Şimdi Ara

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ... (359. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
12.575
Cevap
222
Favori
1.544.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 357358359360361
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba tost makinesi almayı düşünüyorum ve araştırıyorum.Yardımcı olursanız sevinirim
    Aradığım özellikler
    1. Büfelerdeki gibi incecik tostlar yapabilmeliyim
    2. Plakalar çıkarılabilir ve sağlıklı malzemeden olsun (Sanırım teflon zararlı)
    3. Aynı zamanda ızgara yapabilme özelliği olmalı
    4. Waffle da yapılabilir olmalı
    Farkındayım biraz fazla özelliği bir arada olsun istiyorum.Ancak bu özelliklere sahip makine veya makineler varsa tavsiye eder misiniz? Fiyat önemli değil.Eğer tüm özelliklere sahip makine yoksa en azından bu beklentilere yakın özelliklerde makine tavsiyesi rica ediyorum .Şimdiden herkese teşekkürler, saygılar...
  • Piyasada doğru düzgün makine yok en son bence en iyilerinden biri olan cucinox makinem bozuldu ısınınca sigorta attırıyor :( bende araştırdım ve uyduruk lezzetsiz tost yapan granit ve aluminyum tost makinelerine 200-300 lira vereceğime , şu linkteki profesyonel makineyi alsam mı diye düşünüyorum ne dersiniz ?

http://urun.n11.com/tost-makinesi/remta-12-dilim-tost-makinesi-elektrikli-bufe-tipi-ev-tipi-r71-P164770283
  • gerçekten güzel bir konu olmuş bende bir kaç bilgi eklemek isterim müsadeniz olursa

öncelikle plakalardan başlayalım

tost makinelerinde 3 çeşit plaka kullanılıyor

aliminyum plaka
    aliminyum press plaka
    demir döküm plaka

* Neden çelik kullanılmaz sorusuna yanıtı ben vereyim,
    1- çelik fiyatı aliminyum fiyatına göre çok pahalı kalıyor. eğerki çelik kullanıldaydı bu fiyatlara en az 50 tl fark binerdi
    2- çelik kolay şekil almaz,
    3- çelik ısınınca kaplaması olmazsa herşey yapışır kalır

aliminyum plaka pres mekinelerinde şekil verilir kaplanır kullanılır
    döküm aliminyum, adından anlaşılacağı gibi makinelerde eritilip şekil verilerek yapılan plakalardır
    siz nasıl anlarız derseniz plakayı çıkartın elinizle hafifçe bükmeye çalışın bükülen pres aliminyum bükülmeyen döküm aliminyum plakadır.

bu plakalar ptfe yani teflon ile kaplanırlar, granit desen ise teflonun renkli ve bir kaç kat atılarak yapılanıdır.

demir döküm olanlar muhtemelen emaye kaplıdır veya kaplamasızdır temizliği zordur

evde kullanıp memnun kalacağınız tost makinesi için benim tavsiyem;

sıcaklık ayarı yapılabilen ve plakası çıkabilen mümkünse çift taraflı kullanıma uygun aliminyum döküm plakalı ev tipi makinelerdir, bende arçeliğin 2397 model tost makinesi var tutamağı, plakası pişirmesi gerçekten iyi diyebilirim. üst kısım döküm makineler gibi ağır değil ama tutamaktan bastırınca istediğinizi yapabilirsiniz

ticari tipteki makineler geç ısınır geç soğurar, büfelerde pek temizlik dertleri yoktur tel fırça ile silip geçerler genelde, üzerindeki yağlar temizlenmez, plakalar çıkmadığı için makineye atıp temizlemezler, geç ısındıkları için ilk açılışta fazla elektrik tüketirler 2-3 tost yapacaklar kesinlikle uzak dursun derim, bir açışta 8-10 tost yapacaksanız olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: veracocha

Piyasada doğru düzgün makine yok en son bence en iyilerinden biri olan cucinox makinem bozuldu ısınınca sigorta attırıyor :( bende araştırdım ve uyduruk lezzetsiz tost yapan granit ve aluminyum tost makinelerine 200-300 lira vereceğime , şu linkteki profesyonel makineyi alsam mı diye düşünüyorum ne dersiniz ?

http://urun.n11.com/tost-makinesi/remta-12-dilim-tost-makinesi-elektrikli-bufe-tipi-ev-tipi-r71-P164770283

bu sekmentdeki ürünleri canlı görüp kaplayacağı yeri analiz etsem hemen alacağım ama nasip olup da canlı göremedim !

ev hali uygunsa ( eşiniz /anneniz "çok yer kaplıyor bu cenaze" vb sözler söylemezlerse ) bence alın derim.

• veracocha kullanıcısına yanıt
    doğru tercih ... remta r-71 tavsiyelerim arasında ...

@veracocha
  • Merhaba Bayberty Bey, Arkadaşlar.
    Elektronik eşyaların kalitesi,servis hizmeti,sağlığa ve bütçeye uygunluğu öncelikli tercihimdir.
    Bunun dışında ürünün görüntüsü de, göze hoş gelmesi mutfağa yakışması da önemli diye düşünüyorum.
    Tost makineleri genelde görsel olarak çok kaba oluyor.
    10 yılı aşkın süredir kullandığımız AKSU Ken Gril HI-TECH tost makinesini bırakmanın zamanı geldi.
    Olumlu yorumları da okuduktan sonra,bugün Vialand Teknosa ya gittim.
    Öncelikle Arzum AR2001 e baktım. Ürünün çok hoş bir görseli var ama Plakaların çok ince bu eksi midir? Düğmesi de o kadar basit duruyor,zor dönüyor ve çok kalitesiz duruyor ki.
    Görmediğim BlueHouse BH457SP Reveransa yı sormak isterim. Aralarında 30-TL bir fark var.
    Sizce,Arzum AR2001 mi? BlueHouse BH457SP Reveransa mı? almalıyım.
    200-250-TL bandında ilk 5 sıralayabilir misiniz?
    Saygılar.

• tozdemir05 T kullanıcısına yanıt
    BlueHouse BH457SP Reverans fena sayılmaz, benzerini başka markalar da üretiyor ...
    diğer seçenekler ...
    -hotpoint-ariston cg-200
    -homend 1314
    -korkmaz a-328
    -korkmaz a-328-05
    -homend 1315 (sabit plaka)

@tozdemir05
  • Bayberty Teşekkür ederim.
    -BlueHouse BH457SP Reveransa Plakalrının meteryali nedir? Granit midir?
    -Hotpoint-ariston cg-200 bu ürünün plakaları da kalın ve ürün kaliteli duruyor ama fiyat 300-tl ve üzeri.
    -Arzumun AR2001 in alt modellerinin düğmeleri daha kullanışlı ve kaliteli durduğunu söyleyebilirim.
    Arzum AR2001,BlueHouse BH457SP,Korkmaz A-328 arasında karar vermeyi düşünüyorum.
    Teşekkürler.
  • tozdemir05 T kullanıcısına yanıt
    BlueHouse BH457SP Reverans plakaları teflondur, granitler de aynı kaplamayı kullanır sadece dokusu farklıdır ...
    hotpoint 250 civarıydı ben uzun süredir piyasayı takip etmiyorum demek ki fiyatlar artmış ...
    Arzum AR2001,BlueHouse BH457SP,Korkmaz A-328 arasında en makul seçenek korkmaz olur ...

@tozdemir05
  • 100 liraya kadar f/p tost makinesi önerebilir misiniz teşekkürler.
  • Sealine kullanıcısına yanıt
    vestel v-brunch 1000 kırmızı tost makinesi ...

@Sealine
  • Tost makinamı @bayberty nin önerisi ile almıştım, uzun zamandır yazmak istiyordum, belki de yazıldı, bakamadım tüm sayfalara..
    Tost makinalarınızı ızgara için kullanmayın naçizane fikrim.
    50-60 TL ye gerçek demir döküm (Ben Lava marka almıştım, 4.5 kilo) bir tava-ızgara alın onda yapın Et-Köfte-Balık-Tavuk-Sebze vs.
    Mühürleme olayını da yaptıktan sonra o Steak House'lar bilmem ne ...et tadında etler yaparsınız, Youtube da bol bol var zaten bu konuda yardımcı olacak videolar.
    Alacağınız etleri, tavuk filetoları vs. dövdürüp ezdirmeyin, Hem paranız cebinizde kalsın 1 tabağına dünya para vermeyin, hem de evinizde Steak House tadını yaşayın.

Temsili resim
    ***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ...

• Bu dökümix i gözle görebileceğimiz bir yer var mı, Herhangi bir mağaza?
  • travellerrr T kullanıcısına yanıt
    mağaza yok sadece internet ... diğer seçenek; fabrika konya'da ...

@travellerrr
  • bayberty üstat yoğun çalıştığımdan dolayı nete giremiyorum araştırma fırsatı bulamıyorum pek verdiğim özelliklere uygun makine tavsiye eder misin?rica etsem Fiyat önemli değil pahalı da olabilir orta şekerde olabilir şimdiden teşekkürler
    1. Büfelerdeki gibi incecik tostlar yapabilmeliyim
    2. Plakalar çıkarılabilir ve sağlıklı malzemeden olsun (Sanırım teflon zararlı)
    3. Aynı zamanda ızgara yapabilme özelliği olmalı
    4. Waffle da yapılabilir olmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

benim tavsiyem yakınınızda varsa bir enplus mağazasına gidip WMF Lono 415110011 Tost Makinesi'ni incelemeniz yönünde olur, fiyatı 699'a inmiş ... aynı mağazada breville 250ex vardır onu da inceleyin fiyatı 599 lira ... bu ikisi arasında tercih yapabilirsiniz ... plaka temizliği vs. için ilk sayfayı okuyabilirsiniz ...

@albamustafa

WMF Lono 415110011 küçük bir model sanırım. enplus'da görmüştüm yanında bir de su ısıtıcı hediye ediyorlardı. fanı falan var değişik bir model. Nasıldır acaba ?
  • Saygıdeğer arkadaşlar 250 ve 500 tl arasında
    Plakaları çıkan
    Kaliteli
    İnce tost yapmamı sağlayan makina önerilerinizi bekliyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hotpoint CG 200 bu modelin plakaları döküm müdür ? Granit mi ? Seramik mi ? Teflon mu ? Kullanan bilen var mıdır ? Sitede döküm olduğu yazıyor. Ama bir kişi yorumda teflon diye yazmış yoksa alacaktım.

Bu şekilde bu fiyat civarlarında düz plakasıda olan bir tost makinesi önerisi olan var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuilas -- 13 Eylül 2017; 18:10:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

vestel v-brunch 1000 kırmızı tost makinesi ...

@Sealine

İkilem de kaldım ve bir bilene sorayım dedim :)
    arçelik k 2396 tg & Korkmaz Tostkolik A328 Tost Makinesi arasında kaldık. Sizce hangisi seçilmeli, Farkı nedir? (230TL civarı fiyatları var)

Not: Konuyu 1 yıldır takip ediyorum ve anca alım aşamasına gelebildik. Açıklamalarınız çok faydalı, emeğiniz için teşekkürler.
  • Nuilas N kullanıcısına yanıt
    TEFLON KAPLAMA ALÜMİNYUM DÖKÜM ...

@Nuilas
  • 
Sayfa: önceki 357358359360361
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.