Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (159. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35.051
Cevap
331
Favori
2.218.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vedat61

quote:

Orijinalden alıntı: myd

quote:

Ya bende cvt var arkadaşlar 4bin km oldu bana gore piyasadaki araçlara gore yeni corollaya ama benzinlisine 4-5 bin tl fazla verilir yok iç dzayn söyleymiş dışı böyleymiş geçin siz onları aracı söyle 50-60 km kullanın ondan sonra yazın ne yazacaksanız

Aracı beğenmeyerek aldıktan sonra binsem neye yarar, benim kapımın önünde aha imzamdaki araç var şuan, babamın arabası, ben kendime araba alacağım, çok iddialı konuşuyorum yeni corolla şuan kapının önünde duran corollanın yanından geçemez...Elle tutulur gözle görülür fark var. Ha kusura bakmayın ben 55-60 Bin TL verip dolusunu alamıyorum arkadaşlar, 54 Bin'den başlıyor azcık dolusu... Ben 50 Bin'i geçmek istemiyorum ve 48 BİN TL'ye boş arabaya binmek istemiyorum ki beğenmedim yarın sabah erkenden kaporamı kurtarmanın yollarını arayacağım ordan da HONDA'ya geçeceğim...

Diğer modelleri kaç para eder bilmiyorum ama LİFE modelinin ederi 40 BİN benim gözümdeki değeri. Gaza gelip o akşam aldım ama ertesi günü incelediğimde beğenmedim. 30 Bin TL'lik arabada hız sabitleme varken 48 BİN verip hiçbişey sahibi olmak bana çok koydu valla uykularım kaçtı kaç gündür bu arabaya neden bu kadar para verdim diye...

MARKA FANATİKLİĞİM ASLA YOK, TARAFSIZ KULLANICIYIM, FİYAT/PERFORMANS EN İYİ HANGİSİ İSE ONU İSTİYORUM, 4 SENEDİR İMZAMDAKİ ARABAYA BİNİYORUM ÇOK MEMNUNUM AMA, yeni corolladan dönüyorum...

siz kendinize hitap etmeyen bir araba seçmissiniz tam araştırma yapmamıssınız sizin için donanım ön planda dolu araç lazım size benim için güvenlik ve sürüş keyfi ikinci el olayı daha önemli

son cümlenize katılıyorum açıkçası...herksin bir tarzı ve almak istediği model farklıdır...saygı göstermek ve doğal karşılamak gerekir...burada aracın özelliklerini, eksilerini-artılarını ortaya koyarsak daha faydalı olacağı düşüncesindeyim...herkese kazasız belasız sürüşler ve selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Devaimystic

quote:

quote:

quote:

Ya bende cvt var arkadaşlar 4bin km oldu bana gore piyasadaki araçlara gore yeni corollaya ama benzinlisine 4-5 bin tl fazla verilir yok iç dzayn söyleymiş dışı böyleymiş geçin siz onları aracı söyle 50-60 km kullanın ondan sonra yazın ne yazacaksanız

Aracı beğenmeyerek aldıktan sonra binsem neye yarar, benim kapımın önünde aha imzamdaki araç var şuan, babamın arabası, ben kendime araba alacağım, çok iddialı konuşuyorum yeni corolla şuan kapının önünde duran corollanın yanından geçemez...Elle tutulur gözle görülür fark var. Ha kusura bakmayın ben 55-60 Bin TL verip dolusunu alamıyorum arkadaşlar, 54 Bin'den başlıyor azcık dolusu... Ben 50 Bin'i geçmek istemiyorum ve 48 BİN TL'ye boş arabaya binmek istemiyorum ki beğenmedim yarın sabah erkenden kaporamı kurtarmanın yollarını arayacağım ordan da HONDA'ya geçeceğim...

Diğer modelleri kaç para eder bilmiyorum ama LİFE modelinin ederi 40 BİN benim gözümdeki değeri. Gaza gelip o akşam aldım ama ertesi günü incelediğimde beğenmedim. 30 Bin TL'lik arabada hız sabitleme varken 48 BİN verip hiçbişey sahibi olmak bana çok koydu valla uykularım kaçtı kaç gündür bu arabaya neden bu kadar para verdim diye...

MARKA FANATİKLİĞİM ASLA YOK, TARAFSIZ KULLANICIYIM, FİYAT/PERFORMANS EN İYİ HANGİSİ İSE ONU İSTİYORUM, 4 SENEDİR İMZAMDAKİ ARABAYA BİNİYORUM ÇOK MEMNUNUM AMA, yeni corolladan dönüyorum...

siz kendinize hitap etmeyen bir araba seçmissiniz tam araştırma yapmamıssınız sizin için donanım ön planda dolu araç lazım size benim için güvenlik ve sürüş keyfi ikinci el olayı daha önemli

son cümlenize katılıyorum açıkçası...herksin bir tarzı ve almak istediği model farklıdır...saygı göstermek ve doğal karşılamak gerekir...burada aracın özelliklerini, eksilerini-artılarını ortaya koyarsak daha faydalı olacağı düşüncesindeyim...herkese kazasız belasız sürüşler ve selamlar

Arkadaşlar doğru konuşuyorsunuz ama ben Fiyat/Performans kullanıcısıyım, verdiğim parayı en hak eden arabanın altımda olmasını isterim... Güvenlik ve sürüş keyfinin iki araç için de diyeceğim birşey yok, ikisi de güvenli, ikisi de konforlu ve keyifli sürüşü var. 2750 TL fazla verdim, corolla life'ye göre çok çok dolu bir araç aldım bugün yani Honda Civic Premium aldım. Çok da içime sindi çok da beğendim arabayı, ikisinin de altından girdim üstünden çıktım, ancak belirteyim Corolla'nın Life modelinden başkasına bakamadım çünkü bir üst versiyonuna 54 Bin TL diyorlar, 48 nerde 54 nerde? Bu yüzden ben Civic'i seçtim ve gönlüm rahat. Ayrıca başka bir konuya yazdığım yazıyı da aktarayım artıları eksileri kısmından, bunlar benim izlenimlerim. Ben eski corolla tadını alamadım yeni corollada, Allah herkese gönlünün istediği arabayı nasip etsin arkadaşlar....

quote:

İlk mesajdaki arkadaşın anlattığı kapı olayı gerçekten aşırı derecede dikkatimi çekmişti. Yeni corolla life modelini aldım henüz gelmediği için çok detaylı inceleme yapamadım ama bayideki aracı incelediğimde işçiliğin gerçekten çok ucuz olduğunu ve ucuz malzemelerden kullanıldığını farkettim. Nasıl fark ettin? diye sorarsanız, şuanda 2005 corolla HB sport modeline biniyorum, Terra ile sol arasında bir paket bu sport paketi... Çok dolu bir model değil, terradan farkı; deri direksiyon simidi, kromlu deri vites topuzu, bir kaç yerinde daha deri işlemeler var, koltukları spor fileli, tamponlarında eklentiler var fabrikasyon, sis farı vs... Yeni corolla evin ikinci aracı olacak inşallah.

Yeni corolla'nın kapısının çok hafif ve içinin boş olduğunu hissettim, bizim 2005 corollada bazen bayan arkadaşlardan kapının kilitli olduğunu bile zannedenler oluyor kapının ağırlığından çünkü açamıyorlar, kapıyı kapatırken de tok bir ses çıkıyor ancak yeni corollada bu hissi alamadım... Arabam life olduğu için life'nin içinin beni çok hayal kırıklığına uğrattığını söylemem gerekiyor, her yeri reno clio tarzında plastiklerle dolu, beni en çok üzen şey ise direksiyonun deri olmaması ve üzerindeki tuşların ışıklandırmasız sanki bir gamepad gibi kocaman butonunun olması... Neyse farkı vereyim şunun direksiyonu deri koyun bilader dedim yemediler... 2005 corollada all auto camlar vardı yani dört cam da otomatik açılıp kapanan cinsten, ayrıca cam butonlarının üzerinde loş ve bir o kadar hoş ışıkcıklar vardı, bunda sadece şoför tarafı auto, diğerleri elinle kapanıp açılana kadar basıcaksın ve ışık adına hiçbirşey yok... Yeni corollanın bagajının içine hoparlörlerin bulunduğu yere doğru baktım ki o kadar uyduruk hoparlör koyduklarını gördüm ki gerçekten çok uyduruktan başka söz bulamıyorum, ayrıca aracın metalini çıplak gözle görebiliyorsunuz, bagaj ile aracın arka camına denk gelen o hoparlörlerin bulunduğu yerde bagaj kısmında hiçbir kaplama, boya vesair yoktu yani bildiğin saf metal görünüyor ve hiç hoş değil eğilip bakan birisi için, orada ses yalıtımı olacağını da zannetmiyorum ki kesinlikle oradan ses gelecek içeriye... Koltukta bel desteği var mı yokmu bilmiyorum ama zannedersem yok... Ayrıca vitesin bulunduğu ön koltukları birbirinden ayıran o orta kısım o kadar rahatsız edici bir KALİTESİZLİKTE ki anlatamam, elinle ileri geri yapınca oynuyor, saf plastik koymuşlar içi de BOŞ... BOMBOŞ arabaya 48 Bin TL verdim Allah sonumu hayır etsin, kendime çok kızıyorum ama kudurdum araba alacağım diye daha araba gelmeden pişman oldum hadi hayırlısı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myd -- 30 Ekim 2013; 23:47:23 >

• Bence araç firmaları bize gülüyolardır resmen adamlara bak biz 15-20 bin araç satıyoruz bu kadar tantana yapmıyoruz adamlar topu topu 1 araç kullanıyorlar birbirlerine arabalarını kabul ettirmek veya üstünlük sağlamak için 50 bin takla atıyorlar diye kıs kıs gülüyolardır.
    Kardeşim herkesin aklı var fikri var araştıracak bakacak test edecek ne gerekiyorsa onu alacak burda 3-5 kişinin yazdığı yazıya bakarak aracından vazgececekse zaten burda tarışmasınında anlamı yok demektir.
    futbol takımı tutar gibi araba fanatikliği yapmakta ne yafu bedavamı veriyolar bunu bize yazıyoruz işte her araç pahallı türkiyede en az bütün araçlar 10-15 bin tl pahallı vede heryıl kalitesinden çalıyorlar eski araçların kalitesi nerde civic alsan ne olur corolla alsan ne olur yok aslında birbirinden farkı kardeşim ikiside japon nkalitesi teknolojisi test et bak hangisinin kullanımını beğendiysen al bin ama illede sende civic varsa banada civic aldırtmak için veya corolla varsa corolla aldırtmak için takla atma diğerini kötüleyip durma işine hangisi gelkiyosa onu al geç bak burasıda corolla başlığı yazarkende başlığa biraz bak burada corolla aracı olanlar birbirlerine fikir vermeli veya almayı düşünen varsa ona cevap vermeli bak ben uzun zaman civic formunu izledim halada bakarım oraya orada tüm arkadaşlar birbirleriyle paylaşımda bulunurlar yardımcı olurlar onlara corollamı civicmi sorunun sorduğunda burdaki tantana yoktur test et hangisini beğenirsen al ikiside iyidir derler burada ne oluyor böyle yafu millet yatıp kalkıp corolla 10bin tl pahallı deyip duruyo
    Arkadaş bu arabayı size satarken nbaşınıza silahmı dayıyorlar pahallıysa almayın bu kadar basit.

• Bu arada Yeni Corolla Life'nin asıl fiyatı 27 Bin TL arkadaşlar, satış fiyatı 47300 dediler bana, 47300-27000= vergi... Türkiye'de araba almak pek mantıklı değil ama almasan da olmuyor
  • 2013 Corolla 1.4 d m/m aldım bu arabadaki touch ekranı ne işe yarar satarken bunun navigasyonu açılacak dediler şimdi navigasyonu ek paket verip satıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alignrogue

Ne kadar mantıksız şeyler arkadaş yav, 2 tane aydınlatma ne diye koymazlar neyi düşünerek koymazlar çözebilmiş değilim. Akşam kapı kitleyelim desen yolda giderken, birde aracın yabancısıysan illallah ediyor adam. Neyse sorguladıkça eksikler çıkacak hatalar bulunacak. Türkiye satıcılar nezninde 3. sınıf bir ülke olmaya mahkum tüketiciler korunmadığı için. Baksana sıfır araç alıp bir ton sorun yaşayan arkadaşlar var neden bu adamlara bedavamı verdin aracı, En pahalı şekilde satıyosun vergini araç fiyatıyla aynı değerde alıyosun birde sana para kazandıranları mağdur ediyosun. Neyse iş derinleşmeden kısa keseyim ben.

hakketten çok ilginç ya. İnsana aracı üreten firmanın art niyetli olduğunu düşündürüyor. Kimbilir daha görünmeyen yerlerden neler çalmıştır dedirtiyor. Tasarlayan mühendis düğmelerde ışığa ne gerek var demiş. Ve hiç bir testte, üretim sonrası deneme araçlarında v.s bir tane şikayetçi olan çıkmamış ve seri üretime girmiş. maliyet kısmak için manuel ön camı bile anlarım, ama ışıksız düğme çok ayıp.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oquzdag -- 31 Ekim 2013; 17:09:54 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yeni Corolla Premium 1.6 otomatik multidrive s olan arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi? Bizim peder Honda civic elegance 1.6 otomatikle yeni corolla premium 1.6 otomatik multidrive s arasında kaldı? hondanın fiyatı 58 diğerinin fiyatı 64 sizce hangisi daha iyi? Bana sorarsanız corollanın içini beğenmedim hele o konsol eski amerikan pick up arabalasını andırıyor hondanın içi bana daha kaliteli geldi bir de honda deri koltuk + navigasyon opsiyonunu bedava veriyor yani hepsi 58 ne dersiniz arkadaşlar?
  • quote:

Bence araç firmaları bize gülüyolardır resmen adamlara bak biz 15-20 bin araç satıyoruz bu kadar tantana yapmıyoruz adamlar topu topu 1 araç kullanıyorlar birbirlerine arabalarını kabul ettirmek veya üstünlük sağlamak için 50 bin takla atıyorlar diye kıs kıs gülüyolardır.
    Kardeşim herkesin aklı var fikri var araştıracak bakacak test edecek ne gerekiyorsa onu alacak burda 3-5 kişinin yazdığı yazıya bakarak aracından vazgececekse zaten burda tarışmasınında anlamı yok demektir.
    futbol takımı tutar gibi araba fanatikliği yapmakta ne yafu bedavamı veriyolar bunu bize yazıyoruz işte her araç pahallı türkiyede en az bütün araçlar 10-15 bin tl pahallı vede heryıl kalitesinden çalıyorlar eski araçların kalitesi nerde civic alsan ne olur corolla alsan ne olur yok aslında birbirinden farkı kardeşim ikiside japon nkalitesi teknolojisi test et bak hangisinin kullanımını beğendiysen al bin ama illede sende civic varsa banada civic aldırtmak için veya corolla varsa corolla aldırtmak için takla atma diğerini kötüleyip durma işine hangisi gelkiyosa onu al geç bak burasıda corolla başlığı yazarkende başlığa biraz bak burada corolla aracı olanlar birbirlerine fikir vermeli veya almayı düşünen varsa ona cevap vermeli bak ben uzun zaman civic formunu izledim halada bakarım oraya orada tüm arkadaşlar birbirleriyle paylaşımda bulunurlar yardımcı olurlar onlara corollamı civicmi sorunun sorduğunda burdaki tantana yoktur test et hangisini beğenirsen al ikiside iyidir derler burada ne oluyor böyle yafu millet yatıp kalkıp corolla 10bin tl pahallı deyip duruyo
    Arkadaş bu arabayı size satarken nbaşınıza silahmı dayıyorlar pahallıysa almayın bu kadar basit.

çok güzel söylemişsiniz...katılıyorum hepsine.

• quote:

Orijinalden alıntı: burakay27

Yeni Corolla Premium 1.6 otomatik multidrive s olan arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi? Bizim peder Honda civic elegance 1.6 otomatikle yeni corolla premium 1.6 otomatik multidrive s arasında kaldı? hondanın fiyatı 58 diğerinin fiyatı 64 sizce hangisi daha iyi? Bana sorarsanız corollanın içini beğenmedim hele o konsol eski amerikan pick up arabalasını andırıyor hondanın içi bana daha kaliteli geldi bir de honda deri koltuk + navigasyon opsiyonunu bedava veriyor yani hepsi 58 ne dersiniz arkadaşlar?

Bu durumda civic tabiki.

Ama advance corolla ile premium arasında 5,500 tl fark var. Ben advance aldım ve öneririm. Aradaki donanım beni tatmin etmedi açıkcası.

LPG de dahil civice sanırım. Civic ile corolla arasında 2 lt tuketim farkı olur bu arada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • taşkafa T kullanıcısına yanıt
    YORUMSUZ.

TOYOTA AL SENELERCE SORUNSUZ KULLAN.

SAĞLAMLIK. SERVISE UĞRAMAMA VS. hiç bir marka bu konuda toyotanın eline su dökemez.
  • Bu arada benzinliler 500 tl. zamlı, dizeller 2.000 tl. indirimli. Yeni fiyat listesinden bakarak yanlış yazmıyor isem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeni Corolla Almak -- 1 Kasım 2013; 17:26:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yeni Corolla Almak

quote:

Orijinalden alıntı: MUCEKA

quote:

quote:

Arkadaşlar ben de çarşamba günü siparişi vermiş bulunuyorum, önümüzdeki hafta gelecek nasip olursa Yeni Corolla 1.33 Life, inci beyazı, bej döşeme... Ek olarak sis farı ve park sensörü var şimdilik. Dört gözle bekliyorum gelmesini

Aracı almadan önce citröen c4 dizel kullandım, 46 Bin TL'ye veriyordu buradaki bayi. Kullandıktan sonra citröen demiştim ama daha sonra Toyota'ya uğradım ve yeni corolla 1.33'ü test ettim. Araba budur dedim ve almaya karar verdim aynı gün de işlemleri başlattık

Şuan evdeki ikinci corolla olacak, ailem ile sürekli araba kavgası yaptığımdan ikinci araç şart olmuştu... Yine corolla süren birisi olarak yeni corolla'yı test edince vazgeçemedim corolla'dan gerçekten çok fark var Citröen ile...

KONUYU OKUDUM DA: Bir arkadaş BOYA MAĞDURU olmuş sanırım. Şimdi araç gelir gelmez ben de boya ölçümü yaptırtacağım. Normalde boya kalınlığı ne kadar olması gereklidir?

Genel olarak 60-70 milimikron biliyorum. Yanıltmayayım. 120 milimikron da olsa her yeri standart 120 olmalıymış. Bende sadece kaput diğer yerlerden farklı kalınlıkta(130 milimikron). Hata da tam kaputta(gölgelenme). Servis 130 mikrona kadar tolerans dahilinde dedi. Sizde mikron dışında asıl boya hatası var dedi. Teknik olarak hakim olmadığım için kesin su şöyledir, bu böyledir diyemiyorum. İyi bir boyacıya veya başka firma servisine de olması gereken boya milimikron aralıklarını danışabilirsiniz. Sikayetvar.com'da bir arkadaş 200- 240 milimikrondan bahsetmiş aracının tümü ile ilgili. Bu değerlerin de çok yüksek olduğu bir gerçek. Bu arkadaşa da mail atmıştım, durumunuzda bir gelişme var mı diye, telefon numaramı dahi vermiştim, hatta bana yardımcı olacak arkadaş var mı demiş şikayetinde. Kişiden haber yok Artık siteye mi bakmıyor, yoksa şikayet uydurma mı, onu da Allah biliyor. Teşekkürler.

MERHABA

ARACIN BOYASI FABRIKADA YAPILDIGINDA ATILAN BOLGEYE GORE FARKLIILIK GOSTERMEKTEDIR. BU NEDENLE BELLI TOLERANSLAR ICINDE URETIM YAPILUYOR.

ORNEK VERMEK GEREKIRSE DUZ YUZEYLERDE KALINLIK DUSUK CIKARKEN KIVRIMLI VE KAVISLI YUZEYLERDE DAHA KALIN CIKABILIR.

FABRIKADA YAPILAN ISLEMLER ICIN FIRMALARDA ORTALAMA 170 MIKRONA KADAR NORMAL KABUL EDILEBILIYOR.

BAZI FIRMALARDA YENI ALINAN ARACLARDA 300 MIKRON BILE CIKAN ARACLAR VAR. BUNUNLA ILGILI FABRIKA DAN BU SERI URETIMINDE KALIN BOYA ATILDIGI BILGISAYARDAN KAYNIKLI OLDUGU SOYLENIYOR. AMA NORMAL BIR KULLANICI BUNU ANLAMIYOR. ARACI SATMAK ISTEDIGI ZAMAN BOYA VAR DENIYOR. AMA NORMAL BIR DURUM BU.

MARKALARDA BU TOLERANSLARI VERMEDIKI AMACLARININ ORTALAMA BIR URETIM OLDUGU VE KULLANILAN BOYA TEKNIGINE GORE FARKLILIK GOSTERDIGINI SOYLUYOR.

SERVISTE ISLEM GOREN BIR ARACTA MACUN VE BENZERI DUZELTME YAPILDIGINDA MAKINADA EN IYI USTA DA GELSE FABRIKAYA YAKLASAMIYOR. 350 MIKRON GIBI DEGERLERI GORMEK MUMKUN 650 YE KADAR CIKIYOR ISLEME GORE.

TEK PROBLEM GORDUGUM KADARIYLA UZUN SURE SICAKLARDA YOLDAN GELDIGIMIZDE EN GEC ERTESI GUN ARACI YIKAMAK OLUYOR. CUNKU YIKANMASSA BIZIM GIBI INCI BEYAZ BIR ARAC KULLANIYORSANIZ ASFALT TAN CIKAN BUHAR NEDENIYLE BIRAZ ISLI BIR TABAKA OLUYOR ARAC UZERINDE IKI YIKAMADA ESKI MODERN HALINE DONUYOR.

SAYGILARIMLA

Çok güzel izah etmişsiniz. Teşekkür ederim.

Ben bu kadar detay bilmiyorum. 200-240 mikron çıkan arkadaşın durumu normal oluyor, açıklamanıza göre. Muhtemelen sizin anlattığınız gibi, durum kendisine izah edildi ve durumu kabullendi, geriye şikayeti kaldı.

Benim aracım da inci beyazı. Bendeki sorun daha farklı tabi. Kaputta boya hatası (gölgelenme)var. Tesadüf olan da, hata olan parçanın yani kaputun, diğer yerlere oranla yüksek mikrona sahip olması. Yani hata için düzeltme yoluna gidilmiş, fakat hata kalmış gibi. Öyle veya böyle bir hata var. Şu anda inceleme aşamasında. Bir yüzeydeki yazı çıplak gözle görülmez, polarize gözlük ile görünür ya, ona benzer bir şey. Bakış açısına göre görünen "0" şeklinde bir halka. Güneş veya tepe ışıkları altında ben buradayım diyor. Gölgede dikkatli bakarsanız görünüyor. Bakalım sonuç ne olacak. Benim kaygı nedenlerimden biri de, aracı aldığım gün, açma kapama dörtlülerinin yanmaması, durumu sonrasında servisin düzeltmesi. Servisin sorumluluğunda değil bu. Üzerine boya hatasını da koyarsanız ki çok daha önemli bir sorun bu, araç bantta son sürat yapılıp, kontrolsüz bayiye kadar gelmiş defolu bir araç. Müşteri ile birlikte satıcıyı da zor durumda bırakan sorunlar bunlar. Müşteri olarak da, haklı nedenlerle, acaba daha neler çıkacak diyorsunuz. Sırf bu nedenle forumlarda herkesi cayır cayır uyardım. Herkes önlemini alsın diye. Yoksa corolla sahibi olarak araç kötülemiyorum. Aracın kullanımından çok memnun olduğumu da bildirmiştim. Benim başıma gelenler başkalarının da başına gelmesin. Sorunumu yorumlarsanız, sipariş yetiştirme amaçlı kontrolsüz bir serilik var ya da fabrika prosesinin bir halkasında(şahıs kaynaklı) problem var. Böyle bir süreçte sorunlu olan da sadece benim aracım değildir diye düşünüyorum ve insanları uyarmayı bir borç biliyorum. Geçmişte 3 yıl süren bir mahkemem oldu, gerçi kazandım ama, bu süreçler insanı yoruyor. En başından alınabilecek önlemlerin bir kısmı alınabilsin. İlerleyen dönemler başka sorunlar çıkarsa yapacak bir şey yok, kader. Ben de Toyota'nın dönüşünü bekliyorum. Aracım daha 500 km. olmadı. Rahat olmadığım için de doyasıya kullanamadım. Arzu ettiğim sonuç; Toyota'nın beni uzun süren mahkemelere yöneltmeden, mağduriyetimi gidermesi, bu sorunlar sayesinde de kendi nezdindeki hatalı halkayı bir an evvel bulma şansını yakalayıp, çok geçmeden icabına bakıp düzeltebilmesi. İnşallah sonuçlar her iki taraf içinde hayırlı olur.

Toyota Türkiye'nin dönüş yapmasını bekliyorum. Yaklaşık 1 ay oldu, hiç bir dönüş yok. Boşa mı bekliyorum acaba.........sadece satışlarına konsantre olmuş gibiler. Ona indirim, buna bindirim. Biz öyle böyle binlerce satış yapıyoruz, yok satıyoruz, tok satıyoruz, siparişleri zor yetiştiriyoruz, sattığım satacağım 100 bin araçtan 5 - 10 bini hatalı çıksa ne olur, çıkmasa ne olur, gördüğün üzere sorgusuz sualsiz herkes alıyor aracımı, her gün yüzlerce binlerce adet araç teslim ediyorum, almasaydın kardeşim, ben satışlarıma bakarım sadece, sana ayıracak vaktim yok der gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeni Corolla Almak -- 2 Kasım 2013; 10:45:25 >

• quote:

Bu arada benzinliler 500 tl. zamlı, dizeller 2.000 tl. indirimli. Yeni fiyat listesinden bakarak yanlış yazmıyor isem.

Ayin 26 da 69.050 dizel corolla aldik simdi 67.050 ye dusmus 2.000 tl kazik yedik iyimi ne olacak simdi soguk su mu yoksa iade yaparlar mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xrepla

quote:

Bu arada benzinliler 500 tl. zamlı, dizeller 2.000 tl. indirimli. Yeni fiyat listesinden bakarak yanlış yazmıyor isem.

Ayin 26 da 69.050 dizel corolla aldik simdi 67.050 ye dusmus 2.000 tl kazik yedik iyimi ne olacak simdi soguk su mu yoksa iade yaparlar mi ?

Değişik bir fiyat politikası, amaç nedir anlamadım.
  • Ya arkadaşlar biraz inceledim b sınıfı araçlar artık 50 binli rakamlara gelmiş inanılmaz bişey millet burada yatıp kalkıp corolla şöyle pahallı böyle pahallı diyorlar o araçların 50 binlere dayandığı yerde toyota daha ucuza araçmı satar.
  • Arkadaşlar hepinize merhaba;biraz yorumlarınızı okudum imzamdaki aracı kullanıyorum renault fluence en fulü daha yeni aldık 5000. kmde antalyadan aldık kazasız tertemiz..piyasa fiyatınında yaklaşık 5.000 tl altına aldık yani zararımız yok..aracı hep ben kullanıyorum 22 yaşındayım..araçtan pek memnun kalmadım vites geçişleri falan çok sorunsuz ama ufak tefek bazı yerlerinden gelen sesler(emniyet kemeri,ön göğüs) gibi..vede 140 kmden sonra rüzgar sesini içeri alması çok moralimi bozuyor..diyorum satıp yeni toyotamı aldırsam babama..öyle şımarık gençlerden sanmayın sakın beni gayet normal birisiyim öğrenciyim..bi önceki kasa vardı akrabamızda çok memnundu..bu yeni corollanında bu yazdıgım rüzgar sesi gibi sorunları varmı veya tıkırtı falan geliyormu bi yerlerinden cevap verirseniz çok mutlu olurum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: xrepla

quote:

Bakın herzaman burada yazdığım şu arkadaşlar corolla alacaksanız benzinli alın dizele yaklaşmayın girin şu anda toyota club türkiyeye görün forumdaki yazıları yeni corolla dizel 5 bin km de 2 litre yağ yakmış en az 15 kişi var abi hani bunun yağ yakma sorunu bitmişti benim araşta 1 litre eksiltmiş falan falan isterseniz ordan alıp ekliyeyim
    Ben fanatik falan değilim arkadaşlar benim için önemli olan tüketiçi yani kullanıcı yani bizleriz bak kaç defa yazdım yine yazıyorum dizel olacaksa toyota size göre değil hatta japon araçların dizelini atlayın ama benzinliyse corolla -civic alın binin korkmayın mis gibi lpg uyumuda var ama corolla cvt bana göre lpg de istemez eğer yılda 10-15 bin km yi gecmiyorsan cünki gerçekten az yakıyoe sın 2000 km ortalamam 6.8 gerçi uzun yolda coğu ama yinede çok çok iyi yakıtı b sınıfı araçlar bile daha fazla yakıyor kocaman araba nrdeyse passat kadar var yahu büyüklüğü.
    dip not= ben 5 bin km de 1-2 litre yağ eklerim bagajda bidonumu taşırım diyorsanız dizel corolla yağ yakmaktan başka sorun yaratmaz ama bir araca 68-70 bin lira veripte bagajda yağ bidonu taşınmaz dimi?
    edit öğrendikki corollayı baltalamak amacıyla toyota club forumuna sahtekerlar dadanmış vede tespit edildi yağ yakma olayı şu an için yok varsa gercekten aracı olan vede yağ yakıyorsa bildirin burada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vedat61 -- 3 Kasım 2013; 2:17:54 >

• Zamlı ve indirimli yeni fiyat listesi

01.11.2013 itibariyle fiyat listesi

01.10.2013 itibariyle fiyat listesi

17.09.2013 itibariyle fiyat bilgileri

Başlangıç fiyat bilgileri(19.07.2013 itibariyle)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikayaoglu -- 2 Kasım 2013; 4:31:14 >

• Benzinli modellerde 500 Tl zam yapılmış. Satışları artırmak için sanırım dizellerde 2000 Tl indirim var.

Her marka indirim yapar ama en azından liste fiyatına bu yansıtılmamalıydı dizel kampanyası gibi bir şey yapılabilirdi. Aracı 0 alan kişiler daha 4 ay olmadan 2. elde en az 2000Tl zarardalar. Bu da biraz tüketiciye saygısızlık bana kalırsa. 2. el fiyatlarını düşürmek tüketiciyi etkileyeceği gibi kendilerine de geri dönecektir bu unuttular herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakay27

Yeni Corolla Premium 1.6 otomatik multidrive s olan arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi? Bizim peder Honda civic elegance 1.6 otomatikle yeni corolla premium 1.6 otomatik multidrive s arasında kaldı? hondanın fiyatı 58 diğerinin fiyatı 64 sizce hangisi daha iyi? Bana sorarsanız corollanın içini beğenmedim hele o konsol eski amerikan pick up arabalasını andırıyor hondanın içi bana daha kaliteli geldi bir de honda deri koltuk + navigasyon opsiyonunu bedava veriyor yani hepsi 58 ne dersiniz arkadaşlar?

Civic görünüm olarak hoşunuz gidiyorsa kesinlikle Civic derim ama deri koltuk ve navigasyon alacağınıza orijinal aracı fabrikasyon çıkışlı LPG li almanızı öneririm. Ben orijinal LPG'li araç kullanıyorum ve tüketimden de sürüş zevkinden de çok memnunum. Benzinli alırsanız tüketim sizi biraz üzebilir Corolla'nın tüketim değerleri oldukça iyi. Eğer LPGye karşıysanız deri koltuk ve navigasyondan yine vazgeçip donanım olarak en dolu Civic'ı 54.000 e alırsınızki Corolla ile arasında 10.000 gibi ciddi bir rakamıda benzine yatırısınız Ben düz vites kullanıyorum ama iki markanında otomatik şanzımanı sorunsuz ve yıllarca sorunsuzca size hizmet eder. Tavsiyem iki aracıda test sürüşü yaparak kendiniz karar verin. Ben Civic almadan önce 2 sefer test sürüşü yapmıştım.

• 
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.