önemli. Bir de Toyota alüminyum şasi yaparak agirligi 1600-1700kg civarina indirirse cok sorun olmaz. 1.6 hitler motorlu Passatlar 1500kg civariydi.

• 2700 kilogramlık ağırlığı nasıl öyle bir çırpıda 1700 kilograma indireceksiniz? İsterseniz karton şase kullanabilirsiniz bunun için.
    Çok uçuk şeyler söylüyorsunuz. Aracı zaten 1700 kilograma indirince resmen aracın sınıfı değişecek. Araç sınıflandırmasından anlamam ama rakibi Tahoe falan olmaz.
    1.4 değil 1.6 motor da çok fantezi olur. Kaldı ki böyle iri bir aracı yorulmadan yürütmesi ancak atmosferik motorlarla mümkün olabilir. Boşuna mı bu tür jiplere 5-6 litre motor koyuyorlar?
    Turbo Dizel 2.5 motor koymayı bilmiyor mu üreticiler? Bakın 5.2 Litre GC'nin çıkardığı güç 225 Bg. Çünkü o cüsseyi taşırken motorun yorulmaması lazım. Siz Turbo ile zorlayacaksınız, sonra Turbo devrinde kalmak için de sürekli Turbo'ya yükleneceksiniz ve sonra sorun çıkarmamasını bekleyeceksiniz.

Hadi diyelim 3 Turbo ile 200 Bg 500 Nm Tork üreten bir motor yaptınız.
    Turbo da belli bir devirde güç vermeye başlıyor. Bu araç o devrin altına indiği anda vites düşürmezseniz bayılır. Kurtuluşu yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goodorevil -- 29 Ocak 2014; 9:53:32 >

• quote:

Aslında Toyota vergiden yirtmak icin 1.4 D4D motora iki uç tane turbo taksa, 200ps ve 500nm civari torq çıkartabilir.

O motoru da Toyota Sequoia modeline koydular mi hicbir sorun olmaz.

Normalde araçta 5.7 litre V8 motor var ve düşük yakit tuketimine sahip.

4x2 Kamyonet olarak ithal ederek MTV den de 5.7 motor rahatça yirtar.

Hocam D4-D'nin gizli beygirleri de var. 3 turbo + gizli beygirler bu kasayı uçurur.

Yalnız fiyat yazmayı unutmuşsun.

Baz modeline de 50.000TL fiyat koydular mı tamamdır. Tutar bu araç .
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.