Şimdi Ara

Tip 7 saha dolabı hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün Türk Telekomdan gelip oturduğum apartmanın dibine eski saha dolabı yerine tip 7 saha dolabı konuldu, aynı zamanda sokaklara omurga fiber kablo çektiler, benim merak ettiğim bu saha dolabından apartmana fiber çekerler mi? Çekmeleri için ne yapmam lazım?

Edit: FTTH oluyor sanırım benim istediğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi patatessiz patso -- 25 Nisan 2021; 17:40:20 >

• Hayır o dolaptan size VDSL verilecek. Çok dert etmeyin fiber ile aynı hızı alırsınız. 100mbiti çok rahat kullanırsınız.

• Fotoğrafını da ekler misiniz? Hayırlı olsun. Sizin binanın önünde ise yüksek hızlara kolaylıkla erişebilirsiniz.

• Şimdiden hayırlı olsun. Merak etmeyin fiber daha çok zordur en azından VDSL bir tık iyi garanti 100 mbps alırsınız ama siz yine de tedbir olarak taahhütsüz alın.
    Ve 50 mbps alın, hat değerlerinizi atarsınız desteklerse paketinizi 100'e yükseltirsiniz.

Tavsiyem GİBİRNet'dir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • FTTC sistem verirler size. FTTC sistem sokağınıza bir saha dolabı konur ve o saha dolabından bakır kablolar aracılığıyla size VDSL hizmeti verilir. Tahmini hızlar en az 80 mbps'dir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bu konudan bildirim geldi ama mesaj silinmiş anlaşılan.

• Bazı tip7 kabinlerinin yanında küçük boylu tip23 kabinleri konuluyor.Tip7 kabinlerini desteklemek ve fiber çekmek için...

O gelirse eğer oradan çekebiliyorlar.

Lakin saha dolabı ortalama 150 metre civarında bir uzaklıktaysa size güzel bir vdsl bağlantısı alabilirsiniz oda rahatlıkla yetecektir diye düşünüyorum.

• miskindvd kullanıcısına yanıt
    100 cok rahat alamama durumu olur benim gibi bahtsiz degilse. Benim binaminda karsi kaldirimina (kapi ile arasi 20 m) fakat kablolar nereden donup dolasip binaya geliyorsa yer altinda alt yapi sorguda 150 m civari gorunuyor dolaba uzaklık. Sirf bu yuzden 100 alamiyorum. Max gordugum 92-93 tu ve dolaptaki hizmet alan abone de galiba artmaya basladi gordugum hiz 78-79lara kadar dustu. Eger bu tarz durumda dolaptan kablo direkt binaya gelmiyorsa ve biraz dolaniyorsa maalesef alinamayabiliyor 100 mbit
  • vnegras V kullanıcısına yanıt

Benim kabinin yanında da Tip23 var. Ping değerlerim hep çok düşük, sanırım bunu ona borçluyum

• Backspace7 kullanıcısına yanıt

Ben 70 metreden 90 alıyorum. Ama keenetic modem güç bastığı için yoksa 80de kalıyor.

Aslinda benim de 70 lerde filan ama aaua modem kullaniyorum snr dusurerek hizi biraz yukari cekiyorum yoksa bunu gormem mumkun degil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backspace7 -- 30 Nisan 2021; 22:41:37 >

Tek sebebi tip23 değildir ama oda bir etkendir mutlaka

• Backspace7 kullanıcısına yanıt

Benim hattımda şöyle bir durum var, eğer hızı 100 yaparsam SNR 2 oluyor , hızımı 95mbit yaparsam DSLAM gücü arttırıyor ve SNR 8 oluyor sorun olmuyor.

Valla bende hiz değiştirme degilde snr düşürerek hiz degisikligi oluyor sadece modem de 2ye kadar düşürülüyor snr ama tabii saglikli olmuyor ozaman internet. Benim evin onunde iki tane birden t7 kabin var telekoma ugrucam bi ara bakalim diger kabine aktarma vs olur mu ve bu durum neden boyle diyede bi sorucam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.