Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1675. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35.048
Cevap
334
Favori
2.214.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16731674167516761677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Corolla hibrit otomobil satışlarinda piyasayı silmiş süpürmüş.

Türkiye’de 2019’un ilk 6 ayında 4 bin 811 hibrit otomobil satışı gerçekleşirken, bu satışların 4 bin 708’ini Toyota hibrit otomobiller oluşturdu. Böylelikle; yılın ilk yarısında Türkiye’de satılan her 100 hibrit araçtan 98’i Toyota’nın hibrit modellerinden oluştu.

HYUNDAI ELEKTRİK ÜRETECEK
    MENZİLİ ARTACAK
    Solar şarj sistemi, otomobilin tavanına monte edilmiş silikon güneş panellerinden oluşuyor. Böylelikle akünün yüzde 30 ila 60’ı güneş enerjisi ile şarj edilebiliyor. Hyundai mühendislerine göre, günlük 6 saatlik şarjla aracın menzilini yıllık 1300 km’den fazla artırması bekleniyor.

https://www.posta.com.tr/amp/yazarlar/hakan-celik/hibrid-cok-sevildi-2194219

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba 2015 model bi aracım var. Arka tarafından tiz bir ses gelmeye başladı. Gaza veya frene basınca gelen bir ses değil. Nereden geldiğini anlayamadım bu yüzden videoya çektim. Nereden geldiğini konusunda yardımcı olabilir misiniz.

https://youtu.be/0yP_9Qg0tsg

• Arkadaşlar 2018 ağustos çıkışlı corolla sahibiyim. Bugün aracımın bagaj kapağında acayip bir boya çatlağı tespit ettim ve çok canım sıkıldı. En fazla iki günlük bir olay ve neden oldu, nasıl oldu hiç bir fikrim yok. İki günde nasıl bir şey boyayı bu duruma getirir. Ağaç reçinesi desem, kuş pisliği desem mantıksız geliyor. Fikri olan var mı acaba? Bu durumda ne gibi bir aksiyon alınabilir tüm bagaj kapağı mı boyanı kafam çok karıştı.
    TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA

• Motor soğutma suyunun yaklaşık 1cm eksik olduğunu farkettim ne eklemem tavsiye edersiniz. Renk pembe...

• quote:

Orijinalden alıntı: metehan028

Arkadaşlar 2018 ağustos çıkışlı corolla sahibiyim. Bugün aracımın bagaj kapağında acayip bir boya çatlağı tespit ettim ve çok canım sıkıldı. En fazla iki günlük bir olay ve neden oldu, nasıl oldu hiç bir fikrim yok. İki günde nasıl bir şey boyayı bu duruma getirir. Ağaç reçinesi desem, kuş pisliği desem mantıksız geliyor. Fikri olan var mı acaba? Bu durumda ne gibi bir aksiyon alınabilir tüm bagaj kapağı mı boyanı kafam çok karıştı.

Bence doğadaki hiçbir madde yapamaz
    Art niyet aramalısınız

• MertMeteAlp kullanıcısına yanıt
    Nedir anlayamadım yemin ederim. Yani nasıl olabilir ki? Çok lokal bir alan hani art niyet arayacağım ama neden bagaj olsun gidip biri ön kaputa ya da tavana zarar verebilir eğer isterse ya da bıçağı takar tüm kaportayı çizer. Kafamda deli sorular..

• metehan028 M kullanıcısına yanıt
    Kaportada boya yapılacağı zaman eski boyayı sökmek için boya sökücü kullanırlar. Bu sökücü aynen döküldüğü yeri kabartarak çatlak şeklinde sökülmesini sağlar resimdeki gibi. Ya bu tarz kimyasallar ya da tuzruhu gibi kuvvetli asit içeren bir şey damlamış o kısıma. Kuş pisliği vs bu şekilde yapamaz. Kuş pisliği olsaydı dalgalanma olurdu ve çatlak değil yanık olurdu vernikte.

• _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Aracı yıkadım ve kontrol ettim. Araç aktif kullanılsa da bir kayısı ağacının altında duruyordu güneşten etkilenmesin diye. Baktım tavanda da bundan daha küçük bir kaç noktada var aynı şekilde ve üstüne baktığımda reçine gibi yapışkan ve jelimsi bir oluşum vardı. Aklıma reçine dışında birşey gelmiyor ama daha öncede hiç bir araçta görmediğim için anlam veremiyorum. Şimdi ne yapacağımı düşünüyorum kara kara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metehan028 -- 14 Ağustos 2019; 18:55:19 >
    Metalik renkmi aracınız hayatımda hiç görmedim durup duruken böyle birşey. metalik renk ise dahada şaşırıcam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metehan028

Nedir anlayamadım yemin ederim. Yani nasıl olabilir ki? Çok lokal bir alan hani art niyet arayacağım ama neden bagaj olsun gidip biri ön kaputa ya da tavana zarar verebilir eğer isterse ya da bıçağı takar tüm kaportayı çizer. Kafamda deli sorular..
    Yanlış görmdediysem boya komple kalkmış astar gözüküyor.
    Mecburen boyanacak. Artık komple mi parça mı bilmem.

• İnci beyazı değil sanırım metalik olmaması lazım. Peki bu tip durumlar boya garantisine girer mi acaba.. durduk yere dünya zarar. Hay ağacına da reçinesine de

Beyaz renkte boya atma sıkıntısı oldukça fazla. Ancak bagajdaki ile diğer yerlerdeki durum farklı. Diğer mesajımda dediğim gibi, birisi bagajın üzerine bir şey dökmüş olabilir. Ya da hangi ildesiniz bilmiyorum ancak bazı göçmen kuşların dışkısı ciddi manada asitli, bunlardan biri denk geldi ise ve etrafında kirlilik varsa bu ihtimalde olabilir. Sıradan bir kuş dışkısı değil bahsettiğim, boya sökücü gibi kimyasal şekilde kabartmış.

Çözüm olarak vakit geçirmeden iyi bir ustaya giderseniz avuç içi kadar bir boya ve birazda parça tineri ile kapatır o kısmı. Yıkama yapıldıkça soyulma artar ve alan büyür. Bahsettiğim şekil dışında çözüm yok ne yazıkki. Zedelenen başka yerlerdede rötuş yapılırsa açık yüzey kalmaz boya oradan yürüyüp kalkmaz.
  • _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Valla şu an fethiye’deyim ancak kısa süre sonra ankara’da olacağım. Ancak böyle bir usta var mıdır ya da nerededir hiç bir fikrim yok. Sizin aktardığınız şekilde profesyonel şekilden kim yapar nasıl yapar inanın bilmiyorum

• Geçmiş olsun, öncelikle servise başvurup garanti kapsamına girip girmeyeceğini sorun. Girmez gibi duruyor ama denemekte yarar var. Sonrası kolay,işinin ehli her boyacı opak renk aracı kolaylıkla boyar.
  • Stop buğulanması garanti bitse de veya uzatılmış garantide yenisiyle değişiyor mu? Arka stop buğu yapıyor sürekli. Açıkcası bir daha toyota almam, sürekli bir saçmalık çıkıyor. 300bindeki megane 2 bu kadar saçmalamadı. Japon sağlamlığı diye bir şey yok. Var diyen aracı narin kullanıyordur. Her yıl 2şer 3er parçayla uğraşıyorum. Yetti artık. Araç para da etmiyor ki satıp düzgün bir araç alayım. Toyota ve özellikle 1.33 corolla pişmanlıkmış iyi öğrendim.

• Merhaba arkadaşlar aracım 2017 model Toyota Corolla 1.33 Life paket. Bayramda Bursa-Karacabey ile İzmir-Karşıyaka arası yeni açılan otobandan gidip geldim. Önceden ücretsiz yoldan gidip gelirken dönüşte Bursa-Mustafakemalpaşa çıkışında eker süt fabrikasının oralarda yakıt lambası yanıyordu. İzmir içinde hiç gezmiyordum.
    Bursa-Karacabey’den çıkarken depoyu tam doldurdum. Gideceğim yer olan İzmir-Karşıyaka’ya vardığımda deponun %25’i bitmişti. Yalnız şöyle bir şey yaptım. Manisa-Saruhanlı’nın oradan otobandan çıktım, normal yola girdim. Otoban ücreti olarak yaklaşık 75 TL ödedim. Eğer otobandan devam etsem gideceğim yolu yaklaşık 30 km uzatacak ve yaklaşık 25 TL daha fazla otoban ücreti ödeyecektim. 2 saat 15 dakikada gideceğim yere vardım. 120-130 km ortalama hızda gittim. İzmir içinde 35-40 km kadar da gezdim.
    İzmir-Karşıyaka’dan dönerken normal yoldan devam edip Manisa-Saruhanlı’nın oradan otobana girdim. İzmir’den direkt otobana girsem 30 km yolu uzatacak ve daha fazla otoban ücreti ödeyecektim. Bu yolculukta yaklaşık 2,5 saat sürdü ve yaklaşık 75 TL otoban ücreti ödedim. Bursa-Karacabey’e vardığımda tahminen depoda %30 yakıt kalmıştı. Eğer ki İzmir içinde gezmeseydim %35 yakıt kalırdı diye düşünüyorum.

Arabanın deposu yaklaşık 340 TL’ye doluyor. Normal yoldan gidersem gidiş-dönüş bir depo yakıt harcıyor. Otobanı kullanırsam %35 yakıt kalıyor. Bu da yaklaşık 120 TL tutuyor. Otoban ücreti yaklaşık 150 TL. Arada 30 TL fark kalıyor. Otobanın rahatlığı ve yolda mola ihtiyacı olmayışı beni otobana yönlendirir bundan sonra. Normal yolda illa mola ihtiyacı doğuyordu yorgunluktan ötürü.
    Eğer çevrede güvenlik kamerası varsa kastili mı degilmi anlasilir.
    Böylesi sürprizlere karşı bir tedbir olarak aracı guvenlil kamerası olan bir yere park.etmek gerekiyor tabi varsa. Zaten büyükşehirlerde nerdeyse heryerde var. Benim mahallede 4-5 kamera var, cami ve okulun kameralari. Mümkün olduğunca aracımı kameralarin görüş açısına giren bir yere aracı park ediyorum. Daha önce corollamin ön camını kirmislardi. Başka aracımı da 30-40cm civarında kapıdan derin cizmislerdi. Aynayida komple cizmislerdi. Psikopat tiplerden hersey beklenir.

• Hayır garanti uzatmaya girmez. Çevresine silikon çektirin nemlenme gider. Toyota mekanik üzerine tutarlı sağlamlık iddiasında olan bir markadır. Sıfıra yakın sorunsuz ürünleri de var ama Corolla özellikle 1.33lt dünyada ayağımı yerden kessin mantığı ile üretilen bir araç. Biz de vergiler derken bir de alım gücüne bağlı olarak çok para ama dış ülkelerde ucuz araç olarak geçer. Örn C-HR oldukça sağlam bir araç,daha piyasaya çıktığından itibaren hemen hemen hiç sorun vermedi.

Diğer firmalarda da çalıştığım için biliyorum evet belki size dek gelmemiştir ama saçma sapan dünya kadar para tutan arızalar daha sık oluyor. ABS beyni mi dersin,klima kompresörü mü,otomatik şanzımanlar zaten tam şenlik vs vs bunların hepsi de piyasada parçası nispeten ucuz Reno'da bile 5 bin TL ve üstü fiyat etiketine sahip.
  • 2014 1.33 aracımın ön kapıları hafif eğimli yolda inip binerken kapıyı tutmak zorunda kalıyorum. Kapı açılma seviyelerinde durmuyor eğer kapıyı tutmazsam sonuna kadar açılıyor ve yanda araba varsa kapıyı vurma riski var. Yazın da gıcırtı gibi sesler geliyor. Hoparlör takan kişi "abi kapıların 20 senelik araç kapısı gibi" demişti. Aracı 2. El almıştım, aracın uzatılmış garantisinin 1 ay sonra dolacağını biliyorum. Sizce garantiden ilgili parçalar değişir mi?

• Dizel modellerin de 2012 sonrası hangi paket i tutuluyor

• 
Sayfa: önceki 16731674167516761677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.