Şimdi Ara

(TOPLANDI) Oyun için sistem tavsiyesi lütfen (Asus Tuf 3070 ti kullanılacak) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
0
Favori
6.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://www.sinerji.gen.tr/Pc-Toplama/Config/T4GP7LB4
    Burda birazdaha kısılmış bir şekilde topladım
    Keşke istediğim parçalar olsaydı çok daha kolay olurdu ancak yoktu ve olanlar da aşırı pahalıydı malesef o yüzden böyle bı rakam çıktı ortaya. ayrı ayrı topladığım sistem 13000tl lik olandan çok daha iyiydi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • İncehesapta istediğim parçalar mevcuttu ancak fiyat olarak biraz tuzlu
    Kasa olarak ben iyisini seçtim fiyat düşürmek isterseniz MSI forge 100R seçebilirsiniz

(TOPLANDI) Oyun için sistem tavsiyesi lütfen (Asus Tuf 3070 ti kullanılacak)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mert Ali C -- 16 Ağustos 2021; 3:55:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert Ali C

İncehesapta istediğim parçalar mevcuttu ancak fiyat olarak biraz tuzlu
    Kasa olarak ben iyisini seçtim fiyat düşürmek isterseniz MSI forge 100R seçebilirsiniz

Şimdi oturabildim pc basına hocam, ufak tefek işler çıktı evde onlarla ilgilendim. Başlıyorum dediklerinize bakmaya. Bi de incehesapı malzeme alımı dışında montaj vs. işleri olarak bilmiyorum, oradan da hazır pc toplatanlar oluyor mu? Diğerleri gibi ekibi bilgili midir acaba montaj vs olarak..

• muhtemelen M kullanıcısına yanıt
    İncehesapta montaj hizmeti sunuyor ve ücretsiz sunuyor yanlış hatırlamıyorsam ama birebir test etmediğim için birşey diyemem

• quote:

İncehesapta istediğim parçalar mevcuttu ancak fiyat olarak biraz tuzlu

Hocam bilmediğimden soruyorum, güç kaynağı neden 850w seçtiniz? Fazla değil mi. Bi de samsung 676 TL olan 250GB, o da az yav:/

Fiyat farkı azdı diye hatırlıyorum bide core Reactor kaliteli senelerce kullanırsın diye seçtim
    SSD harbi çok pahalı

• quote:

Fiyat farkı azdı diye hatırlıyorum bide core Reactor kaliteli senelerce kullanırsın diye seçtim
    SSD harbi çok pahalı

Yok hep 500 gb ssd diye konustuk ya 250 az bi seçim olmuş diye dedim.

Bekleyin ben düzgün birşey yapayım o saatte çok uykum vardı pek dikkat etmemiştim

• quote:

Bekleyin ben düzgün birşey yapayım o saatte çok uykum vardı pek dikkat etmemiştim

Çok sağolun baya ugrastırıyorum sizi.. Bi de hocam diğer bi baslıkta soğutucu olarak fuma 2 övmüşsünüz o nasıldır benimkinin yerine o olarak?

Fuma 2 iyi özellikle fiyatına göre çünkü sıvı soğutucu seviyesinde soğutma performansı sunuyor ve sıvı soğutmadan daha uzun ömürlü olacaktır ancak ramlere denk gelir mi bilemiyorum birde ağır bir soğutucu yani PC yi düşürürsenix yada çok sallanırsa anakart ve işlemciye zarar verme ihtimali var ağırlığından dolayı dikkat etmek gerekiyor

Fuma 2 yerine aynı markanın ninja 5 modeli var ve fiyat farkı olarak aynı seviyedeler farkı ise ninja 5 fuma 2 den çok daha ağır ve düşük devirde daha iyi soğutma performansı sunar ancak yüksek devirde fuma 2 daha iyidir çünkü fuma 2 nin fanlarının çok daha yüksek devirde calisabildigini okumuştum forumda

• quote:

Fuma 2 iyi özellikle fiyatına göre çünkü sıvı soğutucu seviyesinde soğutma performansı sunuyor ve sıvı soğutmadan daha uzun ömürlü olacaktır ancak ramlere denk gelir mi bilemiyorum birde ağır bir soğutucu yani PC yi düşürürsenix yada çok sallanırsa anakart ve işlemciye zarar verme ihtimali var ağırlığından dolayı dikkat etmek gerekiyor

Fuma 2 yerine aynı markanın ninja 5 modeli var ve fiyat farkı olarak aynı seviyedeler farkı ise ninja 5 fuma 2 den çok daha ağır ve düşük devirde daha iyi soğutma performansı sunar ancak yüksek devirde fuma 2 daha iyidir çünkü fuma 2 nin fanlarının çok daha yüksek devirde calisabildigini okumuştum forumda

Anladım o zaman siz bildiğinizi yapın, fuma 2yi karıştırmayayım:) Sıkıntı çıkmasın güvenli neyse onu yapalım:P

• Bu daha düzgün oldu parçalar birbirine yakınlar fiyat çok derseniz neleri değiştirebilirsiniz yazayım tek tek
    Kasa olarak Corsair 4000D Airflow da seçebilirsiniz ancak o model Fansız yani yanına tanesi 100-120tl civarında fan almanız gerekir birkaç tane
    PSU 100TL fark olduğu için ve siz yüksek seviye kartlar alacağınız için öyle seçtim isterseniz aynı modelin 750w olanı da seçebilirsiniz
    Soğutucu olarak fuma 2 yok incehesapta bende o yüzden o sıvı soğutucuyu koydum ancak nxzt x53 daha kalitelidir cooler masterdan ama pahalı
    Anakart ben başta Gaming Edge Wifi koyacaktim ancak Tomahawk 400tl daha ucuz ve bence o fiyat farkına değecek bir özellik yok o yüzden Tomahawk seçtim (TOPLANDI) Oyun için sistem tavsiyesi lütfen (Asus Tuf 3070 ti kullanılacak)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mert Ali C -- 17 Ağustos 2021; 1:46:28 >

• quote:

Bu daha düzgün oldu parçalar birbirine yakınlar fiyat çok derseniz neleri değiştirebilirsiniz yazayım tek tek
    Kasa olarak Corsair 4000D Airflow da seçebilirsiniz ancak o model Fansız yani yanına tanesi 100-120tl civarında fan almanız gerekir birkaç tane
    PSU 100TL fark olduğu için ve siz yüksek seviye kartlar alacağınız için öyle seçtim isterseniz aynı modelin 750w olanı da seçebilirsiniz
    Soğutucu olarak fuma 2 yok incehesapta bende o yüzden o sıvı soğutucuyu koydum ancak nxzt x53 daha kalitelidir cooler masterdan ama pahalı
    Anakart ben başta Gaming Edge Wifi koyacaktim ancak Tomahawk 400tl daha ucuz ve bence o fiyat farkına değecek bir özellik yok o yüzden Tomahawk seçtim

Bakıyorum da valla süper bi sistem oldu galiba içime doğdu (TOPLANDI) Oyun için sistem tavsiyesi lütfen (Asus Tuf 3070 ti kullanılacak)  İki üç gün içinde daha bekletmeyeyip bu siparişi gecebilirim. İşlemci olarak intel yerine ryzen 5800+anakart kombinasyonumuz daha iyidir şimdi değil mi onda okeyiz? Şey bi de hocam ayıp olur mu size bilemiyorm da misal ekran kartı stok takibi konusuna son bi sorsam bakın bu sistemi alıyorum arkadaslar sizin de eklemek istediğiniz bi nokta var mı diye?

İstediğine sorabilirsiniz sorun yok arkadaşlarda eksik gördüğü yerleri söylesinlerki sizde en iyisini alabilin

• quote:

İstediğine sorabilirsiniz sorun yok arkadaşlarda eksik gördüğü yerleri söylesinlerki sizde en iyisini alabilin

Sağolun, zaten sorsam sorsam anca bir iki yere yoksa tekrar söylemek istiyorum size güvenmediğimden değil zaten belli bayağı biliyorsunuz:)) Normalde sevmem ben size sordum siz de yardımcı oldunuz tamam dahasına gerek yok da hani ufak belki rütuş önerisi yapan çıkar. Neyse işte öyle, üzülürüm yoksa yanlış anlasıldıysa.

Bi de windows işini nasıl yapsam bu adamlar aktifleştirilmemiş kurup yollasalar ben sonra ucuza key falan ya da olursa konustugumz yöntemle halletsem olur mu? Yoksa hani freedoslu falan mı geliyor acaba bilginiz var mı?

• quote:

Bu daha düzgün oldu parçalar birbirine yakınlar fiyat çok derseniz neleri değiştirebilirsiniz yazayım tek tek
    Anakart ben başta Gaming Edge Wifi koyacaktim ancak Tomahawk 400tl daha ucuz ve bence o fiyat farkına değecek bir özellik yok o yüzden Tomahawk seçtim

Sahi wifi işini ayrı bi aparatla 400tlden ucuza halledebilir miyim hocam farka değer mi? Bi de wifi ile tvye görüntü aktarımı oluyormuş ne kadar iyi bi yöntem bilmiyorum, onda anakartta wifi olması gerekir mi acaba?

Sinerji hepsine kuruyor diye biliyorum Windows 10 pro deneme sürümü
    İncehesap hazır sistemlerde genelde kurulu göndermiş kullanıcılara ama o konuda emin değilim alırken soru sorma şansınız varsa sorabilirsiniz en net cevabı onlar verecektir

Ben öyle onerdigim şeye güvendi güvenmedi kısımlarına takılmam ben önerimi yaparım gerisi alan kişiye kalmış daha iyisini almak istemesi gayet normal emin olmak istemeniz de
    Ben zaten fiyat performans kısmını ayrı ayrı toplamaya göre söyledim yani incehesapta parçalar pahalı belki de Intel sistem daha f/p olacaktır ayrıca Intel kısmında bilgisizim forumlarda okuduğuma göre öneri sunuyorum yani onerdigim hiçbir parçayı kullanmadım elimdeki sistem 10 senelik bir sistem yakında kendime ekran kartı harici 4-5 k arası bir sistem dizme peşindeyim o yüzden AMD çok araştırdım o yüzden biraz bilgim var
    Örneğin Corsair MP510 480gb i kendim için araştırdığımda görmüştüm ve iyi olduğunu gördüm o yüzden öneriyorum daha yüksek bütçelere Samsung öneriyorum

• quote:

Sinerji hepsine kuruyor diye biliyorum Windows 10 pro deneme sürümü
    İncehesap hazır sistemlerde genelde kurulu göndermiş kullanıcılara ama o konuda emin değilim alırken soru sorma şansınız varsa sorabilirsiniz en net cevabı onlar verecektir

Ben öyle onerdigim şeye güvendi güvenmedi kısımlarına takılmam ben önerimi yaparım gerisi alan kişiye kalmış daha iyisini almak istemesi gayet normal emin olmak istemeniz de
    Ben zaten fiyat performans kısmını ayrı ayrı toplamaya göre söyledim yani incehesapta parçalar pahalı belki de Intel sistem daha f/p olacaktır ayrıca Intel kısmında bilgisizim forumlarda okuduğuma göre öneri sunuyorum yani onerdigim hiçbir parçayı kullanmadım elimdeki sistem 10 senelik bir sistem yakında kendime ekran kartı harici 4-5 k arası bir sistem dizme peşindeyim o yüzden AMD çok araştırdım o yüzden biraz bilgim var
    Örneğin Corsair MP510 480gb i kendim için araştırdığımda görmüştüm ve iyi olduğunu gördüm o yüzden öneriyorum daha yüksek bütçelere Samsung öneriyorum

Teşekkür ederim. İnşallah siz de istediğiniz en temiz sistemi toplarsınız.

Wifi aparatı olarak elimde eski bir wifi adaptörü var eski olduğu için performansı düşük ve genelde kablo ile internet alıyorum ancak eski olmasına rağmen 150tl gibi bir fiyatı var ayrıca anakartta Bluetooth 5.0 yada 5.1 olması lazım ek olarak ancak elimdeki wifi kartında Bluetooth yok yani değip değmeme konusu ne kadar sık kullanacağınıza bağlı
    Anakart olarak Gaming carbon wifi da var Gaming Edge ile aynı fiyata neredeyse performans olarak çok yakınlar diye biliyorum bazıları ucuz olanı al diyo bazıları carbon al diyo geming edge yerine Gaming carbon da alınabilir

• quote:

Wifi aparatı olarak elimde eski bir wifi adaptörü var eski olduğu için performansı düşük ve genelde kablo ile internet alıyorum ancak eski olmasına rağmen 150tl gibi bir fiyatı var ayrıca anakartta Bluetooth 5.0 yada 5.1 olması lazım ek olarak ancak elimdeki wifi kartında Bluetooth yok yani değip değmeme konusu ne kadar sık kullanacağınıza bağlı
    Anakart olarak Gaming carbon wifi da var Gaming Edge ile aynı fiyata neredeyse performans olarak çok yakınlar diye biliyorum bazıları ucuz olanı al diyo bazıları carbon al diyo geming edge yerine Gaming carbon da alınabilir

Anladım bi onu araştırayım ozaman çünkü wifi önemli tabi, hatta arada bluetooth da belki kullanabilirm(TOPLANDI) Oyun için sistem tavsiyesi lütfen (Asus Tuf 3070 ti kullanılacak) 

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.