Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (161. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35.048
Cevap
334
Favori
2.214.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni Corolla Almak Y kullanıcısına yanıt
    yalnız ayıplı mal tesliminde, ayıbın tespit edilmesinden itibaren işleyen süreler vardır. yani kişinin ayıbı tespit ettikten sonra belli bir süre içerisinde malın ayıplı olduğunu öne sürüp davasını ikame etmesi gerekmektedir. şayet geç kalırsanız davanızda süreden dolayı sıkıntı yaşayabilirsiniz. size tavsiyem bir an önce mahkemeden tespit yaptırın, hatanın üretimden kaynaklandığına dair yazıyı da delil olarak sunup delil tespitini de karşı tarafa tebliğ ettirin

akabinde de şayet paranızı iade edip yahut aracınızı yenilemezlerse de direk dava açın ve bu konuda da bir avukat yardımından mutlaka faydalanın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal6579 -- 5 Kasım 2013; 12:05:42 >
  • nasıl olmaz ikinci el piyasasında bu aracı satmaya kalk bakalım ne kadar zarar ediyorsun ondan sonra müşterilerin şüpheleri de cabası araç zaten baştan şaibeli konumuna düşüyor almak isteyen ya on defa düşünüyor yahut da bunu araba zaten sıkıntılı deyip fiyatı düşürmeye çalışıyor
    satış ilanında aracımda hiçbir sorun yok yazmak var bide aracımın kaputu üretimde yanlış boyanmış servis bi daha boyadı yazmak var

çoğu kişi ya fiyatı diğerlerinden düşük diye bu aracı ancak alır yahut da bu durumu okuyunca araçla ilgilenmez bile

kaldı ki o zaman bu vatandaş da paranın bi kısmını sahte para olarak verseydi alırken aracı yahut eksik verseydi

adı üstünde sıfır araç

sana aracı satmadan senin aracın kaput boyası sorunlu deseler kabul edermisin

vatandaş hakkını arasını hatta bu gibi satıcıları da perişan etsin ki onlar da işini daha doğru dürüst yapsınlar..

fiyat düşmezmiş peh..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartal6579

yalnız ayıplı mal tesliminde, ayıbın tespit edilmesinden itibaren işleyen süreler vardır. yani kişinin ayıbı tespit ettikten sonra belli bir süre içerisinde malın ayıplı olduğunu öne sürüp davasını ikame etmesi gerekmektedir. şayet geç kalırsanız davanızda süreden dolayı sıkıntı yaşayabilirsiniz. size tavsiyem bir an önce mahkemeden tespit yaptırın, hatanın üretimden kaynaklandığına dair yazıyı da delil olarak sunup delil tespitini de karşı tarafa tebliğ ettirin

akabinde de şayet paranızı iade edip yahut aracınızı yenilemezlerse de direk dava açın ve bu konuda da bir avukat yardımından mutlaka faydalanın..

Toyota rengini baştan belli etti zaten. Üretim hatası olduğunu zaten kendi kabul edip, garanti kapsamında boyanabileceğini söyledi. Bundan öte de bir şey yapılamayacağını açıkça belirtti. Bu zaten açık açık dava aç demek. Geçmişimdeki davamdan da billiyorum. O zaman ki avukat abim ile yine aynı işe başkoyacağız.

İlginize çok teşekkür ediyorum. Çok memnun oldum gerçekten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartal6579

nasıl olmaz ikinci el piyasasında bu aracı satmaya kalk bakalım ne kadar zarar ediyorsun ondan sonra müşterilerin şüpheleri de cabası araç zaten baştan şaibeli konumuna düşüyor almak isteyen ya on defa düşünüyor yahut da bunu araba zaten sıkıntılı deyip fiyatı düşürmeye çalışıyor
    satış ilanında aracımda hiçbir sorun yok yazmak var bide aracımın kaputu üretimde yanlış boyanmış servis bi daha boyadı yazmak var

çoğu kişi ya fiyatı diğerlerinden düşük diye bu aracı ancak alır yahut da bu durumu okuyunca araçla ilgilenmez bile

kaldı ki o zaman bu vatandaş da paranın bi kısmını sahte para olarak verseydi alırken aracı yahut eksik verseydi

adı üstünde sıfır araç

sana aracı satmadan senin aracın kaput boyası sorunlu deseler kabul edermisin

vatandaş hakkını arasını hatta bu gibi satıcıları da perişan etsin ki onlar da işini daha doğru dürüst yapsınlar..

fiyat düşmezmiş peh..

Bireysel olarak mahkemelerimizi açıyoruz. Bunu daha çok siz, yakınlarınız, arladaşlarınız, bir de firma biliyor. Sorunlar sümenaltı olup, kaynayıp gidiyor. Firma tam gaz yoluna devam. Sorun değil, ben mahkememi açarım. Alışığız zaten. Ama bu sorunlar benle firma arasında kalmamalı, insanlar bilmeli, tepkilerini göstermeli ki, firmalar kendilerine çeki düzen versinler. Müşteriden çekinmeyi öğrensinler. En azından bizden sonraki müşteriler rahat etsin. Firmalar mahkemelere alışmış zaten. İşlerine geliyor. Çünkü uzun süren davalardan dolayı bir çok insan vazgeçiyor. Bu da firmanın çıkarına oluyor.

Tamamı ile size katılıyorum.
  • Beyler benim advance manuel in yol bilgisayarına göre yakıt ortalaması 9.3 lerde sürekli şehir içi kullanım. Tamam sert ve bayagı süratli kullanmayı cok seviyorum ama yine de cok değil mi? Yoksa bana mı öyle geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uni44 -- 5 Kasım 2013; 13:27:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uni44

Beyler benim advance manuel in yol bilgisayarına göre yakıt ortalaması 9.3 lerde sürekli şehir içi kullanım. Tamam sert ve bayagı süratli kullanmayı cok seviyorum ama yine de cok değil mi? Yoksa bana mı öyle geliyor

Kontagı açtığınızda sehiriçi kaç km yapıyorsunuz?
  • Hacking Toyota Touch & Go
    https://www.jkry.org/ouluhack/Toyota%20Touch%20%26%20Go

İngilizce ve hack işinden anlayanlar baksın. Belki işlerine yarayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysuleymany -- 5 Kasım 2013; 16:57:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vedat61

quote:

Beyler benim advance manuel in yol bilgisayarına göre yakıt ortalaması 9.3 lerde sürekli şehir içi kullanım. Tamam sert ve bayagı süratli kullanmayı cok seviyorum ama yine de cok değil mi? Yoksa bana mı öyle geliyor

Kontagı açtığınızda sehiriçi kaç km yapıyorsunuz?

Hemen hemen her yere gidiyorum kısa mesafelere bile. İş yerim 8 km uzaklıkta ona araçla giderim 400 m ilerdeki marketede. kısa mesafeler dediğim gibi ama devamlı
  • Havalar sogumaya başladı kısa mesafeli şehiriçi kullanımında 9 litrelere yaklaşmak artık normal araç tam ısınmaya başlıyor yol bitiyor ayni durumda 10 lt reyi geçmekte mümkün
  • quote:

1,6 benzinli bir arac icin cok normal deger. 2010 corolla elegant aracim da o civarlarda yakiyordu. Su anki aracim sportage 8-9 litre arasi yakiyor. Ayrica verdiginiz deger yol bilgisayarinin gosterdigi deger ise 0,5 litre kadar daha ekleyin. Tecrubelerle sabittir.
    Saygilar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiyar

İnsafsız olmayın, desteksiz sallamayın. Hiçbir Civic'in genel tüketimi 9.6 olmaz. Uydurmayın. Benim 12.000'deki Civic'imin genel tüketimi 7,5. Hangi 9'lardan bahsediyorsunuz? Corolla sadece şehir içinde avantajlı. Şehir dışında Civic 5.0'ı bile rahatlıkla görüyor, hem de tam otomatik şanzımanıyla. Corolla bal gibi fahiş fiyatla satılıyor. Civic'in bayi indirimleri ve Toyota bayilerinin burnundan kıl aldırmaz havalarını da hesaba katınca, aynı donanımlarda fark 8000-9000 TL'leri geçiyor.

Arkadaşlar kusura bakmayın, ben hiç başlığa yazmamışım gibi farz edin. Hata bende. Fanatikleri unutup, Corolla'ya hevesi olan biri olarak, safça mesaj yazmışım. Bir daha asla girmem. Size iyi forumlar.

MERHABA
    AYNI CIVIC DEN ELEGANCE FUL DONANIM ARACIMIZ VAR. ISTANBUL TRAFIGINDE KULLANILIYOR. KULLANICISINA GORE 8.5 ILE 10.5 ORTALAMA AYNI YOLDA YAKIYOR.
    COROLLA OTOMATIKLE AYNI YOLDA 7.8 LITRE YAKIYOR ISTANBUL TRAFIGINDE AYNI GUZERGAHTA. DENEDIK.

COROLLADA BIRAZ DAHA YENI HALI ILE KULLANILAN SANZUMAN YAKIT TUKETIMINDE VE VITES DEGISIMINDE COGU KULLANICIDAN IYI IS CIKARIYOR. AYRICA TORK VE MAKSIMUM GUC DEVIRLERINI DE GOZ ONUNDE ALIRSANIZ DEGERLER DAHA BELIRGINLESIYOR.

SEHIRLER ARASI COGU ARAC FABRIKA VERILERINI YARI YUKTE COK RAHAT KARSILIYOR. BU BAKIMDAN BUNLARI BOYLE DEGERLENDIRMEK GEREKIYOR.

ONEMLI BIR NOKTA HIZ SABITLEME KULLANILDIGI ZAMAN NORMAL KULLANICIYA GORE ORTALAMA 0.7 LITRE FAZLA TUKETIM YAPILABILIYOR.

SAYGILARIMLA.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vedat61

quote:

Orijinalden alıntı: xrepla

quote:

Orijinalden alıntı: Yeni Corolla Almak

Bu arada benzinliler 500 tl. zamlı, dizeller 2.000 tl. indirimli. Yeni fiyat listesinden bakarak yanlış yazmıyor isem.

Ayin 26 da 69.050 dizel corolla aldik simdi 67.050 ye dusmus 2.000 tl kazik yedik iyimi ne olacak simdi soguk su mu yoksa iade yaparlar mi ?

Bakın herzaman burada yazdığım şu arkadaşlar corolla alacaksanız benzinli alın dizele yaklaşmayın girin şu anda toyota club türkiyeye görün forumdaki yazıları yeni corolla dizel 5 bin km de 2 litre yağ yakmış en az 15 kişi var abi hani bunun yağ yakma sorunu bitmişti benim araşta 1 litre eksiltmiş falan falan isterseniz ordan alıp ekliyeyim
    Ben fanatik falan değilim arkadaşlar benim için önemli olan tüketiçi yani kullanıcı yani bizleriz bak kaç defa yazdım yine yazıyorum dizel olacaksa toyota size göre değil hatta japon araçların dizelini atlayın ama benzinliyse corolla -civic alın binin korkmayın mis gibi lpg uyumuda var ama corolla cvt bana göre lpg de istemez eğer yılda 10-15 bin km yi gecmiyorsan cünki gerçekten az yakıyoe sın 2000 km ortalamam 6.8 gerçi uzun yolda coğu ama yinede çok çok iyi yakıtı b sınıfı araçlar bile daha fazla yakıyor kocaman araba nrdeyse passat kadar var yahu büyüklüğü.
    dip not= ben 5 bin km de 1-2 litre yağ eklerim bagajda bidonumu taşırım diyorsanız dizel corolla yağ yakmaktan başka sorun yaratmaz ama bir araca 68-70 bin lira veripte bagajda yağ bidonu taşınmaz dimi?
    edit öğrendikki corollayı baltalamak amacıyla toyota club forumuna sahtekerlar dadanmış vede tespit edildi yağ yakma olayı şu an için yok varsa gercekten aracı olan vede yağ yakıyorsa bildirin burada.

YENI MOTORDA YOK ESKI URETIMONCEKI SERIDE VARMIS BU SORUN 4000 KM GECTIM HALA BIR SORUN YOK SADECE HALA NAVIGASYONLA ILGILI FABRIKADAN BILGI BEKLIYORUM.
    15 KASIMDA DONUS YAPILACAK INSALLAH. ADVANCE ILK SERI ALAN ARKADASLAR TOYOTA SITESINDEN MESAJ ATSINLAR .

TOYOTA SITESINDEN DONUS BIR HAFTA ICINDE OLUYOR. HEMDE IKI DEFA OLUYOR.

SAYGILARIMLA

BOYA SIKINTISI OLAN ARKADASLARA DONUS YAPACAKLARDIR ELBET FAKAT PROSESLERI TAKIP EDILIYOR. PROBLEM SERIDE ISE IKI HAFTAYI HATTA AYI BILE BULABILIYOR YAPILAN CALISMALARLA. EN GEC BIR BUCUK AYDA DONERLER.

DONUS OLMAZSA SITEYE TEKRAR MESAJ ATSINLAR ORADAN DONUS YAPILIYOR.

SAYGILARIMLA
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

quote:

Orijinalden alıntı: burakay27

Yeni Corolla Premium 1.6 otomatik multidrive s olan arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi? Bizim peder Honda civic elegance 1.6 otomatikle yeni corolla premium 1.6 otomatik multidrive s arasında kaldı? hondanın fiyatı 58 diğerinin fiyatı 64 sizce hangisi daha iyi? Bana sorarsanız corollanın içini beğenmedim hele o konsol eski amerikan pick up arabalasını andırıyor hondanın içi bana daha kaliteli geldi bir de honda deri koltuk + navigasyon opsiyonunu bedava veriyor yani hepsi 58 ne dersiniz arkadaşlar?

Bu durumda civic tabiki.

Ama advance corolla ile premium arasında 5,500 tl fark var. Ben advance aldım ve öneririm. Aradaki donanım beni tatmin etmedi açıkcası.

LPG de dahil civice sanırım. Civic ile corolla arasında 2 lt tuketim farkı olur bu arada.

Civic aldım geçtim arkadaşlar Premium, LPG'li garantili, manuel 53 Bin TL

• quote:

Orijinalden alıntı: myd

quote:

quote:

Yeni Corolla Premium 1.6 otomatik multidrive s olan arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi? Bizim peder Honda civic elegance 1.6 otomatikle yeni corolla premium 1.6 otomatik multidrive s arasında kaldı? hondanın fiyatı 58 diğerinin fiyatı 64 sizce hangisi daha iyi? Bana sorarsanız corollanın içini beğenmedim hele o konsol eski amerikan pick up arabalasını andırıyor hondanın içi bana daha kaliteli geldi bir de honda deri koltuk + navigasyon opsiyonunu bedava veriyor yani hepsi 58 ne dersiniz arkadaşlar?

Bu durumda civic tabiki.

Ama advance corolla ile premium arasında 5,500 tl fark var. Ben advance aldım ve öneririm. Aradaki donanım beni tatmin etmedi açıkcası.

LPG de dahil civice sanırım. Civic ile corolla arasında 2 lt tuketim farkı olur bu arada.

Hayırlı olsun, iyi yapmışsınız. İyi günlerde kullanın İnşallah.

Ben Civic'e baktıktan sonra gidip Toyota almıştım. Keşke zamanı geri alıp Civic almak nasip olsaydı.
  • MUCEKA M kullanıcısına yanıt
    Boya için dönüş yaptılar. Evvelki mesajlarda var. Üretim hatası. Proses hataları müşteri elinde patladı anlayacağınız. Onlar için önemli olan satış prosesi. Arabayı nasıl satarım, müşteriyi nasıl satarım. Hepsi aynı ya gerçi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yeni Corolla Almak

quote:

Orijinalden alıntı: myd

quote:

quote:

Bu durumda civic tabiki.

Hayırlı olsun, iyi yapmışsınız. İyi günlerde kullanın İnşallah.

Ben Civic'e baktıktan sonra gidip Toyota almıştım. Keşke zamanı geri alıp Civic almak nasip olsaydı.

Allah razı olsun teşekkür ederim
  • herkeze mrb dün itibariyle advance 1.6 benzinli manuel acacımın siparişini verdim inci beyazı 54.000 tl fiyatı nasıl sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcan64

herkeze mrb dün itibariyle advance 1.6 benzinli manuel acacımın siparişini verdim inci beyazı 54.000 tl fiyatı nasıl sizce

Öncelikle hayırlı olsun bende de sizin aracın aynısı var.Malatya porgalı plaza ile Agustos 20 de sözleşme yaptım 1 ekimde aracı aldım 53 bine. Sizin anlaşmış oldugunuz 54 bin güzel rakam teslim süresine kadar fazla zam yemez ise. Pişman olmayacagınız bir araç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uni44 -- 6 Kasım 2013; 16:15:55 >
  • uni44 U kullanıcısına yanıt
    tşk ederim sizinde arcınız hayırlı olsun 3 gün sonra teslim edeceler
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcan64

herkeze mrb dün itibariyle advance 1.6 benzinli manuel acacımın siparişini verdim inci beyazı 54.000 tl fiyatı nasıl sizce

3.200 TL indirim. Lansman fiyatına (temmuz) almışsınız. 4 gün içinde de teslim. Süper kıyak yapmışlar. Hayırlı olsun şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeni Corolla Almak -- 6 Kasım 2013; 17:26:37 >
  • 
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.