Şimdi Ara

Tinkercad arayüzünde karmaşık projeler yapılır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıkta yazıdığı gibi. Tinkercad uygulamasında birden fazla Arduinonun birbirine bağlı olduğu, farklı sensörlerin -ivme, yükseklik, eksen gibi+ buluduğu projeleri ayağa kaldırabilir miyiz?
    Malum corona zamanı malzeme temini sıkıntı

• Ben 3D modelleme olayina tinkercad ile giris yaptim sebebide birkac STL dosyasini hafiften modifiye etmek icindi mesela 3mm lik bir delik var onu 5mm ye cikarmak icin gibi. daha sonra dikkatimi cekti rahat bir sekilde kullanmaya basladim boyle 1.5 sene gitti. yapmadigim kombinasyon kalmadi resmen combo cekiyordum saga sola fakat biraz ilerleyince fark ediyorsunki gercekten cok yetersiz bir program hele elinde spesifik olculer ve kivrimlar varsa tinkercad hicbir ise yaramiyor. Duse kalka fusion 360 a basladim 1 haftada buyuk ilerleme kaydetmistim. soyle soyliyim ornek olarak tinkercad de 1 saatte yapabilecegin bir isi rahatlikla fusion 360ta asagi yukari 10-20 dakikada yaparsin ve cok daha duzgun olur.
    mesela gecen gun komsum bana su pompasinin eksenini tutan icinde bilye yatagi olan karisik sekli olan bir parca verdi ya bu koptu falan dedi sormus tum takimi satmaya kalkmislar. dedim sana bir iyilik yapayim ver bana parcayi yarin aynisini vericem sana dedim. o parcayi tinkercad ile yapma ihtimalim cok dusuktu yani o alet edevat tinkercad icinde yok ama fusion ile 1 saatten kisa bir surede hic zorlanmadan bitirdim.
    Bence tinkercad in hala bir yeri var oda hani mesela hazir bir .STL dosyasi varsa onun uzerinde bahs ettigim gibi ufak bir degisiklik yapilacaksa bu konuda fusion 360 dan cok daha iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: orhanyor

Ben 3D modelleme olayina tinkercad ile giris yaptim sebebide birkac STL dosyasini hafiften modifiye etmek icindi mesela 3mm lik bir delik var onu 5mm ye cikarmak icin gibi. daha sonra dikkatimi cekti rahat bir sekilde kullanmaya basladim boyle 1.5 sene gitti. yapmadigim kombinasyon kalmadi resmen combo cekiyordum saga sola fakat biraz ilerleyince fark ediyorsunki gercekten cok yetersiz bir program hele elinde spesifik olculer ve kivrimlar varsa tinkercad hicbir ise yaramiyor. Duse kalka fusion 360 a basladim 1 haftada buyuk ilerleme kaydetmistim. soyle soyliyim ornek olarak tinkercad de 1 saatte yapabilecegin bir isi rahatlikla fusion 360ta asagi yukari 10-20 dakikada yaparsin ve cok daha duzgun olur.
    mesela gecen gun komsum bana su pompasinin eksenini tutan icinde bilye yatagi olan karisik sekli olan bir parca verdi ya bu koptu falan dedi sormus tum takimi satmaya kalkmislar. dedim sana bir iyilik yapayim ver bana parcayi yarin aynisini vericem sana dedim. o parcayi tinkercad ile yapma ihtimalim cok dusuktu yani o alet edevat tinkercad icinde yok ama fusion ile 1 saatten kisa bir surede hic zorlanmadan bitirdim.
    Bence tinkercad in hala bir yeri var oda hani mesela hazir bir .STL dosyasi varsa onun uzerinde bahs ettigim gibi ufak bir degisiklik yapilacaksa bu konuda fusion 360 dan cok daha iyi.
    Çok doğru hocam, bahsettiğin gibi giriş noktasında faydaları var

• evet bu is bana gore mi degil mi diye bakmak icin yani tinkercad den daha kolayi yok. eger sararsa yalniz benim bekledigim kadar beklenmemeli hemen fusion a gecilmeli. ben tinkercad de cok oyalandim cunku fusion a bir ara girmistim hicbirsey yapamadim cidden zor geldi ben bunu hayatta yapamam dedim. o yuzden tinker a agirlik verdim ama bi yerden sonra tinkercad ile insan tikaniyor.
  • orhanyor kullanıcısına yanıt

Şu anda ne kullanıyorsunuz? fusion 360 devammı yoksa solidworks geçiş oldumu? Bende tinkercad dan kurtulayım diyorum. fuisonda tinkercad daki gibi ücretsiz değil sanırım. Solid de ilaçlı dolu ama biraz karışık gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_alp -- 11 Nisan 2023; 11:1:4 >
  • mehmet_alp M kullanıcısına yanıt

aynen fusion 360 devam :) ama henuz baslarda ise fusion 360 yada solidworks arasinda secim yapilabilir ben cok fazla zaman harcadigim icin artik fusion u birakmak bir zor olur. Fusion hobby amacli kullanildiginda ucretsiz. orda hobi amacli kullanacagim dediginde ona gore lisans veriyor ve komple yasal ucretsiz bir sekilde kullanabilirsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.