Şimdi Ara

TOSHİBA A100-599 KULLANICILARI DERNEĞİ (230. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.658
Cevap
13
Favori
307.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Satir Keyn

Arkadaşlar Merhaba.

Benim ilk göz ağrım emektarı Windows XP ile babam kullanıyor. Windows XP ve Windows 7 kurmayı ve beraber çalıştırmayı düşünüyorum. Windows XP ve Windows 7 sürücülerini nereden bulabilirim acaba?

İkinci konu, makinaya bir güncelleme yapmak istiyorum. DVD-RW si çalışmıyor. hoparlörlerinde de arıza var. Acaba bunlar. Nasıl çözülür? Üzerinde 1*1 GB Ram var. Bunu da yükseltmek istiyorum? Her türlü tavsiyeye açığım.

Cihazın Windows XP sürücülerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.toshiba.eu/innovation/download_drivers_bios.jsp?service=EU&from=download_driver_details&action=search&selCategory=8&selFamily=192&selSeries=236&selProduct=700&selShortMod=496&language=40&selOS=10&selType=all&yearupload=&monthupload=&dayupload=&useDate=null&mode=allMachines&search=&action=search&macId=&country=all&action=search&page=1

A100-599'a Toshiba tarafından direkt olarak Windows 7 desteği verilmediği için sürücüleri farklı farklı yerlerden bulma durumunda kalmıştık. Zamanında A100-003 için kullandığım Windows 7 sürücüleri:

Ekran kartı:

Aygıt yöneticisinden ekran kartı yazılımını güncelle dediğinizde Windows update altından sürücüyü kendisi indirip kuruyor.

SRS Audio Enhancement destekli ses kartı sürücüsü:

http://support1.toshiba-tro.de/tedd-files2/0/sound-20080606114643.zip

Bluetooth:

http://aps2.toshiba-tro.de/bluetooth/?page=download

Kart okuyucu:

ftp://ftp.support.acer-euro.com/notebook/extensa_5220/vista/Drivers/CardR_TI_v2_0_0_7.zip

Supervisor Password Utility:

http://support1.toshiba-tro.de/tedd-files2/0/spu-20080918122936.zip

Ram konusuna gelirsek; cihazın teknik özelliklerinde maksimum 4GB DDR2-533MHz ram desteklediği yazmakta ancak kendim daha önce 2x2GB DDR2-800MHz ram takmayı denedim ve bu cihaz maksimum 3GB DDR2-667MHz ram desteklemektedir. Eğer uygun fiyata bulursanız ram'lerin dual çalışması adına 2x2GB'lık bir kit alabilirsiniz.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=924799

TOSHİBA A100-599 KULLANICILARI DERNEĞİ

Hoparlör için kesin bir şey söyleyemem ancak DVD sürücü için 2. el notebook satışı ve tamiri yapan yerlerden Toshiba A100 serisine ait bir sürücü bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

• Sağ ol dostum.
  •  TOSHİBA A100-599 KULLANICILARI DERNEĞİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenfat10 -- 9 Mart 2014; 12:16:22 >

• Gördüğünüz gibi ses veriyor.Bence gayet yeterli ve kaliteli ses veriyor yeni hoparlörler.Toshiba M300 hoparlörlerini aşağıdaki linkten alıp,kutusundan söküp bendeki kutulara takıp geri yapıştırdım.Kutuyu 2 ye ayırıp tekrar japonla yapıştırdım.Ama hoparlörleri Bally ile yapıştırdım.Ses akustiği bazulmasın diye ayrık kalan yerlerede Bally uyguladım kutunun.Hoparlörün kendisi A100 ün kutusuna birebir oturuyor.Eski hoparlörü sökünce artık kalan yapışkanları iyice temizlemek gerek iğne ucu felanla.Video çekimi sırasında ekranıda kırmış olan oğlum huzur vermedi kusura bakmayın.2. El ekran bakınıyorum 100 TL diyorlar.Bu 4. ekran olacak 7 senede..

http://www.aliexpress.com/snapshot/6019000255.html
    http://www.youtube.com/watch?v=2Eo6UFCffAw&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenfat10 -- 9 Mart 2014; 12:10:30 >

• Satir Keyn S kullanıcısına yanıt
    Aynı kalınlıkta bir DVD sürücü alıp takabilirsiniz.Sadece kapağını değiştirirsiniz.O yıllarda üretilmiş hemen her DVD aynıdır.Ayrıca windows sürücü hatasındanda olabiliyor Xp yi yeniden kurarsanız düzeliyor.Bende olmuştu.Bağlantı şekli şöyledir bizimkilerde.
  • Arkadaşlar aynı laptop'u yıllarca ben de kullandım ama son dönemlerde çok fazla ekran kartı arızası veriyordu.

Servise götürdük yaptı ancak bi süre sonra aynı sorun yineledi, tekrar servise götürdük yine yaptı ancak ;

bir daha bozulursa getirmeyin artık bitmiş dendi. Ve aynı sorun tekarlandı. şu an öyle bozuk halde duruyor.

Ancak basit internet ve offis programlarını kullanmak istiyorum. Ne yapabilirm ?

tamirciye götürdüğümde 150 tl ye yaparız ancak bi süre sonra aynı sorunu tekrarlayabilir dendi?

Benim sorum; A100'e uygun Yeni bir ekran kartını nereden bulup taktırabilirim? acil yardımcı olursanız sevinirim. Ankaradayım
  • qwertyaxe kullanıcısına yanıt
    Burayla irtibata geçmeyi deneyin isterseniz, yerleri de Ankara'daymış hem.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-notebook-dizustu-toshiba-a100-ekran-karti-159112892/detay
  • qwertyaxe kullanıcısına yanıt
    Ebay.com dan ATI x1400 lü aldım 2. el yada refurbushed bilemiyorum.Şu an onla devam ediyorum.Yalnız sürücüsünü bulmak tam işkence bunların.Şu an sorun yok.Sadece hazırda bekletmeden çıkarken kart tozutuyor,hazırda bekletleri iptal ettim @qwertyaxe
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarppy

Burayla irtibata geçmeyi deneyin isterseniz, yerleri de Ankara'daymış hem.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-notebook-dizustu-toshiba-a100-ekran-karti-159112892/detay

Ben aldım bu kartı ,taktım sorunsuz kullanıyorum.. Ati radeon x1600

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar bizim bilgisayara Intel T7600 (2.4 GHz) takilabilir mi, taktik diyelim performansinda, enerji tuketiminde ve isinmada ne gibi bir etki olur? Intel'in sayfasinda bizim islemci (T7200) ile T7600 un isil ve elektrik gerilim ve guc degerleri ayni gosterilmekte. Varsa deneyimlerinizi ve dusuncenizi paylasabilirmisiniz
  • Arkadaslar bilgisayarima Crucial M500 240GB SSD taktim. Win 7 32bit isletim sistemi kurdum. Bir onceki harddiskte 64 bit isletim sist. kurmustum. Bilgisayari cok yordugunu dusundugum icin 32bite geri donus yaptim. Ancak bugun birsey farkettim, bilgisayar bosta iken bile fan surekli calisiyordu ve bilgisayar isinmisti. Windows Gorev Yoneticisini kontrol ettigim zaman islemci kullanim yuzdesinin cok inisli cikisli oldugunu farkettim. Islemci tarafindan da fan sesi ile birlikte aralikli olarak ilginc ciliz bir ses duyuyordum. Sizce sebebi ne olabilir?
    Cevaplariniz icin simdiden sagolun

• ben de a100-011 kullanıcısıyım 2006 yılında azımsanmayacak bir fiyata almıştım. A100 ün kronik sorunu olan ekran kartı yanması benimde başıma gelmişti ilkinde fırınlama yöntemi ile arıza giderilmeye çalışıldı olmadı sonra başka bir pc den aynı ekran kartı bulunda yine olmadı en sonunda chip değişimi yapıldı 4-5 yıllık mesele o gün bugündür sorunsuz çalışıyor.

bugünlerde win 8.1 yüklenir mi diye araştırırken bu laptop ile ilgili (aynı olmasa da seri olarak aynı benzer özelliklere sahip) hala canlı bir konu olduğunu görünce sevindim.Öncelikle kendi deneyimlerimi yazayım işletim sistemi ve ram olarak:

bu laptop için win7 nin tüm sürümlerinin xp den daha performanslı çalıştığını düşünüyorum özellikle win 7 home basic ve home premium tavsiye edilir.
    ram olarak 533 mhz üzerindeki mhz değerlerinde mavi ekran sorunu aldım.Ayrıca piyasada 2*2 gb şeklinde 533 bulmak çok zor.

son olarak win 8.1 kurmak istiyorum bakalım nasıl çalışacak ?

• kronik ekran kartı sorunu bende de var. servise verdim 2 kere yaptılar bi daha bozulursa daha getirme dediler.

2 kere de başka yere götürdüm, 1. si yaparım ama yine bozulur dedi. 2.si ise bu artık olmaz çünkü anakartta da sorun var dedi.

a100 şimdi öyle bi köşede duruyor?

en iyi ne şekilde değerlendirebilirim?

100 liraya alıyım dedimişti bi bilgisayarcı veriyim mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwertyaxe

kronik ekran kartı sorunu bende de var. servise verdim 2 kere yaptılar bi daha bozulursa daha getirme dediler.

2 kere de başka yere götürdüm, 1. si yaparım ama yine bozulur dedi. 2.si ise bu artık olmaz çünkü anakartta da sorun var dedi.

a100 şimdi öyle bi köşede duruyor?

en iyi ne şekilde değerlendirebilirim?

100 liraya alıyım dedimişti bi bilgisayarcı veriyim mi?

dostum fırınlama fln yapacaksa verme hiç bir işe yaramaz chip değişimi olursa yaptır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi martin_eden -- 5 Ağustos 2014; 18:26:57 >
  • ssd takıp kullanan var mı ?

çok büyük farklılık olur mu ?
  • A100-599 ile SSD kullanıyorum. İşletim sistemim Windows 8.1 x64, 4 gb 667 mhz ram takılı, 3 gb kullanılabilir yazıyor.
  • Ekran kartı almıştım 2. el 5-6 ay evvel Honk Kong tan ebay üzerinden.Oda bozuldu.ATI yada Nvidia ekran kartı konusunda yardımcı olabilecek varmı?
    İstanbulda yaşayanlar görür duyarsa özelden mesaj atsın lütfen.Birde chip i ebay dan alsam nerde kaça yaptırırım...
  • Nasılsınız beyler, hala kullanan var mı emektarı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arslanbenzer

Nasılsınız beyler, hala kullanan var mı emektarı?

Kullanmıyorum ama ilk günkü gibi hatırlıyorum burada olup bitenleri.

Hatta şöyle yapalım @Kızıl Baron
  • Wuhuuu... eski dostlar ne iyi etmiş de tekrar bir araya gelmiş... heyt be, eski günler canlandı şimdi gözümün önünde... :)
    nassınız dostlar iyimisiniz?

Valla bende sanırım 2011 veya 2012'de sattım yadigarı.. hatta forumdan bir arkadaşa.. Pekde memnun kalmadığım HP'ye geçtim. O da geçenlerde fan arızası verdi, fan'a 250 lira sıkışmış.. :) neyse onu çıkardık çalışıyor şimdilik ama bende bu arada masaüstüne geçtim. Güzel bir PC topladım kendime..
    Toshiba şuanda nasıl bilmiyorum ama o zamanlar çok iyiydi gerçekten..
    Şuan toshiba kullanan varmı hiç?

Kimler vardı eskilerden daha? Dur birini hatırlıyorum bende...

Sayın, @pirekare, konuya beklenmektesiniz

• 
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.