Şimdi Ara

TOSHİBA SATELLİTE P50-B-116 KULLANICI KULÜBÜ (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
788
Cevap
15
Favori
45.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bataryası çıkıyor hocam. 2 tane vida var onları söktün mü çıkıyor. Batarya alt kapağın içinde değil, ayrı durumda sadece 2 tane vida ile tutturulmuş
  • 1st4n6uL kullanıcısına yanıt
    Benim cihazın alt kapağını değiştirtmiştim. Yeni taktıkları kapağa az da olsa zarar verdiler, abartılacak kadar değil

Ankara şubesi yaptı teknisyen daha recovery tuşunu bilmiyor yalan söylüyor hiç tavsiye etmem gitmeyin ankaradaki servise

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonyz10c -- 14 Ocak 2017; 16:42:50 >
  • sonyz10c S kullanıcısına yanıt
    tşkler, bu işlemi yaparsak GARANTİ bozulur mu ?
  • Hayır hocam anlamazlar bile vidaları aşırı sıkmayın yeter
  • Herkese merhaba Bir arkadaşımla P50 B 116 mevcut satmak istiyoruz satın almayı düşünen arkadaşlar varsa lütfen iletişime geçsinler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Merhaba,

Ankara'da yetkili servis olmadığı belirtildi bana. Aktepe Bilişim denen yeri de aradım ancak telefonda dahi olumsuz bir izlenim bıraktılar bende. Durup duruken ekran kartı iflas etti, anlam veremedim. Siz Ankara'da nereye götürdünüz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yabansı

Merhaba,

Ankara'da yetkili servis olmadığı belirtildi bana. Aktepe Bilişim denen yeri de aradım ancak telefonda dahi olumsuz bir izlenim bıraktılar bende. Durup duruken ekran kartı iflas etti, anlam veremedim. Siz Ankara'da nereye götürdünüz?

Benimde ekran kartı yandı anakart değişimi dediler ilk,1 aydır ses seda yok adamları sıkıştırıyorm hep oyalıyorlar.bugün aradıgımda hediye çeki yada değişim verilcek size zaten almanyadan cevap bekliyoruz dedi ama bakalım
  • Geçmiş olsun size de. Başımıza dert aldık desenize, benim bilgisayara acilen ihtiyacım var o süreler çok çok uzun. Hakem heyeti desen zaten neredeyse 1 yıl sürüyor.

Windows 8.1'e geri döndüm ben. Sorunum prize takılıyken bilgisayarın açılmamasıydı. Ekran kartını güncelledim düzeldi ama tekrar 8.1'e döndüm şimdi. Sürücüler yükleniyor, eğer sorun olmazsa -inşallah- servisle muhatap olmayacağım.

DÜZENLEME/EKLEME: 8.1'deyken Amd sürücü yüklemeye çalıştım, sonuna doğru bilgisayar kilitlendi. Sorunun ekran kartında olduğu anlaşıldı. Yarın sabah İstanbul'â kargolayacagim bilgisayarı. İnşallah sorunsuzca teslim alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yabansı -- 31 Ocak 2017; 18:59:51 >
  • Yabansı kullanıcısına yanıt
    Aktepe bilişime bırakmıştım eleman daha recovery tuşunu bilmiyor istanbula gönderme kararınız isabetli olmuş hocam

İstanbul'daki de Aktepe Bilişim. Bugün aradığımda üç dört kere sordum Ankara'da yeriniz yok mu diye yok dediler. Siz yakın zamanda mı verdiniz? Bana niye öyle dediler acaba anlayamadım.

Geçen yıl haziran ayı

Yarın tekrar arayıp sorayım ama kapanmış olma ihtimali yüksek duruyor. Teşekkür ederim bilgi için.

• quote:

Geçmiş olsun size de. Başımıza dert aldık desenize, benim bilgisayara acilen ihtiyacım var o süreler çok çok uzun. Hakem heyeti desen zaten neredeyse 1 yıl sürüyor.

Windows 8.1'e geri döndüm ben. Sorunum prize takılıyken bilgisayarın açılmamasıydı. Ekran kartını güncelledim düzeldi ama tekrar 8.1'e döndüm şimdi. Sürücüler yükleniyor, eğer sorun olmazsa -inşallah- servisle muhatap olmayacağım.

DÜZENLEME/EKLEME: 8.1'deyken Amd sürücü yüklemeye çalıştım, sonuna doğru bilgisayar kilitlendi. Sorunun ekran kartında olduğu anlaşıldı. Yarın sabah İstanbul'â kargolayacagim bilgisayarı. İnşallah sorunsuzca teslim alırım.

hocam bendeki arızanın aynısı,ekran kartının çipseti yanmış.ben kendim teknik servisçilik yaptım zamanında arızayı tespit edip gönderdim servise,adamlar bana format ücreti çıkartılar 59 tl.Sanada format ücreti çıkartacaklar görürsün bak.Adamlar hiç bakmıyorlar bilgisayara,seninkide muhtemelen formattan sonra siyah ekranda (windows ekran kartı sürücüsünü yüklediği anda ) kilitleniyor kalıyorsa,zaten durum formata benzediği için adamlar direkt format diyorlar.

Hocam bilgisayarı en az 1 ay unutun,yasal işlemlere şimdiden başlayın derim,bu servis öyle bir lanet servis ki belki hayatında görmemişsindir böyle bişey.Cihaza yanlış arıza tespiti yapıp para koparma peşindeler,serviste kesinlikle yetkili biri ile muhattab olamıyorsunuz,telefonla aradıgınızda 15 - 20 dk en az bekliyorsunuz sıra,sizi çileden çıkartan müşteri ile ilişkisi sırıf bir temsilci karşılıyor.3 seferdir aradım sizi aricak arkadaşlar kesin dedi ama aramadılar.En son dün görüştüğümde almanyadan parça bekliyor dedi,büyük ihtimalle değişim olur cihazınız size hediye çeki verilir sizde vatandan alırsınız yeni bilgisayar dedi.Ama ne zaman sonuçlanır belirsiz.Para iadesi yapmayacaklarını söylediler ayrıca.Bu senaryoları yaşamanız muhtemel,beraber yol izleyelim burdan
  • quote:

Orijinalden alıntı: melihgezer

Hocam bilgisayarı en az 1 ay unutun,yasal işlemlere şimdiden başlayın derim,bu servis öyle bir lanet servis ki belki hayatında görmemişsindir böyle bişey.Cihaza yanlış arıza tespiti yapıp para koparma peşindeler,serviste kesinlikle yetkili biri ile muhattab olamıyorsunuz,telefonla aradıgınızda 15 - 20 dk en az bekliyorsunuz sıra,sizi çileden çıkartan müşteri ile ilişkisi sırıf bir temsilci karşılıyor.3 seferdir aradım sizi aricak arkadaşlar kesin dedi ama aramadılar.En son dün görüştüğümde almanyadan parça bekliyor dedi,büyük ihtimalle değişim olur cihazınız size hediye çeki verilir sizde vatandan alırsınız yeni bilgisayar dedi.Ama ne zaman sonuçlanır belirsiz.Para iadesi yapmayacaklarını söylediler ayrıca.Bu senaryoları yaşamanız muhtemel,beraber yol izleyelim burdan

Teleservice 1, bu adamlar 2 diyorsunuz yani. Yani başka zaman olsa uğraşırım ama yurtdışına gideceğim, acilen cihaza ihtiyacım var, uğraştıracaklarsa yazık günah yani.

Format ücreti nedir yahu? Hem kurtarma dosyası var içinde hem de doğru sürümü yükleyince zaten etkinlestirme yapacak kendisi. Ilginç adamlar.

Parasını alırız hakem heyetinden ama çok uzun sürüyor onun da sonuclanmasi. Bunu bildikleri için de umursamıyorlar demek ki.

Evet gidişata alakalı bilgi alışverişinde bulunalım sizinle. Sabah kargoya verdim yarın ellerinde olur sanıyorum ki, göreceğiz ne olacak.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: melihgezer

Teleservice 1, bu adamlar 2 diyorsunuz yani. Yani başka zaman olsa uğraşırım ama yurtdışına gideceğim, acilen cihaza ihtiyacım var, uğraştıracaklarsa yazık günah yani.

Format ücreti nedir yahu? Hem kurtarma dosyası var içinde hem de doğru sürümü yükleyince zaten etkinlestirme yapacak kendisi. Ilginç adamlar.

Parasını alırız hakem heyetinden ama çok uzun sürüyor onun da sonuclanmasi. Bunu bildikleri için de umursamıyorlar demek ki.

Evet gidişata alakalı bilgi alışverişinde bulunalım sizinle. Sabah kargoya verdim yarın ellerinde olur sanıyorum ki, göreceğiz ne olacak.

Hocam şikayetvarı okudunuz mu neler yazmışlar birinin cihazını kaybetmişler vs..Yarın vatana gidip konuşucam bakalım,ben dilekçe yazmıştım vatan bilgisayara servis ile ilgili.Siz başka yerden mi aldınız cihazı?Bizim cihazlardan piyasada pek üretimi olmadıgı için anakart bulacaklarını da sanmıyorum,değişim yada hediye çeki olur %80..Ayrıca telefonda görüştüğüm kişide demişti.Bakalım aksiyon olunca haber ederim burdan

• Bir kısmını okudum, moralim bozulur diye devam etmedim.

Ben Mediamarkt'tan almıştım. Aldığım gün fandan ses gelmişti, aldığım yere götürüp yenisiyle değiştirmiştim. 2 yıla yakın oldu, sorunsuzca kullanıyordum ama nasip değilmiş.

Yani tamir edemiyorlarsa bir an önce çek/değişim neyse yapılsın. Şimdi ben gidip Mediamarkt'a desem ki 20 iş günü geçti, tamir edemediler. Bizi ilgilendirmez, hakem heyetine gidin diyecekler, yaşayacaklarımı biliyorum az çok. Tamamdır siz değişiklik olursa buradan yazarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yabansı -- 2 Şubat 2017; 18:5:17 >
  • arkadaşlar ben cihazın ekran kartını güncelledim fakat ekran parlaklığını artık düşüremiyorum güncellemeyi geri alınca call of un son oyununu oynayamıyorum cihazım 50 b 11 p var mı fikri olan birileri
  • ben 3000 liraya satıyorum almak isteyen temasa geçsin üzerinde samsung 850evo 250 gb SSD var
  • SATELLITE P50-B-11U kullanıyorum ne kadar farklı olur bilmiyorum ama bir sorum olucak tam film açıp 2 dk izledikten sonra pıt diye bir ses cıktı hoparlörden sonra pc dondu yeniden başlattım mecburen tekrar açıldığında hiç ses çıkmıyordu ne yaptıysam olmadı kayıttan yürüt bölümünden baktığımda hiç bir sorun gözükmüyor ve driver da da bir sorun gözükmüyor kulaklık taktıp denedim ama yinede sonuç aynıydı bluetooth kulaklık denediğimde de ses geldi fakat pc sesle alakalı hiç bir düzelme olmadı basına böyle bir sorun gelen varmı yada çözüm olabilicek bir yol biliyromusunuz
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.