Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1570. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
35.050
Cevap
332
Favori
2.218.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15681569157015711572
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    "Bugün 150 HP, 1,5 ton bir araç şehir içinde 10lt yakacağını hesaplarsak çoğu kişiye uymuyor." Dogru d sinifi superbe 1.6 motor koydular aslinda bu kasanin hakki 2.0 motor, beygirde 150 hp olmasi gerekiyor.

"O yüzden 125 HP ve altı araçları görüyoruz vs vs. Kısacası rakipleri dahil 150 bin TL altında ve 7-8 lt tüketimlerde gezen araçlar artık hayal bana sorarsanız ülkemiz için"

Superbde 120 hp (2.0 motordan.bahsetmiyorum) 250 torka sahip, yakit tüketimi sehirlerarasi 4.5lt 120km gecmedikce.Bizzat test ettim. Hatta ankara-istanbul arası 4.2lt yaktı. Daha ne olsun? Sehirici 20km civarı 6lt civari. Kısa mesafede fazla tabiki. Rahatlık konfor genişlik 120km de 90km gider gibi hissetmek surda dursun. Chr arka dar bagajda kucuk. Fiyatıda ötv tesviğe rağmen hiç ucuz değil. Tercih meselesi neticede her aracın alıcısı var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Süperb'in 150 HP olanı 250 NM torka sahip ve araç 1400 kg. 100 kg ciddi farktır. Şehirler arası yolda 4-5 civarını evet tutar, şehir içi ise çok karışık ama en iyi ihtimalle bile 6-7 lt.

Ülkemiz pazarının çoğunluğu 4-5 büyükşehir olduğunu düşünürsek ve gerek şehiriçi gerekse satış adetlerinin aslan payını buralar oluşturduğunu da gözönüne alırsak ki şehiriçi tüketim olayını genelde buralara göre yapıyorum Süperb'in 9-10 lt altını zor görür. Tabi güzergahı rahat şehir içinden veya aşırı dur kalktan bahsetmiyorum. İkisi bir arada ama dur kalkı fazla tabi.

Diğer eleştirilere birşey diyemem ama yeri gelir aracın yerden yüksekliği istek olur,yeri gelir bagaj hacmi. C-HR ve Süperb karşılaştırması doğru olmaz. Sonuçta Süperb de iyi bir araç. Fakat performanslı araç devri kapandı gibi birşey ülkemiz için.Herkes tüketime oynuyor. Ben konunun burası için yorum yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 6 Şubat 2018; 8:50:14 >

• Merhaba. Ekim ayında 1.6 advance mds kar beyaz corollamla aranıza katıldım.
    İki ufak ses sorunu yaşıyorum acaba bilgisi olan varmıdır?
    Birincisi araç 80 km hızlarında giderken sol ön taraftan ıslık sesi gibi bir ses geliyor.
    İkincisi de fren pedalından ayağımı biraz hızlı çekince pedaldan tak diye ses geliyor. Sanki yay gergin duruyorda birden ayağımı çekince pedalı tak diye yukarı çekiyor gibi.
    Teşekkürler şimdiden.
  • huso0667 H kullanıcısına yanıt
    O ıslık sesi nedeniyle benim ön balatalar garantiden değişti.

• Bugün beni 02123540354 numarasından aramışlar işim vardı açamadım şimdi netten numarayı araştırdım ve toyotanın numarasıymış genelde hatalar için ücretsiz parça değişimi için arıyorlarmış örneğin yolcu hava yastığı. 2015 Aralık 1.6 mds aracım var bu modelde herhangi bir nedenden dolayı geri çağırma var mı? Ne için aramış olabilirler o zaman.

• Averell Dalton kullanıcısına yanıt
    Yakın zamanda bakıma gidildiyse anket için veya aracın bakımı yaklaştı ise onun için de aramış olabilirler. Araç için geri çağırma mevcut değil.

Ayrıca yol yardım gibi hizmetleriniz bittiyse onun içinde olabilir

• 1.33 için bir arkadaş İstanbul içi yakıt tüketimi paylaşabilir mi acaba?

• emrahakt E kullanıcısına yanıt
    Yazın kısa mesafe şürüşte 8.5 lt kullanıma göre 8.0 lt de olur kışın 10 lt'leri gözden çıkarın

• quote:

Orijinalden alıntı: Furkanxf

Yazın kısa mesafe şürüşte 8.5 lt kullanıma göre 8.0 lt de olur kışın 10 lt'leri gözden çıkarın

merak ettim de siz 1.33 sahipleri yazın hiç klima kullanmıyor musunuz? klima sıkışık trafikte (istanbul için) en az 2 lt ekler. benim aurisim kışın yazdan az yakardı. sizinkiler nasıl oluyorsa (tüm bu başlık boyunca herkes aynısını söylüyor) yazın kıştan az yakıyor. nedir bunun sırrı?
  • Furkanxf F kullanıcısına yanıt
    Evet bendede ayni tuketim oluyordu yazin.8.5lt civari ama kisa mesafede. Mesafe biraz uzayinca trafik yogun degilse 7lt lere rahat düşüyordu. Kisin soguk havalarda 11lt civari seyrediyor kisa mesafede. Yalniz 1.33un.yakit tuketimi iyi. Aslinda sehirici cok rampali.guzergah yoksa ve cok.uzun.yol.yapilmayacaksa bu arac alinir ve kullanilir. Ben.sattiktan sonra pisman.oldum ama iş isten geçti..fazla km.yapan.biri degilim. Yeni aracim 2.5 ayik daha yeni 3bin.km.oldu. boyle az kullanan biri icin 1.33 gayet yeterli lpg taktirmaya bile gerek olmaz. Cok km yapiyorsa bu arac sikar ve bezdirir.

• quote:

Orijinalden alıntı: oasis99

Evet bendede ayni tuketim oluyordu yazin.8.5lt civari ama kisa mesafede. Mesafe biraz uzayinca trafik yogun degilse 7lt lere rahat düşüyordu. Kisin soguk havalarda 11lt civari seyrediyor kisa mesafede. Yalniz 1.33un.yakit tuketimi iyi. Aslinda sehirici cok rampali.guzergah yoksa ve cok.uzun.yol.yapilmayacaksa bu arac alinir ve kullanilir. Ben.sattiktan sonra pisman.oldum ama iş isten geçti..fazla km.yapan.biri degilim. Yeni aracim 2.5 ayik daha yeni 3bin.km.oldu. boyle az kullanan biri icin 1.33 gayet yeterli lpg taktirmaya bile gerek olmaz. Cok km yapiyorsa bu arac sikar ve bezdirir.

valla bende de yazın 8.5-9.5 arası (antalya, klima devamlı açık) kışın 7.5 civarıydı. ama yetiyor falan hikaye. yetmiyor. geçenlerde saklıkente çıktık. 30 km dik, bol ver sert virajlı bir yol. 320 nm tork sağolsun bana düz yol gibi geldi. daha önce auris ile gelmiştim yarı yolda usanıp dönmüştüm. 1.33 hiçbir zaman parasının arabası olmadı. 1.4d4d de olmadı. 1.33 motor alış sebebi corollaya en kolay ulaşım noktasıydı. yoksan bana yeter falan sebep değil. konyada yaşasan yetmez.

• texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Benim 1.33 e antipatim yok. Valla bence az km.yapan biri icin yeterli. Ha kullandigimda beni.gercekten.usandirmisti o yuzdende ederinin.altinda sattim.elimden.ciksin kurtulayim.diye..simdi torku.çekişi iyi bir arac aldim.basinca rampada bayilmiyor. Ama o kadar para vermeye degmez hic degmez. Cok.kullanan biri icin değer o ayri. Herkes yilda 30-40bin.km.yapmiyor..yilda 10bin.km.yapan biri icin.yeterli bence..Senin dedigin gibi dik rampali guzergahta cok.sik.kullanilacaksa cekilmez degilse bence alinir. Ben 1.33un en cok.konforunu sevdim 10 numaraydi. Sirf bunun icinde alinir diyorum. Guvenlikte iyi. Ben rampali.libadiyede cad guzergahinda kulanmama ragmen simdiki aklim.olsa 1.33u satmazdm diyorum..gerci bunu yasamak.lazimdi. 1.33un dezavantajlari da yok degil. 1.33, 2 yil 1.2 ts leon ve octavia fiyatlarina yakindi leon ile arasinda 2bin tl.vardi. simdi fiyatlardaki makas cok acildi. 1.33 kesinlikle zarar ettiren bir arac. Alinacaksa 2.el.temizi alinabilir tabiki butcesi buna yetenler icin. Ben sifir 1.33e para vermem. Gider octavia vs turbo motorlu arac alirim.

Not..benim.cocuklar beyaz corollayi cok.seviyorlarmis. sattigimi ogrenince agladilar o da ayri bir pismanlik.katti. onceden.bilseydim.satmazdim aracimi. Yeni aracimi ise sevmediler isinamadilar..rengide metalik gri..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oasis99 -- 8 Şubat 2018; 1:3:44 >

Yazın kısa mesafe sürüşlerde yani düşük hızlarda klimayı fazla kullanmam cam açmak işimi görür. Benim yazın 8.5 lt dediğim yakıt tüketiminin ortalama hızı 40 km/h geçmez.

Kışın daha fazla kullanırım klimayı arabaya bindiğim gibi açarım inene kadar açık kalır.

Sizin sorunuza gelirsek, yazında kış kadar olmasada aktif olarak klima açıktır fakat arkadaş burda istanbul içini sorumuş bende ona göre cevap verdim kısa mesafe olduğunu belirttim. haklısınız klima 1.5 2 lt ekler ama uzun mesafede

• quote:

Orijinalden alıntı: oasis99

Benim 1.33 e antipatim yok. Valla bence az km.yapan biri icin yeterli. Ha kullandigimda beni.gercekten.usandirmisti o yuzdende ederinin.altinda sattim.elimden.ciksin kurtulayim.diye..simdi torku.çekişi iyi bir arac aldim.basinca rampada bayilmiyor. Ama o kadar para vermeye degmez hic degmez. Cok.kullanan biri icin değer o ayri. Herkes yilda 30-40bin.km.yapmiyor..yilda 10bin.km.yapan biri icin.yeterli bence..Senin dedigin gibi dik rampali guzergahta cok.sik.kullanilacaksa cekilmez degilse bence alinir. Ben 1.33un en cok.konforunu sevdim 10 numaraydi. Sirf bunun icinde alinir diyorum. Guvenlikte iyi. Ben rampali.libadiyede cad guzergahinda kulanmama ragmen simdiki aklim.olsa 1.33u satmazdm diyorum..gerci bunu yasamak.lazimdi. 1.33un dezavantajlari da yok degil. 1.33, 2 yil 1.2 ts leon ve octavia fiyatlarina yakindi leon ile arasinda 2bin tl.vardi. simdi fiyatlardaki makas cok acildi. 1.33 kesinlikle zarar ettiren bir arac. Alinacaksa 2.el.temizi alinabilir tabiki butcesi buna yetenler icin. Ben sifir 1.33e para vermem. Gider octavia vs turbo motorlu arac alirim.

Not..benim.cocuklar beyaz corollayi cok.seviyorlarmis. sattigimi ogrenince agladilar o da ayri bir pismanlik.katti. onceden.bilseydim.satmazdim aracimi. Yeni aracimi ise sevmediler isinamadilar..rengide metalik gri..

benim ne 1.33 e ne corollaya antipatim var benim antipatim yanlış bilgilendirmelere. 1.33 sahiplerine bakarsan 1.2 tsi kadar çekiyor, 1.2 tsi kadar az yakıyor 5 kişi ile bile zorlanmıyor vs vs. mangalda ne kadar kül varsa saç. halbuki ben de aurisi (hyundai i20 için pazarlık yapmış sonlandırmışken) hem toyota olsun hem üst sınıf olsun diye almıştım. çünkü o zaman, o fiyata ve o ödeme koşullarında başka bir araç alamıyordum (c sınıfında). aurisi aldım. şehiriçi için müthiş pratik bir araçtı ama ne yol tutuşu ne motoru keyif vermiyor. ayrıca bu motor gücüne sırf rampa için bakma. ara sokaklardan ana yola çıkıyoruz. eskiden hesap yapmak zorunda kalırdım gelen araçlar için. şimdi gözüm kessin yeter kimseyi tehlikeye düşürmeden çıkıp gidiyorum. yada uyanığın biri sağdan geçmeye mi çalışıyor hemen gaza dokun yeter. yani mevzu sadece rampa değil.

• oasis99 O kullanıcısına yanıt
    Bende size katılıyorum 1.33 yokuşlu yerler için uygun değil az km yapan biri için yeterli. Benide usandırdı 1.33 tek başımayken yada yanımda 1 2 kişi varken yeterli geliyor ama daha fazlasında kesinlikle yetersiz

1.33'ün yetersiz olduğunun kanıtı şehiriçi aynı koşullada 1.6'sından fazla yakmasıdır

hocam bizde 2017 model 1.33 corolla var. rampalarda turbolu araçlara göre zayıf kalıyor. burada turbo faktörü öne çıkıyor zaten. aracı genelde babam kullanıyor. 140-160 km ile gidersen ortalama 8-8,5 lt yakıyor. 90-110 km ile gidersen 7 litreye kadar düşüyor. bir önceki aracımız olan 2015 model dizel otomatik corolladan daha sessiz. en büyük fark bu.
  • Merhaba arkadaşlar konu içinde birine cevap yazarken alıntı yap yerine cevapla butonunu kullanabilirsek sevinirim. Aynı mesajı defalarca sayfada gösterip sayfayı hele mesaj biraz uzunsa onunla doldurmayalım lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: _AveNTuriN_

Merhaba arkadaşlar konu içinde birine cevap yazarken alıntı yap yerine cevapla butonunu kullanabilirsek sevinirim. Aynı mesajı defalarca sayfada gösterip sayfayı hele mesaj biraz uzunsa onunla doldurmayalım lütfen

Mobilden girince cevaplanan mesajın hangisi olduğu anlaşılmıyor. Mobil için alıntı daha iyi

• Klima hep açık, genelde 4 kişi, 1 orta boy valizle kışın 7.8lt şehir içi elde ettik.
    Yazın yeni ortalamayı göreceğiz. Geçen sene tüm yıl ortalaması 7.3-8.3 arası değişiyordu. Uzun yol 5.0-6.5 arası.

Bir de klima 2lt eklemez, 0.5lt ekler o da 100kmde. 2lt eklese kimse klima kullanmaz.
  • RaptorFX kullanıcısına yanıt
    dostum,

klima devamlı açık+4 kişi 8 litre altı konyada yaşamıyorsan imkansız. klima nornalde en az bir lt ekler 0.5 lt diye birşey söz konusu değil. ama araç 1.33+klima+4 kişi 2 lt ekler. biz de 1.33 sahibi olduk. diyebilirsin ki senin ayağın ağırsa ben ne yapayım. ben arabaya kışın 6.8 lt yaktırdım ki servis bile 7 lt altı zor diyordu benim aracım için. uzun yolda tek kişi klima yok düz yol 90 km/s belki 5 tl yakar ki toyota kendi fabrika verisi şehirdışı 1.33 motor için 4.9tl. aramazıda bunun gerçek değer olmadığını anlamayacak ergen de yok yani uzun yol+4 kişi+klima en az 7 lt. uzun yolda 5 lt yaksa kimse zahmet edip de dizel almaz ki bu da bir diğer gerçek. hülasa motor yetersiz. tüketimi az değil özellikle 1.2 tsi ile karşılaştırırsan. ama, "birader ne yapayım benim gücüm buna yetti" diyen adam da benim için baştacı. ama ekonominin sizi zorlaması yüzünden araca sahip olmadığı düldül ferasetini kondurmayın. evet arkası geniş. evet yeterince konforlu da olabilir. mesela ben kendi astram için arkası yayla gibi desem ne kadar palavraysa 1.33 için güzelleme yapmak da o kadar palavra.

not: bugün 1.2tsi octavia ile 1.33 ün fiyatı eşitlense kaçınız 1.33 alırsınız? yada geçmişe dönmeye çalışsaydınız yine 1.33 mü alırdınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi texjrwillerjr -- 8 Şubat 2018; 18:40:56 >

• 
Sayfa: önceki 15681569157015711572
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.