Şimdi Ara

TOSHIBA 'FALD'Panel(FULL-LED+Local-Dimming) SV685 Serisi (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.736
Cevap
20
Favori
191.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.vatanbilgisayar.com/Televizyon/toshiba-46yl863g-3d-led-tv,-117-cm,-1920x1080,-7000000:1,-800-hz,-4x-hdmi,-2xusb,-46yl838g/productdetails.aspx?I_ID=59343

stokta henüz olmasada nisan da sanırım giriş yapacaklar, 5150 tl den 4198 tl ye (%25 adı altında)düşmüş durumda . 1000 tl düşüveriyor zarar edecekler nerdeyse !
  • SV685 de ARC özelliğini kullanabilen varmı? ( Audio Return Channel )

ARC tv nin Speclerinde var fakat kullanıcı kitabında bulamadım

http://eu.consumer.toshiba.eu/en/products/tv/55SV685#productDetailSpecifications

version 1.4 |

Audio Return Channel |

HDMI Ethernet Channel |

Audio Content Enhancement

= YES
  • bence pioneer gibi siyah üretemez bu benim fikrim sv685 te var şimdiki videoda göreceksin pioneer 4280 yakın zamanda sv'ninde videosunu yüklerim kesinlikle pioneer gibi değil

http://www.youtube.com/watch?v=IKizAkquSiE&feature=youtube_gdata_player
  • quote:

Orijinalden alıntı: mastor1

SV685 de ARC özelliğini kullanabilen varmı? ( Audio Return Channel )

http://eu.consumer.toshiba.eu/en/products/tv/55SV685#productDetailSpecifications

version 1.4 |

Audio Return Channel |

HDMI Ethernet Channel |

= YES

sv685te bu olay ben yok diye biliyordum bunun için tv de "hdmi out" çıkışı olması lazım
    konuyla ilgili üstad ın bir mesajı var daha önceden
    quote:

Orijinalden alıntı: albani

"ARC" desteği SV de yoktur!!! yinede sen kontrol et HDMI-1 portunu!

Ancak yeni Model WL768 de HDMI-1 portu ARC desteği vermektedir!! (+1.4v desteğide vardır!)

CAN+

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hüseyni -- 9 Nisan 2012; 17:09:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hüseyni

quote:

Orijinalden alıntı: mastor1

SV685 de ARC özelliğini kullanabilen varmı? ( Audio Return Channel )

version 1.4 |

Audio Return Channel |

HDMI Ethernet Channel |

= YES

sv685te bu olay ben yok diye biliyordum bunun için tv de "hdmi out" çıkışı olması lazım
    konuyla ilgili üstad ın bir mesajı var daha önceden
    quote:

Orijinalden alıntı: albani

"ARC" desteği SV de yoktur!!! yinede sen kontrol et HDMI-1 portunu!

Ancak yeni Model WL768 de HDMI-1 portu ARC desteği vermektedir!! (+1.4v desteğide vardır!)

CAN+

Walla speclerde ARC var yazmışlar nasıl olduysa, bayağı denedim HDMI 1 den sonuç alamadım,

SV685 HDMI portları onkyo avr yi kontrol edebiliyor Regza link denilen özellik çalışıyor

aç -kapa ses ayarı HDMI input seçme yapılıyor ama sesi geri ilettiremedik

optik out tan optik kablo ile kullanıyorum şu anda

• ben dh520 avr+popcorn a200 kulllanıyorum
    film izlerken media player ı görüntü için hdmi ile tv ye bağlıyorum ses için de yine media player ı optik ile avr ye bağlıyorum
    dts hd vs gibi hd formatlı sesli filmlerde media player veya notebook u direk avr ye bağlıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hüseyni -- 9 Nisan 2012; 17:35:38 >
  • quote:

ben dh520 avr+popcorn a200 kulllanıyorum
    film izlerken media player ı görüntü için hdmi ile tv ye bağlıyorum ses için de yine media player ı optik ile avr ye bağlıyorum
    dts hd vs gibi hd formatlı sesli filmlerde media player veya notebook u direk avr ye bağlıyorum

Bende tüm kaynaklar SR608 AVR ye HDMI in lerden bağlı AVR nin HDMI out çıkışı SV685'e bağlı,

HD uydu alıcı: HDMI (görüntü için) - (ses optik) 5.1 Dolby sesli kanallar için
    Dune TV 101 film izleme için > HDMI (ses+görüntü) dan PCM 2.0 dan 7.1 DTS HD ye kadar tüm sesleri destekliyor
    HTPC HDMI (ses+görüntü) bağlı internetten online dizi izleme için

Ayrıca TV nin optik çıkışı da AVR ye optik - in-2 den bağlı

SV685 Kablo-TV anten girişinden çalışırken sesi optikten AVR ye gidiyor (ARC çalıştıramadığımız için)

Fakat senin için de Media player dan sadece HDMI bağlaman yeterli hem optik hem HDMI bağlamana gerek

• medya player ı hdmi ile avr ye bağlamak istemiyorum görüntü aktarımı için tv ile media player arasına avr koyup yolu uzatmak istemiyorum daha önce açtığım bir konuda bu konu epey tartışıldı ama ben mümkün olduğunca görüntü için direk tv ye bağlıyorum ses için de optik kullanıyorum
    ayrıca tv ile avr yi optik ile bu zamana kadar bağlama gereği hiç duymadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hüseyni -- 9 Nisan 2012; 18:18:54 >
  • Son zamanlarda televizyon forumlarında bir durgunluk var sanki... Hekes mi pusuda, herkes mi 2012 modelleri bekliyor? Yoksa "albani" yok diye mi bu kadar sakin buralar? Sahi "ALBANİ" neden cezalı acaba?
  • sevgili forumdaşlar 46sv sini degiştirmek isteyen yokmu aranızda malum yeni modeller geldi 3 d li jacob yensen li fln, fiyatlar ucuzlayana kadar beni en az 1 sene idare edecek bi sv olsa da alsak ist dan.

ben ortalık durgunken sorsam elinde 46 sv olan acaba garanti durumuna göre ne fiyat isterdi diye ? sv sahiplerinden degiştirmeye meyilli arkadaşlardan yanıt rica ediyorum.

albani üstad ne demiş te ceza almış acaba? veya cezalı oldugu gün sayısı cezasız sayısından fazlamıdır eksikmi acep
  • quote:

medya player ı hdmi ile avr ye bağlamak istemiyorum görüntü aktarımı için tv ile media player arasına avr koyup yolu uzatmak istemiyorum daha önce açtığım bir konuda bu konu epey tartışıldı ama ben mümkün olduğunca görüntü için direk tv ye bağlıyorum ses için de optik kullanıyorum
    ayrıca tv ile avr yi optik ile bu zamana kadar bağlama gereği hiç duymadım

Tv ile AVR yi optik bağlama gereği kablo-TV den 2.0 veya teledünya 5.1 DD kanalları izlerken oluyor,

Sesi TV hoparlöründen değil de AVR hoparlörlerinden almak için,

ayrıca analog 2.0 kanal bağlantı da olabilir normal cinch stereo kablo ile.

Bu arada bazı arkadaşlar 24 Hz de sorun yaşamışlar ben hiç karşılaşmadım şu anda Dune TV-101 ve bir ara agreat R6B ile AVR üzerinden TV ye bağlı kullandım,

TV %95 film için kullanılıyor, sürekli 23.987 Hz Bluray rip filmler izliyorum bir sorun olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: senut

Son zamanlarda televizyon forumlarında bir durgunluk var sanki... Hekes mi pusuda, herkes mi 2012 modelleri bekliyor? Yoksa "albani" yok diye mi bu kadar sakin buralar? Sahi "ALBANİ" neden cezalı acaba?

dostum profilden bbir seçenek var oradan kendii kenddini uzaklaşti,rabiliyorsun
    can abi arada böyle ytapiyor ve kendissini 30 gün iziine çıkartiyor
    çok istiyorsan yeni forummdan onu bulabilirisin

ya amma ilginnç insanlar var adam pio kullanyiyor sv den ddaha iyi iyi siyah üretiyor demiş
    ya dünyada pio dan daha iyi bir tvmi var arkadaşim bende 1 sene 5090 kullandim sattim sv aldim
    ama pio tartıişmasiz en iyisi
    ayrica sv den iyi siyah üreteen bir lcd tv yok bilmem haberinnizi varmi dostlar
    lag koonusunda en iyisi siyyahlar süper görrüntü süper
    ya kaçç yillik tv ama son moddel olanlari görüyürıuruz hiçbirisisi svden iyi değil
    belki sony hx900 ona rakkip olabilir pio ise buarada en iyisi
    abi 2009model sv kullaniyoruz ama 2012 2011 lerrin hepssinden iyi
    arada kasitli veya laf olssun diye yzanalarıi sallayin gitsiin
    ben almayandayim forrumlarda en az konuşşulan sorunnlari neredeyse hiç olmayan
    tek tv sv dir
    boşveriin sallama ve kastili sallayanlari

• quote:

Orijinalden alıntı: yamanci35

quote:

Son zamanlarda televizyon forumlarında bir durgunluk var sanki... Hekes mi pusuda, herkes mi 2012 modelleri bekliyor? Yoksa "albani" yok diye mi bu kadar sakin buralar? Sahi "ALBANİ" neden cezalı acaba?

ya amma ilginnç insanlar var adam pio kullanyiyor sv den ddaha iyi iyi siyah üretiyor demiş
    ya dünyada pio dan daha iyi bir tvmi var arkadaşim bende 1 sene 5090 kullandim sattim sv aldim
    ama pio tartıişmasiz en iyisi
    ayrica sv den iyi siyah üreteen bir lcd tv yok bilmem haberinnizi varmi dostlar
    lag koonusunda en iyisi siyyahlar süper görrüntü süper
    ya kaçç yillik tv ama son moddel olanlari görüyürıuruz hiçbirisisi svden iyi değil
    belki sony hx900 ona rakkip olabilir pio ise buarada en iyisi
    abi 2009model sv kullaniyoruz ama 2012 2011 lerrin hepssinden iyi
    arada kasitli veya laf olssun diye yzanalarıi sallayin gitsiin
    ben almayandayim forrumlarda en az konuşşulan sorunnlari neredeyse hiç olmayan
    tek tv sv dir
    boşveriin sallama ve kastili sallayanlari

Ben de ceza aldı diye düşünmüştüm.... neyse sevindim...

• quote:

Orijinalden alıntı: yamanci35

quote:

yeni forum nedir?

• Sonuç olarak Pio Kuro, plazma, Toshiba SV de LED/LCD olduğuna göre yine de bir karşılaştırma yapılabilyor demek ki.
  • Sami kardeş,Pio "hala" en iyisi ve "Referance" olan paneldir bunun yeri ayrı,her ne kadar Dükkanı kapatmış olsalarda,panelleri hala
    kullanılıyor ve 10 sene kafadan giden/gidecek tek panelde işte bunlardır!
    2.eli USA/UK ve global pazarda olan tek panelde işte bunlardır!

Birde bunların ELITE(USA) ve KRP(Avrupa) Serileri varki bunlar asıl "Referance" tek paneldir dünyada

SV ise elbette Pio ya rakip filan olamaz ve kimselerin de olamadığı gibi ama SV kendi kulvarında en iyilerin arasında ilk bir kaç panelde bir tanesidir
    Ve Modelide dikkatini çekerim 2008 dir ama kullanılan tekniği sebebiyle bugün 2012 paneller bile onu geçemiyor veya verdiği resmide 2012 lerin
    neredeyse hiç birisi veremiyor veya HIZ konusunda yine bunu geçen yok gibi özellikleride vardır,neticede 2008 Model ama o da Pio gibi çok sıkı bir paneldir
    kendileri
    Zaten iyi bir panel olmasaydı aradan geçen 2/3 sene içinde satılamazdı! bugün Sony dahil 2010 Model bir panel satılamıyor ama 2009 Model SV hala satılıyorsa
    bir iş vardır demekki

Neyse SV defteri kapandı gari biz yenisine bakalım diyorum ama tık yok yaw ne Tosh tan nede TNB den!
    ZL1 var ama ortada yok!! WL/YL ler geldi ama bunlar ZL1 gibi değilse de,açıkçası ben WL/YL leri tam bilemiyorum,ayrıca oldukça da pahalı!

++

• Albani hocam, hoş geldiniz. Peki Toshina niye bu kalitede ve büyük yeni TVler üretmiyor?
  • Sami bu iş o kadar kolay değil

aslında tam neyi sordun onuda anlamadım ama Pio kadar neden üretemiyorlar filan diye soruyorsan,yani bu iş o kadar kolay değil kardeşim!
  • SV gibi kaliteli yeni seriler demek istemiştim.
  • Tosh taki büyük ebatlar uzun zamandır 46/55 olmuştur!

55" den büyüklerine çıkmıyor neden

İyiki de çıkmıyor,heriflerin zaten Hi-End panelleri acaip pahalı birde 60/65 çıkarsalar rakamlar tam uçuk olur!
  • 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.