Şimdi Ara

TOSHIBA 'FALD'Panel(FULL-LED+Local-Dimming) SV685 Serisi (108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.735
Cevap
20
Favori
191.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yildirayy

quote:

Orijinalden alıntı: albani

3D-SD için WL768 vardır,ama buda bitti gibi(ülen ne zaman satıldı ne zaman bitti diyebilirsiniz,ama ben bunları geçmişte anlattım)

WL768 sıkı bir paneldir ancak SV ilede alakası yoktur bu arada kendilerinin

sn albani toshiba 40sl733'ü sizin tavsiyeniz ile almıştım...bugun toshiba 40wl768 aldım..yorumlarınız için teşekkürler..
    not:vatan bilgisayarda bugun 5 adet 46sv685 vardı teşhir ürünü fiyatı ise 1499 tl...

Sayin Yildirayy, bahsettiginiz hangi Vatan'dir, bilgi verebilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Konold

quote:

Orijinalden alıntı: yildirayy

quote:

3D-SD için WL768 vardır,ama buda bitti gibi(ülen ne zaman satıldı ne zaman bitti diyebilirsiniz,ama ben bunları geçmişte anlattım)

WL768 sıkı bir paneldir ancak SV ilede alakası yoktur bu arada kendilerinin

sn albani toshiba 40sl733'ü sizin tavsiyeniz ile almıştım...bugun toshiba 40wl768 aldım..yorumlarınız için teşekkürler..
    not:vatan bilgisayarda bugun 5 adet 46sv685 vardı teşhir ürünü fiyatı ise 1499 tl...

Sayin Yildirayy, bahsettiginiz hangi Vatan'dir, bilgi verebilir misiniz?

mesajınız şimdi gördüm:( topkapı vatan)

• Peki sayın albani Can Hocam

Sadece sd yayınlar ve divx vs. izlemek için 40" hangi paneli tavsiye edebilirsiniz? Sizin gibi bilenlere danışmadan herhangi bir teknolojik ürün alamıyorum. Bunu bilen arkadaşlarım da benden tavsiye istiyorlar, zor durumda kalıyorum. Biliyorum çok oluyorum ama ne olur uygun bir panel tavsiyesi ...
  • Pany PDP alın 42"
    Sony/HX720/NX720
    Phil/7/8 Serisi
    Tosh/TL/WL

Multimedia ve ıvır-zıvır diğer özellikler isteniyorsa LGE/Samy

Ancak bunların aslında hiç birisinin SD resim kaliteleri aman aman iyi değildir!!
    Ayruca SD derken TV yayınları ise,Receiver çok önemli! veya bazı panellerde dahili
    Tuner ile Uydu yayınları alınsada çok iyi bir SD var diyemem,DivX SD içinde durum aynı!

Bu paneller FULLHD ve SD yayınlarda çuvallıyor bir şekilde!
    Ama size iyi gelirse onada bir şey diyemem tabiki
  • quote:

8ms ile nasıl bir alaka kurdunuz acaba??
    Veya siz satılan panallerin tepki sürelerini ne zannediyordunuz acaba?

5-8ms olarak verilen değerler Gray2Gray değeri olup Blac2Black değerleride ortalama 15-25ms arasıdır!

Sadece Sharp ların üst seviye panellerinden bu değer 4ms dir!

Bir de LGE/Phil deki verilen 1/2/3/4ms gibi değerler ise külliyen sallamadır,çünkü bu değerde bir panel henüz üretilmemiştir!

Kısaca Sharp hariç tüm paneller 5-8ms arasıdır ama bu değerlerin size hiç bir artısı olmadığı gibi eksiside yoktur!

Paneldeki hız RT değeri ile ölçülmez!
    Sharp lar bu konuda en hızlı paneldirler ama pratik kullanımda en yüksek input-LAG bu paneldedir(çoğu Serisinde böyledir!)

"Gamer" isen bu paneli tavsiye etmem!
    Zaten giriş seviye paneldir

Evet, oyun için düşünüyordum. Peki önerebileceğin Toshiba modeli var mı?

• Tosh lar genel olarak en hızlı paneller olsalar da,ben açıkçası bu tip panelleri Gamer lar için tavsiye etmiyorum

"TN" panelli Monitörler en hızlısıdır(veya CRT!!)

Ancak giriş seviye bazı Tosh lar hız konusunda çok iyidirler ama bunlarında resim kalitesi/siyah/contrast v.s kısımları
    iyi değildir!!

Örneğin şuanda imzamda gördüğün Pany LCD 37E30E ise piyasadaki bu ebat paneller içinde en hızlısıdır,ama ben yinede
    Gamer için gidin bunu alın diyemiyorum!
    Bu panelin geçenlerde inputLAG testini "TN" panelli Monitöre göre yaptım ve Game Mode ta inputLAG 10ms dir!!
    Standard Mode ta ise 33/35ms dir ki bu değerler en hızlı panel olduğunu gösteriyor!

Ancak bu Testi TN ye göre yaptığımıda unutma,CRT ye göre yapsaydım Game Mode ortalama 20/25ms çıkar ki yinede
    çok iyi,ama bu "çok iyi" bir Gamer ı kesermi orasını bilemem gari

Bence sen al eline oyun cd lerini veya varsa PS3 cihazın öyle kendin test et+

• Merhaba arkadaşlar;
    27 Ocak itibariyle bende 46'' SV685 2200 TL alarak aranıza katıldım . Paneli İstanbul Olivium extra teknosa mağazasından arkadaşım benim adıma aldı. 5 tane panel olduğunu ve bunlardan 4 tanesinin teşhir bir tanesinin sıfır olduğunu belirtmişler. (bende teknosa müşteri hizmetlerini stok bilgisi için aradığım da aynısını söylediler) Dediklerine göre ben sıfır paneli almış oldum . Ayrıca sonraki aramamda da faturaya ''teşhirdir'' ibaresi basılıp basılmadığını sorduğumda basılı olmadığını belirttiler. Umarım bir uyanıklık yapmamıştır teknosa diyerek bekliyorum kargomu.
  • çok teşekkürler albani...
  • alınır
  • mrb arkadaşlar aşağıdaki linkte 55sv685 satışı var ama teşhirmi bilmiyorum..2999tl

http://www.daybuyday.com/urun-268289/toshiba-55sv685dg-200hz-full-hd-led-tv
  • Merhaba arkadaşlar cumartesi günü turuncu indirimle '55-SV685' 2.630-TL kutulu ama teshir alarak aranıza katıldım. Ustalara uyup sağına soluna bakıp aldık, inşallah hayırlı olmuştur. Mağazada 6-7 kutu daha vardı kutu olarak ama hepsi ordan burdan gelmeydi, en düzgününü almaya çalıştım.

3D olayı pişmanlık yaratmazsa iyidir. Ama almayı düşündüğüm 51D550 ile SV yi yanyana görüntü farkını görünce D550 alamadım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sampiyonlar -- 13 Şubat 2012; 0:41:03 >
  • Albani üstadın açıklamalarıyla son anda Samy D8000 alkmaktan döndüm, SV685 almaya gittim bakayım görüntüsü renkleri nasıl diye ama Trabzonda yaşayan bir Ankaralı olarak bulamadım, bir SV modeli, şu anda internette fiyatlarda güzel ama bir kaç dakika görmek istedim renklerini, neyse, başka modeller var XV filan acaba bunların panelleri aynımıdır, yani başka hangi modellere bakarsam SV685 görmüş gibi olurum veya ona yakın, hızı filan hariç tabii, varmı böyle bir şansım, yardımcı olursanız çok sevinirim.

EDIT: Mesaj iptal, iki boyunuda gördüm meğer Teknosada ikiside varmış ama bana yok demişlerdi, sonuc olarak Samy alıyorum. Toshi görüntüleri LG'den iyi ama Samy D8000 hep görüntü netliği hemde internet-uydu kıvır zıvırıyla çok önce, 3D'de cabası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShemsuHor -- 16 Şubat 2012; 15:38:11 >
  • Selamlar,

Bu aralar acaip bir elektrik kesintisi durumu mevcut evde, gidip gidip geliyor ve her seferinde de içim gidiyor SV'ye birşey olacak diye. Trust akım korumalı priz var ama ondan da kapatsam yine de elektrik geldiğinde yine açık modda başlıyor. Manuel bir açma-kapama düğmesi de yok. Var mıdır acaba alınacak bir önlem?
  • "Voltaj Regülatörü" kullan!!!

Veya genelde tavsiye etmesemde ama zırt pırt elektrikler gidiyorsa o zaman UPS(1000Watt lık)kullan!
  • Onu biliyorum önceki mesajlarında bahsi geçmişti, belki başka bir yolu vardır demiştim ama alacağız mecbur bir tane. Sağolasın üstad
  • quote:

Orijinalden alıntı: sampiyonlar

Merhaba arkadaşlar cumartesi günü turuncu indirimle '55-SV685' 2.630-TL kutulu ama teshir alarak aranıza katıldım. Ustalara uyup sağına soluna bakıp aldık, inşallah hayırlı olmuştur. Mağazada 6-7 kutu daha vardı kutu olarak ama hepsi ordan burdan gelmeydi, en düzgününü almaya çalıştım.

3D olayı pişmanlık yaratmazsa iyidir. Ama almayı düşündüğüm 51D550 ile SV yi yanyana görüntü farkını görünce D550 alamadım :)

Hangi teknosa dan aldınız acaba?
  • Umraniye carrefour teknosa
  • quote:

Pany PDP alın 42"
    Sony/HX720/NX720
    Phil/7/8 Serisi
    Tosh/TL/WL

Multimedia ve ıvır-zıvır diğer özellikler isteniyorsa LGE/Samy

Ancak bunların aslında hiç birisinin SD resim kaliteleri aman aman iyi değildir!!
    Ayruca SD derken TV yayınları ise,Receiver çok önemli! veya bazı panellerde dahili
    Tuner ile Uydu yayınları alınsada çok iyi bir SD var diyemem,DivX SD içinde durum aynı!

Bu paneller FULLHD ve SD yayınlarda çuvallıyor bir şekilde!
    Ama size iyi gelirse onada bir şey diyemem tabiki

Sayın albani hocam bana bir tavsiye de bulunun

philips 7699 u 11 şubat ta aldım iki gün kullandıktan sonra geri iade ettim
    neden ? ... siyah ayrıntıları nı hiç beğenmedim tv de beyaz ve siyah dengesi hiç yok çok açık aydınlık sahnelerde koyu alanlardaki ayrıntıyı yakalamak imkansız yaklaşık 10 farklı demo filmle denedim ama sonuç aynı buda benim için çok büyük bir sıkıntı birde philips i en doğalı işte motion flow da en iyi si falan filan diye aldık ama hikaye çıktı hocam

2 sene içerisinde evime girip çıkan tv lerin sayısı belli değil sıkıldım artık tam birşeyi yakalamışken teknoloji değişiyor yok 3d si aktifi yok pasifi şimdi birde gözlüksüz muhabbetlerine sarmaya başladı ki ben sinemada ki yada projeksiyon la olsun real d 3d yi de ne aktif le ne pasifle yakalamış değilim neyse hocam daha fazla sıkmıyım sizi sonuç yeni teknolojiler yani en azından beni tatmin edecek olanı şu an için çok uzak gelelim sadete ben mkv film seyrediyorum pc var dune hd 101 var harman kardon avr kullanıyorum ,
    yok usb den fil açmıyor mkv aoynatmıyor dts ses alamadım mevzusunda değilim ben istediğimi görmek istiyorum siyah ayrıntılarını yakalamak doğru düzgün çalışan motion yapabilen philips gibi 24 p yi 60 a basıp digital dizi kamerası gibi gösterip te zevk kaçıran vs vs vs ...
    formlarda bir tek sen çıkıyorsun abi ... nedir abi benim çözümüm toshibamı sharp mı sv mi pm mi herneyse abi sana güvenim sonsuz
    ok 3d olmasın ama adam gibi bir panel olsun ha yok dersenki şu var ; 3d olsun beni anlıyorsun değilmi hocam içim çok dolu kusur ettiysem affola herkeze saygılar ...

• Anlaşılan sende benim gibi "FILM" cisin

-Sinemayı geç!
    -Projector dedinmi hepten geç!

Arkadaşım bunlar "FILM" içindir,ama bizler için veya sende iyi bir "FILM" ci isen en iyisi

Sinemadır
    Ama bir kaçyüzbin dolar(birkaç onbin dolar ile olmaz ama)dan başlayıpta bir iki milyon dolara çıkarsan
    Home-Cinema(HomeTheater)sistemin Sinemayı geçer

Kısaca FILM işi budur;her ne kadar herkes tabiki prof.Film ci olmayacak veya olamaz,kaldıki bu işin ucuda
    "paraya" bakıyor sonrada bu işen olan "hastalık derecene" bakar! dolayısıyla,bu işin kaliteside cepten geçiyor!

Ayrıca bir TFT-LCD panelden FILM keyfi de sınırlıdır!!! biz işte burada sınırları zorluyoruz,bana göre PDP ler burada
    öne çıkar,LCD ler arkadan gelir v.s

SV yi soruyorsan işte bu konuda(FILM)alınabilecek en iyi TFT-LCD dir diyebilirim ama bu elbette onu referance
    yapmıyor ama rakipleri arasında bu konuda iyiden öte çok iyi bir yerdedir!
    Ama bir Pio da değildir,bunuda biliyorum!

Zaten yazdıklarından benimle aynı "kafada" olduğun ve aslında işide bildiğin belli olmaktadır

MKV açıyor yok bilmem nereye giriyor yok Yoytube var yok bir sürü şey var v.s bunlar bizim ne ilgimiz nede kullandığımız
    şeyler,yani bunları elbette yapıyoruz ama panelden değil!!

++
    Senin gibi birisi öncelikle şurada yalnış yapmış;o aldığın Phil 7xx sana göre bir panel değildi! o panel 3D FPR için LGE ye alternatif
    ve ayrıca kalite yönünden ve F/P v.s olarak bir paneldi!
    O panelde zaten Adv.Settings bile yapılamıyor! ayrıca Backlight seviyesi yine bazı panellerde olduğu üzere Contrast ile ayarlanıyor ama
    dediğin siyah çalışmasıda yapılamıyor bu tip panellerde(örneğin benim imzamdaki Pany LCD de böyledir,aslında süper bir panel
    ama ben bunu 2.panel ve Monitör gibi kullandığım için özellikle aldım!)

++
    Sana tavsiyem şunlar olabilir ama öncelikle bütçen nedir??
    Pio istermisin?? boşver bu panelleri ve nokta atışı yap!

yok Pio 2.el istemem dersen,laternatifler(FILM ci olduğun için ve panel tip bir TV alacağın için!)

1-SV olabilir,rakam komik yerlere düştü çünkü,örneğin 55lik SV 2 sene önce 9 kağıt idi
    2-HX9x olabilir,ama hem çok pahalı hemde artık korkarak tavsiye ediyorum,teknik bazı sorunlar çıkıyor!)
    3-Ben sana aslında direk PDP tavsiye ediyorum kardeşim;ya Pio yada Pany(VT3x den başla 50/55)
    4-Sharp 9xx olabilir ama bu panel TR de varmı veya kaldımı v.s bilmiyorum ama bunu sonra konuşuruz(pahalıdır ayrıca!)

Ama öncelikle bütçeni belirt!

Saygılar
    CAN

• 
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.