Şimdi Ara

Toradora (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
4
Favori
5.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Tam olarak aynı görüşe sahibim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uldyssian

Tam olarak aynı görüşe sahibim.

Haksizda degilim yani iyi guzel :D

• WeiLucas kullanıcısına yanıt
    Hocam naptin re zero yu bitiremedinmi hala :)

• Hatsune Miku kullanıcısına yanıt
    Bitiremedim ya taşındığımız için hala internet bağlanmadı, mobil veri ucu ucuna yetiyor, okulun wifi çöp indiremiyorum 3-5 bölümü kalmıştı tam bitmek üzereydi aglicim

• En çok sevdiğim animelerin başında gelir.

Hele opening ve endingleri süper ötesidir.

Ara ara bakarım,ne zaman izlesem çok keyif alırım.

• Canım sıkıldıkça dinlerim

Çok istiyorum şu seriyi unutup baştan izleyebilmeyi

Openingin sonunda özellikle Ryuuji'nin Taiga ile bakışmasını çok seviyordum

Başa sarıp dururdum sürekli

@WeiLucas Halen izlemeyen birisi var ki hele....

• Ao Sol kullanıcısına yanıt
    Taiga taiga diye meraklandırdın iyice ama izleyemiyorum malum yalnız 2-3 üstteki mesajı 22 Nisanda yazmışım hala internet yok

• bu animeyi ilk defa anime izleyen birine verdim izledi beğendi, sonra da bleach verdim coştu ☺️

• sarhur S kullanıcısına yanıt
    Yapma gözünü seveyim sonra diyecek bunun devamı nerede
  • Özellikle sonlara doğru cok güzelleşiyordu anime.Bu animeyi tek sevmeme sebebi Tsundere karakterlerden nefret etmek olabilir onun dışında bir sebep göremiyorum
    9,5/10 gözümde

• Uzun bir spoiler yorum bırakayım şuraya. Belki bir gün biri cevap verir.

Son iki bölüm biraz aceleye gelmiş gibiydi ama güzeldi bence. Öncelikle söylemeliyim ki animelerde romantizm arayan biri değilim. Ben daha çok olaylar öyle gerektirdiği için oluşan ve az işlenen romantizm severim. Böyle aşk peşinde koşan anime karakterlerini pek sevmem. Peki neden bu animeyi izledim? Çünkü son zamanlarda fazla aksiyon animesi izledim ve değişiklik yapmak istedim. En son kimetsu no yoiba izlediğim için klişe durumlarına da kendimi hazırladım.

Neyse çok uzattım giriş kısmını. Taiga, Kuwashima, Minori, Ryuuji ve Kitamura'dan bahsetmek istiyorum. Ama önce en sevdiğim sahneler kız dövüşleri 😂

İki defa kız dövüşü gördük. İkisi de aynı sebeple çıktı. Kıskançlık... Ülkemizde liselerde erkekler kızlar için dövüşür bu animede tam tersi. İşe bak 😂 gerçi kız meslek lisesinde çıkmış büyük bir kavgaya da şahit olmuştum ama konumuz bu değil.

Taiga vs başkan: Taiga o kılıcı sırtından mı çıkardın sen? 😂😂 Dövüşün sebebi, Taiga'nın uzun zamandır Kitamura'yı sevmesi fakat Başkan'ın böyle bir fırsat varken Kitamura'yı reddetmesi. Mantıken Başkan reddetti diye Taiga'nın sevinmesi lazım. Ama Taiga ne yapıyor? Kitamura yeter ki mutlu olsun deyip onu üzen kişiyi ben de üzerim deyip dalıyor. 😂😂

Kuwashima vs Minori: Dövüş sebebi yine benzer. Kuwashima Ryuuji'yi seviyor. Fakat Ryuuji Minori'yi seviyor. Minori ise karşılık vermiyor bu sevgiye. Kuwashima bu durumu iğneleyerek söyleyince olay en sonunda kavgaya gidiyor. Aslında Kuwashima demek istiyor ki benimle çıkmıyor bari seninle mutlu olsun aptal Minori. Minori ise en iyi arkadaşı Taiga'nın aslında Ryuuji'yi sevdiğini bildiği için ona ihanet etmek istemiyor. İkisi de haklı.

Ami Kuwashima: Nakil öğrenci olarak okula geldi. Manken olması ve güzelliği ile ilgi çekti. Ama daha o gelmeden opening müziğinde geçiyordu ve buradan onun da ana kadroda olduğu belliydi. İki yüzlü ve kötü biri olarak animeye girse de sonuçta bu slice of life animesi kötü karakter ölecek değil ya. Onun da iyi olacağını biliyorduk. Karakter gelişimi güzeldi bence. Peşinde stalker sapık vardı. Ondan Taiga sayesinde kurtuldu. Bu nedenle her zaman belli etmese de Taiga'ya hep minnettar kaldı. Ryuuji ile flört etti ama hiç karşılık alamadı.

Minori Kushieda: Taiga'nın en iyi arkadaşı. Her zaman güler yüzlü gözükse de içten içe çok üzgün. Sürekli rol yapıyor ama rol yaptığı kişiliğin gerçek kişiliği olmasını istiyor. Sonradan Ryuuji'ye aşık olsa da Taiga'ya ihanet etmemek için aşkından vazgeçiyor.

Yuusuke Kitamura: Daha önce Taiga'ya teklif edip red yemiş. Sonra da Taiga'yı seviyorum deyip arkadaş olalım diyor aynı zamanda. Bu ne ayak derken sonradan fark ediyoruz ki Taiga'dan vazgeçmiş Başkan'ı seviyor. Başkan'dan da red yiyor. Ondan sonra kimseyi sevmiyor sanırım. Acayip biri.

Ryuuji Takasu: Yetenekli ve nazik biri. Yemek yapma konusunda iyi ve hatta biraz da takıntılı. Fakat arkadaş biraz tepki verir insan. Taiga ne derse desin alttan alması, sürekli kendini kullandırması ve duygulardan bihaber yaşamasıyla animede en sevmediğim karakter oldu. Yine de sonunda onunla Taiga'nın mutlu sona ulaşacağını tahmin etmiştim.

Taiga Aisaka: Tsundere'nin kitabını yazan karakter. 😂 En baştan onun tsundere olduğunu bilsem de ilk bölüm yine de yuh dedim. Neyseki sonraki bölümler o kadar gıcık değildi. İç dünyasına inince de favori karakterim oldu animede. İki anne iki babası olması sahiden kötü bir durum. Kendini fazlalık olarak hissediyor. Öz babası ona yalnız yaşama fırsatı vermiş o da bunu değerlendiriyor. Babası sözünde durmayan pislik biri olduğu için en mantıklısı annesi ile yaşamak. Zaten animenin sonunda da artık kaçmak yok deyip öyle yapıyor. Şahsen aile durumları olarak çok benzer bir noktada olduğum için onu anlıyorum. Çocuklar anne ve babalarının ayrıldığını arkadaşlarına söylemek istemez. Çünkü bundan hep utanırlar. Yöntemleri her zaman doğru olmasa da olduğu gibi davranan Taiga helal olsun dedirtti...

Şimdi şöyle bir şey var. İlk bölümde Ryuuji yanlışlıkla Taiga'nın sırrını öğreniyor. Sonra ona saçma kutusunu gösterirken yanlışlıkla Taiga da Ryuuji'nin sırrını öğreniyor. Birbirlerinin sırrını korumak için ilk başta anlaşsalar da kısa süre sonra resmen aşk konusunda yoldaş oluyorlar. Buraya kadarı Türk dizilerinde bile var zaten. Ama animelere has klişeler, zengin arkadaşın yazlık evine tatile gitme, kültür festivali ve cesaret testi de var bunda. Taiga ve Ryuuji'nin evlerinin yakın olması ve Taiga'nın yemek yapmayı bilmemesi de bahane oluyor iyice yakınlaşıyorlar. Kendileri dışında herkes onların birbirini sevdiğini biliyor. Animenin sonunda da onları birarada görmek o yüzden şaşırtıcı değil bence. Bu arada Ryuuji'nin annesini pek sevmesem de onun da kendi anne ve babası ile barışması güzel oldu. 24. bölümde dur hele bunlar ne ara evlenmeye karar verdiler derken 25. bölümde mantıklı bir son bölüm ile iyi bağladılar.

Son olarak animeden iki replik bırakayım buraya.

Hayatta her şey istediğiniz gibi gitmez!

Koridorda koşarken takılıp düşersen burnun kanıyor. Eğer hayatta takılıp düşersen ağlıyorsun.

Edit: Birkaç da resim bırakayım.
     Toradora
     Toradora Toradora

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maybe4you -- 15 Ağustos 2020; 21:1:1 >

• Güzel bi animeydi fakat sonu çok daha iyi olabilirdi yinede sonuda güzeldi aslında taiga dolaptan çıkıyordu bi kaç sahane falanda vardı umarım 2 sezon kısa sürede gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeff woods -- 22 Ağustos 2020; 22:29:4 >
  • Muhteşem değildi ama hoştu. Ana karakter kızı pek sevememiştim.

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Babası ile sorunları olan şımarık veledin tekiydi. Sonraları biraz olgunlaştı.
  • Toradora benim en sevdiğim animelerden biri, Toradora'yı seviyorsanız, Toradora'ya benzer Clannad'ı izlemenizi tavsiye ederim ki bu daha ilginç ve buna benzer animeler de var, buradan göz atabilirsiniz.

• maybe4you kullanıcısına yanıt

Oldukça sıradan bir anime izlemeyi beklerken , beklentilerimi baya aşmıştı bu seri. Güzel ozetlemissin  Toradora 

Romantik komedi animeleri arasında en başarılı örneklerden biri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 3 Ocak 2023; 17:2:46 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.