DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
37.840
Cevap
338
Favori
3.160.469
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Vw >> ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      5144 Mesaj
      04 Haziran 2010 14:28:11
      Dokunmatik Cd çalardan kastınız RCD510 sanırım,evet bazı arkadaşlarda geniş ekran olmayan
      RNS/RCD310'lu modeller geldi ama (birde hırsızlık olaylarından çekinip bu modelleri özellikle tercih
      edenlerin dışında )genelde standart sunulan RCD510 dur ,alırken satıcıya sorun RNS510 lu opsiyon
      ekletebiliyorsanız kaçırmayın zira geri görüş kamerası bir tek bu modelde var.(diğer özelliklerinden
      bahsetmiyorum dvd,navigasyon v.s.)

quote:

Orijinalden alıntı: yorgundemokrt

iyi günler arkadaşlar size bi kaç sorum olacaktı

tiguan 4x4 f&f almak istiyorum. nette biraz araştırdım. aracın içindeki cd çalar kısmı bazı araçlarda dokunmatik değil. acaba bu son alan arkadaşların araçlarındakiler nasıl? o baya bi hava katıyor araca:D

diğer sorum ise araçta park asistanı, kameralı park sensoru, gene aynı şekilde bu cd çalar standart olarak gözükmesine rağmen vw nin sitesinde kendi tiguanini yarat dediğinde fiyata ekleniyor. acaba bu özellikler standardında mevcutmu? yakın zaman da FF alan olduysa fiyatı hakkında bilgi verebilirmi?

şimdiden teşekkürler
      |
      |

• Yüzbaşı
      273 Mesaj
      04 Haziran 2010 15:47:46
      Makyajlı Tiguan broşüründen bir bölüm..

Ön taraf vw'nin yeni tasarım şekline dönüştürülmüş fakat mevcut tasarım daha güzel duruyor bence. Ayrıca Audi'deki gibi LED farlar geliyor

Ufaltılmış önizleme resmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tspeedy -- 4 Haziran 2010; 15:50:12 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      279 Mesaj
      04 Haziran 2010 18:24:16
      Çok önce sitede bende siyah-beyaz bir fotoğrafını koymuştum.Dış görünüşte pek fark yok.Evet gündüz farı konmuş sanırım.
      |
      |

• Onbaşı
      20 Mesaj
      04 Haziran 2010 18:30:28
      Bu broşür çıktımı türkiyede yoksa yurtdışı mı ? Pek yazıları seçemedim de...
      |
      |

• Yarbay
      3069 Mesaj
      04 Haziran 2010 18:32:08
      @tspeedy

bir süre önce ekledeğim resimlerdekinden çok daha güzel görünüyor resimleri bilgisayardan çektiniz galiba broşür'ün geri kalanıda mevcut yada nerden indirdiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s1Lv3r -- 4 Haziran 2010; 19:11:13 >
      |
      |

MSI X370 Gaming Pro Carbon // AMD Ryzen 7 1700 // 2x8Gb Gskill Trident Z RGB 3200mhz // EVGA GTX 1080 Ti FTW3 // Samsung 960 Evo 250Gb NVMe // Samsung 850 Evo 500Gb M.2 // Corsair H115i // Corsair RM750i // Corsair Commander Pro // Corsair 3x HD120 RGB + 2x HD140 RGB // Corsair Premium Sleeve Kit // Corsair RGB Led Pro Extension Kit // Corsair Crystal 460x // Sennheiser GAME ZERO Special Edition // Steelseries Rival 700 // Steelseries QCK Prism // Corsair K70 LUX RGB Cherry MX Red // Viewsonic XG2703-GS 2k 165hz iPS Gsync -- Pişmanlıktır Uzak Durun // Logitech Z623 // DXRacer King Series

VCDS Hex-Net Pro Unlimited
    • Teğmen
      187 Mesaj
      04 Haziran 2010 19:03:00
      Arkadaşlar merhaba;

İşlerimin yoğunluğu nedeniyle epeydir giremedim foruma. Bu yoğunlukta Nisan ayı içinde özel sipariş etmeyi düşündüğüm Tiguyu da biraz askıya aldım ve bu günü buldu sipariş tarihi. Ama bu süreçte ekletmeyi düşündüğüm tüm donanımın fiyatlarını edindim ve bugün özel sipariş için gerekli kaporayı yatırıp aracı sipariş verdim. Araç 1.4 TSI F&F şeker beyazı. Eklettiğim donanım şu şekilde:

1- Hırsızlık uyarı sistemi, yani bildiğiniz alarm. 307€ maliyeti. Ama iç denetimli değil... Onun için bir 307€ daha ödemek gerekiyordu. Gerek duymadım
      2- Otomatik katlanan yan dikiz aynaları. 291€ maliyeti.
      3- Kış paketi. Kumaş döşemeye koltuk ısıtması ve cam-far yıkama başlıklarını ısıtma gibi özellikler içeriyor. Maliyeti 355€
      4- DCC Adaptif şasi (yürüyen aksam) ayarı. Ayarlı süspansiyon özelliği... Maliyeti 1244€
      5- RCD 510 DYNAUDIO Sound, Volkswagen Invidual. 8 Kanal dijital amp + Dynaudio hoparlörler. Maliyeti 727€
      6- Panoramik cam tavan. Maliyeti 1550€
      7- Premium mobil telefon hazırlık kiti. Bluetooth telefon bağlantısı. Hem MFD ekranda hem RCD510 ekranında tüm tel rehberini gösterme vb. Maliyeti 307€
      8- Park asistanlı arka park kamerası. 484€

Tüm maliyetler liste fiyatı üzerinden brüttür. Yani ÖTV-KDV dahil fiyatlardır.

Doğuş normalde özel siparişlerde araç bedelinin %25'ini kaparo alıyor. Ben buna itiraz ettim. Onca ay paramı işleteceksiniz ne alaka dedim. Sonra sadece eklettiğim donanımın ücretini kaparo olarak ödemeye ikna ettim ve orta yolu bulduk. Zaten riskleri de eklettiğim donanım kadar. Araç 4-4.5 ay sonra ancak gelecek. Kısmetse önümüzdeki kışa Tigu ile gireceğim bende...
      |
      |

Hayatta en büyük eğlence; başkasının başaramazsın dediği şeyi başarmaktır.
      Walter BAGEHOLT
    • Onbaşı
      20 Mesaj
      04 Haziran 2010 19:08:19
      quote:

Orijinalden alıntı: s1Lv3r

@tspeedy

çok güzel görünüyor resimleri bilgisayardan çektiniz galiba broşür'ün geri kalanıda mevcut yada nerden indirdiniz

Biraz araştırdım da bu resim yeni Tiguan broşüründen çekilmiş korsan bir foto sanırım. Wv makyajlı Tiguanı Eylülde Paris araba fuarında görücüye çıkarıcak gibi genel bi kanı var bu resmi veren sitelerde...
      |
      |

• Yarbay
      3069 Mesaj
      04 Haziran 2010 19:13:41

@ Orion_ok

üstte sonradan düzelttim zate çindeki tigu'nun resmini eklemiştim bir süre önce resimdeki gibiydi fakat bu broşürde ki daha şık görünüyor bir an önce daha detaylı fotolar çıkar inş.
      |
      |

MSI X370 Gaming Pro Carbon // AMD Ryzen 7 1700 // 2x8Gb Gskill Trident Z RGB 3200mhz // EVGA GTX 1080 Ti FTW3 // Samsung 960 Evo 250Gb NVMe // Samsung 850 Evo 500Gb M.2 // Corsair H115i // Corsair RM750i // Corsair Commander Pro // Corsair 3x HD120 RGB + 2x HD140 RGB // Corsair Premium Sleeve Kit // Corsair RGB Led Pro Extension Kit // Corsair Crystal 460x // Sennheiser GAME ZERO Special Edition // Steelseries Rival 700 // Steelseries QCK Prism // Corsair K70 LUX RGB Cherry MX Red // Viewsonic XG2703-GS 2k 165hz iPS Gsync -- Pişmanlıktır Uzak Durun // Logitech Z623 // DXRacer King Series

VCDS Hex-Net Pro Unlimited
    • Yarbay
      5144 Mesaj
      04 Haziran 2010 19:21:12
      quote:

Orijinalden alıntı: alayli
      Arkadaşlar merhaba;

İşlerimin yoğunluğu nedeniyle epeydir giremedim foruma. Bu yoğunlukta Nisan ayı içinde özel sipariş etmeyi düşündüğüm Tiguyu da biraz askıya aldım ve bu günü buldu sipariş tarihi. Ama bu süreçte ekletmeyi düşündüğüm tüm donanımın fiyatlarını edindim ve bugün özel sipariş için gerekli kaporayı yatırıp aracı sipariş verdim. Araç 1.4 TSI F&F şeker beyazı. Eklettiğim donanım şu şekilde:

1- Hırsızlık uyarı sistemi, yani bildiğiniz alarm. 307€ maliyeti. Ama iç denetimli değil... Onun için bir 307€ daha ödemek gerekiyordu. Gerek duymadım
      2- Otomatik katlanan yan dikiz aynaları. 291€ maliyeti.
      3- Kış paketi. Kumaş döşemeye koltuk ısıtması ve cam-far yıkama başlıklarını ısıtma gibi özellikler içeriyor. Maliyeti 355€
      4- DCC Adaptif şasi (yürüyen aksam) ayarı. Ayarlı süspansiyon özelliği... Maliyeti 1244€
      5- RCD 510 DYNAUDIO Sound, Volkswagen Invidual. 8 Kanal dijital amp + Dynaudio hoparlörler. Maliyeti 727€
      6- Panoramik cam tavan. Maliyeti 1550€
      7- Premium mobil telefon hazırlık kiti. Bluetooth telefon bağlantısı. Hem MFD ekranda hem RCD510 ekranında tüm tel rehberini gösterme vb. Maliyeti 307€
      8- Park asistanlı arka park kamerası. 484€

Tüm maliyetler liste fiyatı üzerinden brüttür. Yani ÖTV-KDV dahil fiyatlardır.

Doğuş normalde özel siparişlerde araç bedelinin %25'ini kaparo alıyor. Ben buna itiraz ettim. Onca ay paramı işleteceksiniz ne alaka dedim. Sonra sadece eklettiğim donanımın ücretini kaparo olarak ödemeye ikna ettim ve orta yolu bulduk. Zaten riskleri de eklettiğim donanım kadar. Araç 4-4.5 ay sonra ancak gelecek. Kısmetse önümüzdeki kışa Tigu ile gireceğim bende...

Sayin alayli,
      araciniz simdiden hayirli olsun.
      Secimleriniz cok yerinde olmus.
      Tigunuza bir an once kavusmaniz dilegiyle...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
    • Yüzbaşı
      269 Mesaj
      04 Haziran 2010 20:37:22
      yani FF tiguan standardında navigasyon ekranda arka kamerası dvd özellikleri yok diyosunuz.. ekranda arka park kamerası standart donanm olarak yazmışlar diğer özellikleri belirtmemişler zaten. rns 510 opsiyonlu gözükmüyo opsiyon olan ses sistemi sanırım. teşekkür ederim

quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

Dokunmatik Cd çalardan kastınız RCD510 sanırım,evet bazı arkadaşlarda geniş ekran olmayan
      RNS/RCD310'lu modeller geldi ama (birde hırsızlık olaylarından çekinip bu modelleri özellikle tercih
      edenlerin dışında )genelde standart sunulan RCD510 dur ,alırken satıcıya sorun RNS510 lu opsiyon
      ekletebiliyorsanız kaçırmayın zira geri görüş kamerası bir tek bu modelde var.(diğer özelliklerinden
      bahsetmiyorum dvd,navigasyon v.s.)

Alıntıları Göster

|
      |

• Er
      4 Mesaj
      04 Haziran 2010 21:07:51
      arkadaşlar merhaba,
      uzun zamandır bu forumu okuyorum.
      ve 7 aydır bir Tiguan sahibiyim.
      Önemli ve özel bir durumumdan dolayı çok sevdiğim Tiguan ımı bugünlerde satmak zorundayım.
      bu zamana kadar bilgi desteği veren sizlerden aracımın satışında da destek olmanızı rica ediyorum.
      Lütfen herkes tanıdıklarına iletirse sevinirim.
      özellikler:
      2010 model S&S 4X4
      şeker beyazı
      RCD 510 lu.
      cruize control
      kauçuk orjinal paspas
      kauçuk orjinal bagaj koruma
      15 bin kilometrede.
      kazasız ve çiziksiz.
      ve 4 MOTION yazılı :)

herkese teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi information@ -- 11 Haziran 2010; 21:45:40 >
      |
      |

• Teğmen
      187 Mesaj
      05 Haziran 2010 10:34:13
      quote:

Orijinalden alıntı: yorgundemokrt

yani FF tiguan standardında navigasyon ekranda arka kamerası dvd özellikleri yok diyosunuz.. ekranda arka park kamerası standart donanm olarak yazmışlar diğer özellikleri belirtmemişler zaten. rns 510 opsiyonlu gözükmüyo opsiyon olan ses sistemi sanırım. teşekkür ederim

Alıntıları Göster

Sayın yorgundemokrt;

F&F standart donanımda RCD 510 ve beraberinde 6'lı CD değiştirici gelir.

Opsiyonel olarak siz RNS 510 tercih edebilirsiniz. Bu durumda DVD player, navigasyon özelliklerine de sahip olurken 6'lı CD değiştiriciden mahrum olursunuz. Yalnız DVD'yi sadece araç dururken, daha doğrusu hızınız 10 km/sa altında iken izleyebilirsiniz. Bu hızın üzerinde güvenlik amacıyla DVD otomatik kapatılır.

Her iki seçenekte de arka park kamerası standart değildir. Park asistansız (S&S veya park asistansız özel sipariş edilmiş F&F) RCD510 veya RNS510 takılı araçlara net 50€, brüt 81€ farkla fabrika çıkışlı (sonradan takılmıyor orijinal kamera) arka park kamerası taktırtabilirsiniz. Fakat sadece arkayı çıplak kamera görüntüsü olarak görürsünüz. Geri manevra asistanından mahrum olursunuz. Ama park asistanınız varsa (ki F&F de özel sipariş verip iptal ettirmezseniz standart) net 300€, brüt 484€ gibi bir fark ödemeniz gerekir arka park kamerasına. Bu durumda F&F'inizde kitapçıkta bahsi geçen geri manevra asistanı Mod1 ve Mod2'yi tercihinize bağlı kullanabilirsiniz.

Tüm bunlardan hariç, benim gibi müzik sisteminden extra beklenti sahibi iseniz; DYNAUDIO Sound, Volkswagen Invidual opsiyonunu da 450€ net, 728€ brüt fark ödeyerek ekletebilirsiniz. Bunun getirdiği artılar ise haricen takılan 8 kanal dijital amplifikatör (toplam 300W RMS gücünde) ve araçtaki tüm hoparlörlerin sıradan değil Alman Dynaudio marka olmasıdır.

net : aksesuar fiyatına ÖTV-KDV eklenmemiş fiyat.
      brüt : ÖTV-KDV dahil aksesuar fiyatı.
      özel sipariş için eklettiğiniz aksesuar sayısına bağlı olarak 3.5 ile 4.5 ay arası beklemeniz gerekir aracı.
      VW Türkiye sitesinde Kendi Tiguan'ını Yarat kısmında yazan aksesuar fiyatları hep net'tir. 1.6166 ile çarpıp ÖTV-KDV dahil fiyatları bulabilirsiniz.
      |
      |

Walter BAGEHOLT
    • Teğmen
      232 Mesaj
      05 Haziran 2010 10:34:45
      quote:

Orijinalden alıntı: information@

arkadaşlar merhaba,
      uzun zamandır bu forumu okuyorum.
      ve 7 aydır bir Tiguan sahibiyim.
      Önemli ve özel bir durumumdan dolayı çok sevdiğim Tiguan ımı bugünlerde satmak zorundayım.
      bu zamana kadar bilgi desteği veren sizlerden aracımın satışında da destek olmanızı rica ediyorum.
      Lütfen herkes tanıdıklarına iletirse sevinirim.

özellikler:
      2010 model S&S 4X4
      şeker beyazı
      RCD 510 lu.
      cruize control
      kauçuk orjinal paspas
      kauçuk orjinal bagaj koruma
      15 bin kilometrede.
      kazasız ve çiziksiz.
      ve 4 MOTION yazılı :)

herkese teşekkür ederim.

fiyat olarak ne düşünüyorsunuz acaba. birde sormak istediğim bi konuda bu 4x4 aldığımız zaman bunu 4x2 kullanma seceneğimiz yokmu devamlımı 4x4 kullanılıyor. teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _nusret_ -- 12 Haziran 2010; 9:09:37 >
      |
      |

...
    • Teğmen
      187 Mesaj
      05 Haziran 2010 10:47:29
      quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

Sayin alayli,
      araciniz simdiden hayirli olsun.
      Secimleriniz cok yerinde olmus.
      Tigunuza bir an once kavusmaniz dilegiyle...

Çok teşekkür ederim astramastra. Darısı gönlünden Tigu geçen herkesin başına. Bu aracı alıp en az 5 yıl binmeyi düşündüğümden gönlümden geçen tüm donanımı ekletmek istedim. Araç geldikten sonra kışı kumaş döşeme ile geçirip, 2011 baharında İstanbul Artcar'da "Alcantara - Deri Kombinasyon Döşeme" yaptırmayı da düşünüyorum. O da eklenince daha keyifli olacak Tigu...
      |
      |

Walter BAGEHOLT
    • Yüzbaşı
      676 Mesaj
      05 Haziran 2010 12:15:38
      Selam herkese

Uzun süredir yoktum bu arada araçlarını yeni teslim alan arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun diyelim.

Benim araç gene yamuk yaptı. Anlamadım gitti bende mi bi şanssızlık var. Önce direksiyondaki menü tuşları arızası sonra malum cik sesi arada iki kere lastik yarma derken bu seferde geçenlerde konsoldaki 'egzoz gazı uyarı lambası' yanmıştı.

Fethiye Başaran'la görüştüm, durumu anlattım. Aracın sürüşünde,çwkişinde, motor ve egzoz seslerinde herhangi bir sorun yoksa getir dediler bende gittim. Baktılar ve turbo arızası var, parça gelicek Istanbul'dan ve aracı bu şekilde kulanmanız ciddi bir hasara yol açailir dediler. Birkaç gün önce bırakmıştım aracımı gerekli işlemler beklemediğim bir serilikte yapılmış, bitirilmiş ve birazdan aracı teslim almaya gideceğim.

Bu arada arka yolcuların kullandığı bir orta konsol bardak tutucu var kırılmıştı bir süre önce. Kaskoya girmiyor dediler ve yenisi 201 TL imiş. Kalsın dedim siz siz olun o aparatı kırmayın :D Kırılmasına neden olan arkadaşı hala anıyorum.

Almanya'dan spor direksiyon ve modül sipariş verdim. Umarım bir aksilik olmazsa bir ay içinde elimde olucak. Dört gözle bekliyorum.
      |
      |

• Onbaşı
      20 Mesaj
      05 Haziran 2010 13:01:47
      arkadaşlar merhaba
      S&S 4x4 modelınde yan ayna otomatik katlanma fonksiyon var mı acaba?
      |
      |

BMW 3.16 İ F30 2012 MODEL
    • Teğmen
      187 Mesaj
      05 Haziran 2010 13:23:53
      quote:

Orijinalden alıntı: RECO555

arkadaşlar merhaba
      S&S 4x4 modelınde yan ayna otomatik katlanma fonksiyon var mı acaba?

Hayır, hem S&S'de hem de F&F'de bu özellik standart donanımda yok. İlla ki isterseniz P14 paketi ekli özel sipariş geçmeniz ve 3-4 ay beklemeniz lazım.
      |
      |

Walter BAGEHOLT
    • Yarbay
      3069 Mesaj
      05 Haziran 2010 16:50:08
      biraz önce burdaki (Trabzon) vw bayisindeydim f&f panoramik cam tavanli beyaz renk bir tiguan vardi fiyatini ve motorunu ogrenemedim acelem vardi hemen çıkmak zorundaydim ama showroom ışıklarının da katkısıyla inanılmaz duruyordu ve bugün anladım ki içimdeki tiguan aşkı git gide büyüyor hayırlısı artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s1Lv3r -- 5 Haziran 2010; 16:52:56 >
      |
      |
    • Binbaşı
      1822 Mesaj
      05 Haziran 2010 19:01:10
      Tüm arkadaşlara merhaba, bir kaç aydır forumu takip edip tiguanın olumlu ve olumsuz yönlerini öğrenmeye çalışıyorum, anladığım kadarıyla herkes bu araçla 'aşk evliliği' yapmış, aşık olunmayacak gibi de değil zaten, ben de almayı düşünüyorum ama birşey kafamı çok kurcalıyo. Bu kadar severek alınan bir aracın, her anlamda kalitesi de ortada, neden 2. el satılık listelerinde çok düşük km ile satılığa çıkarıldığı? Eğer insan aracını çok seviyorsa en azından 50- 60 bin km ya da 3-5 yıl kullanır, ben 4 yıldır 2001 golf4 kullanıyorum, elimden gelse 10 yıl daha kullanırım, ne oluyo da böyle beğenilerek alınan tiguan gibi bir araç hemen satılığa çıkarılıyo? Tiguan 2.elde en düşük km ile satılan araçlardan birisi, siz kullanıcılar olarak bunu neye yoruyosunuz? Yakıt tüketimi? Yol tutuş? Servis sorunları? Yardımcı olacak tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler..
      |
      |

'Ülkeyi idare edenler saygılı ve erdemli olmalılar. Rüzgar estiğinde otları nasıl kendi yönüne eğerse, onların bu nitelikleri de egemen oldukları halkı o yöne döndürür'
      Konfüçyüs
    • Teğmen
      223 Mesaj
      05 Haziran 2010 19:58:07
      Orijinal çocuk koltuğu alan veya fiyatını soran var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gurcan_Kaan -- 6 Haziran 2010; 18:11:21 >
      |
      |

KAAN
      Ford Kuga 1.5L TDCi Style

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
ses yalıtımı
izmir havalimanı transfer
SEO
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
3,000
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.