Şimdi Ara

TOSHİBA SATELLİTE P50-B-116 KULLANICI KULÜBÜ (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
788
Cevap
15
Favori
45.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • windows 10 güncellemesiyle sorunun ekran kartı olduğunu tesbit ettiğim mavi ekran ve kilitlenme sorunları yaşadım. Ekran kartının sürücüsünü amd sitesinden yükledikten sonra sorun çözüldü tavsiye ederim.

Tek sorun touchpad verimli çalışmıyor. İlgili windows 10 driver elinizde varsa referans atarsanız memnun olurum.

Herkese iyi günler, kolay gelsin.

• batarya değişimi gelen oldu mu ?

tavsiyeniz var mı arkadaşlar ?

• Batarya değiştirmeden kullandım kullanıyorum. Ancak Anakart Ve Radeon çip konusunda yedek parça nasıl temin edebilirim? Sanırım Radeon çipim devre dışı kaldı.

• Selam arkadaşlar,

2015'te aldığım laptopumu hala tam gaz kullanmaya devam ediyorum, hatta laptopumdaki eksiklikleri gidereyim dedim ve fark ettim ki bu laptopun ana problemi ISI... laptop bence fazla ısınıyor, özellikle sağ alt köşe, elimi oraya koyunca da hissediyorum. Aynı şekilde fan çıkışı sağ elin dibinde olunca da mouse kullanırken yaz aylarında rahatsız ediyor.

Ben bu bilgisayarı genelde harici monitör ile iş amaçlı kullanıyorum ve ısınması çok da rahatsız etmedi ama son zamanlarda laptopu yanımda taşımaya başladım ve ısının ne kadar büyük problem olduğunu fark ettim. Şöyle:

1. Klavyeyi değiştirdim. Eski klavyede ısıdan dolayı sağ taraftaki tuşların hassasiyeti azalmaya başlamıştı. Hala çalışıyordu ama hızlı yazarken hatalı yazmama sebep olabiliyordu.
    2. Batarya iki defa değiştirdim. Sorun yine ısı ve sıcaklık diye tahmin ediyorum. Batarya sıcaklığı sevmez.
    3. Eko modu, vs daha da ısıtıyor esasında. Fanı kapatıyor ama bu sefer ısıyı atamıyor. Bu da tam bir ikilem.

Bu bilgisayarı iyi soğutabilen birisi varsa bizimle de paylaşsın :)

Benden önceki 2 kullanıcı batarya demiş... hemen yorum yapıyorum, şu ana kadar 2 batarya değiştirdim ve ne yalan söyleyeyim memnun değilim. Satanlar zaten 6 ay garanti veriyor ve problem garantiden sonra ortaya çıkıyor. Şöyle bir problem var, 43Wh diye sattıkları bataryalar 33Wh çıkıyor. Yani orjinal bataryaya göre daha düşük kapasiteli.

En son bataryayı geçen hafta değiştirdim ve windowsun batarya sorgulama programı 33Wh olarak gösteriyor. Satıcıya mesaj attım, bataryayı 43wh olarak satıyorsun ama değil dedim, o da 1-2 şarj sonra düzelir dedi. Ben de sırf onlara inat 5 ay 20 gün kullanıp bataryayı kapasitesi düşük diye geri göndermeyi düşünüyorum.

Yine yakın zamanda değiştirdiğim klavye de problemli çıktı. 2 farklı satıcıdan klavye aldım. Birincisinde tuşlardan birinin tırnakları kırıktı. İkincisinde ise tuşlardan biri yanlış basılmış. Şu an tuşların birinin üzerinde yazı yok :) tekrar sök tak ile uğraşmak istemedim. Bir de klavye ışığı olayı, orjinali beyaz ama piyasada satılanlar kırmızı. Adam bana beyaz dedi, taktım bir baktım, kıpkırmızı bir ışık. Tuş hassasiyeti orjinale yakın, yazı yazmamı çok rahatsız etmiyor ama büyük tuşların sesleri ve hisleri farklı. Yani orijinal ile aynı kalitede değil.

Özetle, yan sanayi parçalar problemli... Klavye 300TL batarya 400TL ve buna rağmen düşük kaliteli...

SSD taktım, sanırım yapabileceğim en iyi yatırım buydu...

İş yerinde i5 işlemcili kasa var, o bile bu laptop kadar hızlı çalışmıyor. 2015 malı olmasına rağmen hala güçlü bir bilgisayar. umarım yıllarca daha kullanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali777 -- 7 Mart 2022; 11:15:45 >

• Ali777 A kullanıcısına yanıt

Yapabileceğin en iyi şey SSD

max desteğine göre ram takviyesi

laptop soğutucu

termal macun yenilemek

aldığında hangi işletim sistemi varsa o sistemi yüklemek

Antivirüs programı yüklememek

Piyasada satılan bataryalar max ömrü 6 ay

TOSHİBA L650-1HR modelim ile 12 yılı bitirdim daha 4 yıl daha götürür beni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1881-1938 -- 17 Mart 2022; 0:14:29 >
  • Benim Laptopun dvd rom kapağı kırıldı. Bu modellerin yedek parçalarını bulabilmemiz mümkün mü?

• o kadar iyi laptop üretmişki toshiba zmanında , mağaaya gittim 10larca laptopa baktım hepsinin kalitesi çok düşük.

ekran kaliteleri kötü kasa kaliteleri kötü klavyeleri bile garip. yenisi alayım dedim vazgeçtim

• Luke Cage kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba bende de bu bilgisyardan var. Şu an ekran kartı bozukda Amd Radeon R9 M265x ten başka ekran kartı takılır mı buna. Cevaplarsanız sevinirim. İyi günler.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.