Şimdi Ara

Tommy Hilfigerda çalıştım sorusu olan ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
19.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PVH çatısı altında (Tommy Hilfiger,Calvin Klein) mağazalarında çalışmak isteyen arkadaşlar varsa merak ettiğiniz soruları cevaplayabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bthncvk. -- 18 Aralık 2015; 17:52:00 >

• Nasıl başvuruluyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maaş ?
    Çalışma saatleri, günleri ?
    Ortamı nasıldı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: V For Vendetta

Nasıl başvuruluyor ?

İnternetteki kariyer sitelerinden başvuru yapabilirsiniz.Ama çalışmak istediğiniz lokasyona gidip mağaza müdürüyle birebir görüşürüp cv verirseniz şansınız daha çok artar.Kendinizi tanıtmış olursunuz yüzyüze.
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.S.L.A.N

Maaş ?
    Çalışma saatleri, günleri ?
    Ortamı nasıldı ?

1280TL Net maaş + 360TL sodexo + prim.

Prim sistemi iyi denebilir aylık ortalama 500-600TL prim alıyordum.Yani toplam maaş 2000TL'den aşağı inmez.Tabi bu satışa bağlı ne kadar satış o kadar para.

Haftada 45 saat full time çalışıyosun.Hergün 8 saat birgün full birgünde izin.

Ortam çok güzel.Yani bütün markaların arasında en rahat Tommy ve Calvin diyebilirim.Zaten çok yoğun olmuyor mağaza genellikle zengin portföy müşterileri gelir alıcakları şeyler bellidir.Yardımcı olursun yeni gelen ürünleri tanıtırsın kombin yaparsın kasa işlemi alıp kahve ikram edersin sonra yolcu edersin.Ben ne zaman bunalsam müdürüme söyleyip bi kahve içmeye çıkardım.Yani ortam oldukça rahat.

• Calvinde %50 kod gelmesi için ne yapmamız gerekiyor?Bu yıl lazım olduğunda teyzemden alıp alışveriş yaptım ama bize nasıl gelicek
  • quote:

Orijinalden alıntı: ksk_kaan

Calvinde %50 kod gelmesi için ne yapmamız gerekiyor?Bu yıl lazım olduğunda teyzemden alıp alışveriş yaptım ama bize nasıl gelicek

Calvin Klein kartınızın olması gerekir.Ayrıca sezon sonlarında %50 ye varan indirimlerde oluyor zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: bthncvk.

quote:

Orijinalden alıntı: ksk_kaan

Calvinde %50 kod gelmesi için ne yapmamız gerekiyor?Bu yıl lazım olduğunda teyzemden alıp alışveriş yaptım ama bize nasıl gelicek

Calvin Klein kartınızın olması gerekir.Ayrıca sezon sonlarında %50 ye varan indirimlerde oluyor zaten

Kartı alırız o zaman sıkıntı değil.100-120 liraya iniyor güzel cüzdanlar kodlarla.
  • Seni yargılamak için söylemiyorum ama Tommy olsun Polo olsun çalışanları artist oluyor. Çalışanların maaşları belli zaten diğer mağza çalışanları ile aynı para alıyorken bu artistlik bu kendini beğenmişlik neden anlamıyoru. Tommy ve Polo çalışanlarında şöyle bir hava var sanki mağzadaki tüm mallar çalışana ait mağzanın müdürüymüş te öylesine gelmiş müşterilere öylesine hizmet veriyormuş gibi bir hava var .
  • 1-) Nasıl başvuru yaparız?
    2-) Çalışma saatleri ve izin şekilleri nasıl. Yani günde 8 saat çalışıp bitiyormu yoksa mağaza öncesi düzenleme ve kapanıştan sonra düzenleme falan ile saatler uzuyor mu?
    3-) Çalışırken hiç oturma şansın oluyor mu yoksa hep ayakta mısın? Yani bir müşteri geldiğinde bir giysinin bedenini sorduğunda depoya bakmaya gidip deyip depoda 2-3 dk oturabilirmisin?
    4-) Kendine ürün alabilirmisin defolu ürün falan beleşe alıyonmu? Veya beleşe alamasan bile indirimli alma olayı nasıl?
    5-) Maaş nedir prim varmı vs?
    6-) Sakal serbestmi birşey diyorlarmı?

maddeler halinde cevaplarsan başka arkadaşlarada yardımcı olursun. Şimdiden teşekkürler bende iş arıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: galapagoskaplumbağası

Seni yargılamak için söylemiyorum ama Tommy olsun Polo olsun çalışanları artist oluyor. Çalışanların maaşları belli zaten diğer mağza çalışanları ile aynı para alıyorken bu artistlik bu kendini beğenmişlik neden anlamıyoru. Tommy ve Polo çalışanlarında şöyle bir hava var sanki mağzadaki tüm mallar çalışana ait mağzanın müdürüymüş te öylesine gelmiş müşterilere öylesine hizmet veriyormuş gibi bir hava var .

buna katılıyorum. Sarar, Beymen gibi yerlerde bakıyorum adamlar takım giymiş hep şık bir havalar bir kasılmalar. Sanki keyiflerinden takım giyiyolar zaten mağaza şartı o. Ama görende bu adamlar gerçek hayattada böyle giyiniyor ve mağaza sahibi sanarlar. Alt tarafı orda paralı çalışan elemansın havan kime derler adama. Giriyom böyle ayakkabılarımı inceliyolar hemen üstümü başımı inceliyolar.

Benim anlamadığım LCW'de çalışan elemanla TOMMY Calvin gibi yerlerde çalışanlar aynı parayı alıyor. Yahu LCW'deki adam hiç durmuyor sürekli hareket halinde sürekli giysi düzeltiyor falan filan. Calvin Tommy gibi yere 1 saatte 5-6 müşteri girer veya girmez paso beklemedeler. Adalet mi bu?

• Sakal ve namaz kılmak için izin verirler mi?
  • quote:

Seni yargılamak için söylemiyorum ama Tommy olsun Polo olsun çalışanları artist oluyor. Çalışanların maaşları belli zaten diğer mağza çalışanları ile aynı para alıyorken bu artistlik bu kendini beğenmişlik neden anlamıyoru. Tommy ve Polo çalışanlarında şöyle bir hava var sanki mağzadaki tüm mallar çalışana ait mağzanın müdürüymüş te öylesine gelmiş müşterilere öylesine hizmet veriyormuş gibi bir hava var .

Haklı olabilirsin dostum ama sana şöyle açıklim.

Birincisi Poloyu bilmiyorum zaten kalite ve fiyat olarak Tommynin yarısı diyebilirim.Açık konuşmak gerekirse Tommy ve Calvin personelleri genellikle zengin insanlarla iletişim halinde olduğu için ister istemez kendinide zengin sanıyorlar ve havaya girebiliyolar bu yüzden kapıdan giren insanın direk tipine ve kıyafetine bakıp adam seçiyorlar ve bunu ben çok yaşadım.Bu insanın tamamen kendi egosuyla alakalı bişey.Ben Buyaka Avm mağazasında çalıştım bizim mağazamızdaki personeller sıcak kanlı olduğu için öyle bişey yaşamadık.

• quote:

quote:

Birincisi Poloyu bilmiyorum zaten kalite ve fiyat olarak Tommynin yarısı diyebilirim.Açık konuşmak gerekirse Tommy ve Calvin personelleri genellikle zengin insanlarla iletişim halinde olduğu için ister istemez kendinide zengin sanıyorlar ve havaya girebiliyolar bu yüzden kapıdan giren insanın direk tipine ve kıyafetine bakıp adam seçiyorlar ve bunu ben çok yaşadım.Bu insanın tamamen kendi egosuyla alakalı bişey.Ben Buyaka Avm mağazasında çalıştım bizim mağazamızdaki personeller sıcak kanlı olduğu için öyle bişey yaşamadık.

Anladım saol

Ama Birincisi (Poloyu bilmiyorum zaten kalite ve fiyat olarak Tommynin yarısı diyebilirim.)Yazmışsın sen şimdi diğer markayı neden eziyorsun anlayamadım. Mağzalar kendi aralarında yarışır anlarımda çalışanların diğer markalara mok atması

(genellikle zengin insanlarla iletişim halinde olduğu için ister istemez kendinide zengin sanıyorlar ve havaya girebiliyolar ) yazmışsın birde

kendinide zengin sanıyorlar ve havaya girebiliyolar cümlesi kesinlikle doğru ve katılıyorum ama genellikle zengin insanlarla iletişim halinde olduğu için cümlesi kesinlikle yanlış

Sanki zenginlerle beraber golf oynarken iş görüşmesi yapıyorsunuz.

• Benim arkadaş lc waikiki'de çalışıyordu ayrıldı gel lacoste,tommy gibi yerlere başvuralım dedim,Arkadaş manken gibi erkek,kız çalışan alıyorlar dediler gerçekten öyle mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sopacı

1-) Nasıl başvuru yaparız?
    2-) Çalışma saatleri ve izin şekilleri nasıl. Yani günde 8 saat çalışıp bitiyormu yoksa mağaza öncesi düzenleme ve kapanıştan sonra düzenleme falan ile saatler uzuyor mu?
    3-) Çalışırken hiç oturma şansın oluyor mu yoksa hep ayakta mısın? Yani bir müşteri geldiğinde bir giysinin bedenini sorduğunda depoya bakmaya gidip deyip depoda 2-3 dk oturabilirmisin?
    4-) Kendine ürün alabilirmisin defolu ürün falan beleşe alıyonmu? Veya beleşe alamasan bile indirimli alma olayı nasıl?
    5-) Maaş nedir prim varmı vs?
    6-) Sakal serbestmi birşey diyorlarmı?

maddeler halinde cevaplarsan başka arkadaşlarada yardımcı olursun. Şimdiden teşekkürler bende iş arıyorum.

1-İnternet veya direk mağazaya cv götürebilirsin.
    2-Gündelik saatini doldurduktan sonra mesain biter düzenleme sabah mağaza açılınca yapılıyor.
    3-Mesai saati içinde yemek molası dışında yorulduğun zamanlarda dinlenmen için izin verirler zaten dediğim gibi ortam rahattır şartlar çok gevşek.Ama müşteri beden isterse depoda fazla oyalanma müşteriyi ne kadar çok bekletirsen diyalogun o kadar bozulur.
    4-Personellerin %50 indirim hakkı var.Senelik 5000TL kotan var.İstediğin herşeyi alabiliyosun.Benim herşeyim Tommy ve Calvin diyebilirim
    5-1280TL maaş + 360TL sodexo + prim.Hedefini yaparsan aylık 2000TL den aşağı maaş almazsın.3000TL alanıda gördüm kalabalık mağazalarda.
    6-Saç sakal herşey serbest ama giyinişin düzenli olmalı.Mağazaya girdiğin zaman kıyafetlerini ütüleyip giyiceksin parfümünü sıkıp öyle işe başlıcaksın bunlar çok önemli.Ayrıca personel kıyafetleride sezon ürünlerinden veriliyor ve yurtdışı mağazalarıyla aynı zamanda aynı kıyafetler giyiliyor.3 tane kombin kıyafet veriyolar.Hergün kıyafetlerin shiftine göre giyiyosun.

Müşteri memnuniyeti çok önemli.Müşteri kapıdan girdiği anda hemen karşılayıp kapıdan çıkana kadar ilgileniceksin.Müşteri sana yaklaşmasa bile sen ona yaklaşıcaksın.Mesela müşteriye bi pantolon verdiysen üstüne bi gömlek veya tsört kombini yapıcaksın.Çorap,kemer,boxer gibi ürünleri müşteriye tavsiye ediceksin.Mağaza satmaz denilen ürünlerin hepsini sattım ben 800TL lik sadece iç giyim boxer ve atlet sattığım bile oldu.Yani herşey sende bitiyo.

• quote:

Orijinalden alıntı: mertua35_35

Benim arkadaş lc waikiki'de çalışıyordu ayrıldı gel lacoste,tommy gibi yerlere başvuralım dedim,Arkadaş manken gibi erkek,kız çalışan alıyorlar dediler gerçekten öyle mi ?

Şöyle açıklim;

Aslında öncelikleri fizik ve tip.Yakışıklı erkekleri ve güzel bayanlar ilk tercihleri.Bu müşteri çekmek için işe yarıyor aslında.Yani bişey almıcak biri olsa bile mağaya giriyolar genellikle erkekler yapıyor bunu Ayrıca bayan bölümüne erkek,erkek bölümünede bayan danışman koyarlar genelde.Tipin ve fiziğin normal derecedeyse o zaman seninle muhabbet edip çenen ne kadar kuvvetli ona bakarlar.Yani müdüre bile bişey satabilmen lazım Uzun lafın kısası göze hitap eden bi fiziğin olmalı.Çok yakışıklı değilsende ikna kabiliyetin mükemmel olmalı.

• quote:

quote:

quote:

Anladım saol

Ama Birincisi (Poloyu bilmiyorum zaten kalite ve fiyat olarak Tommynin yarısı diyebilirim.)Yazmışsın sen şimdi diğer markayı neden eziyorsun anlayamadım. Mağzalar kendi aralarında yarışır anlarımda çalışanların diğer markalara mok atması

(genellikle zengin insanlarla iletişim halinde olduğu için ister istemez kendinide zengin sanıyorlar ve havaya girebiliyolar ) yazmışsın birde

kendinide zengin sanıyorlar ve havaya girebiliyolar cümlesi kesinlikle doğru ve katılıyorum ama genellikle zengin insanlarla iletişim halinde olduğu için cümlesi kesinlikle yanlış

Sanki zenginlerle beraber golf oynarken iş görüşmesi yapıyorsunuz.

Hangi Polodan bahsediyosun bilmiyorum ama ben U.S Polo anladım.Yani Tommyde çalıştım için söylemiyorum kalite ve fiyat farkı olarak Tommynin yanına yaklaşamaz bunu herkes bilir.

Polo Ralph Laurenden bahsediyosan o bile Tommyle aynı düzeyde değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gren Gablin

Sakal ve namaz kılmak için izin verirler mi?

namaz mııı
     Tommy Hilfigerda çalıştım sorusu olan ?
  • Yere düşen eşofmanları napıyosunuz
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.