Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1765. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
39.775
Cevap
418
Favori
3.764.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17631764176517661767
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim başka dsgli aracım olmadı. O yüzden kullanım farklılığını bilemiyorum. Tam otomatik aracım oldu ama. Ona göre daha seri daha performans odaklı. Ama dediğim gibi çok dur kalk düşük hızlı trafikte tam otomatikler daha uygun.

Çok çabuk 2. Vitese geçme durumu ise 7dsg'lerde de var diye okudum. Tasarruf amaçlı yazılımsal olarak böyle ayarlanmışlar. Spor modu seçilirse bunun önüne büyük ölçüde geçilebiliyor.

Neyse sorunsuz falan diye fazla bahsetmek de istemiyorum. Büyük konuşup başımıza bir sürü sorun çıkmasın Allah cc hepimize güzel gğnlerde kazasız arısasız binmek nasip etsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • romerpils R kullanıcısına yanıt
    Daha üzerindeki yapışkan kağıtları çıkarmadım, yeni hissiyatı kaybolmasın diye...
    Bu mesaja eklenen görseller:

• quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Daha üzerindeki yapışkan kağıtları çıkarmadım, yeni hissiyatı kaybolmasın diye...
    Bu mesaja eklenen görseller:

bana da bu jantlar yanlış anlamayın çok düz geliyor :))) bizimkiler daha havalı sanki :))

• hakanmbe kullanıcısına yanıt
    Hava parasını baştan almışlar sizden. O kadar olsun. şaka bir yana katılıyorum ama bizimkiler kötü çirkin demek değil bu. Bizimki güzel sizinki daha güzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Hava parasını baştan almışlar sizden. O kadar olsun. şaka bir yana katılıyorum ama bizimkiler kötü çirkin demek değil bu. Bizimki güzel sizinki daha güzel.

tabir için kusura bakmayın :)) sizikiler de çok güzel :))
  • HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    Doğrudur her benzin alışda kazandığınız TL yi hesabınıza yüklüyorlar.Biriken paranızı kullanmak isterseniz depoya benzin koymadan önce kasaya söylemeniz gerekiyor,dolumdan sonra hesabınızda biriken parayı düşüyorlar
  • Alemdar128 A kullanıcısına yanıt
    Doğru değil bunu hangi WV servisi söylemişse halt yemiş 1.4 TSI motorla DSG şanzıman gayet uyumlu ve aksine1.4 DSG li olanlar çok aranan bir araç
  • ilk27 İ kullanıcısına yanıt
    vay aslan onbaşım vay, he he bi ihtimal 2014 sonrası dsg lerin üzerinde durularak düzeltilmiş olabilir, benim belirttiğim farklı.
  • @hazan
    Ya aslında güncellemeleri "upgrade" yükseltme gibi düşünmemek lazım, gerçi kimi güncellemeler gözle görülür değişimler getiriyormuş. Mesela ABS güncellemesini ruslar çok önemsiyorlar, zira karlı zeminde fren testleri videolarına bakılırsa çok kısa mesafe testlerde bile şaşılacak kadar fren mesafesi farkediyor. yani vw abs yazılımındaki bazı hataları düzeltmiş demektir. @ Mesela park asist güncellemeden sonra daha verimli çalışıyormuş gibi...
    Diğer güncellemeler de mutlaka birşeyleri değiştiriyordur ama fark yaratmak zorunda değil, güvenliği veya stabiliteyi artırmaya yöneliktir.
    Aslında güncellemelerin sebeplerini (düzeltmeleri) gösteren dosyalar varmış,servisler görebiliyormuş, o programı da buldum ama henüz denemedim.

@highwaymouse
    hocam baştan başlayayım benim kafam karıştı. Benim araçta elk. katlanır ayna zaten var ama içerideki düğme ile kapanıyordu. şimdi kumandadan kapatabiliyorum. Eğer sizde de katlanır ayna donanım paketi mevcutsa yazılım ayarıyla kumandanızdan kapatabilirsiniz. Ancak "elk. katlanır ayna paketi" yoksa yazılımla olmayacak, dikiz aynalarınızı ve ön kapıların kontrol modüllerini değiştirmek gerekecektir.
    310 yeşil ekranlı normal teyp değil mi? peki 510 takınca klima ayarları ekranda görünüyormuydu? Benim aracın ayarlarını kurcalarken rns510 ile bazı ayarlar gördüm diye hatırlıyorum sanki.

• Katlanır ayna paketi yok hocam. O halde yazılımla olmayacak demektir.

Rcd310 evet yeşil ince ekranlı. Klima dahil herşey rcd510'da çalılıyordu.

Ama şimdi biraz düşününce o zamanlar araştırırken galiba rns510 için eski araçlarda aküyü bitiriyor gibi birşeyler okuduğumu hatırlıyorum.

Arkadaşımızınki de makyajsız kasa tiguan olduğundan bu konuyu araştırmasında fayda var.

• Akineton kullanıcısına yanıt
    Tebrikler! Sonunda onceki nesil genaration 3 kapi modulununde kumandadan calistigini gormus olduk. Basarili guncellemeleri bekliyoruz. 21 nolu abs versiyonu cok basarili gecen cok sert bir frenleme yaptim ve cok iyi durdu arac.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seagleye -- 12 Nisan 2016; 22:58:34 >
    Evet o da güzel ama alçak bir hatchbacke daha uygun gibi o 5 kollular ben 10 kollu philadelphiayı tercih ederim yine de.

Bugün depo dibini gördü yolda kalma korkusuyla mecburen bir Opet e girdim bir dahaki sefere BP inşallah.

@romerplis, teşekkürler bilgi için. Benim jantlar daha yeni olduğu için paslanma konusunda birşey diyemem.

• hakanmbe kullanıcısına yanıt
    Arkadaslar bizdeki bu cantlar iyi hos ama benim gonlum 19 luk savannah'da yine

• Alemdar128 A kullanıcısına yanıt
    Biliyorsunuz Tiguanlarda 6 ileri ve yağlı DSG var söylenen husus belki 7 ileri ve kuru DSG ler için geçerli olabilir
    2009 ve oncesindeki golf jetta ve tiguanlarda o sorun varmis. 1-2 gun once okudum. fakat yeni modellerde sorunun giderildigini yazmislar. Misal, benim aracim 2011 ama ben bile turkce menu olmadigi icin aracimin yaziliminin guncel olmadigini ve RNS510 la uyumlu olmayacagini varsayiyorum. Lakin birkac "oto teypci" bana israr ile "abi sen getir biz onu hallderiz" diyorlar :)
    Bulundugum sehirde Yetkili servis olmadigindan bilimum ozel servis ve sanayi ustasini durterek bilgi aliyorum :(
  • seagleye S kullanıcısına yanıt
    Oldu mu şimdi bu yaptığın? Savannah iyiymiş gerçekten siyaha da gitmiş.

@HiGHWAYMOUSE etiketli jantlarını şimdi gördüm Allah iyiliğini versin hiç basınçlı su yemediği belli dediğin gibi

300 km sonra balansçıma gidip dördüne de tekrar baktıracağım bir tanesinde lastikle jant uyum değeri biraz bozuk çıkmıştı onu arka sağa taktık usta lastikler daha çok yeni bi 500 km sonra gel janta otursun öyle bakalım dedi sabırsızlıkla bekliyorum. Her türlü gel beni kullan diyor makina zaten mübarek o kadar zevkli ki birileri beni Türkiyenin dört bir yanına göndersin görev için 400 km yapayım 500 km yapayım aah aahh

• XaserV kullanıcısına yanıt
    Yeni lastikte de balans bozukluğu olabilir mi diyorsun yani? Lastik jant uyumsuzluğu nedir hocam? Çözümü neymiş?

dengesizlik olabiliyor demek ki janta yeni lastik takılınca balans değişiyor.
    "lastik otursun" balansçıların ortak söylemi ama aslı varmı bilmiyorum, yalnız "çukura çok sert düşsen balans bozulur" söylemini düşününce lastiğin oturması doğru olabilir, yani lastik jant üzerinde bazı şartlarda hareket ediyor olabiir.
    Balans yaptığı cihaz Hunter marka çok ileri seviye bir model. Balans dışında bir de jant-lastik uyumunu gösteren bir değer var bir sayı veriyor o sayı belirli bir aralıkta olmalı onun üzerinde çıkarsa balans 0 olsa bile o uyumsuzluktan dolayı bir sıkıntı olabiliyor. Bütün balanslar 0 ama bu balanstan başka bir ölçüm yani. Yeni lastiklerin 500 km lik bir rodajı söz konusu kılavuzda da yazıyor.

• Teşekkürler cevaplar için. bu arada az önce çocukları okuldan aldıktan sonra servise uğradım. Paspas aldım. 185 tl imiş. Bir indirim yapmadılar ama tiguanı alırken trafik sigortasından 25 tl civarı alacağım kalmıştı; onu düşürttüm. Yaklaşık 158 tl ya geldi. Henüz takmadım.

Klima sesini de soracaktım ama herkes yemeğe çıkmış. Ben de yorgundum uğraşmak istemedim.

Gitmişken appconnnect'i sorayım dedim. Anlayan yedek parçacı yoktu. Onda da bir ilerleme kaydedemedim.

• 
Sayfa: önceki 17631764176517661767
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.