Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1394. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35.050
Cevap
332
Favori
2.218.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13921393139413951396
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu arada kolan diyince benim kolanlar bazen cızırtı yapıyor herzaman değil bu garantiye girermi birde bunu nasıl onlara ispetlıyabilirim
  • kenbu kullanıcısına yanıt
    Acaba değişim yapmış olabilirler mi ses kesildiğine göre

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nettur

Acaba değişim yapmış olabilirler mi ses kesildiğine göre

ön taraftakileri değişti arkadakileri çizdirme diye birşey söylediler
  • nettur N kullanıcısına yanıt
    Cızırtı dediğiniz ciyaklama şeklinde mi? Eğer öyle ise balata tozu sebep oluyor genellikle. Balatalarınızı temizledikten sonra araç bir gün bile yatıyorsa mesela bu havalarda özellikle sabahları bu ses olabiliyor. Kesin şundandır demek çok zor.

• Evet frene bastığımda dediginiz gibi cıyaklama oluyor hatta sabahları bu ses daha fazla oluyor yetkili servisten değişim isteyebilir miyim bu bir araba için kusur mudur teşekkürler

• nettur N kullanıcısına yanıt
    Bu bir kusur değildir. Balata içeriğinden dolayı olan bir durum. Ancak balata yüzeyinde bozulma vs var mı diye bakılabilir

• _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Selamlar. 1.33 makyajli kasa corollaninarka farlarini premium farlar(led) ie degistirme sansi var midir acaba ve maliyeti cok olur mu?

• cagataybas kullanıcısına yanıt
    Stopların ledsiz olanlarının fiyatı bile 1000 lira tutuyor ikisi. Led olanlarıda minimum bu rakamdadır. Lakin stopları direk takınca çalışır mı tam emin değilim. Çünkü led ampuller ile halojen ampuller farklı ve hali ile düzgün çalışması için ek devre gerekiyor. Bu devre stop içerisinde ise sorun yok. Ama harici bir noktada ise onuda yapmak gerekir.

Şahsi düşüncem direk çalışacağı yönünde. Ancak fiyat olarak bahsettiğim gibi çok fazla çıkar ve led stoplar bagaj kapak kromajı ile uyumlu şekilde. O nedenle kromajında üst donanımlardaki hali ile değişmesi gerekir.

• _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Anladim ustad. Masrafliymis baya. Tsk ederim.

• Geçen hafta cuma günü 2016 model (sıfır) 1.6 advance manuel 70.800 TL'ye aldım hediye olarak park sensörü kauçuk paspas ve bagaj havuzu verdiler. LPG'yi bayi dışına çıkarmadan taktırdım. Aldığımın ertesi günü motor arıza ışığı yandı servise gittim düzelttik dediler çıktım işe gittim işten eve giderken yine yandı. Servise tekrar bıraktım kalibre işleminde hata olmuş dediler uzak bağlantı yapılarak kalibre edilmiş 5 gündür bir problem yok umarım olmazda. Çok can sıkıcı bir durum oluyor. Işık yandığında yokuş kalkış ve hız sabitleyici pasif duruma geçiyor.

Ama genel olarak araçtan çok memnunum daha öncesinde lineam vardı onuda sıfır almıştım bu arabaya bindikten sonra linea araba değilmiş dedim. Ama yakıt konusunda hakkını yememek lazım.

Bu arada hesaplama yapan var mı ne kadar yaktığına dair. 40 lt lpg deposu var daha bitmedi 320 km oldu 83 TL'ye daha gidiyorum bakalım.

• Hayirli olsun hocam, lineadan sonra bu arac cok iyi gelmistir

• Hocam hayırlı uğurlu olsun. Kazasız, keyifli sürüşler dilerim. Ben de getzden Corollaya geçince aynı düşüncelere sahip olmuştum. Ama bu işin sonu yok herşeyin daha iyisi var. Allah bizlere mutlu olmayı nasip etsin inşallah.

• Arkadaşlar 1.4 Highline 2011 Golften bu aracın sıfırına geçmeyi düşünüyorum.

1.33 Life+LPG olan aracı 4K indirimle 52-53 bandına verirler mi ?

Önerir misiniz ?

Ses yalıtımı kötü diye okumuştum ?

• Genişliği dışında bir artısı olmaz. Hatta yalıtım konusunda golfü ararsınız. Hatta 1.33 lük atmosferik motor çok hantal gelir size.

• ScHeNKii_ScP kullanıcısına yanıt
    Hocam yakıt ve sıfır araç olarak baktım motor ve yalıtımı es geçmek zorundayım.

İç/dış malzeme kalitesi nasıldır , işçilik problemleri nedir ve en önemli kısım 56.000 liralık aracı 4.000 lira indirimle 52 civarına veriyorlar mı ?

Golf güzel ama başına bişey gelince evlat acısı gibi bir his yaşıyorsunuz, ondan önce Citroen C4'üm vardı o da muazzam dolu bir araçtı yolda insanların bakması güzel bir duyguydu,Cruise Controlden Elektrikli katlanır aynalara kadar donanımlar güzel ama ikinci eli satarken sorun çıkardı .

Ve bu aracı 52-53'e alırsam birkaç sene sonra LPG li şekilde 55-56'ya satabilir miyim ?

• Hocam ben 2015 model 1.6 sahibiyim. Makyaj öncesi kasa. Sıfır almıştım ve kaymak asfalt dışında ön konsoldan ilk gün de dahil olmak üzere devamlı trim sesleri geliyor. Makyajla bu sorunu halletmişlerdir diye düşünüyorum zira makyajlıyı kullanma fırsatım olmadı. İşçilik ve malzeme kalitesi olarak golfe yaklaşamaz ama bence kötü de denemez. Bir nevi kişisel bir durumdur. Almanlar Japonyalara nazaran ince ayrıntılarda daha iyiler bence. Ama Corolla da uzun süre (iç kısım hariç) motor şanzıman ve yürüyen aksam açısından sorunsuz kullanabileceğiniz bir araçtır. Piyasası konusunda bir öngörüde bulunamayacağım maalesef. Bence 2.el satış değeri önemliyse sıfır araç almak bence her zaman zarar demektir bu benim görüşümdür.

• ayrıca o fiyatada almanız imkansız sıfır olarak plazadan... hemde lpg'li olarak hiç sanmıyorum o fiyatlara....
  • arkadaşlar dizel kullananlar bakımda hangi motor yağını koyduruyor acil yardım lazım kaça kaç olmalı bir de marka fark edermi? castrol almayı düşünüyorum
  • Hayırlı olsun aracınız. Makyajlı kasa mı aldınız bahsettiğiniz rakama? Eğer öyle ise ve hele metalik renk ise süper rakama almışsınız. Şuan liste fiyatı metalik dahil 76750 lira çünkü. Zam gelmeden önce anlaştınız sanıyorum araç için.
  • 
Sayfa: önceki 13921393139413951396
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.