Şimdi Ara

TOEFL dan 75 üstü alabilir miyim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3
Cevap
0
Favori
4.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar toefl sınavına girmek istiyorum daha önce hiç girmedim.
    İngilizce seviyesi olarak dizi ve filmleri altyazısız izleyip yüzde 80 oranında anlayabilirim. Gramer bilgim yok gibi kulak dolgunluğuyla konuşurum. 2 hafta yurtdışına çıktım ve hiçbir konuda hiçbir sorun yaşamadım.
    Quorada takılmayı ve cevapları okumayı severim neredeyse bütün yazılanları anlarım.
    Daha önce dil sınavı olarak sadece ikinci yökdile girdim öylesine. Bir amacım yoktu ve hızlı hızlı çözüp tam 70 dakikada sınavdan çıktım 58 aldım.
    Toefl ın official uygulamasını indirip hızlıca reasing ve listening sorularını çözdüm. Reading uzun ve sıkıcı geldi ayrıca çok fazla bilmediğim terim vardı.
    12 sorudan 4 doğru yapmışım listening ise 5 soruda 4 doğru yapmışım.

Full konsantre bir şekilde sınava girsem şu anki seviyemle kaç alırım?
    75 almak ne kadar zor?
    Nasıl çalışmalıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gramer yoksa işin zor. Zordan kastım oturup hayvan gibi çalışacaksın afedersin. Çünkü TOEFL, IELTS gibi sınavlarda günlük konuşma yetileri yeterli olmuyor. Gramer özellikle ''speaking ve writing section'' ları için olmazsa olmaz. Reading section için, aslında bildiğin kelimeleri kullanıyorlar ancak SYN ve ya OPP formuyla yani eş anlamlı ve zıt anlamlılarıyla kullandıkları için anlamıyorsun. Eğer kendin hazırlanacaksan önce grameri hallet sonra youtube NOTEFULL TOEFL sayfasından çalış. Bu arada 75 i THY için mi istiyorsun?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.