Şimdi Ara

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ... (360. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12.575
Cevap
222
Favori
1.544.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    arçelik'in gövde eski tiptir ve plakaları incedir ... a-328'in gövde ve plakaları daha iyidir ... tercih; korkmaz ...

@OfkELiKaLaBaLIK
  • Arkadaşlar bir şey soracağım, merakımdan soruyorum, bu incecik, kağıt gibi olmuş tost merakı sizde nerden geliyor? Hani böyle küçük parmağın yarısı inceliğinde, mukavvaya dönüşmüş tostu nasıl beğenebiliyorsunuz?

Eğer böyle seviyorsanız tostu hiç ezmeden yapmayı denediniz mi? Dışı çıtır, içi yumuşak, kaşarı güzelce erimiş, mdf formunda değil, sandviç formundaki şey tosttur bana göre. Ama konuda sık sık okuduğum üzere çoğunuzda "incecik" tost fetişi var. :)

Yani bakın tost aslında şöyle olmalı, ekmeğin, malzemenin tadını ve katmanını ayrı ayrı lezzetini almak için
    ***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ...

şöyle değil
    ***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ...

Tost temelinde bir sıcak sandviçtir, yabancılar bile toasted sandwich diyorlar tosta. Bakın onlar nasıl pişiriyor, siz ne yapıyorsujnuz;

https://www.google.com.tr/search?q=toasted+sandwich&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwilzNy106LWAhWIORoKHayVBjgQ_AUICigB&biw=1920&bih=947

Eğer sürekli makineye abanarak, ezip kağıt gibi tost yapıp yemeğe alışkınsanız, bir defalığına hiç bastırmadan, makinenin kendi ağırlığıyla ekmeği ezmeden tost yapın. Bir defa yiyin, bir daha geriye bakmazsınız. Öbür türlü siz ekmeği yiye yiye ekmeklikten çıkarıp ezip sertleştirip mdfye dönüştürüyorsunuz arkadaşlar.

• Lord Sparhawk L kullanıcısına yanıt
    Tost ekmeğinden yaparsan dediğin doğru da, bayatlamış beyaz bakkal ekmeği anca incecik olunca yeniyor :D

Bugün üşenmedim amazonda, ebayde araştırdım böyle bir ev tipi alet yok, "çıkabilir ve demir döküm plakalı"
  • Lord Sparhawk L kullanıcısına yanıt
    İkisinin yeride ayrı bana göre. Ben ezmeden yapılan tostu da çok severim (özellikle bazlama ile yapılanı) ve bunu yaparken de tost makinesi kullanmam. Tava da yaparım. Ofiste 12-13 yıldır tavada bazlama tostu yaparım ve yiyen arkadaşlar hiç bir yerde bu lezzeti bulamadıklarını söylüyorlar.

Tarifimi de paylaşıyım hatta;

Bazlamalar ikiye ayrılır, iç kısımları yağlanır, arasına bol kaşar, sucuk, jalapeno biber konulur ve tavada her iki tarafı kurumadan çıtırlaşana kadar pişirilir.

Daha sonra farklı bir tavada yumurta tereyağında (az tereyağlı olacak) çırpılarak pişirilir, pişirilen yumurta bazlama tostunun arasına konulur, üzerine isteğe göre ketçap+mayonez konularak servis edilir.

Yumurtasız yemek isterseniz, tostu daha lezzetli hale getirmek için sucuk, kaşar, jalapeno bibere ilaveten halka doğranmış kırmızı biber ve domates eklenip o şekilde yapıldığında da harika bir lezzet çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 14 Eylül 2017; 9:26:25 >

• MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Bu tarifi bir de resimle süsleseymişsiniz daha da harika olacakmış..
    Bence bizi mahrum bırakmayın, bi resim ekleyin...
  • demayc D kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=hCYZGIj6G8s
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karqasa

Saygıdeğer arkadaşlar 250 ve 500 tl arasında
    Plakaları çıkan
    Kaliteli
    İnce tost yapmamı sağlayan makina önerilerinizi bekliyorum
    http://www.hepsiburada.com/tefal-toast-expert-izgara-ve-tost-makinesi-p-HBV000002E49W

http://www.hepsiburada.com/arzum-ar2019-tostcu-delux-izgara-ve-tost-makinesi-murdum-p-HBV000003AT4R

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 14 Eylül 2017; 11:47:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

arçelik'in gövde eski tiptir ve plakaları incedir ... a-328'in gövde ve plakaları daha iyidir ... tercih; korkmaz ...

@OfkELiKaLaBaLIK

üstad , breville 200ex in ısınma süresi nasıldır. ÇAbuk ısınan bir mak,ne olması sabah bir kısıtlı sürede tost hazırlamak için daha iyi olabilir de..
  • ornapsen kullanıcısına yanıt
    2400 watt olduğundan hızlı ısınır ...

@ornapsen
  • lordford50 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler üstad, ellerinize sağlık, enfes olmuş.. Deneyeceğiz..
  • 3 yıl önce satın aldığım korkmaz a329 un 3 ay önce plakalarını değiştirmek zorunda kaldım... Tam plakalar halloldu derken şimdide fişe takınca kıvılcım atıyor, işi kökten çözmek adına bugün breville 200 siparişi verdim 525 liraya.....
  • cuma günü remtanın 12 dilim olanı aldık şimdilik sorun yok yumurtayı üstünde kırıp ekmeğe yapışması çok güzel oluyor tostu eziyor ama onu nasıl halledeceğim bilemiyorum
  • Bayberty üstad, breville bgr200 ile bgr 250 arasındaki farkı ve tercihinizi öğrenebilir miyim? Fiyat olarak ikiside 599 TL

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam selam, döküm tava için daha önce de yazmıştım :) Karar verip alabildiniz mi döküm tavanızı? Aldıysanız tercihiniz ne oldu sizin?
  • @bayberty hocam, korkmaz a329 sipariş geçtim ama tereddütteym, korkmaz a328 mi korkmaz a328-05 mi yoksa a329 mu alaym, cevap verirseniz ona göre iptal edeyim ya da etmeym

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @bayberty

homend1314 ü bugün aldım. ürünü kullanmadım ama çok kaliteli duruyor. kafamı kurcalayan granit yüzey birazcık pürüzlü gibi. sizce normalmi.
  • eye.Q kullanıcısına yanıt
    selam, şu ürünü almaya karar vermiştim fiyatı düşmüştü yine yükselmiş ...https://www.lavashops.com/lava-34-metal-kulplu-yuvarlak-griddle/

@eye.Q
  • firan34 F kullanıcısına yanıt
    a-328 serisinde gövde krom çelik olduğundan daha kaliteli, a-328 ve a-328-05 arasından hangisi ucuzsa onu tercih edebilirsiniz ... fiyat çok uygunsa a-329 da olabilir ama hangisini sipariş verdiğinizi bilmiyorum (a-329-05 veya a-329-06 olmasın) ...

@firan34
  • med.er M kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun, granit yüzeyler biraz pürüzlüdür teflon gibi değildir sorun değil ...

@med.er
  • @Bayberty üstad, breville bgr200 ile bgr 250 arasındaki farkı ve tercihinizi öğrenebilir miyim? Fiyat olarak ikiside 599 TL

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.