Şimdi Ara

Toyota Auris hakkında bir soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aracım Auris 1.6 Comfort 124 beygir.

2007 model 5 vitesli.

Sorum şu ki otobana çıktım 5. Viteste 5.000 devir çevirirken aracım 160 ile gidiyor. Kadran göstergesi Max 240 diyor. Ben bu araba ile nasıl 200 üzerine çıkarım ki?

Son vites 5.000 devir 160 km /saat hız normal mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 6000 bine gelince 192 yapar en fazla o olur. 6 ileri olsa her bin devire 40 yapiyor onlar

• Kadrandaki gösterge aracın son hızı hakkında fikir vermez.

Yalnız 5000 devirde 160 km/sa hız çok düşük. Baskı balatanız bitiyor olmasın?

Zira 110 ile giderken 3400 devir yapar. 90 ile giderken de 2800 devir. Bu neredeyse 1.4 75 beygir bir motorun devir verisine denk.

• Aynı aracın otomatiği(çok hantal) var bende o bile 160'ı çok rahat geçiyor

• Balataları kontrol ettireyim ben o halde, ilk defa Auris araç aldım 1 haftadır kullanıyorum çok yakıyor ve dediğim gibi 5.000 devir 160 hız garip geldi. Önceden 1.2 Albea aracım vardı 180 görüyordu.

• lastik ölçüleriniz orjinal mi onuda kontrol edin.

• hsnksy92 kullanıcısına yanıt

balata derken fren balataları değil tabiki, kavramayı yani debriyaj balatasını kontrol ettirmeniz lazım. hem hız olarak düşük hemde yakıt tüketimi de fazla ise sizin kavramanız bitmiş.

• aracım 1.6 , 102 beygir 200 km yi geçebiliyor. bu doğrultuda 124 beygir bir araç 210 filan görür diye düşünüyorum. 160 tan yukarı çıkmıyorsa bir problem vardır. 0-100 hızlanması yada ara hızlanmalarında bir hantallık fark ediliyor mu peki?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.