Şimdi Ara

TOSHIBA 'FALD'Panel(FULL-LED+Local-Dimming) SV685 Serisi (110. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.736
Cevap
20
Favori
191.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ek664

55sv685 sıfır kutulu ürün bulabileceğimiz yer varmı arkadaşlar?internetten bulamıyorum.

Kapalı kutu var mı bilemem ama Carrefoursa ve Bimeks'lere bakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

++

Sayın CAN hocam iyi geceler. hocam 46" phil led panel tavsiyesi almak istiyorum. hocam phil 9 / 8 / 7 serilerinden hangi modelleri önerirsiniz. önerilerinizi sıraya koyarak yazabilirmisiniz seriler içinde değişik modeller var kafam karıştı iyice.birde 3d izlemek için hangileri fpr destekli. siz phil marka panel almak isteseniz hengi 46" paneli alırdınız tercihlerinizi model olarak yazarmısınız. SAYGILAR.
  • quote:

Anlaşılan sende benim gibi "FILM" cisin

-Sinemayı geç!
    -Projector dedinmi hepten geç!

Arkadaşım bunlar "FILM" içindir,ama bizler için veya sende iyi bir "FILM" ci isen en iyisi

Sinemadır
    Ama bir kaçyüzbin dolar(birkaç onbin dolar ile olmaz ama)dan başlayıpta bir iki milyon dolara çıkarsan
    Home-Cinema(HomeTheater)sistemin Sinemayı geçer

Kısaca FILM işi budur;her ne kadar herkes tabiki prof.Film ci olmayacak veya olamaz,kaldıki bu işin ucuda
    "paraya" bakıyor sonrada bu işen olan "hastalık derecene" bakar! dolayısıyla,bu işin kaliteside cepten geçiyor!

Ayrıca bir TFT-LCD panelden FILM keyfi de sınırlıdır!!! biz işte burada sınırları zorluyoruz,bana göre PDP ler burada
    öne çıkar,LCD ler arkadan gelir v.s

SV yi soruyorsan işte bu konuda(FILM)alınabilecek en iyi TFT-LCD dir diyebilirim ama bu elbette onu referance
    yapmıyor ama rakipleri arasında bu konuda iyiden öte çok iyi bir yerdedir!
    Ama bir Pio da değildir,bunuda biliyorum!

Zaten yazdıklarından benimle aynı "kafada" olduğun ve aslında işide bildiğin belli olmaktadır

MKV açıyor yok bilmem nereye giriyor yok Yoytube var yok bir sürü şey var v.s bunlar bizim ne ilgimiz nede kullandığımız
    şeyler,yani bunları elbette yapıyoruz ama panelden değil!!

++
    Senin gibi birisi öncelikle şurada yalnış yapmış;o aldığın Phil 7xx sana göre bir panel değildi! o panel 3D FPR için LGE ye alternatif
    ve ayrıca kalite yönünden ve F/P v.s olarak bir paneldi!
    O panelde zaten Adv.Settings bile yapılamıyor! ayrıca Backlight seviyesi yine bazı panellerde olduğu üzere Contrast ile ayarlanıyor ama
    dediğin siyah çalışmasıda yapılamıyor bu tip panellerde(örneğin benim imzamdaki Pany LCD de böyledir,aslında süper bir panel
    ama ben bunu 2.panel ve Monitör gibi kullandığım için özellikle aldım!)

++
    Sana tavsiyem şunlar olabilir ama öncelikle bütçen nedir??
    Pio istermisin?? boşver bu panelleri ve nokta atışı yap!

yok Pio 2.el istemem dersen,laternatifler(FILM ci olduğun için ve panel tip bir TV alacağın için!)

1-SV olabilir,rakam komik yerlere düştü çünkü,örneğin 55lik SV 2 sene önce 9 kağıt idi
    2-HX9x olabilir,ama hem çok pahalı hemde artık korkarak tavsiye ediyorum,teknik bazı sorunlar çıkıyor!)
    3-Ben sana aslında direk PDP tavsiye ediyorum kardeşim;ya Pio yada Pany(VT3x den başla 50/55)
    4-Sharp 9xx olabilir ama bu panel TR de varmı veya kaldımı v.s bilmiyorum ama bunu sonra konuşuruz(pahalıdır ayrıca!)

Ama öncelikle bütçeni belirt!

Saygılar
    CAN

Değerli albani... Ben de tv de film seyretmeyi sevenlerdenim. Ama zamanın şartlarına uygun bir tv almak da istiyorum. Full HD. smart ve 3d yayınlara uygun 55 inç bir tv istiyorum 5.000 civarı bir bütçeyle LG veya Samy almak için yola çıkmıştım ama.... sayfalar dolusu yorum ve bana göre ticari yönlendirme amaçlı tavsiyelerden sonra panasonic sharp ve Toshiba almaya karar verdim. Yorumlarınızın oldukça tarafsız ve yönlendirme olmaksızın bilgi vermeye dönük olduğunu görünce sizden yardım istemeyi doğru buldum... Şimdiden teşk. eder kolaylıklar dilerim... -Bir süre bekleyebilirim de. -

• Ekleme yapıyorum... sony de olabilir...:)
  • O zaman Sony al,bütçen de güzel nasılsa!

Veya PDP istersen ciddi tavsiyemdir Pany 50VT30 al
    ++
  • quote:

O zaman Sony al,bütçen de güzel nasılsa!

Veya PDP istersen ciddi tavsiyemdir Pany 50VT30 al
    ++

İlgine teşk. ama hangi sony? veya hangi tohiba ya da PDP?
  • Sony HX 920 ya da Toshiba SV685 serileri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sami Ertaga

Sony HX 920 ya da Toshiba SV685 serileri.

bugün teknosa da 55sv685 2800 tl idi
  • Sıfır mı, teşhir mi? Sanırım bugün Teknosa'da turuncu indirim vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sami Ertaga

Sıfır mı, teşhir mi? Sanırım bugün Teknosa'da turuncu indirim vardı.

teşhir olması lazım bildiğim kadarıyla 0 ürün mü arıyorsun benim gibi? :)
  • Hayır ben bu TVyi aramıyorum. Yalnızca merak ettim.
  • Can bey,

Bu başlık sayesinde Toshiba 46SV685D TV sahibi olduk.TV den çok memnunum.Önerileriniz ve yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim.
  • Hayırlı olsun panelin+

yaw şunlar hala bitmedimi,kafayı yiyeceğim gari
    2009 Model panel hala var!

Bir kaç bin SV oldu ve sayısını unuttum
  • Son ürünler teşhir olanlar.Mağazalar son fırsat adı altında eritme yolunu seçtiler.Alacak olanların ürünlerin sıfır (0) cihaz olduğunu teyit etmeleri veya ettirmeleri gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sash35

Son ürünler teşhir olanlar.Mağazalar son fırsat adı altında eritme yolunu seçtiler.Alacak olanların ürünlerin sıfır (0) cihaz olduğunu teyit etmeleri veya ettirmeleri gerekir.

peki sizin aldığınız ürün teşhir ürünümüydü?
  • sn. albani yaklaşık 9 ay kadar önce sıfır kapalı kutu olarak 55sv685 satın almıştım tv de son zamanlarda (belki bir ay) ekran kararması oluyor yani anlık tamamen ekrandan görüntü gidiyor ancak ses kesilmiyor sadece görüntü bir an gidip geliyor bir saniyeden daha az bir zaman sürüyor
    daha önceleri de olmuştu ben film dosyası ile ilgili olabileceğini düşünmüştüm ancak bu akşam iki farklı film ve iki faklı media kaynağında aynı durum gerçekleşti
    media player ve notebook tv ye bağlı şeklinde her ikisinde de film izlerken gerçekleşti
    aynı durum birer dakika ara ile gerçekleşti bazende daha uzun aralıklarla 3 saat tv açık kaldıysa iki veya 3 kere oldu diyebilirim ayrıca en son bu oly olduğunda tv yaklaşık 4 saat açık idi bununla beraber tv yi üzerindeki anahardan kapatmıyorum sizin anlattığınız şekilde anahtarlı priz kullanıyorum önce kumanda dan bir müddet sonra da prizin anahtarından kapatıyorum ayrıca elektrik dalgalanmalarına karşın online ups e bağlı olaral kullandım hep.
    üstad sorun nedendir acaba ne yapmamı tavsiye edersiniz?

• Sayın albani sürekli pio ve diğerleri diyorsunuz da Pio artık yok işte.... Hiç tv almayalım mı peki? Diğerlerinden ne tercih yapacağız. Cebimde 5000 lira ile tv alamaz durumdayım... Her modelin farklı eksiği var...
  • Processor de anlık kesilme v.s olabilir;ancak buna Process.mi sebeb oluyor yoksa panel bağlı
    ext.cihazlarmı oluyor,burasıda önemli!

Gerekirse Servise gidebilirsin ama daha önce şunları yapabilirsin;

Ancak MPlayer/PC gibi external cihazlardan da sorun olabilir,yani bunlardan gelen sinyaller
    bir şekilde anlık durma yaparsa(video için)bahsettiğin durum da olmuş olabilir!

Daha iyi anlamak için öncelikle panelin ya dahili Tunerinden resim almak veya Receiver kullanmak gerekiyor!!
    daha sonra DVDPlayer ve BD gibi cihazlar,zaten Servisler PC den veya MPlayer dan gelen resimler için bunları
    referans almazlar!!!

2008/2009 a kadar çoğu panellerde böyle "hand-shake" veya benzeri uyumsuzluk veya Processor çalışması
    sorunları vardır!her Markada bunlar oluyor/olabiliyor v.s

2009 dan itibaren Üreticiler daha geniş kapsamlı ve algılama faktörlü işlemciler ürettiler!

Kullandığımız panel 2008 Modeldir arkadaşlar dikkatinizi çekerim ve hala kulvarında en iyisi!

++
    Bugüne kadar çıkan "genel manadaki" sorunlar neredeyse yok gibi ve zaman bayağı geçti ve ben çoktan bazı
    sorunlar çıkar diye bekliyordum ama hala çıkmış değil!!!(özellikle üzerindek Samsung panel ciddi risk idi ama
    aynı paneli kullanan Samy ve Sony de o beklediğim sorunlar katlanarak çıkarken bizde şimdilik tık yok)

Ama çok çok azda olsa sorunlar mutlaka çıkacaktır,bundan da kaçış yok!
    Ben TNB takip ediyorum adamlar SV yi unutmuşlar neredeyse yaw

• quote:

Orijinalden alıntı: senut

Sayın albani sürekli pio ve diğerleri diyorsunuz da Pio artık yok işte.... Hiç tv almayalım mı peki? Diğerlerinden ne tercih yapacağız. Cebimde 5000 lira ile tv alamaz durumdayım... Her modelin farklı eksiği var...

Gel sana 2.el 5090 bulayım o zaman,madem Pio istiyorsun,bulurum bir yerlerden herhalde
  • üstad akşama deneyeceğim ben receiver dan tv yayını izlerken böyle birşey olduğunu hatırlamıyorum ancak en fazla 1-2 saat tv yayını izliyorum bahsettiğim ekran kararma olayı da media player veya notebook bağlı iken 4 saat tv açık kaldığında meydana gelmişti, teşekkürler ilginize
  • 
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.