Şimdi Ara

(TOPLANDI) Oyun için sistem tavsiyesi lütfen (Asus Tuf 3070 ti kullanılacak) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
0
Favori
6.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ayrıca 5600x 65w TDP si ce 7nm olduğu için daha iyi gibi 10700 125 w çekiyormuş ve 14nm

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Birkaç foto daha bakıyorum
    (TOPLANDI) Oyun için sistem tavsiyesi lütfen (Asus Tuf 3070 ti kullanılacak)

• quote:

Orijinalden alıntı: Mert Ali C

Birkaç foto daha bakıyorum

Hocam yoğunluktan bakmaya vaktim olmadı, yarın ya da haftaiçi felan boş olunca tekrar devam edeceğim araştırmaya. O kadar ilgilendiniz. Tavsiye istedim, cevaplar geldi bıraktım gibi anlaşılmasın diye yazma söyleme ihtiyacı hissettim..

• muhtemelen M kullanıcısına yanıt
    Sorun değil size yardımım dokunduysa ne mutlu bana

• 12 gb vram altı ve 8 çekirdek işlemci altına yapılan tüm yatırımlar günü kurtarır sadece.

işlemci testi, 4k da değil 360p de yapılır. 360p'den yüksekte işlemci testi yapan kimseyi ciddiye almayın.

6 core işlemciler yeni nesilde 45 fps'in üstünü göremeyecek, şimdiden mcs ve metro exodus enhanced'de yamuldular.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Anarsist_ -- 8 Ağustos 2021; 3:38:10 >
  • quote:

Sorun değil size yardımım dokunduysa ne mutlu bana

Hocam selamlar, geri dönebildim nihayet :)) 1 haftalık izindeyim şu işi halledeceğim artık iyice araştırıp :D Yukarıdaki arkadasın dediği gibi 6 çekirdekli cpu şimdilik iyi ama misal 2022-23 yılında çıkacak oyunlar açısından 8 çekirdeğe göre iyi olmayacaksa intel de düşünebilirim. İşlemciden basladım arastırmaya sonra anakarta gecerim. İşlemci olarak kötüden iyiye sıralayabileceğimiz en çok bakılan site ne acaba? önceden notebookcheck çok iyiydi orayı biliyorum bi tek.

6 cekirdek oyun açısından şu anda 2k çözünürlükte zaten fazlasıyla yeterli ancak 8 çekirdek daha iyi olur çoklu işlem için vs çok daha iyi olur bu yüzden bütçeniz var ise 8 çekirdek alın
    Site olarak bahsettiğiniz siteyi bilmiyorum

• quote:

6 cekirdek oyun açısından şu anda 2k çözünürlükte zaten fazlasıyla yeterli ancak 8 çekirdek daha iyi olur çoklu işlem için vs çok daha iyi olur bu yüzden bütçeniz var ise 8 çekirdek alın
    Site olarak bahsettiğiniz siteyi bilmiyorum

Aynen şimdi intel işlemcilere bakıyorum da hocam 10700.. ve 11700.. modeller var tercih edebileceğim anladığım (düz 700 var, f var, k var, kf var). Aralarındaki sıralama nasıl onu arıyorum şimdi

F Modelleri kendiliğinden ekran kartı olmayan modeller
    10700F
    11700F

Hiçbirsey yazmayan modeller ekran kartlı modeller
    10700
    11700

K olan modeller kilit çarpanı açık ve birazdaha performansı yüksek modeller
    10700K
    11700K

KF olan modeller kilit çarpanı açık ve ekran kartsız modeller
    10700KF
    11700KF

• quote:

F Modelleri kendiliğinden ekran kartı olmayan modeller
    10700F
    11700F

Hiçbirsey yazmayan modeller ekran kartlı modeller
    10700
    11700

K olan modeller kilit çarpanı açık ve birazdaha performansı yüksek modeller
    10700K
    11700K

KF olan modeller kilit çarpanı açık ve ekran kartsız modeller
    10700KF
    11700KF

Teşekkür ederim cevabınız için. Bana en uygun 10700f alabilirsem 11700f gözüküyor. İntelin sitesinden de baktım demin linki asağıda attım, k'lar hız aşırtma yapabiliyormuş ama benim zaten hız aşırtma ile işim olmaz, yalın performansı aradaki fiyat farkına değecekse anca düşünebilirim. Düz 10700 yazanların kartlı oldugundan emin misiniz sitede belirtmemiş? Yalnış anlaşılmasın tabi güvenmediğimden değil olur ya küçük bi bilgi sonucta gözden kaçar)

(TOPLANDI) Oyun için sistem tavsiyesi lütfen (Asus Tuf 3070 ti kullanılacak)
    (TOPLANDI) Oyun için sistem tavsiyesi lütfen (Asus Tuf 3070 ti kullanılacak)ıntel
    Intel® Oyun İşlemcileri ve İsimlerin Açıklaması
    https://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/gaming/resources/gaming-processor-names.html

İçinde entegre bir gpu bulunuyor bu entegre gpu lar harici bir ekran kartınız yok ise elinizdeki ramden genelde 1-2gb ini kendine ayirip görüntü vermeye yarar şu anda 2GB lik GT 730 seviyesinde gpu performansı veriyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mert Ali C -- 15 Ağustos 2021; 16:9:40 >
  • İ7 10700 (TOPLANDI) Oyun için sistem tavsiyesi lütfen (Asus Tuf 3070 ti kullanılacak)

• quote:

İçinde entegre bir gpu bulunuyor bu entegre gpu lar harici bir ekran kartınız yok ise elinizdeki ramden genelde 1-2gb ini kendine ayirip görüntü vermeye yarar şu anda 2GB lik GT 730 seviyesinde gpu performansı veriyorlar

Anladım. Şu anki msi notebook'umda da intel i7 entegre işlemci ve gtx780m var. Power ışığı beyaz yanıyorken entegreyi, kırmızı iken 780i kullanıyor diye okumuştum aldıgımda. Masaüstünde genelde beyaz yanıyor. Oyun açınca kırmızı oluyor. Belirteyim dedim belki o da arada entegre kartı kullanıp hariciyi yormuyordur :))

Laptoplar hakkında pek bi bilgim yok ama laptoplarda öyle olabilir
    Masaüstünde harici kart takiliyken siz özel ayarlama yapmazsanız devamlı harici kartı kullanır

• quote:

İ7 10700

Şimdi gördüm sağolun hocam.. 11700F alacagım sanırım (en kötü 10700f olur). Şimdi anakarta geçtim:) Üstteki arkadasın bahsettiği B560 A Pro bakıyorum. Şimdi mATX dedikleri micro atx olamlı, sanırım daha küçük, benim için normal ATX daha iyi olr sanırım mATX eliyorum? Bir de marka olarak Asus ya da Msi mı düşünsem? Başka var mı?

Hocam bi de her parça için rahatsız ediyorum ama kusura bakmayın.

mATX dedikleri micro ATX ATX yada mATX alabilirsiniz bütçe ve tercih meselesi
    Marka olarak Asus MSI Gigabyte bilindik markalar ancak her modeli iyi değil bunların belli Modelleri alınmamalı hangi model iyidir derseniz intelde bilgim yok ancak biraz bakayım kimler ne öneriyor
    Bütçe nedir anakart için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mert Ali C -- 15 Ağustos 2021; 17:44:3 >
  • quote:

mATX dedikleri micro ATX ATX yada mATX alabilirsiniz bütçe ve tercih meselesi
    Marka olarak Asus MSI Gigabyte bilindik markalar ancak her modeli iyi değil bunların belli Modelleri alınmamalı hangi model iyidir derseniz intelde bilgim yok ancak biraz bakayım kimler ne öneriyor
    Bütçe nedir anakart için?

İtopyadaki B560 fiyatlarına bakıyorum (bu arada 11700f alacagım için 550 değil 560 almak lazımmış). Skalayı bilmiyorum ama 2500a da var 560lar. Daha iyi olacaksa olacaksa 2500 verebilirim. Bir de intel olacaksa demişsiniz ya anakartın chipseti mi intel? Mesela intel işlemci için intel chipset anakart mı alıyoruz? Diğer bi sorum da 560dan sonraki A, G, F vb harfler ne acaba:))

Intel işlemci için Intel chipsetli
    AMD işlemci için AMD chipsetli anakart almanız gerek ayrıca bunların soket yapıları var örneğin 10 veya 11. Nesil Intel işlemci alacağınız için 1200pinli sokete sahip bir anakart almanız gerekiyor
    AMD ryzen serisi alsaydiniz AM4 soketli anakart almanız gerekmekte

Intelde size tavsiyem B560/Z490/Z590 chipsetli anakart almanız olur
    Araştırmama göre genel olarak MSI Z590 A PRO modelini önerenler gördüm

• Ayrıca biraz baktım 11700F ile Ryzen 7 5800x karşılaştırmaları da AMD daha önde video atacağım sonda
    Fiyat farkı olarak 11700f 400tl daha ucuz ama anakart olarakta AMD daha ucuz yani ikisi de anakart+ işlemci 5500tl civarı ediyor
    Aynı fiyata ben olsam AMD alırdım ama tercih sizin

https://www.youtube.com/watch?v=Obqsna80IOQ&feature=youtu.be

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.