Şimdi Ara

Tırcılık yapmak istiyorum ama işi yükü nasıl bulucam ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
58.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar genç tırcı adayıyım kendi işimi kurmak istiyorum.asıl soru alacağımız araca nasıl Yük Bulucaz? Dorse olarak tentelimi alsak frigo mu alsak Yada vb gibi ? Yurt içimi daha iyi yurt dışımı ? İş durumu nasıl ?

Saygılarımla

• ONUR ÖZDEMİR e ithafen

Benim yaşım 30 çocuk !
    7 yaşında bindim traktör üstüne.Sonra kullanmadığım araç traktör makine kalmadı evet belki tır kullanmadım ama kullanan arkadaşlarımı büyüklerimi çok izledim.Ve inan ki şu anda bile tır konusunda senden daha çok bilgiliyimdir.Tır ne iş yapar çalıştırmak için ne belgler lazımdır sigortası K1 i kooperatif üyeliği yollar gişeler yükler.Seni de araba diye sürerim emin ol bundan.madem bu kadar cok biliyorsun insanlara bu işe girmeyin diyene kadar iyi yönlerini anlat insanlar kendi işlerini kendi ekmeklerini çıkarsın.Olandan zarar gelmez aslanım.Benim babam da şoför hemde 1980 den beri hala da araba kullanıyo demekki yapılmayacak bir iş değilmiş demi ? Çok bilmiş kardeşim.Motorun arıza yapsa yağ eksiltse hararet yapsa sen ibrelere bakarsın ibreler sana.burdakileri eminim ki bir çoğu senden daha bilgilidir.Boş Boş konuşupta insanların canını sıkma bende alacam gelde bana anlat zarar edişini yakın mesafeden 2 ayda pancar çekmiş araba yaktığı 1000 lt mazot kazandığı para 35 bin tl cik.işte hesap.beğenmediğin fatih kamyon 15 km mesafeden 40 sefer pancar çekmiş şeker fabrikasına 33 e arabayı almış daha şimdiden 20 bin tl para kazanmış belgelerle ispatlanmış koçum.Milletin kafasını ağrıtma.İlla olacak zarar ziyan arıza kötü zaman.Amma önemli olan azmedip başarabilmek !!!
  • Yurtdışı kazanç bakımından daha iyi dorse ise götüreceğim yüke bağlı Frigo da çikolata vb. Götürülür tente ise kuru yük (?) İş için ise al frigoyu git Sütaş Banvite bulursun, facede ise gruplar var de frigom var yaz tel nonu arayabilirler. Hadi kolay gelsin araç ise Scania al
  • quote:

Orijinalden alıntı: DelirteJackson

Yurtdışı kazanç bakımından daha iyi dorse ise götüreceğim yüke bağlı Frigo da çikolata vb. Götürülür tente ise kuru yük (?) İş için ise al frigoyu git Sütaş Banvite bulursun, facede ise gruplar var de frigom var yaz tel nonu arayabilirler. Hadi kolay gelsin araç ise Scania al
    araç zaten scania düşünüyorum. ama hangi dorse türü ile daha fazla kazanırız kredili olacağı için.
  • Ne kadar kolay saniyorsunuz bu isleri benim babam 30 yillik kamyon cu simdi cok sukur 1 tirimiz var sofor calisiyor babam bu iste usta bir kisi siz hic birsey bilmiyorsunuz arabalar %kac yakar bilmiyorsunuz şoför de sizi bi güzel çarpar mazot satar para calar vs vs 15.000 tl verip k1 belgesi alacaksiniz birde böyle araba alip piyasa girip zengin olmaya calisan adamlarin araclarinin çoğu icrali sekilde duruyor bi tirin gorunen giderleri gibi gizli giderleri de vardir hgs lastik parça vs siz bunlari bilmiyorsunuz
    bakin hocam dışarıdan kolay gözüküyor gibi bakmayın gecekten zor birde muhasebe fatura isleri var gercekten zor girmeyin batarsiniz paraniz yanar
    Bi tir en az 150.000 tl peki hayatinda hic tir sürdün mu tir kullanmak araba sürmeye benzemez
    Araba surmek gibi degil rampalar nasil inilir
    Karda buzda nasil gidilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .onurözdemir.

Ne kadar kolay saniyorsunuz bu isleri benim babam 30 yillik kamyon cu simdi cok sukur 1 tirimiz var sofor calisiyor babam bu iste usta bir kisi siz hic birsey bilmiyorsunuz arabalar %kac yakar bilmiyorsunuz şoför de sizi bi güzel çarpar mazot satar para calar vs vs 15.000 tl verip k1 belgesi alacaksiniz birde böyle araba alip piyasa girip zengin olmaya calisan adamlarin araclarinin çoğu icrali sekilde duruyor bi tirin gorunen giderleri gibi gizli giderleri de vardir hgs lastik parça vs siz bunlari bilmiyorsunuz
    bakin hocam dışarıdan kolay gözüküyor gibi bakmayın gecekten zor birde muhasebe fatura isleri var gercekten zor girmeyin batarsiniz paraniz yanar
    Bi tir en az 150.000 tl peki hayatinda hic tir sürdün mu tir kullanmak araba sürmeye benzemez
    Araba surmek gibi degil rampalar nasil inilir
    Karda buzda nasil gidilir.

+10000000

• Tırın üstünde kendim çalışıcam.şoföre acı vermem kolay kolay Yakıt konusunda dolu %32 33 boşdolu olarak %28 29 yakar gibi. K1 sıkıtım yok arkadaştan kiralıcam. Burda boş hayallerin peşinden koşmuyorum kendi aracımla çalışmayı istiyorum en rahat şekilde en çok hangi şekilde para kazanırım onu soruyorum. Şu an piyasa nasıl onu Öğrenmeye çalışıyorum. Hafriyatmı konteyner mı sal kasa mı tenteli mi frigo mu daha Kazanç Sağlar bunu sordum
  • atalaykaptan A kullanıcısına yanıt
    2-3 sene sonra bende kendi aracımı alıp bi firmaya bağlayıp kendi aracımda o firmaya yurt içi çalışmak gibi bi fikir var kafamda araç olarak scania g400 streamline var kafamda ama bu işler tam olarak nedir ne değildir pek fazla bilgim yok o yüzden yardımcı olamıyacağım ama bnmde kafamda böle bir iş var.
  • Bende düşünüyorum ama işte piyasayı bilmiyorum bu aralar arkadaşlar straliside aklıma soktular bilmiyorum nasıl olacak
  • Bakin almayin paraniz yanar siz tiri sürmeyi biliyormusunuz.?
    Tir sürmek taksi sürmek gibi kolay değildir bu işi yapacaksan cocuklugundan beri babamin,abinin yaninda gideceksin benim gibi mesela ben yıllardır bu isin icindeyim yasim 17 5 yildir araba kullaniyorum ama tiri daha gecenlerde otobanda sürdüm ben bile zorlandim tirin motor frenini vitesini bildigim halde siz hic birsey bilmiyorsunuz gibi kaldi ki bu isin kış ida var kar da buzda nasil gidilir peki onu biliyormusunuz
    Diyelim ki tiri aldiniz piyasa yi bilmiyorsunuz daha ne is yapacaksiniz onu bile bilmiyorsunuz
    G400 streamline dediginiz arac en az 200.000 tl dorse trafik sigortası ve kasko ile en az 250.000 tl bu borcun altindan nasil kalkacaksiniz peki
  • Merak etme tırın retarder ini buçuklu ağır seri şanzımanını biliyoruz senin düşündüğün kadar cahil değiliz çok şükür. Otomobilden tıra zıplamıyoruz heves Uğruna. hemen araba aldığım da yok zaten faizler dolar euro yüksek ken.sadece araştırıyoruz genel olarak işleri transport düşündüm çok ama almata bile 5500 dolar olmuşken oda kazançlı gelmedi o yüzden iç nakliyeyi araştırıyorum.
  • Ne diyelim o zaman sahne sizin umarim yarin birgün bu is yapilmaz bu piyasa bitmis diye soylenmezsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: atalaykaptan

Merak etme tırın retarder ini buçuklu ağır seri şanzımanını biliyoruz senin düşündüğün kadar cahil değiliz çok şükür. Otomobilden tıra zıplamıyoruz heves Uğruna. hemen araba aldığım da yok zaten faizler dolar euro yüksek ken.sadece araştırıyoruz genel olarak işleri transport düşündüm çok ama almata bile 5500 dolar olmuşken oda kazançlı gelmedi o yüzden iç nakliyeyi araştırıyorum.

Almata nedir acaba?Neyin ücreti?
  • Almata Kazakistan'ın bir şehridir orda Bahsettiğim ücrette Aracın navlunudur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atalaykaptan

Almata Kazakistan'ın bir şehridir orda Bahsettiğim ücrette Aracın navlunudur.
    Kusura bakmayın.Ben Alma-ata olarak bildiğimden çağrışım yapmadı.
  • atalaykaptan A kullanıcısına yanıt
    Naptın reyiz aldın mı tiri?
  • Yük kolay iş alıcaksın termoking dorse ulusları devam kapılar geçiş önceliğin var kapıkulede 10 km kuyruk olsun eğer senin termoking dorsen varsa yara yara geçer gidersin beklemeden tabi içinde yük varken yada bi firmaya çalışırsın aylık maasını öderler arabanın mazotunu koyarlar arabanın bakımı vb şeyleri sana aittir aylık 12.000₺ çıkıyo bu fiyatlar tabi belirli yol kotasını doldurursan
  • müslümbabacı M kullanıcısına yanıt
    Valla yillardir bu isin içindeyiz sanki euro truck simulator oynar gibi anlatmissiniz maşallah(!)
  • Jangsoo kullanıcısına yanıt
    18 yasindayim ama 5 yildir araba 2 yildir tir kullaniyorum(!)

Yillardir babam ile bu isin içindeyiz son yıllarda daha da aktif olmaya başladım.

Oyle bilip bilmeden ziplamayin

Klavye Tırcılarına Selam Olsun..

Edit:Yorum Yapip Zıplayan Arkadaş Yorumu Kaldirmis..
    Ne diyim Öyle Dalga Geçer Gibi Yorum Yapmadan Önce İyi Okumak lazim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-89BFBB665 -- 5 Mart 2017; 18:45:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: .onurözdemir.

18 yasindayim ama 5 yildir araba 2 yildir tir kullaniyorum(!)

Yillardir babam ile bu isin içindeyiz son yıllarda daha da aktif olmaya başladım.

Oyle bilip bilmeden ziplamayin

Klavye Tırcılarına Selam Olsun..

Edit:Yorum Yapip Zıplayan Arkadaş Yorumu Kaldirmis..
    Ne diyim Öyle Dalga Geçer Gibi Yorum Yapmadan Önce İyi Okumak lazim

Forumda bu tür birçok konuya yorum yapmışsın, hemen hemen herkese aynı şeyleri yazmışsın... Bu iş zor yapma etme başka işle uğraş vs. bırak isteyen istediği işi yapsın, yardımcı olma niyetindeysen işle ilgili yapmaları gerekenlerden bahset bence, iyi yönleri varsa bunlardanda bahset, bardağın dolu tarafından...

• websosyal kullanıcısına yanıt
    Hangi iyi yönünden bahsedeyim yeni sehir goruyorsun o birtek

-aileden uzaksin,ben 12 yasina kadar baba yuzu gormeden büyüdüm mesela

-200-300.000 tl lik aracinla 10 lira etmeyecek adamlara abi,dayi diyorsun,ambarcinin nakliyecinin ayakcinin önünde eğiliyorsun

-Günlerce yoldasin kisin kar da buzda zincir takiyorsun ellerin donuyor

-uykusuz yola gidiyorsun

-her an olumle burunburunasin

-mazot pahali vergiler ağır kopru otoyol pahali

-nakliye ucretleri düşük

-ben bile mesela tatillerde bos zamanlar da babamin araciyla yola gidiyorum arabaya da ise de lanet ediyorum küçüklükten gelen bi heves var içimizde o heves uğruna bizde koşturuyoruz iste yapılacak is değil türkiye de yoldaki 100 tirciya sor bakalim hangisi yaptığı isten memnun olup sana bu isi tavsiye edecek?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.