Şimdi Ara

Toplama Bilgisayarımdan Görüntü Alamıyorum [Çözüldü]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bilgisayar topladım fakat herşey çalışmasına rağmen ekrana görüntü gelmiyor sebebi ne olabilir? ekran kartını yanlış slotamı takıyorum acaba? üsteki 3 slotu denedim en alttakini deneyemedim kasaya sığmadı.

anakart asus formula z

ekran kartı Amd HD7850 OC Dual-X 2GB 256Bit GDDR5 (DirectX 11.1) PCI Express 3.0 x16

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n3fr3t_ -- 7 Kasım 2013; 15:50:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: n3fr3t_

Merhaba arkadaşlar bilgisayar topladım fakat herşey çalışmasına rağmen ekrana görüntü gelmiyor sebebi ne olabilir? ekran kartını yanlış slotamı takıyorum acaba? üsteki 3 slotu denedim en alttakini deneyemedim kasaya sığmadı.

anakart asus formula z

ekran kartı Amd HD7850 OC Dual-X 2GB 256Bit GDDR5 (DirectX 11.1) PCI Express 3.0 x16

En üstteki "PCIE_x16" yazan slota, en başa takıcaksınız. Görüntü kablosunda felan sıkıntı olabilir mi? Başka kabloyla deneyin yada varsa elinizde başka ekran kartı, takıp bide onu deneyin. Çalışmaması imkansız.

• Biraz saçma bir soru olacak ama ekran kartına harici güç veriyorsun dimi, powerdan 6 pin ve 8 pin çıkışlarla
  • onboarddan goruntu almaya calıs eger hala gelmıyosa ıslemcıyı ve anakarttakı ıslemcı soket pınlerını kontrol et yamukluk varmı dıye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En bastaki slota taktım. Görüntü tablosunda sorun yok. Powerdan güç bağlı. Onboard derken anakart görüntü çıkışı yok. Ekran kartı çalışıyor fani felan ama goruntuyu alamadım. Bip sesi felanda gelmiyor hiç

• En bastaki slota taktım. Görüntü tablosunda sorun yok. Powerdan güç bağlı. Onboard derken anakart görüntü çıkışı yok. Ekran kartı çalışıyor fani felan ama goruntuyu alamadım. Bip sesi felanda gelmiyor hiç

• Her şey düzgün çalışıyo, uyarı sesi de gelmiyo sadece görüntü yok; bu bende de olmuştu kartı çıkarıp tekrar düzgün oturtmuştum düzelmişti sonra.
  • bende cok kez cıkarıp tekrar taktım ama sonuc değişmedi. olmazsa sistemi baştan kuruyum
  • Ayni anakart bende de var.

Anakarta - 20+4 buyuk atx girisini - 4x2 molex girisini - 1x4 molex girisini taktigindan emin ol.
    Ikincisi anakartin uzerinde bir bildiri vardir ne yaziyor orada? Sag ustte kirmizi bildiri ekranindan bahsediyorum.
  • 20+4 takılı, 4x2 dediğin üst soldakide takılı, 1x4 cpu fanının ordakiyse onu takmadım. açıkcası cok bir bilgim yok 4x2 takınca 1x4 takmak gerekiyormu? kırmızı bildiri dediğin yerde açtığımda 50 yazıyor. power tuşuna uzun basıp kapattığımda ff yazıp kapanıyor.
  • Sen en iyisi anakartın resmini at neler takılı neler değil görülsün.
  • bu arada konu simi resmen FAIL toplama bilgisayarı su an forumda yüzdeye vurur isek masa üstü olarak yüzde 85 şi tolma a bilgisayar kullanmakta

anakarta 4+4 luk guc bağlantısını tam vermıyordur !
    bence
    tek 4 pın bağlamıştır anakarta

yada sızın bahsettıgınız olayları tam yapmamıştır

merakla beklemedeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 7 Kasım 2013; 2:04:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

bu arada konu simi resmen FAIL toplama bilgisayarı su an forumda yüzdeye vurur isek masa üstü olarak yüzde 85 şi tolma a bilgisayar kullanmakta

anakarta 4+4 luk guc bağlantısını tam vermıyordur !
    bence
    tek 4 pın bağlamıştır anakarta

yada sızın bahsettıgınız olayları tam yapmamıştır

merakla beklemedeyim.

Başlığı değiştim, sorun çözüldü. ramlerin slotlarını değiştirdim önce tek ramle çalıştırdım oldu sonra diğerini takıp çalıştırdım. sorun yok. teşekkürler cevaplarınız için.

sistem,

as.s formula z anakart
    A.d fx 8350 işlemci
    sapp.ire 2 gb 256 dual ekran kartı
    cors.ir 2x4 1,5 v
    h.gh power 1000w
    2x500 gb hdd

• çözdüğünüze sevindim güle güle kullanın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.