Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (312. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.776
Cevap
419
Favori
3.763.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 310311312313314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: freshizmir

merhabalar tekrar..
    tiguan XXL hakkında bilgi sahibi olan var mı..
    fiyat, büyüklük ,beygir etc...
    yardımlarınız için tşler şimdiden...........

Tiguan XXL. Based on the small and efficient Tiguan, the XXL will essentially be a stretched version of the crossover with a seven-seat capacity.

The XXL is expected to arrive in two or three years, making it a 2011 or 2012 model. Designed specifically for the U.S. market it will, not surprisingly, be priced between the Tiguan and the Touareg.
  • sizde de bağlantı problemi oluyor mu?
    benim parolamı sıfırlamam gerekti...
  • BAĞLANTIDA BİR PROBLEM YOK ŞİMDİLİK
  • quote:

Orijinalden alıntı: sncbc

quote:

Orijinalden alıntı: drselcuk

quote:

Orijinalden alıntı: maminci

Tüm arkadaşlara merhaba, bir kaç aydır forumu takip edip tiguanın olumlu ve olumsuz yönlerini öğrenmeye çalışıyorum, anladığım kadarıyla herkes bu araçla 'aşk evliliği' yapmış, aşık olunmayacak gibi de değil zaten, ben de almayı düşünüyorum ama birşey kafamı çok kurcalıyo. Bu kadar severek alınan bir aracın, her anlamda kalitesi de ortada, neden 2. el satılık listelerinde çok düşük km ile satılığa çıkarıldığı? Eğer insan aracını çok seviyorsa en azından 50- 60 bin km ya da 3-5 yıl kullanır, ben 4 yıldır 2001 golf4 kullanıyorum, elimden gelse 10 yıl daha kullanırım, ne oluyo da böyle beğenilerek alınan tiguan gibi bir araç hemen satılığa çıkarılıyo? Tiguan 2.elde en düşük km ile satılan araçlardan birisi, siz kullanıcılar olarak bunu neye yoruyosunuz? Yakıt tüketimi? Yol tutuş? Servis sorunları? Yardımcı olacak tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

HİSLERİM TERCÜMAN OLMUŞUN..AYNEN KATILIYORUM SANA..2.. EL SATILIK ARACLAR 1000-10000 KM ARASI KIMSE BINMIYOR YAKITINDAN DIYE DUSUNUYORUM..

Bende tiguan almayı düşünmüştüm, ancak kullanıcı birkaç arkadaş yakıtından şikayet ediyor ve aracı bu yüzden değiştirmeyi düşünüyorlardı.Ben de kendime Tiguan alacaktım birazda bu sebepten dolayı 2010 model makyajlı Qashqai aldım yakıt değerleri çok daha uygun.

Ne kadar yakıyo? Sürüş özellikleri, donanım, kalite olarak tiguana göre artı ve eksileri sizce neler?

• quote:

Orijinalden alıntı: autograph

sizde de bağlantı problemi oluyor mu?
    benim parolamı sıfırlamam gerekti...

bende de sıkıntı yok....ama youtube a giremiyorum haziran ayı itibarı ile...
  • Consuption 1 e bakıp durmayacaksın.Kısa mesafede 15.0 da gösterir.Şimdi depon bitimine yakın
    (kırmızı üstüne gelmeden olsa iyi olur) fulleyeceksin.Sonra yine ikinci fullemede kaç km yapmışın
    kaç litre depoya koymuşun hesaplayacaksın.Ortalamayı tutturursun.Şimdi Tiguan sıklıkla kısa
    mesafe(1,2 km ) yi sevmiyor .Kısa mesafe sık sık kullanırsan 10.-11 ortalamayı görürsün .
    Evin işin 1 km .Günde 5 kez gel git olmaz .

Benim aracım 1.4 110 KW (150 beygir) S&S 4x4 Şeker Beyaz .9000 km ye yaklaştım.
    Ortalama yakıt tüketimim 100 km de 8.3 yakıyor.Kullanımımın 3/2 si şehirlerarası,3/1 şehiriçi. yani
    toplamda 750 km ise bunun 500 km sini şehirlerarası ,250 km sini şehiriçinde kullanıyorum
    gibi.Bu değerler gayet normal hatta iyi düzeyde benim için.Şimdi bu verilerden hareketle
    araçın şehiriçinde ve şehirdışında km de kaç litre yaktığını da bir arkadaş hesaplayıversin.

Şimdi ortalamam 10-11 diyen arkadaşları duyunca şaşırdım açıkçası.Şu olabilir aracın
    4/3 sini şehiriçinde hele bir de İstanbul trafiğinde ve agresif kullanırlarsa bu değerleri belki bulabilirler.Kimseyi yalanlamak istemem arkadaşlar.Ha bir de şunu söyleyem aracım ilk
    4000-5000 e kadar yaklaşık 1 litre fazla yakıyordui sonra tüketim düştü.Ben her depoda
    tüketimimi kaydettim.Hala da kaydederim.ATANUR

Yakıt dersen alacan Astra 1,6 100 km de 7,5 yakacan klimada yok.
    daha dersen LPG takacan Corsa ya..
    Nerden bildim kullandım 10 yıl.ATANUR

• Dediğim gibi TİGUAN sahibine göre kişneyen süper bir araç.
  • Bir arkadaş şehirlerarası 9,9 lt diyo, şehirler arası için çok yüksek değil mi? Tüm kullanıcılar mı uzun yolda böyle yüksek harcıyo? Sonuçta genel olarak bu ayarda bir aracın şehirler arasında 7-8 lt /100 km yakması gerekmez mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atanur111

Consuption 1 e bakıp durmayacaksın.Kısa mesafede 15.0 da gösterir. .....Evin işin 1 km .Günde 5 kez gel git olmaz.....

Sn.Atanur, ifadenizi benim açıklamam karşılığında yazmışsanız; aracımın yol bilgisayarında, anlık kullanımlarda değişkenlik arz eden Consumption 1 (Tüketim 1) verilerine değil, sizin hiç değiştiremeyeceğiniz, kullanıma başlandığı günden itibaren sabit otalama alan Consumption 2 (resimde de görülür) değerlerini esas alarak yazmıştım. Bu arada 1 km gibi kısa mesafeleri yürüyerek gidiyorum.
    Mesajınız bana cevap değil ise sizden özür dilerim.

Sn.maminci, şehirlerarası ortalamayı benim mesajımı esas alarak yazmışsanız ifade doğru anlaşılmamış. Benim kullanım tarzıma göre, çoğunluğu şehir içi 3000 km ortalaması araç Consumption 2 verilerin göre şimdilik 9.9 l/100 km.dir.
    Saygılar.

• bu video da beni biraz şaşırttı. raw 4 daha başarılı gibi

http://www.vidoemo.com/yvideo.php?i=b1owNk9GcWuRpX2Jva28&tiguan-vs-kuga-vs-rav4
  • Bu görüntülerde bir hile yoksa eğer, rav4 mükemmel, spor otomobil gibi yol tutuyo. Halbuki 2007 yılında yapılan bir 4x4 karşılaştırmasında 10-11 aracın içinde tüm disiplinlerde en sondaydı, iyi geliştirmişler doğrusu.
  • bu video onlarca defa yazıldı. tamamen bullshit...
    youtubedeki yorumları okusaydınız ne demek ,stediğimi daha kolay anlardınız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: turati

bu video da beni biraz şaşırttı. raw 4 daha başarılı gibi

http://www.vidoemo.com/yvideo.php?i=b1owNk9GcWuRpX2Jva28&tiguan-vs-kuga-vs-rav4

Bu videoyu sanki daha önce izlemiştim.Burada bariz bir abartı var.Sanırım iki araçtan toyota olanında çok ehil bir sürücü var...
  • bence kuga ve tigudaki şöförler resmen arabaları savurmuşlar.
  • Kullananlar dahi iyi bilir tabi ama zaten testte diğer iki araç özellikle zorlanıyo gibi duruyo. Yoksa ford konfor olarak değil belki ama yol tutuş olarak her modelinde örnek gösterilen bir marka.
  • bir de kuga ve Tigu yani sınıfının en iyi yol tutan araçları olması çok komik.
    biraz dikkatli bir göz, bir debilin bile o araçların öyle kullanılmayacağını görür.
  • Arkadaşlar birkaç sorum var, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler:
    1-s@s kullanıcıları, herhangi bir özelliğin eksikliğini hissedip keşke f@f alsaydım diyen var mı? Varsa hangi özellik? Tabi aynı soru tersi içinde geçerli, f@f için bu kadar fark vermeye değiyo mu?
    2-4x4 kullananlar, verdiğiniz farka değiyo mu yoksa 4x2 de alsak olurmuş diyo musunuz?
    3-Her türlü özelliği için soruyorum -donanımdan servise- katalogta belirlilen ya da vaadedilenden çok farklı bir yönü ortaya çıktı mı aracın?
    4-Gördüğüm kadarıyla çoğu insan otomobilden inip bu araca binmiş, bir otomobile göre sizce artı ve eksileri neler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maminci

Arkadaşlar birkaç sorum var, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler:
    1-s@s kullanıcıları, herhangi bir özelliğin eksikliğini hissedip keşke f@f alsaydım diyen var mı? Varsa hangi özellik? Tabi aynı soru tersi içinde geçerli, f@f için bu kadar fark vermeye değiyo mu?
    2-4x4 kullananlar, verdiğiniz farka değiyo mu yoksa 4x2 de alsak olurmuş diyo musunuz?
    3-Her türlü özelliği için soruyorum -donanımdan servise- katalogta belirlilen ya da vaadedilenden çok farklı bir yönü ortaya çıktı mı aracın?
    4-Gördüğüm kadarıyla çoğu insan otomobilden inip bu araca binmiş, bir otomobile göre sizce artı ve eksileri neler?

benim için keşke olsa dediğim sadece sunroof.f&f olsaydı dediğim olmadı hiç

keyifli sürüşler....

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

bu da genel ortalamam

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drkaramurat -- 7 Haziran 2010; 23:19:09 >

• merhaba tiguancılar

bulunduğum yerde benden sonra pek çok kişi tiguan ı gelip inceledi. hatta fotoğraf çektiren bile oldu :)

valla ne yalan söyleyim benim oomasına rağmen ben bile kıskanıyorum aracımı. bulunduğum yerde rakip 2 marka yı detaylı inceleme şansım oldu. bunlardan biri sportage diğeri captiva. captiva 1 ay evvel alınmış bir araç. ve inanın daha 1 ay olmasına karşın kapısını açar açmaz sanki 2-3 yaşında sanırsınız. ben tiguanın bırakın önü arka kapısını bile açarken ağırlığını hissediyorum, captiva nınkiler oyuncak gibi. kokpit ise gece çok göz yoran cinsten.. ne o öyle uçaktaki gibi kırk çeşit düğme rengarenk ışıklar. bi kere çok kalıplı ve insana kaba hissi veriyor ve inanın içine oturunca ayak bölmesinin derinliği bile çok farklı. geçenlerde bir eczacı dostumun tuscon u varmış ama benimkine binince, hah işte şimdi jeep binmişim gibi oldu dedi. bende captivaya binince aynısı oldum. diz genişliği çok kısa. sırf 7 koltuk sığsın diye o kalıp harcanmaz.

diğer husus bagaj. 7 koltuk olunca bagaj da derinlik yok tabi geniş ve uzun ancak ihtiyaç anında derinliği artıramıyorsun çünkü koltuk var. diğer husus arka koltuk raylı sistemi yok. evet kalıp küçük ama aynı diz mesafesine kaydırınca aynı genişlik bendede oluyor. 220 v priz yok ve dahada önemlisi arkada klima hava bölmesi yok. koltuk arkası tepsiler zaten bize özel. araç 2000 motor otomatik ve dizel olmasına karşın dün istanbuldan gelmiş ve otobanda 190 bastım dedi. kadran da 220 yada 10 gösteriyormuş. aldığım yerde 190 basar en çok dedi. hehe.. ben otoban olmayan kısmen bozuk dişli asfaltta 200 bastım çok rahat. 1.4 tsi ile.

bir husustan bahsetti yalnız, bu araba arazide yüksekliği artıyor dedi. bu bende yok işte. ama varya, bir kere daha aşık oldum sevgilime..

sportage yi zaten görür görmez notunu verdim. içine binince zaten belli etti kendini. golf bile ondan havalı. 180 basmış oda. daha çıkmadı dedi. bagaj hacmi berbat. standard necvox dvd player navigasyon sistemi varmış. kokpit normal. gördüğüm kadarıyla 4wd lock tuşu var.arka diz genişliği zaten hak getire. ayak koyduğumuz bölme düz. derinlik yok.. kapılar captiva ile aynı sertlikte. ancak ön kapıda bir ağırlık hissediyorsunuz.

bakın bizde birinde citroen picasso var. araba jeep değil ama konforuna hayran kalmadım desem yalan olur. arabada çok hoşuma giden özellikler panoramik cam tavan, sürgülü güneş siperi (bu çok hoş düşünülmüş ya, bayıldım) çift bölgeli klimayı arka tarafada uyarlamışlar. sağ ve sol orta direklerin iç kısımlarında birer klima kontrol bölmesi ile havalandırma kanalı koymuşlar. resmen hasta oldum buna.

kısacası dostlar, çevremde benimle ve benden sonra suv jeep alanların ortak fikri "arabanın hasını almışsın".

• 
Sayfa: önceki 310311312313314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.