Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (313. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.775
Cevap
418
Favori
3.764.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kelmiker

merhaba tiguancılar

bulunduğum yerde benden sonra pek çok kişi tiguan ı gelip inceledi. hatta fotoğraf çektiren bile oldu :)

valla ne yalan söyleyim benim oomasına rağmen ben bile kıskanıyorum aracımı. bulunduğum yerde rakip 2 marka yı detaylı inceleme şansım oldu. bunlardan biri sportage diğeri captiva. captiva 1 ay evvel alınmış bir araç. ve inanın daha 1 ay olmasına karşın kapısını açar açmaz sanki 2-3 yaşında sanırsınız. ben tiguanın bırakın önü arka kapısını bile açarken ağırlığını hissediyorum, captiva nınkiler oyuncak gibi. kokpit ise gece çok göz yoran cinsten.. ne o öyle uçaktaki gibi kırk çeşit düğme rengarenk ışıklar. bi kere çok kalıplı ve insana kaba hissi veriyor ve inanın içine oturunca ayak bölmesinin derinliği bile çok farklı. geçenlerde bir eczacı dostumun tuscon u varmış ama benimkine binince, hah işte şimdi jeep binmişim gibi oldu dedi. bende captivaya binince aynısı oldum. diz genişliği çok kısa. sırf 7 koltuk sığsın diye o kalıp harcanmaz.

diğer husus bagaj. 7 koltuk olunca bagaj da derinlik yok tabi geniş ve uzun ancak ihtiyaç anında derinliği artıramıyorsun çünkü koltuk var. diğer husus arka koltuk raylı sistemi yok. evet kalıp küçük ama aynı diz mesafesine kaydırınca aynı genişlik bendede oluyor. 220 v priz yok ve dahada önemlisi arkada klima hava bölmesi yok. koltuk arkası tepsiler zaten bize özel. araç 2000 motor otomatik ve dizel olmasına karşın dün istanbuldan gelmiş ve otobanda 190 bastım dedi. kadran da 220 yada 10 gösteriyormuş. aldığım yerde 190 basar en çok dedi. hehe.. ben otoban olmayan kısmen bozuk dişli asfaltta 200 bastım çok rahat. 1.4 tsi ile.

bir husustan bahsetti yalnız, bu araba arazide yüksekliği artıyor dedi. bu bende yok işte. ama varya, bir kere daha aşık oldum sevgilime..

sportage yi zaten görür görmez notunu verdim. içine binince zaten belli etti kendini. golf bile ondan havalı. 180 basmış oda. daha çıkmadı dedi. bagaj hacmi berbat. standard necvox dvd player navigasyon sistemi varmış. kokpit normal. gördüğüm kadarıyla 4wd lock tuşu var.arka diz genişliği zaten hak getire. ayak koyduğumuz bölme düz. derinlik yok.. kapılar captiva ile aynı sertlikte. ancak ön kapıda bir ağırlık hissediyorsunuz.

bakın bizde birinde citroen picasso var. araba jeep değil ama konforuna hayran kalmadım desem yalan olur. arabada çok hoşuma giden özellikler panoramik cam tavan, sürgülü güneş siperi (bu çok hoş düşünülmüş ya, bayıldım) çift bölgeli klimayı arka tarafada uyarlamışlar. sağ ve sol orta direklerin iç kısımlarında birer klima kontrol bölmesi ile havalandırma kanalı koymuşlar. resmen hasta oldum buna.

kısacası dostlar, çevremde benimle ve benden sonra suv jeep alanların ortak fikri "arabanın hasını almışsın".

Bizim hastanenin otoparkında öğretim üyesi arkadaşlarımın SUV tercihleri şu şekilde:
    4 Tiguan, 3 Captiva ve 2 Sorento, 2 Subaru Outback, 1 CRV, 1 Freelander.
    Captiva 3 iken diğerleri 0 idi.
    Bu gidişle Tigu'cuların sayısı daha da artacak.
    5-6 adet de C4 Picasso var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autograph -- 8 Haziran 2010; 2:41:43 >

• @autograph sağlık çalışanı mısınız
  • Evet sağlık çalışanıyım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autograph -- 8 Haziran 2010; 11:31:45 >
  • arkadaslar merhaba ben tiguanın uzerındekı rns 310 u degısmek ıstıyorum navitech ax 3100 taktırmak ıstıyorum sızın daha ıyı bır onerınız varmı bırde aracım garantı dısı kalırmı sımdıden tesekkurler
  • 2011 makyajlı Tiguan:

Bunlar da tahmini görünüşleri denilmiş aldığım sitede. Ama yukarıdaki kamufle araca pek benzemiyorlar. Sadece ön farlarda değişiklik var gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vincentvega -- 8 Haziran 2010; 12:20:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: vincentvega

2011 makyajlı Tiguan:

Bunlar da tahmini görünüşleri denilmiş aldığım sitede. Ama yukarıdaki kamufle araca pek benzemiyorlar. Sadece ön farlarda değişiklik var gibi.

alakası yok bence...1.foto da ön panjur mevcut tigu ile aynı

• Bu forumu hazırlayan ekibe arkadaşlara teşekkür ederim.Bir ricam olacak.
    Forumda bir ''arama motoru'' olsun isterim.Çok faydalı olacak.Örneğin "klima" yazıp
    bu forumdaki tüm yazıları tarayabilmeliyiz.Klima ile ilgili bilgilere bir anda ulaşabiliriz.
    Çok hoş olur.Yüzküsür sayfayı tek tek açmak zor oluyor hak verirsiniz.ATANUR
  • Örneğin ben yan basamak taktırmayı düşünüyorum.Bu konuda yazılanlara nasıl ulaşacağım.
    Arama motoru ya da bul kelime seçeneği olsa kolayca ulaşabilirim.ATANUR
  • Bu arada çok il ilçe gezdim.Ortalık SUV ve özellikle TİGUAN kaynıyor arkadaşlar
  • Benzin mazot alırken dikkat edin uyduruk yerlerden kaçının,seçici olun derim. Yakıt sarfiyatı
    biraz da sahte solventli akaryakıta bağlı.Anormal şikayeti olan arkadaşlar istasyonunu değiştirsin.
    95 oktan dan şaşmayın.
  • Atanur111 merhaba,

Yanılmıyorsam foruma giriş yaptıktan sonra, en altta konu içi arama bölümüne aradığınız terimi yazarsanız Tiguan Kulübü'nde konuyla ilgili yazışmaları listeliyor ve siz de tek tek ilgili bölümleri inceleyebiliyorsunuz.
    Ben örneğin basamak yazdım oraya ve basamkla ilgili paylaşımların geçtiği bölümleri listeledi.
    Sizde denermisiniz?
    İyi sürüşler

quote:

Orijinalden alıntı: Atanur111

Örneğin ben yan basamak taktırmayı düşünüyorum.Bu konuda yazılanlara nasıl ulaşacağım.
    Arama motoru ya da bul kelime seçeneği olsa kolayca ulaşabilirim.ATANUR
  • arkadaşlar bugun bir sirocco gördüm ön farlara ve sislere sonradan led taktırmış ve mesela sinyal verdiğinde aynalardaki sinyal ledleriyle aynı anda değil zıt zamanlarda yanıp sönüyor, hem çok guzel hemde orjınalının ole olmadıgını bılsem orjınal oldugunu sanacak kadarda kusursuz olmuş. Şimdi varsayımlı yeni face lift li tigunun ledlerini görünce ben bu led olayına dalmak istiyorum. Konu hakkında bilgisi yada tavsiyesi olan varmı?

Bence şu anki tigunun face i çok daha güzel, yeni yüzü hiç beyenmedim. Böle face lift flan hepsi kandırmaca siz donanıma bakın...

Aklıma gelmişken buda size benden yeni farkettiğim bir tigu özelliği. Yolda giderken mesela sağa sinyal verdiğinizde aracın sağ viraj farı direk yanıyor.

Benim cliodada viraj farı var ama onun viraj farlarının yanması için illa direksyonun dönmesi lazım.
  • sevgili HeRakLeIoN

spor direksyon ve modulu bildığımız sırocconun malum direksyonumu? kaça mal oldu ve eskı dıreksyonu ne yapmayı dusunuyorsunuz...:D

servisten sipariş ettiyseniz almanyadan direk getirmeyide düşünmüşmüydünüz ?
  • e-otodergisinin bu ay yayınladığı test yıllığından alıntı. (okumayanlar için)

• evet arkadaşlar sonunda aracımın kaporasını yatırdım. inşallah haftaya teslim alacağım:D araç Tiguan F&F siyah. umarım doğru seçimi yapmışımdır. çok araştırdım bu aracı bulmak için değdi. forumdaki yardımcı olan arkadaşlarada çok teşekkürler. aklımdaki ufak sorularıda giderdiler:D haftaya inş listeye gircem:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: yorgundemokrt

evet arkadaşlar sonunda aracımın kaporasını yatırdım. inşallah haftaya teslim alacağım:D araç Tiguan F&F siyah. umarım doğru seçimi yapmışımdır. çok araştırdım bu aracı bulmak için değdi. forumdaki yardımcı olan arkadaşlarada çok teşekkürler. aklımdaki ufak sorularıda giderdiler:D haftaya inş listeye gircem:D

Hayırlı olsun sn yorgundemokrt.Aramıza hoşgeldiniz şimdiden
  • Arkadaşlar aracım 2750 km ye geldi benimde kuşum ötmeye başladı. Bu km ye kadar yoktu. Su pompasından mı kaynaklanıyor acaba. Forumda bahsedilmiş. Sorun serviste hemen halledilebiliyor mu? Almanya dan parça filan siparişi mi oluyor yoksa. Bir sakıncası oluyor mu?

Ayrıca bir de araç çukurda falan sallandığında arka bagaj tarafından tak tak şeklinde ses geliyor sizlerde de oluyor mu çözüm buldunuz mu?

Bana yedek lastik üzerindeki tahtadan geliyormuş gibi geldi

Yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı acaba?
  • sayın CELIK1,sizinde belirttiğiniz gibi forumda onlarca sayfada bahsedilmiş bir konu fakat servislerin
    bir çoğu bu sesi normal karşılarken bir çoğunun önerisi ile de bahsettiğiniz su pompasını değiştiren
    arkadaşlar var aramızda,fakat bu parça değiştikten sonra da tekrar sesi duyanlar oldu,dolayısı ile
    net bir çözüm bulunmuş sayılmaz,zaten doğuş tarafı sesi normal kabul ediyor.

Şahsım adına ,bende de aynı ses var fakat su pompasını değiştirtmeyi düşünmüyorum,Tigumu işinde ne
    kadar ehil olduğunu bilmediğim usta/çırakların eline bırakmak istemiyorum,çünkü pompa kolay bir yerde
    değil bir sürü sök/tak olacak.Bu nedenle kuş sesisyle mutlu mesut yaşıyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: CELIK1

Arkadaşlar aracım 2750 km ye geldi benimde kuşum ötmeye başladı. Bu km ye kadar yoktu. Su pompasından mı kaynaklanıyor acaba. Forumda bahsedilmiş. Sorun serviste hemen halledilebiliyor mu? Almanya dan parça filan siparişi mi oluyor yoksa. Bir sakıncası oluyor mu?

Yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı acaba?

• Teşekkürler Sayın astramastra

Bir de belirttiğim gibi araç çukurda falan sallandığında arka bagaj tarafından tak tak şeklinde ses geliyor sizlerde de oluyor mu çözüm buldunuz mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: CELIK1

Teşekkürler Sayın astramastra

Bir de belirttiğim gibi araç çukurda falan sallandığında arka bagaj tarafından tak tak şeklinde ses geliyor sizlerde de oluyor mu çözüm buldunuz mu?

Bende'de bu sese var.Servise 3 defa gitim.Seslerin normal olduğunu söyledi.İlk fırsatta yedek lastik kısmındaki plastik ve tahta altlarına destek koyup ses gidiyormu kontrol edeceğim.

Saygılar
  • 
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.