Şimdi Ara

Toyota direksiyon çevirirken çıtır çıtır ses geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam. 2018 model toyota auris aracım var.Son zamanlarda direksiyon çevirirken çıtır çıtır ses geliyor.Sanki metal aşınması gibi bir ses.Neden olabilir? Başına gelip sonra masraf çıkan (alt takım,rot balans vs.) oldu mu?

• Direksiyon hidroliğinde yağ kaçağı olabilir.

• Bizim 2008 de sıfır aldığımız Corolla'da da vardı...Servise sorduk "önemli bir şey değil" dediler...

Aracı 2018 de sattığımızda da vardı...Sonuç olarak hakikaten önemli bir şey değilmiş... 

• Araçta elektrik destekli direksiyon var galiba.Direksiyon hidroliği olur mu?Çünkü tüy gibi hafif direksiyon.

• D@rbeli M@tk@p kullanıcısına yanıt

10 senede bir şey olmamışsa o zamana kadar satarım zaten 

• Airbag zembereginden gelir o ses

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Benimde soğuk havalarda direksiyonu çevirince uğultu geliyor. Direksiyon pompası komple yağ kaplanmış bir yerde hidrolik kaçağı var işinin ehli bir usta buldum yarın sabah götüreceğim. Sizin durumu da bir sorayım hocam isterseniz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • airbag sargısından geliyor o ses.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amortisör üst rulmanı da olabilir...

• Airbag sargısı vw polomda da var 1 senedir biniyorum bi şey olmadı gösterdim ses dışında zararı olmaz dediler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • websosyal kullanıcısına yanıt

Benim de aklıma o geldi. Direk direksiyon ile ilgili olmayabilir. Bir de komik olacak ama sürücü paspasının direksiyon miline sürtmediğinden emin olun.

Oto Klinikyoutube
    Direksiyonu Çevirirken Neden Tıkırtı Sesi Gelir,Direksiyonu Çevirirken Neden Gıcırtı Sesi Gelir,Direksiyonu Çevirirken Gıcırtı Geliyorsa Ne Yapılır,Direksiyonu Çevirirken Tıkırtı Geliyorsa Ne Yapılır,Amortisör Bilyası Arızası,Direksiyonu Çevirdikçe Tıkırtı Geliyorsa Çözümü
    https://www.youtube.com/watch?v=Yr9laVGfo3w
  • zaqwear Z kullanıcısına yanıt

Haber bekliyorum. 

• İstanbul'da isen ricar Toyota çözer işini bi vida sıkılacak direksiyon demiri sonundaki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ulasseven U kullanıcısına yanıt
    Sizin aracın durumunu sordum hocam arkadaşların dediği tüm ihtimalleri söylediler görmeden bir şey söylemek zormuş, airbag sargısı olma ihtimali yüksekmiş. Elektrik motoru ile ilgisi olma ihtimali düşük olsa da mutlaka direksiyon servisine göstersin dediler, erken teşhis önemliymiş. Ben, 700₺ ile kurtardım biraz daha ertelesem soğukta direksiyon pompası tamir şansını kaybedecekmiş.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Muhtemelen direksiyon mafsalından geliyordur, corolla ve avensislerde de kronik bir durum. Ses rahatsız etmiyorsa o şekilde de kullanabilirsiniz herhangi bir sorun yaratmaz.

Facebook'ta veya Toyota forumlarında "direksiyon mafsalı" diye aratırsanız daha detaylı bilgiye ulaşırsınız, bulunduğunuz ile göre usta yönlendirmesi de yaparlar.

Toyota Avensis Türkiyeyoutube
    Avensis Direksiyon sesi tamiri yapimi
    https://www.youtube.com/watch?v=jCSmkP4S5oU

Emre Güzel -Garage-youtube
    Eğer masaldaki yag oranından düzelmezse işlem direksiyon kolonunda dır onun onarılması gerekir
    https://www.youtube.com/watch?v=FSajYfJHSW0

• Emekkk kullanıcısına yanıt

izmir'deyim.

• Direksiyonun demiri açıktaysa paspas gibi bir şeye sürtüyor olabilir

• Şu ana kadar herhangi bir şey olmadı.Bazen geliyor bazen gelmiyor sürekli değil.

• tam göbeğin ortasından gelen çıtır çıtır ses içerdeki airbag sargısı yapar . soğuk havalarda dahda belirgin olur.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.