Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (160. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
35.050
Cevap
332
Favori
2.218.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • toyotaclubtr.com'da bir kaç gündür yeni corolla dizel ile ilgili inanılmaz arıza öyküleri anlatılıyordu... Resmen tırsmaya başlamıştım... Ama takke düştü kel göründü Allah'tan... Meğer aynı IP adresinden foruma giren 8 kişi uydurma senaryolarla marka karalama yapmışlar... Yönetim yakaladı ve gereken yapıldı...

İyi de kardeşim bu insanların hiç mi işi gücü yoktur? Hey Allah'ım ya...
  • quote:

Orijinalden alıntı: classteacher

toyotaclubtr.com'da bir kaç gündür yeni corolla dizel ile ilgili inanılmaz arıza öyküleri anlatılıyordu... Resmen tırsmaya başlamıştım... Ama takke düştü kel göründü Allah'tan... Meğer aynı IP adresinden foruma giren 8 kişi uydurma senaryolarla marka karalama yapmışlar... Yönetim yakaladı ve gereken yapıldı...

İyi de kardeşim bu insanların hiç mi işi gücü yoktur? Hey Allah'ım ya...

Ne derler meyveli ağaç taşlanır. Millet bagırıyo çagırıyor ama satışlarda tavan yapıyor önünü kesmek için uğraşıp duruyorlar.
  • Beğenmeyen almasın... Karalamaya çalışmak nedir ya?
  • Corolla has arabadır, ben orta okuldayken lojmanda lacivert bir Corolla vardı ( sene 1989) ona hayrandım, sonra lisede babam Corolla aldı (1993 efsane kasa) araba kullanmayı onunla öğrendim, harika bir araçtı, sonra 2008 de ben Corolla aldım, yağ yakma problemi falan oldu ama 90 bin km bindim, 1.4 dizel olmasından pek hazzetmedim ama yine de görevini yaptı araba hakkını vermek lazım, yeni corollayı bekledim bende ama yine 1.4 dizel olunca vazgeçtim, burada bazı arkadaşlara hak vermek gerekiyor, corollayı daha al benili bekliyorduk ama öyle olmadı, ancak corollanın felsefesi bu sanırım, sade ama sağlam araba yapmak...yinede şunu söylemek lazım, 1.6 dizel gelse idi yine alırdım corollayı...Toyota çok güçlü bir marka, alan arkadaşlar hayrını görsün, alınabilecek en iyi sedanı aldılar........
  • quote:

Orijinalden alıntı: metesserdar

Corolla has arabadır, ben orta okuldayken lojmanda lacivert bir Corolla vardı ( sene 1989) ona hayrandım, sonra lisede babam Corolla aldı (1993 efsane kasa) araba kullanmayı onunla öğrendim, harika bir araçtı, sonra 2008 de ben Corolla aldım, yağ yakma problemi falan oldu ama 90 bin km bindim, 1.4 dizel olmasından pek hazzetmedim ama yine de görevini yaptı araba hakkını vermek lazım, yeni corollayı bekledim bende ama yine 1.4 dizel olunca vazgeçtim, burada bazı arkadaşlara hak vermek gerekiyor, corollayı daha al benili bekliyorduk ama öyle olmadı, ancak corollanın felsefesi bu sanırım, sade ama sağlam araba yapmak...yinede şunu söylemek lazım, 1.6 dizel gelse idi yine alırdım corollayı...Toyota çok güçlü bir marka, alan arkadaşlar hayrını görsün, alınabilecek en iyi sedanı aldılar........

Bir araca 60-70 bin TL para verip yağ yakma sorunu ile karşılaşmak alınabilecek en iyi sedan aracı almış olmak demek mi oluyor?vites geçişleri çok sarsıntılı birde yağ yakıyor ee geriye ne kaldı? birde trafikte bakın bakalım kaç tane yeni corolla göreceksiniz?

• quote:

Corolla da o dediğin aydınlatmalar yok... Otomatik elle yoklayarak bulma sistemi var...

Auto tuşunda ışık var, oraya kadar hat gelmiş aslında ama, akşamları çok zor oluyor. Dikkat dağılıyor yerini bulacağım derken, auto ışığını pusula gibi kullanıyoruz. Ayna kontrollerinde de da ışık yok. Bir de neden davlumbaz yok? Minik taş sesleri bile içeride. Yol sesinin nedenlerinden biri de bu herhalde, uğultu oluyor. Paçalık olana kadar davlumbaz daha önemli. Şu yalıtım ve işcilik detayları maalesef Almanları aratıyor. Bunların maliyeti nedir ki. 1.000 - 1.500 tl daha fazlaya sat, detayları da koy. Kimse 1.000 - 1.500 tl için o aracı almaktan vazgeçmez. Nedeni ağırlık mı yani şimdi. 4-5 kg en fazla eder. Nedir ki. Bagaj halısı yıllardır karton. Bagaj havuzu alıyoruz mecburen. Arka havalandırma çıkışı da yok. Pusetteki bebeğim en geç ısınan oluyor. Ben bu detayları, maalesef alırken atlamışım. Oldu bittiye geldik. Araç((Toyota) sorunsuz diye kendimi avutacağım, ama başıma gelenleri biliyorsunuz zaten. Tek avuntu kalıyor, Allah kaza bela vermesin, cana gelmesin. Ne diyeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yeni Corolla Almak

quote:

Corolla da o dediğin aydınlatmalar yok... Otomatik elle yoklayarak bulma sistemi var...

Auto tuşunda ışık var, oraya kadar hat gelmiş aslında ama, akşamları çok zor oluyor. Dikkat dağılıyor yerini bulacağım derken, auto ışığını pusula gibi kullanıyoruz. Ayna kontrollerinde de da ışık yok. Bir de neden davlumbaz yok? Minik taş sesleri bile içeride. Yol sesinin nedenlerinden biri de bu herhalde, uğultu oluyor. Paçalık olana kadar davlumbaz daha önemli. Şu yalıtım ve işcilik detayları maalesef Almanları aratıyor. Bunların maliyeti nedir ki. 1.000 - 1.500 tl daha fazlaya sat, detayları da koy. Kimse 1.000 - 1.500 tl için o aracı almaktan vazgeçmez. Nedeni ağırlık mı yani şimdi. 4-5 kg en fazla eder. Nedir ki. Bagaj halısı yıllardır karton. Bagaj havuzu alıyoruz mecburen. Arka havalandırma çıkışı da yok. Pusetteki bebeğim en geç ısınan oluyor. Ben bu detayları, maalesef alırken atlamışım. Oldu bittiye geldik. Araç((Toyota) sorunsuz diye kendimi avutacağım, ama başıma gelenleri biliyorsunuz zaten. Tek avuntu kalıyor, Allah kaza bela vermesin, cana gelmesin. Ne diyeyim.

bence hiç öyle düşünmeyin..."aceleye geldi" gibi...aracın çarpışma testlerinden de yüksek bir skor aldığını ve ne olursa olsun motorunun-yürüyeninin birçok rakibinden daha iyi olduğunu (testlerden de görünüyor) izliyoruz...o yüzden pişman olmayın bence ve kazasız belasız binmek nasip etsin size de hepimize...oradaki ışık olmuş olmamış çok da önemli değil aslında...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devaimystic -- 3 Kasım 2013; 14:25:36 >

• Devaimystic D kullanıcısına yanıt
    Haklısınız. Bilinen, çocuk güvenliği ncap %94, türkiye yollarına göre tasarlanmış, kolay arıza vermeyecek mekanik yapıya sahip vs. daha yeni araç tabi. İlk Toyotam. Toyota Türkiye bir an önce bana boya hatası ile ilgili olumlu bir dönüş yaparsa rahatlayacağım. Nihayetinde defolu bir araç. Bu kadar uzamasına da anlam veremedim. Fotoğrafları servisçe çekildi, iş emri ile de Toyota Türkiye'ye gönderildi. Fabrikadaki üretim bantları ve kayıtları kontrol ediliyormuş. Servis bu yönde bilgi verdi bana. Servis daha ne yapsın. Arada kalıyor istemeden. Sorumlu fabrika, çözecek olan da o. Aracı teslim aldığımda kilit açma kapama dörtlülerin yanmaması ne demek. Önemli bir sorun değil, sorun da değil aslında, servis hemen düzeltti. Ama neden kontrolsüz bayiiye kadar geliyor. Servis a'dan z'ye baktı bilgisayardan, başka "off" konumlu fonksiyon var mı diye. Yok şimdilik. Bu araçlar çok yeni ve servislerin henüz hakim olmadığı, şu an için fabrika mühendis ve teknisyenlerinin daha iyi bilip hakim olduğu bir çok aksamlara sahip. Kafam da karışıyor açıkçası. Sinek ufak mide bulandırır.........şu defolu araç mevzusu olumlu bir neticeye bağlansın da İnşallah. Aracım 500 km olmadı daha, yatıyor kapıda. Kafa rahat olmayınca maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeni Corolla Almak -- 3 Kasım 2013; 16:03:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gurkantaskin

quote:

Orijinalden alıntı: metesserdar

Corolla has arabadır, ben orta okuldayken lojmanda lacivert bir Corolla vardı ( sene 1989) ona hayrandım, sonra lisede babam Corolla aldı (1993 efsane kasa) araba kullanmayı onunla öğrendim, harika bir araçtı, sonra 2008 de ben Corolla aldım, yağ yakma problemi falan oldu ama 90 bin km bindim, 1.4 dizel olmasından pek hazzetmedim ama yine de görevini yaptı araba hakkını vermek lazım, yeni corollayı bekledim bende ama yine 1.4 dizel olunca vazgeçtim, burada bazı arkadaşlara hak vermek gerekiyor, corollayı daha al benili bekliyorduk ama öyle olmadı, ancak corollanın felsefesi bu sanırım, sade ama sağlam araba yapmak...yinede şunu söylemek lazım, 1.6 dizel gelse idi yine alırdım corollayı...Toyota çok güçlü bir marka, alan arkadaşlar hayrını görsün, alınabilecek en iyi sedanı aldılar........

Bir araca 60-70 bin TL para verip yağ yakma sorunu ile karşılaşmak alınabilecek en iyi sedan aracı almış olmak demek mi oluyor?vites geçişleri çok sarsıntılı birde yağ yakıyor ee geriye ne kaldı? birde trafikte bakın bakalım kaç tane yeni corolla göreceksiniz?

ben Türkiye şartlarında en iyi sedan dedim, yani ikinci eli nispeten güçlü, servis ağı yaygın, birde marka algısı var tabi, bunları üste koyunca Türkiye de sıkıntı yaratmayacak en iyi sedan oluyor, ancak malzeme kalitesi, donanım, konfor vs dediğinizde ve milletimizin algısını bir kenara bıraktığınızda, Corolla evet tartışılabilir bir araba, otomatik kilitmeyi opsiyon olarak sunuyorlar...ancak 1990 marka kia sephia da bile bu donanım standart, donanım olarak çok geriden gidiyor Corolla, dizelinde cc yok mesala anlamak mümkün değil, 1400 d4d güçsüz bir motor vs vs eleştrimizide yaparız.... yinede alana arkadaşlar hayrını görsün demek lazım

• " Bugün Toyota Türkiye dönüşünü yaptı: Sorun üretim kaynaklıdır. Servisimizde, aracınızın kaputunu baştan boyatabilirsiniz."
  • Yeni Corolla Almak Y kullanıcısına yanıt
    Anlaşıldı bu saatten sonra toyota da alınmaz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartal6579

Anlaşıldı bu saatten sonra toyota da alınmaz..

Hepsi aynı işte ! İlla alınacaksa kesemize uygun beğendiğimiz aracı almak daha mantıklı. Öyle veya böyle hepsi üzüyor nasıl olsa. Yazıklar olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeni Corolla Almak -- 4 Kasım 2013; 13:18:03 >
  • quote:

" Bugün Toyota Türkiye dönüşünü yaptı: Sorun üretim kaynaklıdır. Servisimizde, aracınızın kaputunu baştan boyatabilirsiniz."

hahahaha cevaba bak ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Serviste kaputu söküp tepenize fırlatmak diye bir seçeneğim var mı diye sorsaydınız...
  • quote:

Serviste kaputu söküp tepenize fırlatmak diye bir seçeneğim var mı diye sorsaydınız...

Diyorum ya tek dertleri satış. Müşteri memnuniyeti anketi zımpırtısı da satış artırmak amaçlı. Memnuniyet, satış amacının yanında %1 bile yer tutmuyor aslında. Günümüz trendi: Money money
  • quote:

" Bugün Toyota Türkiye dönüşünü yaptı: Sorun üretim kaynaklıdır. Servisimizde, aracınızın kaputunu baştan boyatabilirsiniz."

size gelen o yazıyla direk mahkemeye başvurun ve aracımın o ayni model araçla değiştirilmesini talep edin kusurunu kabul etmiş firma sen burada feryat edersen eline birşey geçmez arkadaşım hakkını ara zaman geçirmeden önce toyoya türkiyeye mailini at 3 gün sonrada mahkemeye başvurunu yap kusurlu malı yenisiyle değiştirmek zorunda veya aracın orjinalliği bozulduğu için değer kaybı sözkonusu en azından değer kaybını karşılattırabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: vedat61

quote:

size gelen o yazıyla direk mahkemeye başvurun ve aracımın o ayni model araçla değiştirilmesini talep edin kusurunu kabul etmiş firma sen burada feryat edersen eline birşey geçmez arkadaşım hakkını ara zaman geçirmeden önce toyoya türkiyeye mailini at 3 gün sonrada mahkemeye başvurunu yap kusurlu malı yenisiyle değiştirmek zorunda veya aracın orjinalliği bozulduğu için değer kaybı sözkonusu en azından değer kaybını karşılattırabilirsin.

Mahkeme açmaya karar verdikten sonra, direkt bedeline açarım zaten. Aynı firma ile bir daha muhatap olmak istemem. 2005 yılındaki davamı öyle açıp kazanmıştım. Aşina olduğum bir durum. Buraya da herkes bilgilensin diye yazıyorum. Eminim ki, Toyota ile benzer konularda karşı karşıya kalan, potansiyel kalacak olanların sayısının hiç de azımsanmayacak kadar olduğunu tahminleyebiliyorum. Sizler internet üzerinden şahit oluyorsunuz. Ne yazık ki bu portalları bilmeyen insan sayısı çok daha fazla. Allah başkalarına nasip etmesin diyeceğim, ama bu forumlarda benzer olaylara da şahit olacağınızı şimdiden temin ederim. Bir yazımda ortalama 60 bin tl'ye kime denk gelirse defolu araç derken bunu kastetmiştim. Daha da kötüsü aracının arkasında durabilen firma yok ortada. 3. dünya ülkelerine bu muamele işte. Allahtan mahkemeler uzun sürse de işliyor ülkemizde. Netice de iyi firma diye bir şey yok, onu anladım. Ben beğendiğim için almadım, sorun yaşamamak için aldım, sonradan beğenmeye başladım. Aynı tutarlara daha beğendiğim başka bir aracı Doğuş Grubu'nun diye almadım. Demek ki beğendiğini almak gerekiyormuş, en azından sorun çıksa da beğenerek almıştım diyebilmek için. Sütten ağzı yanan biri olarak Toyota almıştım ben. Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeni Corolla Almak -- 4 Kasım 2013; 20:36:30 >

• Yeni Corolla Almak Y kullanıcısına yanıt
    hocam Toyota size cevap vermiş. Siz de yeterince bilgilendirdiniz insanları. Artık birilerinin başka şeyler yazmasına izin verseniz nasıl olur ? Günlerdir aynı şeyleri tekrar edip duruyorsunuz. Yanlış anlaşılmasın haksızsınız demiyorum. Bence her iki tarafın da (en çok sizin) haklılık payı var. Normalde boya orijinalliği bozmaz. Yani onlar Türkiye'deki araçların ikinci el piyasasına bakamaz ki. Onlar için sorunlu bir parça var. Ve o parça boyanınca sorun kesinlikle çözülmüş oluyor. Yani yarın arabayı satınca sonradan boya atılmış sanılması dışında. Ki eğer sadece kaputsa o kadar da değer düşürücü bir şey olmaz. Merak etmeyin. @Yeni Corolla Almak
  • quote:

Orijinalden alıntı: onderuncel

hocam Toyota size cevap vermiş. Siz de yeterince bilgilendirdiniz insanları. Artık birilerinin başka şeyler yazmasına izin verseniz nasıl olur ? Günlerdir aynı şeyleri tekrar edip duruyorsunuz. Yanlış anlaşılmasın haksızsınız demiyorum. Bence her iki tarafın da (en çok sizin) haklılık payı var. Normalde boya orijinalliği bozmaz. Yani onlar Türkiye'deki araçların ikinci el piyasasına bakamaz ki. Onlar için sorunlu bir parça var. Ve o parça boyanınca sorun kesinlikle çözülmüş oluyor. Yani yarın arabayı satınca sonradan boya atılmış sanılması dışında. Ki eğer sadece kaputsa o kadar da değer düşürücü bir şey olmaz. Merak etmeyin. @Yeni Corolla Almak

Ben son bilgiyi de verdikten sonra, artık sadece dönüş yapanlara yazıyorum. Bilmeyenlerin bilmesi gereken önemli konular bunlar. Ki "Sakarya Fabrikasının" üretim hatasından ve Toyota Türkiye'nin bunun arkasında duramayıp defolu bir araç ile müşterisini mağdur etmesinden bahsediyoruz. Bakalım daha kimlerin canı yanacak.

Toyota Personeli misiniz?

Sizin gibi bir iki arkadaş var, ya personel ya da tuzukuru. Bilemiyorum. Başınıza gelmemiş bu durumlar belli ki.

Rahat olun forum açmadım ayrıca, olayı en başından alıp sona getirdim forumlarda. Herkesi bilgilendirmek görevim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeni Corolla Almak -- 5 Kasım 2013; 10:34:12 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: onderuncel

Ben son bilgiyi de verdikten sonra, artık sadece dönüş yapanlara yazıyorum. Bilmeyenlerin bilmesi gereken önemli konular bunlar. Ki "Sakarya Fabrikasının" üretim hatasından ve Toyota Türkiye'nin bunun arkasında duramayıp defolu bir araç ile müşterisini mağdur etmesinden bahsediyoruz. Bakalım daha kimlerin canı yanacak.

Toyota Personeli misiniz?

Sizin gibi bir iki arkadaş var, ya personel ya da tuzukuru. Bilemiyorum. Başınıza gelmemiş bu durumlar belli ki.

Rahat olun forum açmadım ayrıca, olayı en başından alıp sona getirdim forumlarda. Herkesi bilgilendirmek görevim.

Kullanıcı adım gerçek ismim ve soy ismim. Bir kalkınma ajansında uzman olarak çalışıyorum. bir önceki ileti de gerekeni yazdım gerisi size kalmış.

• 
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.