Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1674. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
35.050
Cevap
332
Favori
2.218.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16721673167416751676
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2016 Corolla sahibiyim. Aracım 2017 yılında 15000 bakımına girmiş ve o tarihten sonra bakım görmemiş. Aracı yeni aldım ve şu an 27000 km'de. Küçük bir şehirde yaşıyorum burda ki servislerin orijinal filtre vs kullanacağından emin değilim. Bu bakımda hangi parçalar değişmeli ve yağı ne almalıyım. İnternet üzerinden temin edebileceğim şekilde tavsiyelerinizi almak istiyorum. Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hbasdereli70 -- 30 Temmuz 2019; 17:47:39 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oasis99

Tabiki var. Sadece ampül değil, sis farı seti yani kablolariyla alman gerekiyor. Yan sanayi alırsan başın ağrır, sana masraf çıkarır. orjinal sis farı da 1 yıl önce montaj dahil 1200tl civarı idi..
    Hocam başın ağrır derken biraz açar mısınız... Pakette gelen lamba çok ısınıyor plastik yuvayı eritme riski var ve çok ısındığına göre çok akım çekiyor olmalı. Uygun bir ampül ile bu sorun ortadan kalkar. Sizce başka riskler de var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar, 2016 Corolla Dizel sahibiyim. Daha önce soruldu mu bilmiyorum benim sıkıntım araçtan *özellikle uzun yolda* hız 70 i geçince ıslık-düdük benzeri bir ses gelmesi. Sürekli ses gelmiyor ama rahatsız edici. Klima değil radyo değil, kaynağı tam tespit edemedim. Daha önce benzer bir sorun yaşayan oldu mu?
  • SAITAMA kullanıcısına yanıt
    Bende yeni kasa 1.6 otomatik var, onda da aynı durum var. Servise götürdüm balatalardan dedi. Merkeze kayıt açtı, bekiyorum. Araştırırsanız sizin kasada da aynı durum varmış

• 2014 1.4 dizel multimod corollam var. 1 ay önce sanayide yağ, filtreler ve bir de yakıt filtresi değiştirdim. YOL BİLGİSAYARINDAKİ ANLIK YAKIT TÜKETİMİ kafayı yedi. Alakasız ve yüksek değerler gösteriyor. Bu konuda yardımcı olacak olan arkadaş olursa minnettar olurum. Teşekkür ederim.
  • yazilimsever kullanıcısına yanıt
    Oyalıyorlar sizi, ıslık sesi ön fren balatalarından geliyor. Ben videosunu çekip servise gittim. 2 saat sonra fren balatarını ücretsiz değiştirip aracı teslim ettiler.

• mustik61 kullanıcısına yanıt
    Sizin aracınız hangi model?
  • yazilimsever kullanıcısına yanıt
    2014 advance

• Herkese merhaba,
    corolla hb otomatik benzinli almayı düşünüyorum. Dolu (ful) paket yada paketleri hangisidir?
    Yada kronik sorunlu şu modeldir sakın alma diyeceğiniz hangisidir.
    Not: 2.eli zayıf olan varsa umurumda değil. Biniciyim; arabadan anlamam yolda bırakmasın zırt pırt beni sanayiye götürmesin yeter. bütçe 50 civarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: falcon57

Herkese merhaba,
    corolla hb otomatik benzinli almayı düşünüyorum. Dolu (ful) paket yada paketleri hangisidir?
    Yada kronik sorunlu şu modeldir sakın alma diyeceğiniz hangisidir.
    Not: 2.eli zayıf olan varsa umurumda değil. Biniciyim; arabadan anlamam yolda bırakmasın zırt pırt beni sanayiye götürmesin yeter. bütçe 50 civarı
    Toyotasa kronik sorun yoktur olanlarda küçük şeyler ayna takılı kalma gibi misal. İkinci eli de zayıf değil gayet güzel satışı var misal sizin aradığınız kriterlerde bunlar var misal;
    715519517
    712044922
    709945235

İlân numaraları malum siteden bakabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuerkraider -- 5 Ağustos 2019; 19:58:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drfg

2014 1.4 dizel multimod corollam var. 1 ay önce sanayide yağ, filtreler ve bir de yakıt filtresi değiştirdim. YOL BİLGİSAYARINDAKİ ANLIK YAKIT TÜKETİMİ kafayı yedi. Alakasız ve yüksek değerler gösteriyor. Bu konuda yardımcı olacak olan arkadaş olursa minnettar olurum. Teşekkür ederim.
    Aracınıza hangi viskozite yağ kullanıldı

• quote:

Orijinalden alıntı: hbasdereli70

Arkadaşlar 2016 Corolla sahibiyim. Aracım 2017 yılında 15000 bakımına girmiş ve o tarihten sonra bakım görmemiş. Aracı yeni aldım ve şu an 27000 km'de. Küçük bir şehirde yaşıyorum burda ki servislerin orijinal filtre vs kullanacağından emin değilim. Bu bakımda hangi parçalar değişmeli ve yağı ne almalıyım. İnternet üzerinden temin edebileceğim şekilde tavsiyelerinizi almak istiyorum. Saygılar
    Aracınız da LPG var ise 0w40 Yoksa 0w20 eğer dizel ise 5w30
    Bakım malzemelerini buradan alabilirsiniz;

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimgs88

İyi günler arkadaşlar. Corolla dizel almayı düşünüyorum. Tavsiye eder misiniz? Yoksa o fiyata başka araçlara mı bakayım. Performans olarak rakiplerinin biraz gerisinde, fakat sorunları var mı?
    Güzel tercih olur, bu tür araçlar zaten yüksek performans araçları değil yeterince türkiye koşullarında yetecek kadar güce sahip C segmentinde sıkıntısız baş ağrısız bulabileceğiniz dizel araç sadece corolla.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Herkese iyi forumlar.
    2019 corolla için multimedia ekranı yarın elime geçecek bir aksilik olmazsa istanbul Avrupa veya tekirdağ tarafın da bir yere taktırmam gerek

2019 uygulama henüz yok bu yüzden kimse yaparım demiyor bende önceki kasalara daha önce taktıranların önerebileceği yer olabilir diye düşündüm

İşinin ehli temiz çalışan tavsiye edebileceğiniz multimedia ekranı takacak bir yer var mı istanbul veya tekirdağ tarafında ?
    Multimedyayi nereden aldınız birisi aliexpressden almıştı ilk soketler uymamış onu hallettikten sonra malesef ki kasa büyük gelmiş. Daha yeni kasa olduğu için şuan montaj yapan yok malesef ama mesajımın basında bahsettiğim kişi yetkili servise götürmüş

• quote:

Orijinalden alıntı: tuerkraider

Multimedyayi nereden aldınız birisi aliexpressden almıştı ilk soketler uymamış onu hallettikten sonra malesef ki kasa büyük gelmiş. Daha yeni kasa olduğu için şuan montaj yapan yok malesef ama mesajımın basında bahsettiğim kişi yetkili servise götürmüş

Alıntıları Göster
    O benim :)
    Şuan satıcı ile görüşmelerim devam ediyor cevap bekliyorum
    1-2 güne netleşir

Ya uygun olanı gönderecek arzum bu yönde yada iade alacağım.İade alırsam ya aynı satıcıdan veya başka satıcıdan tekrar almam gerekecek 1200 TL civarı bir fiyatı var yine olma garantisi yok yine kumar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 5 Ağustos 2019; 20:36:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

O benim :)
    Şuan satıcı ile görüşmelerim devam ediyor cevap bekliyorum
    1-2 güne netleşir

Ya uygun olanı gönderecek arzum bu yönde yada iade alacağım.İade alırsam ya aynı satıcıdan veya başka satıcıdan tekrar almam gerekecek 1200 TL civarı bir fiyatı var yine olma garantisi yok yine kumar

Alıntıları Göster
    Tekirdağ da yaşıyorsanız tekirdağ belirtmişsiniz benim tanıdığım birisi var isterseniz yarın sorarım kendisine

• mustik61 kullanıcısına yanıt
    Bizim kasanın soğutma kanallı balataları daha gelmemiş servislere. Sizinki eski kasa. Hemen çözüm olması normal. Gelince haber verecekler.
  • tuerkraider kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, çok sağolun..
  • 2015 1.6 manuel Corolla sahibiyim. 0 km aldığım aracımda 13 binde iken şanzımandan gelen ses nedeniyle araç 22 bin km.deyken diferansiyel revizyonu yapıldı. Diferansiyel, ayna mahruti, bilya vs. değişti. 10 bin km sonra ses yine başladı. Şu an 49 bindeki aracın şanzımanı 90-100 km/h arasında resmen keman çalıyor. Kronik olduğu söylenen bu sesin çözümü yok mu? Sırf bu nedenle kimsenin ahını almamak, kimseyle uğraşmamak için 2015 üstü 1.6 TDİ Passat-Superb almak istememe ve imkânım olmasına rağmen aracımı satmıyorum, satmak istemiyorum. 6 vites manuellerde ayna mahruti kaynaklı bu sorunu yaşayan var mı? Sizce ne yapılmalı?

• eraydogdu43 E kullanıcısına yanıt
    Sattığım araçta 80 ile giderken uğultu geliyordu. Ama dikkatli dinlersen anlaşılıyordu. Bu sorunu farklı yerlerde de okudum. Bu konuya da yazdım. Servisin dediğine göre sadece ses olur herhangi bir sorun teşkil etmez

• 
Sayfa: önceki 16721673167416751676
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.