Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (311. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
39.775
Cevap
419
Favori
3.764.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 309310311312313
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tiguan xxl hakkında bilgisi olan var mı..
    sanırım 1-2 sene içinde çıkacak diye duymuştum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gurcan_Kaan

Orijinal çocuk koltuğu alan veya fiyatını soran var mı?

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

ben kızıma alırken sordurmuştum 650-700 civarı demişlerdi. Ben kızıma MaxiCosi XR aldım. Çok memnunuz. ÖATMS ve ADAC testlerinden en iyi puanları alan 2-3 koltuktan biri. Onu almanızı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maminci

Tüm arkadaşlara merhaba, bir kaç aydır forumu takip edip tiguanın olumlu ve olumsuz yönlerini öğrenmeye çalışıyorum, anladığım kadarıyla herkes bu araçla 'aşk evliliği' yapmış, aşık olunmayacak gibi de değil zaten, ben de almayı düşünüyorum ama birşey kafamı çok kurcalıyo. Bu kadar severek alınan bir aracın, her anlamda kalitesi de ortada, neden 2. el satılık listelerinde çok düşük km ile satılığa çıkarıldığı? Eğer insan aracını çok seviyorsa en azından 50- 60 bin km ya da 3-5 yıl kullanır, ben 4 yıldır 2001 golf4 kullanıyorum, elimden gelse 10 yıl daha kullanırım, ne oluyo da böyle beğenilerek alınan tiguan gibi bir araç hemen satılığa çıkarılıyo? Tiguan 2.elde en düşük km ile satılan araçlardan birisi, siz kullanıcılar olarak bunu neye yoruyosunuz? Yakıt tüketimi? Yol tutuş? Servis sorunları? Yardımcı olacak tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

HİSLERİM TERCÜMAN OLMUŞUN..AYNEN KATILIYORUM SANA..2.. EL SATILIK ARACLAR 1000-10000 KM ARASI KIMSE BINMIYOR YAKITINDAN DIYE DUSUNUYORUM..

• quote:

Orijinalden alıntı: autograph
    ben kızıma alırken sordurmuştum 650-700 civarı demişlerdi. Ben kızıma MaxiCosi XR aldım. Çok memnunuz. ÖATMS ve ADAC testlerinden en iyi puanları alan 2-3 koltuktan biri. Onu almanızı öneririm.

Teşekkür ederim Sn.autograph, inceleyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drselcuk

quote:

Tüm arkadaşlara merhaba, bir kaç aydır forumu takip edip tiguanın olumlu ve olumsuz yönlerini öğrenmeye çalışıyorum, anladığım kadarıyla herkes bu araçla 'aşk evliliği' yapmış, aşık olunmayacak gibi de değil zaten, ben de almayı düşünüyorum ama birşey kafamı çok kurcalıyo. Bu kadar severek alınan bir aracın, her anlamda kalitesi de ortada, neden 2. el satılık listelerinde çok düşük km ile satılığa çıkarıldığı? Eğer insan aracını çok seviyorsa en azından 50- 60 bin km ya da 3-5 yıl kullanır, ben 4 yıldır 2001 golf4 kullanıyorum, elimden gelse 10 yıl daha kullanırım, ne oluyo da böyle beğenilerek alınan tiguan gibi bir araç hemen satılığa çıkarılıyo? Tiguan 2.elde en düşük km ile satılan araçlardan birisi, siz kullanıcılar olarak bunu neye yoruyosunuz? Yakıt tüketimi? Yol tutuş? Servis sorunları? Yardımcı olacak tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

HİSLERİM TERCÜMAN OLMUŞUN..AYNEN KATILIYORUM SANA..2.. EL SATILIK ARACLAR 1000-10000 KM ARASI KIMSE BINMIYOR YAKITINDAN DIYE DUSUNUYORUM..

Forumda günlük şehir içi kullanımda ort:10 lt deniliyor, bugünkü benzin fiyatlarıyla km ye 350 kuruş eder, sürekli kullanana dokunacak bir rakam ama anlamadığım şu, bir sürü eski araç kullanan var, 2,0 motor ama çok yakıyo demiyo biniyo hergün, aracı bozdurmamak için lpg de taktırmıyolar, e satmıyolarda çok yakıyo diye , binmeye devam ediyolar, ama tiguan bakmışsın 5000 km olmadan satılığa çıkarılmış??? Nissan OQ 'ye baktım sürdüm falan, çok farklı yol tutuş, konfor falan, tiguan üstün tabi, bir yaman çelişki?

• quote:

quote:

Bende tiguan almayı düşünmüştüm, ancak kullanıcı birkaç arkadaş yakıtından şikayet ediyor ve aracı bu yüzden değiştirmeyi düşünüyorlardı.Ben de kendime Tiguan alacaktım birazda bu sebepten dolayı 2010 model makyajlı Qashqai aldım yakıt değerleri çok daha uygun.

• quote:

Orijinalden alıntı: sncbc

quote:

quote:

Bende tiguan almayı düşünmüştüm, ancak kullanıcı birkaç arkadaş yakıtından şikayet ediyor ve aracı bu yüzden değiştirmeyi düşünüyorlardı.Ben de kendime Tiguan alacaktım birazda bu sebepten dolayı 2010 model makyajlı Qashqai aldım yakıt değerleri çok daha uygun.

Güle güle kullanın. Ancak burada biz 4x4 olmayan ve 68milyara satılan qaşkay'ları tartışmıyoruz.

• Kendi kullanım şartlarımda ortalama 12 lt'nin altına düşmüyorum, yaptığım her 2 km yolun masrafı bana yaklaşık 1 tl.

Aracımda benim şanssızlığıma denk geldiğini düşündüğüm bir takım problemlerde meydana geldi.

Ama bugün yaklaşık 10 gündür kullanmadığım aracımı ( son turbo arızasından dolayı sadece son 2 gündür serviste idi. ) servisten alıp eve dönerken aldığım keyif yok mu? İşte o herşeyi unuttuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeRakLeIoN -- 5 Haziran 2010; 23:59:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gurcan_Kaan

quote:

Orijinalden alıntı: autograph

Teşekkür ederim Sn.autograph, inceleyeceğim.

Rica ederim.

http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/kindersitze_2007/maxicosi_rodi_XR.asp?TL=2
    http://www.oeamtc.at/refresh/frameset.php?p=http://www.oeamtc.at/netautor/html_seiten/kisitest_2007/gesamt.html
    Bu da Amerikan testi. En iyiler...
    http://www.iihs.org/research/topics/boosters/best_bets.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autograph -- 6 Haziran 2010; 0:57:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HeRakLeIoN

Kendi kullanım şartlarımda ortalama 12 lt'nin altına düşmüyorum, yaptığım her 2 km yolun masrafı bana yaklaşık 1 tl.

Aracımda benim şanssızlığıma denk geldiğini düşündüğüm bir takım problemlerde meydana geldi.

Ama bugün yaklaşık 10 gündür kullanmadığım aracımı ( son turbo arızasından dolayı sadece son 2 gündür serviste idi. ) servisten alıp eve dönerken aldığım keyif yok mu? İşte o herşeyi unuttuyor.

Sizin araç kaç km de ve neden turbo arıza yaptı? 12 lt çok yüksek bir rakam bu arada?
  • 860 km deyim ortalamam 11 litre (kullanım gayet sakin)...
  • TİGUAN araçları 2-3 aydan önce bayilerde bulmak güç .Geçen bir arkadaş 4 ay sonraya
    gün verildi dedi.Sanırım onun ki özel opsiyonlu falandır.Bu nedenle olsa gerek ki bazı uyanık
    arkadaşlarımız henüz yeni aldıkları daha 1000-3000 km deki araçlarını satışa koymuşlar.
    (Nereden biliyorum: çünkü bende denedim € 2200 leri vurduğunda) Ola ki kar ederiz
    düşüncesindeler.Sanırım arkadaşın sorusuna yanıttır.Ben böyle yorumladım.
    Benim aracım 1.4 110 KW (150 beygir) S&S 4x4 Şeker Beyaz .9000 km ye yaklaştım.
    Ortalama yakıt tüketimim 100 km de 8.3 yakıyor.Kullanımımın 3/2 si şehirlerarası,3/1 şehiriçi. yani
    toplamda 750 km ise bunun 500 km sini şehirlerarası ,250 km sini şehiriçinde kullanıyorum
    gibi.Bu değerler gayet normal hatta iyi düzeyde benim için.Şimdi bu verilerden hareketle
    araçın şehiriçinde ve şehirdışında km de kaç litre yaktığını da bir arkadaş hesaplayıversin.
    ATANUR

• Şimdi ortalamam 10-11 diyen arkadaşları duyunca şaşırdım açıkçası.Şu olabilir aracın
    4/3 sini şehiriçinde hele bir de İstanbul trafiğinde ve agresif kullanırlarsa bu değerleri belki bulabilirler.Kimseyi yalanlamak istemem arkadaşlar.Ha bir de şunu söyleyem aracım ilk
    4000-5000 e kadar yaklaşık 1 litre fazla yakıyordui sonra tüketim düştü.Ben her depoda
    tüketimimi kaydettim.Hala da kaydederim.ATANUR
  • Yakıt dersen alacan Astra 1,6 100 km de 7,5 yakacan klimada yok.
    daha dersen LPG takacan Corsa ya..
    Nerden bildim kullandım 10 yıl.ATANUR
  • Aracın klima performansı nasıl özellikler arka koltukta oturanlar için?
  • kafamdaki tüm sorular gitti çok teşekkür ederim:) artık haziran sonu beklenmekte:D

quote:

Orijinalden alıntı: alayli

quote:

Orijinalden alıntı: yorgundemokrt

yani FF tiguan standardında navigasyon ekranda arka kamerası dvd özellikleri yok diyosunuz.. ekranda arka park kamerası standart donanm olarak yazmışlar diğer özellikleri belirtmemişler zaten. rns 510 opsiyonlu gözükmüyo opsiyon olan ses sistemi sanırım. teşekkür ederim

quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

Dokunmatik Cd çalardan kastınız RCD510 sanırım,evet bazı arkadaşlarda geniş ekran olmayan
    RNS/RCD310'lu modeller geldi ama (birde hırsızlık olaylarından çekinip bu modelleri özellikle tercih
    edenlerin dışında )genelde standart sunulan RCD510 dur ,alırken satıcıya sorun RNS510 lu opsiyon
    ekletebiliyorsanız kaçırmayın zira geri görüş kamerası bir tek bu modelde var.(diğer özelliklerinden
    bahsetmiyorum dvd,navigasyon v.s.)

quote:

Orijinalden alıntı: yorgundemokrt

iyi günler arkadaşlar size bi kaç sorum olacaktı

tiguan 4x4 f&f almak istiyorum. nette biraz araştırdım. aracın içindeki cd çalar kısmı bazı araçlarda dokunmatik değil. acaba bu son alan arkadaşların araçlarındakiler nasıl? o baya bi hava katıyor araca:D

diğer sorum ise araçta park asistanı, kameralı park sensoru, gene aynı şekilde bu cd çalar standart olarak gözükmesine rağmen vw nin sitesinde kendi tiguanini yarat dediğinde fiyata ekleniyor. acaba bu özellikler standardında mevcutmu? yakın zaman da FF alan olduysa fiyatı hakkında bilgi verebilirmi?

şimdiden teşekkürler

Sayın yorgundemokrt;

F&F standart donanımda RCD 510 ve beraberinde 6'lı CD değiştirici gelir.

Opsiyonel olarak siz RNS 510 tercih edebilirsiniz. Bu durumda DVD player, navigasyon özelliklerine de sahip olurken 6'lı CD değiştiriciden mahrum olursunuz. Yalnız DVD'yi sadece araç dururken, daha doğrusu hızınız 10 km/sa altında iken izleyebilirsiniz. Bu hızın üzerinde güvenlik amacıyla DVD otomatik kapatılır.

Her iki seçenekte de arka park kamerası standart değildir. Park asistansız (S&S veya park asistansız özel sipariş edilmiş F&F) RCD510 veya RNS510 takılı araçlara net 50� brüt 81�farkla fabrika çıkışlı (sonradan takılmıyor orijinal kamera) arka park kamerası taktırtabilirsiniz. Fakat sadece arkayı çıplak kamera görüntüsü olarak görürsünüz. Geri manevra asistanından mahrum olursunuz. Ama park asistanınız varsa (ki F&F de özel sipariş verip iptal ettirmezseniz standart) net 300� brüt 484�gibi bir fark ödemeniz gerekir arka park kamerasına. Bu durumda F&F'inizde kitapçıkta bahsi geçen geri manevra asistanı Mod1 ve Mod2'yi tercihinize bağlı kullanabilirsiniz.

Tüm bunlardan hariç, benim gibi müzik sisteminden extra beklenti sahibi iseniz; DYNAUDIO Sound, Volkswagen Invidual opsiyonunu da 450�net, 728�brüt fark ödeyerek ekletebilirsiniz. Bunun getirdiği artılar ise haricen takılan 8 kanal dijital amplifikatör (toplam 300W RMS gücünde) ve araçtaki tüm hoparlörlerin sıradan değil Alman Dynaudio marka olmasıdır.

net : aksesuar fiyatına ÖTV-KDV eklenmemiş fiyat.
    brüt : ÖTV-KDV dahil aksesuar fiyatı.
    özel sipariş için eklettiğiniz aksesuar sayısına bağlı olarak 3.5 ile 4.5 ay arası beklemeniz gerekir aracı.
    VW Türkiye sitesinde Kendi Tiguan'ını Yarat kısmında yazan aksesuar fiyatları hep net'tir. 1.6166 ile çarpıp ÖTV-KDV dahil fiyatları bulabilirsiniz.

• otomatik katlanan yan aynaları serviste sonradan taktırma konusunda bilgisi olan var mı aranızda? herhalde olmuyordur ama yine de sorayım dedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atanur111

Şimdi ortalamam 10-11 diyen arkadaşları duyunca şaşırdım açıkçası.Şu olabilir aracın
    4/3 sini şehiriçinde hele bir de İstanbul trafiğinde ve agresif kullanırlarsa bu değerleri belki bulabilirler ........

Sn.Atanur,
    Yakıt değerlerini zaten araç alırken kısmen araştırıp alıyoruz, ben de aracımdan ve yakışından memnunum.
    Benim Tiguan 3000 km. ye kadar 10-11 l/100 km. değerinin hep üzerinde yakmıştı. Geçen hafta 3000 km. yi aştığında, ilk defa bir uzun yol dönüşünde 9.9 l/100 km. ortalama değerine düştü ve beni sevindirdi. Bu akşam dönerken sabit ortalama değer ise bir hafta aradan sonra 10.1 l/100 km. gösteriyordu.
    Geçen haftaki sabit araç ortalama değerinin resmini aşağıda gönderiyorum.
    Aracı doğuda bir ilimizde, yoğun olmayan tamamı şehir içi sayılacak bir trafikte, sakin kullanıyorum. İkinci bir araç olduğundan yoğun kullanımı da söz konusu değil.
    İnşallah benim aracım da ilerleyen km.lerde sizlerin ifade ettiği değerlere ulaşacak.
    İyi sürüşler...

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

• fsi golf almıştım ilk çıktığı seneler. diğer golflerden daha az yakıyor ve beygir gücü fazla diye. şehir içinde hiçde az yakmıyordu. ama uzun yolda çok az yakıyordu. tsi motorların fsi motorların geliştirilmişi olduğunu düşüne biliriz. benim 6000km lik tiguan kullanımı sonunda ortalamam 12. çoğo sehir içi trafikte ve hiçde agresif kullanmıyorum.
  • merhabalar tekrar..
    tiguan XXL hakkında bilgi sahibi olan var mı..
    fiyat, büyüklük ,beygir etc...
    yardımlarınız için tşler şimdiden...........
  • 
Sayfa: önceki 309310311312313
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.