Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1633. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
35.050
Cevap
332
Favori
2.218.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16311632163316341635
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Önümüzdeki haftadan itibaren yeni corolla satışına başlanacak. Bakalım aramızdan ilk kim alacak? ŞAhsen ben şuan için araç değiştirmeyi düşünmüyorum, hatta hiç bakmadım bile detaylara. Tek gördüğüm Türkiye görsellerinde sunroof olduğu ve içteki ekranın yukarıya konumlandırıldığı.

Fiyat olarak tahmini olarak şuanki rakamlara minimum 20-25000 lira ekleyeceğini düşünüyorum. ÖTV desteği bitmiş oluyor, hurda indirimi de aynı şekilde. Şuanda da zaten premiumda mesela indirim yok dikkat ettiyseniz. Fiyat aralığına 10-15000 lira zam geldiğinde advance donanımda bu potaya giriyor. Doğal olarak fiyat aralığı aşırı açılabilir.
  • Merhaba tekrar
    Life ile aranıza katılmak üzereyim. @Aventurin hocam sağolsun daha önce bilgilendirmişti. Yenisine nefesimiz yetmiyor. Bakalım hayırlısı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Yeni Corolla önümüzde ki hafta bilgisi kesin mi hocam?

Şubat ilk hafta demişlerdi. Giriş paketi ne kadar olur merak ediyorum.

• _RuLazz_ kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle önümüzdeki hafta bayilere bilgiler gelir, belkide gelmiştir bile. Sadece fiyat vs veremezler ama önümüzdeki hafta bilgileri alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Zaten yeni kasa ilk çıktığında bayide bile araç yokken aldığımı biliyorum. Yine bir süre öyle gidecektir sonra araçlar bayilere gelir.

Hatta bazı bayiler ellerinde çok araç varsa bu süreyi uzatacaktır doğal olarak.

ysnsln kullanıcısına yanıt
    Taktik taktik taktik...

Merhaba Hocam, yağın linki falan var mı? 4+1 litre şeklinde mi aldınız? Teşk.
  • tello2 T kullanıcısına yanıt
    Evet 4+1 aldım mecburen. Eneosta 5 litre yok ne yazıkki

• _RuLazz_ kullanıcısına yanıt
    Makyajlı kasa ilk çıktığında daha bayide test aracı dahi yokken kendi aracımı verip makyajlısını almıştım. O günün fiyatı üzerinden 4000 lira indirim yapılmıştı ve tabi henüz yeni kasa bayide olmadığından benim aracımda iyi bir rakama sayılmıştı.

Şuanda da değişecek olsam bu şekilde yapardım. Yenisi çıktığı an mevcut araçların ederi düşüyor

Sıfır araçlar daha ne kadar pahalı olabilir sınırlar çoktan geçildi diye düşünüyorum. Ocak ayı beklentim 25.000 araç 2019 da S.O.S ilk aydan başlayacak otomotiv sektörü için.

• Devri 4000 üstünde tutmanız lazım performans için, bu devir altında ekonomi sürüş sergiler araç. Aracı performanslı kullanırsanız yani sport mod ve devir kesiciye zorlayıp vites atma şeklinde zaten alır başını gider. Fiat motoru canlı ama bu motorun yanında kuzu kalır,devrinde kaldırırsanız aracı 9 sn hatta 8,5 sn 0-100km'si olur,kısacası devir isteyen bir motor bu araç,yüksek devirleri görmeniz lazım.

Fiat motoru ise tam tersi, tüm ayarlar 100 km'ye kadar yapılmış, o aralıkta gücüne göre canlı vites oranları da yine ama sonrası yok o motorda.
  • Arkadaşlar 2018 Corolla için Mirrorlink veya Apple Car play kullanımı yapabilmenin bir yolu var mı?

Güncel telefonlar ile bu arada, onu ekleyelim.
  • burki_rock kullanıcısına yanıt
    Sistem sürümünden ziyade modele göre bile değişebilen bir durum. Apple cephesi ile mümkün değil bildiğim kadarıyla Apple ile anlaşma daha yeni çıkacak modeller için yapıldı corolla cephesinde. Diğer cihazlar içinde çeşitli apk kurarak yapanlar vardı bazı cihazlar için. Ancak ben olsam gerek cihazın sağlığı gerekse kişisel güvenlik açısından apk kurulumu yapmam cihaza.

Onun yerine bu işler için kullanılan modüller var, onlardan alıp üniteye montajını yaparsanız her cihazla kullanırsınız ayrıca cihazı bağlamaya gerek kalmadan navi vs kullanımıda mümkün olabilir alacağınız modele göre. Cihazda değişiklik olmuyor sadece içerisinde menü açılıyor.
  • Devir olayını farkettim. Alt devirde hafiften cansız ama ilk farkettiğim 110+'lara daha ferah ferah çıkıyor. haftaya balıkesir-bursa-ankara-izmir-balıkesir yapıcam, orda bol bol denerim gidişini.

Bekarlık arabam 1.2 fiat'ın bendeki yeri ayrı, ondan her halde. 230 binde, bir kere bile yolda bırakmadı, sabahları ikinci marşı istemedi, bir saati gaz kesmeden 5 bin devirde, 7 saatlik yola gittiğimde bile şişmezdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AveNTuriN_

Sistem sürümünden ziyade modele göre bile değişebilen bir durum. Apple cephesi ile mümkün değil bildiğim kadarıyla Apple ile anlaşma daha yeni çıkacak modeller için yapıldı corolla cephesinde. Diğer cihazlar içinde çeşitli apk kurarak yapanlar vardı bazı cihazlar için. Ancak ben olsam gerek cihazın sağlığı gerekse kişisel güvenlik açısından apk kurulumu yapmam cihaza.

Onun yerine bu işler için kullanılan modüller var, onlardan alıp üniteye montajını yaparsanız her cihazla kullanırsınız ayrıca cihazı bağlamaya gerek kalmadan navi vs kullanımıda mümkün olabilir alacağınız modele göre. Cihazda değişiklik olmuyor sadece içerisinde menü açılıyor.
    Toyota neden bu desteği sağlamaz enteresan.

İnternette de araştırdım pek bir şey bulamadım.

Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için. 2018 model araca bu kadar basit bir şey ayarlayamıyoruz.

• Yeni Corolla dan görseller.

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA

• Konsol tasarımı yine olmamış. Öne doğru çok sivrilmiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orta konsol ne yazıkki olmamış, sürücünün kontrol etmesi için yoldan gözünü ayırması lazım. Bu durumda doğal olarak tehlike yaratacaktır. Fiyat olarak ortalama 20000 lira eklenmiş gibi bir izlenim var. Görseldeki araç en dolu olan model gibi görünüyor. Bilinçli olarak herhangi bir bayiye vs gitmedim, bakmıyorum bile bir yerde denk gelmezse. Şuanki aracım 2018 1.6 premium 50. yıl 17 jantlı otomatik, daha 9000 km de. Bir sürü ekstra yaptım, koltuk ısıtma, ambians aydınlatması vs. Sıfır sayılabilecek bir aracım varken tutup minimum 20-25000 lira vermek istemem almaya niyetim olsa dahi.
    Üstad koltuk ısıtmayı nerede, nasıl çözdün?

AliAmcadan alıp takasımız varda bizimde...

• Akasey kullanıcısına yanıt
    Ben orjinal parça tedarik ettim. Oralardan aldıklarınızın kalitesi nasıl olur bilmiyorum. Komple hat çekilmesi gerekiyor. Açıkçası çok basit bir iş değil ne yazıkki.

Maliyet bilgisi verebilir misin üstad?

• 
Sayfa: önceki 16311632163316341635
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.