Şimdi Ara

18500 Kelimelik İngilizce Arşivi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
20
Favori
9.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu konu ve kaynak alıntıdır, ancak kıyıda köşede kalmış olduğu için gözden kaçırabilirsiniz, oldukça emek harcanmış, gramer notları kelimeler vs pek çok şey var dosyanın içinde, excel dosyası. isteyen bakabilir. oldukça güzel kaynak...

Kaynak sahibine çok teşekkür ederiz...

Konuyu aynen yapıştırıyorum.....

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle konuyu nereyi açacagımı bilemedim belki yanlış yerdir öyleyse şimdiden affola. Uzunca Bir süredir üye olup paylaşım yapmayı planlıyodum en sonunda nasip oldu.Ben 2,5 yıl önce İngilizce Öğrenmek için yola koyuldum bu 2,5 yıl içinde 1 yıl yurtdışında kaldım ingilizce konuşulan yerlerde bazı ülkeleri gezgim yani hem ingilizce için hemde seyahat için Bu süre zarfında ingilizceyle alakalı baya bir mesafe aştım tabiki bir Dil 2 yılda tam anlamıyla kusursuz öğrenilmiyo.Bu 2,5 yıllık serüvende yüzlerce kitap /Film/Dizi hemen hemen elime ingilizceyle alakalı ne geçtiyse okudum ve bilmediğim kelimeleri bir kenara not edip sonra kendi hazırladığım yaklaşık 18000 üstü İngilizce kelime havuzu yaptım ayrı ayrı temiz birşekilde katagorilere ayırıp çok büyük zamanımı aldı ama gerçektende iyi oldu bu listeyi hazırlamadan önce internette araştırma yaptım sonradan ingilizceyi öğrenmiş biri böyle bir arşiv yaptımı diye sadece 3500 kelimelik bir excel dosyası elime geçti onun üzerinden ben kendi arşivimi tamamladım.Belki çok daha fazla kelime olan bir dosya bulabilirsiniz ama bunlar bizzat benim karşıma çıkan kelimeler .Tabi bu kelimeleri ezberlemek baya zor olabilir ama ezberlediginiz zaman edebi seviyede yani en üst seviye kitapları rahat okuyabilirsiniz tabiki bunları ezberlerken sürekli kitap okumanız gerekmekte yani cümle içinde kelimeleri görmeniz açısından mesela tam 1 yıl boyunca Tolstoy war and peace kitabını okudum kitap 1500 sayfa baya kalın ve çok ağır dille yazılmış yani üstad dili tam anlamıyla kullanmış hazırladığım excelde eski ingilizce ender çıkabilir.(Bende %100 bilmiyorum:) iddaa etmeyiyim şimdi diyebilisinizki bu kadar kelime çok fazla bize 5000 kelime yeter ben şöyle diyeyim Ben 5000 kelimeyle film yada dizileri bile sürekli durdurmadan izleyemiyodum ama bunları ezberledikten sonra çok çok ender bilmediğim kelime çıkıyo oda zaten argo kelime.tekrar açıklayayım bu sadece sizin kelime kapasite yeteneğinizi geliştirecek aynı zamanda sürekli okumak ,dinlemek ,konuşmak ve yazmanızda gerekicek,Muhtemelen YDS gibi sınavlarda en ufak zorluk çekeceğinizi sanmıyorum.

Görüşmek üzere Sağlıcakla kalın . Benim için Bir Allah Razı olsun deseniz yeterlidir.

Not: Bazı kelimelerin birden fazla şekli vardır yani hem verb hemde Noun yada daha fazla olarak bana hangisi çıktıysa ve Ve o cümlede geçen duruma anlam bakımında hangisi yakınsa onu kaydettim sizde elle diğer şekil yada anlamlarını ekleyebilirsiniz

Tam anlamıyla Excel aşagıdaki Sayıda Ve kategoride kelime barındırmaktadır,Bunlar benim yandex drive'dadır.Herkese açık bir şekilde indirebilir ve direk yatay bir şekilde çıktıya hazır olarak kayıtlıdır.

16003 : Verb-Noun-Adverb-Adjective
    541 : İdiom-Proverb
    1350: Phrasal Verb
    162: Conjunction
    250: Prepositional Phrase
    146: irregular verb
    ( Aslında Daha fazla Var ama pek üstüne düşemedim )

Ve zamanlar tek tek örnekli Tüm şekilleri
    Toplam:18452

Yandex İndirme Linki Aşagıdaki Gibidir.(Not:Hepsi Alfabetik olarak sıralanmıştır)

https://yadi.sk/d/HWwQWn3n3GjDUH

• Takip
  • Güzel duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chris Traeger -- 13 Mayıs 2017; 10:2:8 >
  • teşekkür ederiz hocam indirdim şuan inceliyorum
  • Teşekkür ederim hocam, umarım seneye kadar hepsini öğrenebilip LYS-5 sınavına bomba gibi girerim
  • Allah razı olsun. Ellerinize sağlık.
  • Cok güzel ama b seviyesine geçenlere önerebilirim.
  • paylaşim için allah razı olsun...
  • Eyvallah indirdim boyle birsey ariyordum hatta kendim yapiyordum ama olmuyordu bende birakmistim tam benim aradigim icerik
  • sabit konu olması gereken bir başlıktır adamın baya uğraştığı belli tekrikler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lastpavel -- 3 Ekim 2017; 20:45:54 >
  • tebrikler hocam cok güzel kaynak oldu....
  • eksik kalmış sonuna kadar bi göz gezdirdimnde
    edit: sanırsam değil kusura bakmayınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hage84 -- 3 Ekim 2017; 22:8:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hage84

eksik kalmış sonuna kadar bi göz gezdirdimnde
    edit: sanırsam değil kusura bakmayınız

adam sanırım alta yenikelimeleri ekliyor üst tarafı bozmadan :)
  • Çok kaliteli bir kaynak. Teşekkürler
  • güncel
  • Rez
  • güncel
  • kitap haline getirmek istedim ama dosya silinmiş gözüküyor...
    tekrardan yüklenecek mi ?
  • bu dosya elinde olan varsa benimle paylaşabilirmi ?
  • Tesekkurler,guzel kaynak.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.