Şimdi Ara

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ... (509. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir (1 Mobil) - 16 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.525
Cevap
222
Favori
1.543.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 507508509510511
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    selam,
    maliyeti yüksek değilse denemeye değer, ilk ısınma süresini uzatmaması için çok kalın sac olmasın ...
    bu arada, ilk sayfada kısaca değindiğim "çelik plaka niçin yok ?" sorusuna da belki cevap buluruz ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Dökümix kullanan dostlara sorsam:

"Makinayı yağlayıp kaldırın" uyarısı var ya, pek kafama yatmıyor. Sizler bunu yapıyor musunuz? Yani yağlı kaldırırsak yapış yapış olmaz mı? Normalde dökümlerde yağlayıp ısıtın ve yağ uçsun derler da o açıdan soruyorum bunu.
    Hergün kulanıyorum
    Iki haftada bir yağlıyorum
    Sıkıntı yok.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ganuxol

Tost Makinesi ihtiyacı olanlar Arzum AR2023 model tost makinesini düşünebilirler:

Dokumix candır.
    200 tl ye dokumix her türlü ezer bu cihazı.
    Plaka üzerindeki yapışmaz kaplama aşındıktan sonra çöp olacak bir makine.

Made in china

Iyi forumlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bayberty kullanıcısına yanıt
    Valla maliyeti biraz yüksek olsada deneyeceğim ben.
    Saç kalın olamaz zaten plakaları sabitlemeye yarayan tırnak altında alacak şekilde kalınlık belli.
    Ben dış ölçülerde bir kestirip bakayım deneyeceğim yani.
    Sonuçta yaklaşık 20 sene önce yaptırdığım tamamen paslanmaz çelikten mangalımı hala kullanıyorum ve şahane mangal yapıyor.
    Plaka değişimi için araştırma yapayım derken paslanmaz plaka olayı aklıma geldi.
    Görelim bakalım.
  • Tefal GC470 Grill Gourmet Minute Tost Makinesi
    bu cihaz nasıldır ayrıca 500 tl civarında plakaları çıkarılabilir bir ürün tavsiye edermisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Dökümix kullanan dostlara sorsam:

"Makinayı yağlayıp kaldırın" uyarısı var ya, pek kafama yatmıyor. Sizler bunu yapıyor musunuz? Yani yağlı kaldırırsak yapış yapış olmaz mı? Normalde dökümlerde yağlayıp ısıtın ve yağ uçsun derler da o açıdan soruyorum bunu.
    Alalı neredeyse 2 sene oldu, ilk aldığımda yaptığım yağlama dışında bir daha yağlamadım.

• Merhaba;

2 gündür tost makinası bakıyorum. Amacımız sabah aparatif tost yapmak. Arada birde kofte,sucuk gıbı seyler kızartmak.
    Aradığım özellıkler
    1-fiyat uygun (en çok 300tl)
    2-mümkünse granit teflon cok cızılıyor
    3-plakalar cıkmalı kı pratık temızlenmelı

Benim buldugum bı tane var

https://www.akakce.com/ev-tipi-tost-makineleri/en-ucuz-grundig-cg-6860-1800-w-tost-makinesi-fiyati,461269814.html

Bu nasıldır? Yorumlar cok ıyı. Arzum ar292 nasıldır? Sizin tavsiyeleriniz nedır?

Tesekkurler

• selcuk666 kullanıcısına yanıt
    selam,
    bulduğunuz modelleri tavsiye etmem ...
    size uygun seçenekler;
    - arnica tostit maxi
    - king k-462
    - korkmaz a-310 veya a-324
    - arzum ar-2025 veya ar-2001 / 2019 / 2020 / 2027 / 2028 / 2038 serisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuk666

Merhaba;

2 gündür tost makinası bakıyorum. Amacımız sabah aparatif tost yapmak. Arada birde kofte,sucuk gıbı seyler kızartmak.
    Aradığım özellıkler
    1-fiyat uygun (en çok 300tl)
    2-mümkünse granit teflon cok cızılıyor
    3-plakalar cıkmalı kı pratık temızlenmelı

Benim buldugum bı tane var

https://www.akakce.com/ev-tipi-tost-makineleri/en-ucuz-grundig-cg-6860-1800-w-tost-makinesi-fiyati,461269814.html

Bu nasıldır? Yorumlar cok ıyı. Arzum ar292 nasıldır? Sizin tavsiyeleriniz nedır?

Tesekkurler
    Teflon ne ise granit de odur.
    Granit dediklerinin granit ile alakası yok.
    Sadece teflon türevi bi kaplama.

Kaplama ürün alınacak ise pfte ve pfoa free sertifikasını mutlaka arayın.
    Aksi halde kaplama bozulduğunda kanserojen bir tost makineniz olur.

Iyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

selam,
    size uygun seçenekler;
    - arnica tostit maxi
    - king k-462
    Peki siz olsanız uygun fiyatlı olarak tercihiniz ne olurdu? Teflon olması bı sakınca teskıl edermı? Eger etmezse daha uygun fiyatlı önerilerinize açığım. Cevabınız içinde teşekkür ederim.

• melodramm kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler peki öneriniz varmıdır?

• selcuk666 kullanıcısına yanıt
    ilk sırada yazdığım arnica tostit maxi granit memnuniyet yüzdesi yüksek bir modeldir ...
    onun birebir aynısı olan king k-462'yi veya arzum ar-2025'i de tercih edebilirsiniz ...

granit ve seramik olarak bildiğiniz plaka kaplamaları da aslında teflondur, sadece renk ve desen farkı vardır, yani hepsi sakıncalı, 2-3 yılda bir plaka yenilemek gerekir ...
    "öncelik sağlık" derseniz fayrinoks dökümix öneririm ancak plakası sabittir çünkü demir dökümdür ... tost için daha iyidir ama temizliği biraz zahmetlidir ...
  • king k-462 sipariş verdim. İnşaallah memnun kalırım. 255 tl 6 taksitli fiyat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahsenim -- 8 Ekim 2019; 0:22:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahsenim

king k-462 sipariş verdim. İnşaallah memnun kalırım. 255 tl 6 taksitli fiyat
    hocam ürün ulaşınca yorumunuzu eklermisiniz?
  • Ürün elime ulaştı henüz tost yapmadım.250 tl için iyi bir ürün.İş yerimde Arnica diamond kullanıyoruz. Birbirine benziyorlar.Ama arnicanın malzeme kalitesi daha iyi gibi geldi. yinede arnicaya 400-500 vermektense bu ürüne 250 tl vermek akıllıca oldu diye düşünüyorum.Sabah tost yapacağım .O zaman daha detaylı yazarım
  • Arnica tostit maxi granit kullanıyorum. Hem yerli bir ürün (Altında Türk Malı olduğu yazıyor) hemde kullanışlı.
    Tostun dışında özellikle dondurulmuş ekmekleri çözdürmede çok iyi ısı ayarını üçe getiriyorum 2-3 dakikada 4-5 dilim donmuş ekmeği çözüyor. Böylelikle ekmek bayatlama
    derdimiz kalmadı. Dışarıda ekmek tutmuyoruz. Tavsiye etmeyeceğim olay ise bu makinede 180 derece açıp ızgara yapmaya kalkmayın ben denedim köfteleri tekrar tavada pişirmek zorunda kaldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuk666

Peki siz olsanız uygun fiyatlı olarak tercihiniz ne olurdu? Teflon olması bı sakınca teskıl edermı? Eger etmezse daha uygun fiyatlı önerilerinize açığım. Cevabınız içinde teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    Granit yazsın teflon yazsın tüm ürünler sağlığa zararlı alüminyum plakanın teflon ile kaplanmış halidir.
    Bu bağlamda alacağınız her kaplama ürün kaplama bozulduğunda kanserojen olacaktır.
    Illa kaplama alınacak ise dedigim gibi kaplama bozulduğunda atılmalıdır.
    Ben kafam rahat olsun diye dokumix tercih ettim.
    Memnun kalınca annemin evine ve kayin validenin evine de birer tane dokumix aldım.
    Çizildi cizilmedi derdimiz kalmadı.

Iyi forumlar...

• Teflon ve türevi kaplamalar hakkında kisa bir yazi.

Iyi forumlar...

http://www.esrefatabey.com.tr/bilgiedinme_ayrinti.aspx?id=89

• Eşim sabah çocuklara tost yapmış. Tost güzel oldu ama biraz geç oldu diyor.Şimdilik tek olumsuzluk alt tablanın fazla oynaması
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

selam,
    size uygun seçenekler;
    - arnica tostit maxi
    - king k-462
    Korkmaz'ın malzeme kalitesi ve servisi çok kötü, bununla ilgili hoş olmayan bir tecrübem var, aşağıdaki linkten bakabilirsiniz;https://www.sikayetvar.com/korkmaz-mutfak-esyalari/korkmaz-tost-makinesinin-kollari-kirildi

Arzum markasının ürünleri de genellikle düşük kalitede oluyor ancak bütçe düşükse bir şey diyemeyeceğim. En mantıklısı biraz fazla verip Tefal almak.

• 
Sayfa: önceki 507508509510511
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.