Şimdi Ara

TOYOTA RAV4 NEDEN TUTULMADI (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
109
Cevap
2
Favori
153.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Beamer

Bu sınıfta Tiguan diye bir araba varken kimse kusura bakmasın başka arabaya bakılmaz. İkinci olarak da Sportage.

+4
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beamer

Bu sınıfta Tiguan diye bir araba varken kimse kusura bakmasın başka arabaya bakılmaz. İkinci olarak da Sportage.

tamam.
  • aracım 2007 model. lpg taktırdığımdan beri aracıma rahat biniyorum. %28 değil %30-35 arası tasarruf sağlıyorum.
    tek sorunum. hafif bir kasisten geçerken arkadan küt sesi gelmesi. mesela yol ek yerleri vardırya 1cm anca vardır kot farkı, işte oralarda saanki amortisör hiç yokmuş gibi küt sesi geliyor arkadan. amortisörleri değiştirdim çözemedim. servis birşey yok diyor. bagaj kapağı diyor. fakat bagaj kapağı olduğunu sanmıyorum. sizin rav4 lerde böyle sorun varmı.
  • mm.mustafa kullanıcısına yanıt
    2005 model. Aynı ses mevcut. Büyük ihtimalle arka basamaktan geldiğini tahmin ediyorum. Emin değilim ama oraya bir baktırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sebastianbjk

2005 model. Aynı ses mevcut. Büyük ihtimalle arka basamaktan geldiğini tahmin ediyorum. Emin değilim ama oraya bir baktırın.

arka basamak dediğiniz aksesuar olan mı. yoksa arka takımlarla ilgili birşeymi.
  • Vergiden dolayı ve dizeli yok.Ayrıca tipsiz.Bkz Santa FE

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mm.mustafa

quote:

Orijinalden alıntı: Sebastianbjk

arka basamak dediğiniz aksesuar olan mı. yoksa arka takımlarla ilgili birşeymi.

Aksesuar. Bagaj kapısının altındaki basamak
  • 2011 rav 4 var yakıt 60 kuruş uzun yol 40 kuruş kadar acil işim vardı 250km yolu sport tusu basılı 4 luler acık arka kotukdakı arkadaşı ağlatarak 350tl yaktı arıza çıkarmaz rahattır kusur olarak rampada Allah canını alıyor 100km hızı geçmez kımse yaa olurmu vs vs yok su kdr motor su kdr beygır demesın bende gittim bayisine kavga ettim ordaki test aracını aldım onu vurdum rampaya oda geçmedi alt sınıf jipler arasında en ıyısı bu gidip captiva hundai opel vs vs sakın almayın
  • brain_storm B kullanıcısına yanıt
    arastirmadim 2003teki 2.0 motorla yeni kasadaki motor aynimi bilmiyorum ayni ise lpgde supab erimesi yapiyor

• bılmıyorum inşaatçıyız takasta devamlı araba geliyor bize bınmedıgım model 1 2 tane kalmıştır bunu sevdım lpg taktırcam vaktım olursa bu hafta lpg firmaları motor garantisi veriyor artık bişey olursa çökerim firmaya
  • Bu aracın 1.4 D4D ve 1.6 Valvematic motorlu seçenekleri ülkemize neden gelmiyor anlamış değilim.

Küçük hacim motorla gelse 65-70000 TL civarına rahat rahat satılacak.
  • 79500 tlye 20 bin km de 2011 model hatasiz bir rav 4 aldim ilkkez bu tarz bir araca biniyorum ve buyuk hayal kirikligi yasiyorum herkes te durum bumu acaba arac cok salliyor bu zamana kadar hep binek araba kullandim hyundai fx coupe lancia delta . Rav 4 un icinde resmen calkalanmaktayim gecen hafta alanya samsun arasi toplamda 2200 km yol.yaptim ve alanyadan samsuna dondugumde resmen yorgunluktan bitmistim 2 sene once ayni yolu lancia delta ila ki 1.6 dizel di yaptigimda sanki bi okadar daha yol gidebilirim ... Sanirim yanlis bir arac tercih ettim ama yinede kullanan arkadaslardan yardim bekliyorum şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: trabzon61_66

Arabistanda şirket aracı olarak 2011 sıfır benzinli otomatik rav4 kullanıyorum. Yol sesini çok alıyor. Araka kapıya monteli yedek lastik şantiye içindeki çukurlu toprak yolda inanılmaz ses yapıyor. 120-160 km hızlardada rüzgar sesi artıyor özellikle arkadaki yedek lastikten geliyo.

İç plastik alitesi iyi değil. Hızlanması ve yol tutuşu oldukça iyi.

Yollar çok müsait olduğu için genelde 120-140 km hızlarda kullanıyorum ve aldığımız benzini sürekli km ye göre yazıyoruz şirket aracı olduğundan ve ışık yandığında 38-42 litre arası benzin alıyorum ve yaptığım km bu kadar yakıtla 350 km civarı. Tüketim bana fazla gibi geliyo.

Bu aracı türkiyede kullansam ocağa incir ağacı diker. Haftada genelde 2 depo yakıyorum. Türkiyede olsa aylık 1.350 tl tutacak yakıt gideri burada 80 tl tutuyor(şirket ödüyo tabiki). Benzinin litresi 10 cent civarı.

Arkadaş çok güzel özetlemiş. Bir tek iç mekan konusunda katılmıyorum. Aracın en başarılı yönü iç dizayn: hem ergonomi hem de estetik açıdan bence gayet başarılı.

NAvigasyon tavsiyesi bakmak için girmiştim, hayrım dokunsun diye bu foruma bişeyler yazayım dedim. Keşke 1 ay önce yazmış olsaydım ve son yorumu yapan arkadaş okusaydı.

Araç alırken kesinlikle bir veya birkaç günlüğüne aynısından kiralamalı.

Babama 5 yıl önce 2008 model 2.0 benzinli otomatik aldık. 20bin kmde aldık şimdi 80binde. 2001 model eski kasasını pert edince bunu aldık.

2000 model 1.6 civic'ten sonra oldukça sessiz gelmişti. Şehir içinde yine tatmin ediyor ancak uzun yol tam bir işkence. Süspansiyon oldukça sert, çok fena sallıyor ve çok fazla yol gürültüsü alıyor. Artık uzun yola çıkarmıyorum.

Araç 4 ileri. OTobanda motor bağırıyor. Virajlı yollarda ise yüklüyken rampada çok zor hızlanıyor. Yeni dizellerden sonra çekilmiyor.

Ama görüş açısı, yükseklik, inip binme kolaylığı açısından şehir içinde çok iyi.

Mevcut piyasa koşullarında herhalde bir 5 sene daha bineriz, kısmetse.

Madem bineceğiz, geri görüş kameralı bir navigasyon sistemi takalım diyoruz. Bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum.

• lonesomedove L kullanıcısına yanıt
    Hocam babamda da var 2008 model. Bende sık sık kullanıyorum aracı benim sıkıntım yakıtı. Biraz gaza bassam yakıtı su gibi içiyor, lpg taktırdınız mı? yada düşünüyor musunuz?

• Bilen arkadaşların aldığı araç bence çok güzel ve alınacak bir araba
  • Gulen Adamm kullanıcısına yanıt
    2001 modeli vardı bizde, şehir içi 16lt yakıyorduk ama manevra kabiliyeti, görüş açısı ve frenleri mükemmeldi!! temiz düşük km'li bulsam yine alırım!!!

araba pert olunca yeni kasasını alalım dedik...

LPG var, hatta bu kasaya geçme nedenlerimden biri arkadaki avandalığa lpg tankının sığması-bagajda tank olmaması ve böylece koltukları yatırınca kocaman bagajı olmasıdır...

ucuz yollu bi turbo uygulaması bulsam motor da tadından yenmeyecek ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lonesomedove -- 11 Mayıs 2017; 13:24:16 >
  • lonesomedove L kullanıcısına yanıt
    16 lt mi?

Hocam şahsen aracı çok seviyorum sebebi de kolay kolay arızalanmıyor kaya gibi derler ya aynen öyle bir araç ama yakıtı da evlere şenlik. Lpg araştırdım birazda 2008 modellerde bujiler yanar falan diyenler duydum sizde hangi marka lpg var hocam?

• Prins...ben duymadım buji yakma filan...60bin KMdir kullanıyoruz, bir sıkıntı olmadı...sadece 2lt'ye göre enjektör olmasına dikkat edin...

bugüne kadar 5 araca LPG taktırdık, kullandık...paradan kaçmayıp iyi usta-iyi marka kullandıklarımızda hiç sıkıntı olmadı, ama ucuz olsun idare etsin dediklerimiz hep sıkıntı çıkardı... usta çok önemli....

2001 RAV4, Cinnah'ın başında kökleyince 80lt/100km gösteriyordu yeni arabalarda depoyu fullersin, bi 80-100km gidince ibrenin max.'dan düştüğünü görürsün. Bununla fulleyip 5-10km gidince ibre düşüyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lonesomedove -- 12 Mayıs 2017; 11:26:9 >
  • Bende 1 yıldır prince ile kullanıyorum rav 4 ü 2011 model 20 binde aldim suan 32 binde 12 bin km yi lpg ile yaptim ve en ufak bir sorun dahi yaşamadım samsunda yaşıyorum sehir ici 30 kurus sehir disi 120 km sabit hiz 20 kurus yakıyor muhakkak taktirin lpg derindereler bile buna onay veriyor hic bir sorun yasamazsiniz cok uzun surede belki sibop llarda bir erime olabilir ama bu 150 bin km den once olmaz oldugundada siboplari degistirirsiniz cok asiri bir maliyet degil. Bu arada aracimi satip 2013 model bir rav 4 alacagim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nighthunter9 -- 21 Temmuz 2017; 23:54:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lonesomedove

quote:

Orijinalden alıntı: trabzon61_66

Arabistanda şirket aracı olarak 2011 sıfır benzinli otomatik rav4 kullanıyorum. Yol sesini çok alıyor. Araka kapıya monteli yedek lastik şantiye içindeki çukurlu toprak yolda inanılmaz ses yapıyor. 120-160 km hızlardada rüzgar sesi artıyor özellikle arkadaki yedek lastikten geliyo.

İç plastik alitesi iyi değil. Hızlanması ve yol tutuşu oldukça iyi.

Yollar çok müsait olduğu için genelde 120-140 km hızlarda kullanıyorum ve aldığımız benzini sürekli km ye göre yazıyoruz şirket aracı olduğundan ve ışık yandığında 38-42 litre arası benzin alıyorum ve yaptığım km bu kadar yakıtla 350 km civarı. Tüketim bana fazla gibi geliyo.

Bu aracı türkiyede kullansam ocağa incir ağacı diker. Haftada genelde 2 depo yakıyorum. Türkiyede olsa aylık 1.350 tl tutacak yakıt gideri burada 80 tl tutuyor(şirket ödüyo tabiki). Benzinin litresi 10 cent civarı.

Arkadaş çok güzel özetlemiş. Bir tek iç mekan konusunda katılmıyorum. Aracın en başarılı yönü iç dizayn: hem ergonomi hem de estetik açıdan bence gayet başarılı.

NAvigasyon tavsiyesi bakmak için girmiştim, hayrım dokunsun diye bu foruma bişeyler yazayım dedim. Keşke 1 ay önce yazmış olsaydım ve son yorumu yapan arkadaş okusaydı.

Araç alırken kesinlikle bir veya birkaç günlüğüne aynısından kiralamalı.

Babama 5 yıl önce 2008 model 2.0 benzinli otomatik aldık. 20bin kmde aldık şimdi 80binde. 2001 model eski kasasını pert edince bunu aldık.

2000 model 1.6 civic'ten sonra oldukça sessiz gelmişti. Şehir içinde yine tatmin ediyor ancak uzun yol tam bir işkence. Süspansiyon oldukça sert, çok fena sallıyor ve çok fazla yol gürültüsü alıyor. Artık uzun yola çıkarmıyorum.

Araç 4 ileri. OTobanda motor bağırıyor. Virajlı yollarda ise yüklüyken rampada çok zor hızlanıyor. Yeni dizellerden sonra çekilmiyor.

Ama görüş açısı, yükseklik, inip binme kolaylığı açısından şehir içinde çok iyi.

Mevcut piyasa koşullarında herhalde bir 5 sene daha bineriz, kısmetse.

Madem bineceğiz, geri görüş kameralı bir navigasyon sistemi takalım diyoruz. Bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum.

Keske kardesim 😁 ama alistim sanirim sallanmaya eskisi kadar rahatsiz olmuyorum 2013 modele gecicem simdide benim 2011 kadar temiz ve düşük km de arac bulamiyorum

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.