Şimdi Ara

TIRLAR HAKKINDA BÜTÜN SORULARINIZI YANITLAYABİLİRİM -2 (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
395
Cevap
10
Favori
165.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cileli_sofor

quote:

Orijinalden alıntı: cileli_sofor

Bana 1840 axorun otomatik vitesinin çalışma şeklini en detaylı şekilde anlat yeter.

Hala bir cevap verebilecek babayiğit çıkmaması entresan

Kardeşim burda o kadar çok ... varki iyi niyetimden birşeyler paylaşayım dedim yakıştırmadıkları kalmadı cevap verilmeyince bende bildiğim kadarını dilim döndüğünce yazmaya yani yardımcı olmaya çalıştım hata mı ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• truckerdriver kullanıcısına yanıt
    Kardeş ben senin benim soruma olan cevabını göremedım ama ?
  • Ofozkan92 O kullanıcısına yanıt
    tırı aldınız mı son durum nedir rapor edebilirmisin? aldıysanız foto paylaşırsan sevinirim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esmer33

tırı aldınız mı son durum nedir rapor edebilirmisin? aldıysanız foto paylaşırsan sevinirim....

Aldık hocam bide yola gittik geldik kırkayakta ölmüsüz dedim yani :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ofozkan92 -- 16 Mart 2016; 13:19:32 >
    :) tabi tır sonuçta rahat arabalardır...Hayırlı uğurlu olsun Allah Tekerine Taş değdirmesin.....Kaça aldınız araba hakkında ve bazı bilgilendirmek istediğiniz noktalar var mı hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esmer33 -- 3 Nisan 2015; 19:55:03 >
  • Allah razı olsun hocam insallah Rabbim kimseye kaza bela göstermesin. Arabayı takım halinde aldık E5, 2013 cekici, Otomatik vites, 85 binde, roterdarli klimalı vs. 2013 Tırkon dorse var üzerinde. Fiyat olarak 230 bine aldık. Gittigimiz yer hep rampa viraj dolu dolu git gel 600 km yol yaptık 249 litre yaktı. Biraz acemilik ve sürekli yagmurda gittik geldik o yüzden fazla salamadık rotari fazla kullanamadık felan :) Rampa cıkarken Tgs 440'ın eline veriyor cok rahat Ama 77 hız sınırı cok kötü. Araba 11 vitese alıyor kendini ve sürekli fren yapmak zorundasın ibre az geliyor arabaya. Konfor acısından cok cok iyi yapmıslar kabinde en ufak sarsıntı olmuyor. Bi söförden duymustum axorla giderken arka yatakta uyuyamazsın cok sarsıyor demisti bunda dikkat ettim en ufak bi sorun yok. Simdilik aktaracaklarım bu kadar sormak istediginiz veya bilgilendirmek isteyenler varsa yazsınlar lütfen :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ofozkan92 -- 5 Nisan 2015; 0:46:50 >

dikkatimi bir şey çekti kızmayın ama bi sorum olacak rampada karşılaştırma yaparken neleri göz önünde bulundurdunuz yükün ağırlığı vs...?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ofozkan92

Allah razı olsun hocam insallah Rabbim kimseye kaza bela göstermesin. Arabayı takım halinde aldık E5, 2013 cekici, Otomatik vites, 85 binde, roterdarli klimalı vs. 2013 Tırkon dorse var üzerinde. Fiyat olarak 230 bine aldık. Gittigimiz yer hep rampa viraj dolu dolu git gel 600 km yol yaptık 449 litre yaktı. Biraz acemilik ve sürekli yagmurda gittik geldik o yüzden fazla salamadık rotari fazla kullanamadık felan :) Rampa cıkarken Tgs 440'ın eline veriyor cok rahat Ama 77 hız sınırı cok kötü. Araba 11 vitese alıyor kendini ve sürekli fren yapmak zorundasın ibre az geliyor arabaya. Konfor acısından cok cok iyi yapmıslar kabinde en ufak sarsıntı olmuyor. Bi söförden duymustum axorla giderken arka yatakta uyuyamazsın cok sarsıyor demisti bunda dikkat ettim en ufak bi sorun yok. Simdilik aktaracaklarım bu kadar sormak istediginiz veya bilgilendirmek isteyenler varsa yazsınlar lütfen :)

@Esmer33Hocam bu Scania tırların sıfır otomatik vites-roterdar-klimalı G400-R400leri ne kadar fiyatlarda ? Ortalama olarak sizin kanaatinize göre 100kmde ne kadar yakıcaktır ?

R ve G serisi arasındaki farklar neler yani Mercedes'teki gibi biri Axor biri Actros gibi mi ?

Hocam hayırlı olsun, Allah kaza bela göstermesin. Anladığım kadarıyla 100 km de ortama 70-75 lt civarı yakmışsın. Bu fazla değil mi yoksa özel bir durum mu var?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gorko15 kullanıcısına yanıt
    r ve g arasındaki fark yanılmıyorsam konfor ve motor farkı var dediğiniz gibi axor ile actros gibi r serisi scania nın üst seviye aracıdır uluslararası için g ise ülke içi uzun taşımacılık için....fiyatlara gelince ; internette g400 streamline highline kabin 0 km klima-retarder-otm. vites 89.500 euro idi ilan kalkmış.İlanlar Trabzon'dan idi.r400 ve r440 da vardı ilanlar arasında...
  • quote:

dikkatimi bir şey çekti kızmayın ama bi sorum olacak rampada karşılaştırma yaparken neleri göz önünde bulundurdunuz yükün ağırlığı vs...?

quote:

Hocam hayırlı olsun, Allah kaza bela göstermesin. Anladığım kadarıyla 100 km de ortama 70-75 lt civarı yakmışsın. Bu fazla değil mi yoksa özel bir durum mu var?
    Aynı yük 17.5 ton var aracta. Tabi o tırı sıfır aldı daha tam acılmamıs olabilir diye konustular :) Ama rampa asagı bizden daha iyi iniyor onu da daha acemiligimize saydık :)) Rötarı cekiyoruz ama ayak frenine gene de kullanıyoruz. Hız sabitleyici gibi bi durum varmıs kurup frene basmadan mesela max 60 gibi bi hızla rampa asagı inebiliyosun felan dedi bi dayı. Ama detayını bilmiyorum bilen varsa bilgilendirsin lütfen :)

@FH16_750 Hocam yanlıs yazmısım özür dileyerek degistiriyorum 249 litre yaktı orda tusa yanlıs basmısım :)

• quote:

r ve g arasındaki fark yanılmıyorsam konfor ve motor farkı var dediğiniz gibi axor ile actros gibi r serisi scania nın üst seviye aracıdır uluslararası için g ise ülke içi uzun taşımacılık için....fiyatlara gelince ; internette g400 streamline highline kabin 0 km klima-retarder-otm. vites 89.500 euro idi ilan kalkmış.İlanlar Trabzon'dan idi.r400 ve r440 da vardı ilanlar arasında...

Gecen sene g440 sıfır cekici 98.500 € aldılar. Bu sene 92.500 € aldılar. Ama kur farkları vardı ve 70-80 bin tl zarar etti önce alan euro 3 tl civarındaydı. Motor gücü olarak G ve R 400 olarak bi araba cıkardılar ama 420'lerle aynı motoru koymuslar diye duydum. Stremline-Düz farkı da streamline'da biraz daha modifiyelisini yapmıslar. ( Kol dayama, ön panjurda rüzgarlık farkı, yanlarda gümüs seritler vs.gibi) R serisi 2008 den sonrası Türkiye'de hic tutmadıgını okudum.

• Nerelerdesiniz ahaliii :))
    bende bakınıyorumda burlara ciğerci kedisi gibi ama gelen giden yazı yazan ney olmayınca dadıda olmuyo işte...İşler nasıl hocam yollar nasıl durumlar nedir son raporu alalım sizden

trabzondaki sıfır scania ilanları eklenmiş g400-r400-r440 var link;

http://www.sahibinden.com/ticari-araclar-cekici-scania?a90178_min=2015

not:fiyatları bence yüksek gibi ama verilen paranın hakkını veriyor mu bide orası var....

BMC bu sıralar yeni kupa araclarını üretecek diye yazmışlar foruma ama bmc den ses seda haber felan yok....Bilginiz varmı bu konu hakkında?

• Aynen kimseler yokkk =) İşler durdu ya tır yatıyo 5 gündür, kırkayak mersinde kaldı iş yok.. Döviz yükselince piyasa durdu.

Performans ve yakıt olarak axor'dan daha iyi test edildi. Parası yüksek ama 230 a axor alcama 250 ye scania alırım :)

BMC hakkında bi bilgim yok.
  • S.A. Arkadaşlar benim şöyle bir sorum var. BMC 1142 veya 1144 alıp hafriyat isi yapmayı düşünüyorum. Yedek parca vb sıkıntı yasarmiyiz. Harfiyatta herkes BMC veya axor al diyor ama maalesef axor bizim bütçeye bayağı uzak görünüyor. Yada soruyu şöyle sorayim; nasil başlamamı tavsiye edersiniz. 65 civarı nakitim var bunun üzerine az bir borçlanarak BMC mi yoksa arac kredisi çekerek axor alarakmi (maksimum 2010 model) baslamaliyim. Hali hazırda masa başı çalışan biriyim ve bu sektörden hic anlamam. Yani biraz macera gibi olacak ama artik kendime çalışmak istiyorum. Vereceğiniz her türlü bilgi isime yarar. Bu arada belge eksigim yok. Şimdiden teşekkürler.

Sağlık olsun diyelim....dolar euro aldı başını gidiyo bahm nere varacasa artık.......
  • yars25 kullanıcısına yanıt
    A.s hocam bmc bu aralar yeni kupa arac üretecek dendi bekleyin biraz eğer çıkarırsa bmc nin 1144 fiyatları düşmesi beklenir....Ona göre tercih yapın derim 2. eli yedek parça vs... durumunu bilmem ama kullanıpta memnun olanda var olmayanda....
  • Esmer33 kullanıcısına yanıt
    İlgilendiginiz için tesekkur ederim. Bugün bir kaç yeri dolaştım. Daha önce defter sahibi olmadigim için yuksek kredi almam çok zor. Ancak alabildigim kadar ihtiyaç kredisi ile bu is olacak gibi. BMC tekrar üretime geçerse 2.eli degerlenir diye düşünüyorum. Çünkü su an çok yerlerde görünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: yars25

S.A. Arkadaşlar benim şöyle bir sorum var. BMC 1142 veya 1144 alıp hafriyat isi yapmayı düşünüyorum. Yedek parca vb sıkıntı yasarmiyiz. Harfiyatta herkes BMC veya axor al diyor ama maalesef axor bizim bütçeye bayağı uzak görünüyor. Yada soruyu şöyle sorayim; nasil başlamamı tavsiye edersiniz. 65 civarı nakitim var bunun üzerine az bir borçlanarak BMC mi yoksa arac kredisi çekerek axor alarakmi (maksimum 2010 model) baslamaliyim. Hali hazırda masa başı çalışan biriyim ve bu sektörden hic anlamam. Yani biraz macera gibi olacak ama artik kendime çalışmak istiyorum. Vereceğiniz her türlü bilgi isime yarar. Bu arada belge eksigim yok. Şimdiden teşekkürler.

BMC alirsaniz daha az borclanirsiniz ama satarken sıkıntı yasarsiniz.

Bence az daha biriktirip axor alin.Fakat sunu da soyleyeyim bu iste butun paranizi arabaya yatirirsaniz batarsiniz.Hele yeni gireceksiniz, cogu gideri vadeli degil pesin alacaksiniz.Bu yuzden cepte biraz para olmasi lazim.

Axor alirsaniz daha az zarar ederek, hatta belki de aldiginiz fiyata gununde satabilirsiniz.Sonucta daha pahaliya aldiysaniz,daha pahaliya ssatacaksiniz.BMC'nin maalesef ikinci eli biraz kotu.

Benden bu kadar secim yapmak size kalmis.Ama dedigim gibi, nakdiniz olmadigi surece iste tutunmaniz zor.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.