Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (309. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.775
Cevap
419
Favori
3.764.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 307308309310311
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mmuratfb

merhaba ben murat gectıgımız hafta gümüş s&s aldım bende aranıza katılmak ısterım

Hoşgeldiniz. Ancak Karaambar Kamyoncular Derneğine üyelik için bazı koşullarımız var
  • quote:

Orijinalden alıntı: autograph

quote:

merhaba ben murat gectıgımız hafta gümüş s&s aldım bende aranıza katılmak ısterım

Hoşgeldiniz. Ancak Karaambar Kamyoncular Derneğine üyelik için bazı koşullarımız var

KURUFASULYE Mİ YİYECEĞİZ
  • quote:

HAYIRLI OLSUN ARACINIZ...

KEYİFLİ SÜRÜŞLER...
  • quote:

Orijinalden alıntı: EximeR

Merhaba Arkadaşlar ,
    İnşallah bir aksilik çımazsa Ağustos ayında 2011 model bir Tiguan almayı düşünüyorum.
    Aslında QQ 1.5 Dci düşünüyordum ama geçen hafta sonu eşimle bakmaya gittiğimizde valla açıksa beğenmemiş.
    Ben bir ara " yav aslında QQ dan vazmıgeçsek acaba deyince " heman atladı " bende vazgeç diye içimden dua ediyordum " dedi.
    Şimdi çok basit bir kaç soruma sizden cevap rica edeceğim.
    Ağırlıklı olarak şehir içi kullanacağım.
    1 / Ortalama yakıt tüketim 4x2 ve 4x4 te nedir acaba ?
    2 / 2011 modellerde ne gibi değişiklikler olma ihtimali var ?
    3 / 1.6 Tdi motor ihtimali var mı ?
    4 / 4x4 ile 4x2 arasındaki fiya farkına değer mi ? ( Gücüm yetiyor ).
    Şimdiden çok teşekkürler.
    Düşündüğüm renk beyaz + Cam tavan.

Beyaz ve cam tavan seçimi çok güzel.İnşallah uygularsınız.Sorularınıza kısaca cevap vereyim:

1- Yaklaşık 100 km de 0,5-1lt ye yakın fark olur.
    2- bluemotıon teknolojisi gelebilir.Biraz daha yakıt tasarrufu hedefleniyor.Ancak öncelikle (4x2) de ve tsı motorlarda.Görsel olarak fazlaca bir değişiklik beklenmiyor.
    3- 1.6 tdi ihtimali şimdilik görünmüyor
    4- paranız varsa 4x4 her zaman değer derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FORCEONE -- 2 Haziran 2010; 17:02:19 >

• quote:

Orijinalden al�nt�: drkaramurat

quote:

Orijinalden al�nt�: autograph

quote:

Orijinalden al�nt�: mmuratfb

merhaba ben murat gect�g�m�z hafta g�m�� s&s ald�m bende aran�za kat�lmak �ster�m

Ho�geldiniz. Ancak Karaambar Kamyoncular Derne�ine �yelik i�in baz� ko�ullar�m�z var

KURUFASULYE M� Y�YECE��Z

sadece yemek yetmez, ürününü de salmak lazım

• Yeni arkadaşlara hayırlı olsun...Eeee yaz geldi artık...araçlarda tiguan olduğuna göre...tatil planlarınıza karadeniz yaylalarını eklemenizi tavsiye ederim...tigu ile bi başka güzel olur...bugün...vw yolum düştü...aksesur bölümünde çok şık spor pedal seti vardı...ama golf ve passat içinmiş bizim pedallara denedik küçük kaldı...farlara xenon sordum onlarda far motorunu bi süre sonra yakıyormuş...paramız cebimizde kaldı...
  • aydinlatmayla ilgili bi sorunumuz var sanirim bizim aracta

aractaki okuma lambalari, araci kitlemedikce sonmuyor
    ilk basta dedim acaba icerde sensor var da, aynaya asili dua sallaniyo diye mi yaniyolar, ama araci kitlemedikce sonmuyor isiklar
    tum kapilar camlar kapali, bagaj kapali, yani yanmasini gerektiren bi durum yok
    aracin bilgi ekranini da karistirdim ama birsey bulamadim

sizde durum ne?
  • arkadaşlar heryerde tiguan siyah F&F panoramik cam olmayan modelini arıyorum bulamıyorum:D çıldırmak üzereyim. bir bilen gören duyan varsa sölesin gidip alayım sabahtan beri sormadığım vw bayisi kalmadı marmara bölgesinde:D alıp aranıza katılmak istiyorum:(
  • Merhaba, hoşgeldiniz. İsminizi ve aracınızı üye listesine ekledim.
    Paylaşımlarınızı bekliyoruz, iyi sürüşler ve güle güle kullanın aracınızı.

quote:

• Siyah F&F ve panaromik cam tavan düşünseniz daha güzel olur bence. Sorunuza gelince ben bilmiyorum.
    İstanbul'da bir bayiden istediğiniz aracın hangi bayilerde olduğunu sorsanız sanırım ismiyle ve şehir bilgisiyle verecektir. Vermiyorlarsa dilerseniz forumda ki arkadaşlar aldıkları bayilerden sorabilir. Örneğin ben Kayseri'den sorabilirim. Ancak bence İstanbul'da ki bayi bu bilgiyi size vermelidir.
    Umarım dilediğiniz aracı çabucak bulursunuz.

quote:

Orijinalden alıntı: yorgundemokrt

arkadaşlar heryerde tiguan siyah F&F panoramik cam olmayan modelini arıyorum bulamıyorum:D çıldırmak üzereyim. bir bilen gören duyan varsa sölesin gidip alayım sabahtan beri sormadığım vw bayisi kalmadı marmara bölgesinde:D alıp aranıza katılmak istiyorum:(
  • Dikmenibo, yani okuma lambası düğmesi aktifken yani basılı iken sönmesini mi bekliyorsunuz? Ben tam anlayamadım soruyu.
    Öndekiler için konuşuyorum, düğmeye basılı iken sönmez zaten, düğmeden kapatmanız gerekir.
    Tavandakiler de de zaten değişik konumları var biliyorsunuz. Belki de ben yanlış anladım sizin sorununuzu.

quote:

Orijinalden alıntı: dikmenibo

aydinlatmayla ilgili bi sorunumuz var sanirim bizim aracta

aractaki okuma lambalari, araci kitlemedikce sonmuyor
    ilk basta dedim acaba icerde sensor var da, aynaya asili dua sallaniyo diye mi yaniyolar, ama araci kitlemedikce sonmuyor isiklar
    tum kapilar camlar kapali, bagaj kapali, yani yanmasini gerektiren bi durum yok
    aracin bilgi ekranini da karistirdim ama birsey bulamadim

sizde durum ne?

• arkadaslar ziebarttan ses yalıtımı yapmayı dusunuyorum aranızda yaptıran varmı tavsiye edermısınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: FORCEONE

quote:

Merhaba Arkadaşlar ,
    İnşallah bir aksilik çımazsa Ağustos ayında 2011 model bir Tiguan almayı düşünüyorum.
    Aslında QQ 1.5 Dci düşünüyordum ama geçen hafta sonu eşimle bakmaya gittiğimizde valla açıksa beğenmemiş.
    Ben bir ara " yav aslında QQ dan vazmıgeçsek acaba deyince " heman atladı " bende vazgeç diye içimden dua ediyordum " dedi.

Beyaz ve cam tavan seçimi çok güzel.İnşallah uygularsınız.Sorularınıza kısaca cevap vereyim:

2- bluemotıon teknolojisi gelebilir.Biraz daha yakıt tasarrufu hedefleniyor.Ancak öncelikle (4x2) de ve tsı motorlarda.Görsel olarak fazlaca bir değişiklik beklenmiyor.

Teşekkür ederim dostum .
    Peki tüketim değerleri nedir ? Yani gerçek kullanıcı değerleri , fabrika verileri değil.

• ziebarttan tigu için ses yalıtımı gereksiz zaten motor sesi duymuyorsunuz, ziebarttan sadece boya koruma yaptırılabilir. Boya koruma inanılmaz bir görüntü sağlıyor tavsiye ederim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FORCEONE

quote:

Merhaba Arkadaşlar ,

Teşekkür ederim dostum .
    Peki tüketim değerleri nedir ? Yani gerçek kullanıcı değerleri , fabrika verileri değil.

4x4 derim ben de...

yakıt konusuna gelince,8.5 ile 12.5 arasında değişiyor ortalama tüketim.bu kullanıma göre değişiyor...35.000km de benim araç 8.5 civarı genelde.

ama forumda bazı arkadaşlar 10,11 hatta 12 yi bile geçtiğini paylaşıyorlar.sanırım en fazla da dur kalk yapanların yakıt değerleri fazla çıkıyor

keyifli şürüşler....

• quote:

Orijinalden alıntı: tino67

ziebarttan tigu için ses yalıtımı gereksiz zaten motor sesi duymuyorsunuz, ziebarttan sadece boya koruma yaptırılabilir. Boya koruma inanılmaz bir görüntü sağlıyor tavsiye ederim.

haklısın motor sesini pek duyamıyorsun ama lastik sesi geliyor.motor sesi ne kadar keyif veriyorsa lastik sesi de bir o kadar sıkıyor...
  • ExımeR !

drkaramurat'ın söylediği üzere yakıt tüketimi öncelikle kullanıma göre farklılık gösteriyor.Tıguanın torg değerleri çok iyi olduğundan ani hızlanmalar ile dur-kalk mutlaka yakıtı olumsuz etkiliyor.Şehir dışı sakin kullanımda 100 km de 7 li değerleri görebilirken çok yüksek hızlarda 10 lt bile rahatlıkla geçebiliyorsunuz.Şehir içi dur-kalk çok ise 10,5 lt-11lt çok rahat çıkıyor.Ancak kısmen dur kalk kısmen açık yol ve sakin kullanımda 9 lu hatta 8 li değerleri bile rahatlıkla yakalabilirsin.
  • ilginize çok teşekkür ederim:) umarım camsız bulurum. olmadı camsıza yönelcem butceyi bu kadar zorladık biraz daha zorlarız tiguane can feda:D
  • 12500 de T&F 'im var istanbul içi 9-9.5 şehirdışı 120 sabit hızla 8 'in altını göremedim henüz.:)

quote:

Teşekkür ederim dostum .
  • geçen yıl boya koruma yaptırmıştım bu yıl yenilemesi geldi..memnun kaldığım için yenilemeyi de yaptırdım...

quote:

Orijinalden alıntı: tino67

ziebarttan tigu için ses yalıtımı gereksiz zaten motor sesi duymuyorsunuz, ziebarttan sadece boya koruma yaptırılabilir. Boya koruma inanılmaz bir görüntü sağlıyor tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 307308309310311
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.