Şimdi Ara

Tıp Yazdıktan Sonra Gelen Pişmanlık Hissi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Büyük bir hevesle geldiğim fakülteden 2. haftada soğumuş vaziyetteyim ders dinlerken, çalışırken inanılmaz sıkılıyorum; odaklanamıyorum dikkatim dağılıyor. Ne yapacağımı bilemiyorum var mı hiç benzer durumları yaşamış olan..

• tıp baya karmaşık zor bir bilim dalı özellikle 1. sınıfta gösterilen dersler normalde 10-15 sene okutulacak dersler ama özetin özeti verildiğinden insana çok fazla yabancı geliyor

text okursanız belirli bir mantıkta izlediğini görebilirsiniz ama ona ayırılacak zaman bile yok kısıtlı bir zaman

1 sene sonra :

2.sınıfta Tıp bırakıp tekrar yks girmek?

Merhaba arkadaşlar geçen sene hevesle tıp yazdım fakat hiç beklediğim gibi değildi.yatay geçiş yapmayı düşündüm fakat top uni mühendisliklere yetcek kadar sıralamam yok o yüzden bu sene tekrar yks gireceğim.hedefim odtü ee.tavsiyelerinizi bekliyorum

• neden sıkılıyorsun? tıp okumuyorum ama meraktan soruyorum.

• Dört gün ders oldu ve dördünde de sıkıntıdan patladım ama tüm sınıf öyleydi, ilerledikçe ilgi çekici, harbili kısma geliriz (inş)

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • air raid siren A kullanıcısına yanıt

hocam dersler hiç mi hiç ilgimi çekmedi heyecanlandırmadı halbuki lisedeyken biyoloji-kimya çok severdim boş boş ezber yapıp duruyoruz gibime geliyor, duyduklarıma göre doktor olduktan sonra bir işe yaramayacak şeyleri ezberliyoruz o daha da can sıkıcı

• 1 sene sonra :

2.sınıfta Tıp bırakıp tekrar yks girmek?

Merhaba arkadaşlar geçen sene hevesle tıp yazdım fakat hiç beklediğim gibi değildi.yatay geçiş yapmayı düşündüm fakat top uni mühendisliklere yetcek kadar sıralamam yok o yüzden bu sene tekrar yks gireceğim.hedefim odtü ee.tavsiyelerinizi bekliyorum

• dalga geçecek bir şey göremiyorum

• Kamu spotlari artiyor  

Biraz sabir 10 sene sonra 15k kazanican

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Thomas SheIby kullanıcısına yanıt

dalga geçmek değildi amacım kusura bakmayın hocam. umarım ısınırsınız bölüme yoksa okuması sizinde bildiğiniz gibi işkenceye dönüşür.

• siz de kusura bakmayın hocam canım sıkkın biraz o yüzden agresif davranmış olabilirim farkında olmadan

• Peki tıp okumayı bırakmak mı istiyorsun?

• hatiiici H kullanıcısına yanıt

bilemiyorum hocam kafam inanılmaz karışık biraz daha zaman geçsin belki severim veya alışırım

• tıp baya karmaşık zor bir bilim dalı özellikle 1. sınıfta gösterilen dersler normalde 10-15 sene okutulacak dersler ama özetin özeti verildiğinden insana çok fazla yabancı geliyor

text okursanız belirli bir mantıkta izlediğini görebilirsiniz ama ona ayırılacak zaman bile yok kısıtlı bir zaman

• Ankaratıplı kullanıcısına yanıt
    Hocam çok haklısınız mesela textte aktin, mikrotübül vs. tatlı tatlı anlatıyor. Hocanın slaytında karşımıza garip isimli şeyler çıkıyor.
    Tabi zaman kısıtlı olduğu için döne dolaşa çıkmışlara bakıyoruz...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • LeviEfendi kullanıcısına yanıt
    sen de mi tıp okuyosun hocam hangi
    fakülte?

• Tıp dışında istediğin bölüm varsa oraya geçiş düşünebilirsin. İlk sene geçiş olmuyor sanırım zaten bir sene okuyup sevip sevmediğine tam olarak karar verip ona göre geçiş düşünebilirsin

• Diş yazmayan bin pişman  

• 100net100k kullanıcısına yanıt
    Sabundan diş yapmaya başladınız mı hocam ?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ben yaşadım. 1'deki özellikle ilk komitelerdeki dersler çok sıkıcı. 2 de ise tıbba biraz daha yakın ama aşırı zor. Bu hissiyat genelde 3. Sınıfta geçiyor. O zamana kadar dişinizi sıkmanız gerek maalesef. 4'ten itibaren kendinizi doktor olarak hissedeceksiniz.

• Pişmanım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.